Farby na okná. Poznáte postup a tipy pri maľovaní?

mirka414
13. aug 2007

ahoj maminky neviete mi poradit ako sa volaju tie farby na igelit co sa davaju potom na okna?a postup pri malovani a nejake typy.pocula som ze existuju aj nejake lacnejsie napodobeniny tychto farieb ale ze su nekvalitne.som zaciatocnicka.dakujem.paaa

mirka414
autor
13. aug 2007

dakujem veli pekne.

eli77
13. aug 2007

mirka nemas za co...nas tie farby ocarili uz davnejsie...iked je to dost drahe...moji chlapci(ked ich kopne muza) by vedeli malovat cele dni. kamoska mi radila kupit lepidlo (tusim duvilax) a primiesat farbu(co sa dava na stenu) a mas lasne farby. V stredu s nou budem tak presne zistim, ze ako sa to robi po domacky...ok?

mirka414
autor
13. aug 2007

super dakujem ja omrknem cenu vo svajciarsku a ak budu lacnejsie budem predavat 😀 ale nie tiez chcem ozdobit malinkej izbietku.

kattom
14. aug 2007

ahoj mirka414 - nie je to vobec tazke. potrebujes obycajne euroobaly - nemusia byt uplne hladke, nejaku predlohu, ktoru chces malovat (daju sa stiahnut z netu a vytlacit, mozes si nieco na papier namalovat sama alebo sa daju pouzit: vymalovanky, knizky, obrazky z casopisov, triciek a pod.). predlohu si vlozis do obalu (euroobal je najlepsi, lebo ti odtial nevypadava). vezmes si konturu (zvycajne cierna farba, ak mas kupenu sadu farieb na window art - tato byva aj vo vacsej flaske) a na obal jednoducho cely obrazok obkreslis, iba obrysy. (treba davat pozor, aby si rukou nepokazila uz nakreslene obrysy - nenamocila si ju do toho.) potom to nechas tak 2 hodiny stat, aby kontura troska zaschla a mozes vyfarbit podla fantazie ostatnymi farbami. (predlohu z vnutra obalu mozes vybrat.)(ak to nechas stat aj dlhsie -nic sa nestane. ked budes mat cely obrazok vyfarbeny, treba ho nechat 24 hod uschnut - daj si to niekde tak, aby si na to nahodou nic nepolozila - lebo sa to znici. po 24 hod mozes obrazok stiahnut z euroobalu. taky maly trik - daj obal aj s obrazkom do mraznicky na minutu - farba stvrdne a pojde to lahko. potom si ho mozes hned nalepit - bud na okno, ale drzi aj na kachlickach, umelej hmote, lakovanom povrchu a pod. fantazii sa medze nekladu. ak obrazok nebudes hned davat niekde, alebo si ich budes striedat - tak si ich mozes aj odlozit - odlepis ho a vlozis do vnutra obalu - vtedy mas zarucene, ze sa ti s obrazkom nic nestane. pri lepeni znova aj z obalom sup do mraznicky. v zime staci otvorit okno a dat to von -uvidis a zistis. pri odlepovani obrazku - treba dat pozor, aby sa nepotrhal - znova je dobre - prilozit na to nieco studene -ja vzdy vylovim mrazenu zeleninu a na chvilu ju prilozim na obrazok. inak obrazky maju svoju zivotnost - posobi na ne velke teplo, aj velky chlad - hlavne ked su nalepovane na okne.
farby ja pouzivam uplne obycajne najlacnejsie, co sa daju kupit v hypermarketoch. vacsinou mam kupenu sadu 12 farieb a potom si len dokupim vo velkej flaske farbu, ktora mi chyba, alebo ktoru najviac pouzivam. (ked som malemu robila macka pooh, tak zlta isla na odbyt vo velkom).

kattom
14. aug 2007

a este link, kde si mozes stiahnut predlohy:

http://www.brydova.cz/mojesablony.html

na tejto stranke je strasne vela odkazov na ine stranky - da sa najst mnozstvo obrazkov na rozne temy

drzim palce pri malovani 😉

nikeske
14. aug 2007

milion predloh je na :

http://www.peppitext.de/WiCo1/index.html
pa,pa

pacna
22. okt 2007

kde kupujete farby?chcela by som nieco vytvorit na vianoce a babam na okno. 🙂

vavka33
22. okt 2007

My mame asi tri sady farieb a pri kazdych su aj obrazky.Nemusia byt dake drahe a kvalitne,je to jednoduche a stacia aj lacnejsie farby.
Vanes sa s tym rada hra a tvori,este mame na oknach minulorocne Vianocne motivy 😀

musko
22. okt 2007

pacna, kuk na www.aurednik.cz - je tam kopec super typov - aj na darčeky 😉

ena
22. okt 2007

vavka33 my tiez mame uz druhy rok v detskej na okne snehuliaka a v obyvacke mikulasa a 2 anjelikov 🙂

vavka33
22. okt 2007

nO VIDIS,ASPON VYZDOBU UZ MAME NA TOHTOROCNE SVIATKY 😀

ena
22. okt 2007

vavka33: len bude sranda, ked to po rokoch budeme chciet dat dole, uz to bude take pripecene od slnka na tom skle, ze az 🙂)

vavka33
22. okt 2007

no uz aj to sa mi stalo 😉

pacna
22. okt 2007

a slovensky obchod?musko da sa aj zo SR tam objednat. 😉

musko
22. okt 2007

Ano, da sa 😉

zuz11
22. nov 2008

takze dnes som si kupila aj ja window colors a ma zaujima je lepsie a lahsie to kreslit na hladky alebo vrubkovany euroobal?
dik zuz

kamiska
22. nov 2008

zuz: ahoj, rozhodne vroubkovany, z toho uplne hladkeho to nejde dolu.

zuz11
22. nov 2008

dik 😉 si ma potesila tie hladke ani nemam 😀 😀 😀 predavali ich az po 100 ks 😀 😀 😀 a vrubkovanych mam pomaly na stovky doma 😀 😀 😀

martinadt
23. nov 2008

jéj ahojte normálne som sa do toho začítala, stiahla som si nejaké predlohy ale nemám farby 😅 ale myslím že by to mohli mať aj v taliansku 😀 snáď to skočím kuknúť do nejakého obchodíku vypadá to ozaj zaujímavo

a chcem sa opýtať kattom .. odlepí sa to od euroobalu keď to dám do chladu 😕 a nestane sa s tým nič napr. ak to bude nalepené v teple? 😕 😕 😕 😕 ďakujem

zuz11
23. nov 2008

mna teta v obchode upozornila ze na farbe nemam moc setrit aby sa mi pri odliepani nepolamala a ze je to na viac pouziti teda odlepeni a prilepeni tak snad to zvladnem 😀 zajtra sa do toho vrhnem kedze este nepeciem 😀 😀 😀

ena
23. nov 2008

zuz tej farby netreba ani malo, ale ani vela, ved vyskusas par obrazkov a sama sa na to prides, ako je to najlepsie malovat.

mirka414
autor
23. nov 2008

mne to uz ide super,uz som mala jesennu vyzdobu a teraz mam pripravenu aj vianocnu,betlehem,zvonceky a aj taky domcek,kde je napisane tu byva rodina....

lalitagopi
23. nov 2008

ahojte, ja som farby kupovala v baumaxe, a maju aj v roznych umeleckych potrebach...
ma este napadla taka rada, ze urcite si kupte aj priesvitnu fixovaciu farbu (byvaju aj take perletove) s ktorou sa daju pekne zachytit tie vycnievajuce "rohy" obrazkov. Inak sa to velmi tazko odlepuje a nalepuje.
Vela stastia 😵 😵 😵

trixi
23. nov 2008

ahoj martinadt, do chladu to nedavaj, pretoze sa Ti to polame. Ja robim s windows colors uz niekolko rokov, takze mam ake take skusenosti. Partnerova dcera nakreslila babicke obrazok, mala ho na euroobale, v zime ho niesla babicke, ako vysla von na mraz, tak sa jej to polamalo. V tepe sa tomu nic nestane, ak myslime normale teploty. Ja mam na oknach na terasu namalovane vtaciky, pretoze zive vtaky pachali harakiry a narazali na sklo a mam to nalepene zvnutra a uz asi 2 roky a nic sa tomu nestalo a v lete na to pecie slnko.
zuz, mne sa osvedcili hladke euroobaly, pracujem s nimi radsej ako s tymi drsnymi. Presne, netreba farbou setrit. Najprv treba nakreslit konturovacou farbou obrysy, a vsetky dolezite ciary a potom ostatnymi farbami vymalovavat. Dolezite je nechat farbu dobre vyschnut.
Co sa tyka motivov kupujem si casopisy, ktore sa aj volaju Windows color a vychadzaju vzdy k rocnym obdobiam. Bohuzial nie som tak kreativna aby som zvladla nakreslit nieco sama, zato obkreslovanie mi ide dobre 🙂 . Ja si tu predlohu vlozim do toho euroobalu a tym mam zarucene, ze sa mi to nebude posuvat a obkreslujem to tou konturovacou farbou. Su cierne, sede, biele, zlate, strieborne. Maju aj take oznacenie. Potom ked sa pouzije ta konturka, tak sa to lahko odlepuje a dobre nalepuje a hlavne farby sa nezlievaju.
Ja ich kupujem v Baumaxe, Hornbachu (maju ich pri farbach na takych pultikoch) a tiez dobry vyber maju v Pantha Rei (knihkupectvo), kde maju oddelenie pre rucne prace a myslim ze v Auparku maju obchodik zvlast a vola sa Da Vinci.

zuz11
23. nov 2008

dik za rady, snad zvladnem obkreslovanie 😀
ja mam konturku ciernu v tej sade, dokupila som si aj zlatu, striebornu a aj bielu 😀 😀 😀
som zvedava kolko bude nepodarkov pokial sa prvy podari 😀 😀 😀
ja som si tuto sadu kupila v da Vinci ale urcite sa po nich pozriem aj v hornbachu asi tam budu lacnejsie hlavne na tie moje zaciatky 😀 😀 😀
a tiez som si kupila tu predlohovu predlohu 😀 😀 😀

maryx
23. nov 2008

ahojte, ja som skúšala kresliť n a tie minifolie ktoré sú pribalené, ale mi to nejde odlepiť 😢 a to som sa s tým riadne natrápila

martinadt
23. nov 2008

trixi ďakujem, teda dúfam najskôr že tie farby zoženiem a potom budem niečo vymýšľať pre malú 😅 je tu podobný obchod ako baumax volá sa OBI to by snáď mohli aj tam predávať 😕 ale ten časopis s predlohami tu asi ťažko zoženiem 😀 skúsim snáď nejaké tie predlohy z internetu ak nájdem

zuz11
23. nov 2008

ak sa mi podari mozem zoskenovat ten casopis a potom poslat cez email 😉

martinadt
23. nov 2008

zuz ak by si mala na to čas tak by si ma potešila, e-mailovú edresu by som ti poslala v IP ale nemusíš všetky len niečo zaujímavé 😅

našla som tiež stránku tuším tu ešte nikto nedal, a sú tam predlohy aj pre tých, ktorí nemajú fantáziu k farbeniu 😀 čiže je to aj farebné aj čiernobiele 😝 http://uschis-window-color.th-w.com/html/window...