Finančný poradca. Máte s ním skúsenosti?

petrulla
7. aug 2008

Baby, mate niektora skusenosti s Financny poradcom?
Vcera bol jeden u nas z ovb a nemala som z neho zly pocit. Aj ked taketo prefesie moc nemusim... 😉
Viete mi daj o tom nejake info , skusenosti (dobre a i zle)?
dik

taella
7. aug 2008

ja s ovb spolupracujem už 7 rokov , máme svojho poradcu a je to už zároveň aj náš kamarát , keď niečo potrebujeme , stále je tu pre nás . Zatiaľ nám stále vo všetkom dobre poradil .

bibula
7. aug 2008

ja nemam nikoho takeho,ale kamoska ma a je velmi spokojna 😉

petrulla
autor
7. aug 2008

Ja momentalne nepotrebujem nejaku pomoc ohladne financii. Ale mozno v buducnosti sa bude zvazovat uver, hypoteka ... a myslim, ze uz teraz by sme sa mali na to pripravit.
Ale nezda sa mi, ze od nas FP pozadoval info ako prijem , detailny vydavky , uspory a tak ...
V pripade, ze treba uver - tak chapem.
Ale teraz ...zdaju sa mi to prilis intimne veci.
Ale ked vravite, ze mate dobre skusenosti ... 😖
Este zvaziime.
A dik za info 😉

sylverka
7. aug 2008

s OVB sú skúsenosti všelijaké ked natrafiš na dobreho z nich tak fajn ale poväčšinou sú to u nich len silné rečičky

lencici
7. aug 2008

ja som to robila pred materskou ale naša spoločnosť sa zaoberala len poistkami...

petrulla
autor
8. aug 2008

Sylverka - hmmm ale ako to vynuchat ci je dobry 😒

Lencici - my sme zodpovedny a tak uz vsetky mozne poistky mame. Len sa obavam aby nas FP nezacal tlacit do poistiek vyhodnych hlavne pre neho (zmente poistovnu alebo tak,,,)...
Toho sa bojim. Ze ja mu odhalim vsetky financne detaily a potom zistim, ze on ma bude chciet dostat tam kde to jemu vyhovuje a nie tam kde by to pomohlo mne.
Tak neviem ...

sissik
8. aug 2008

petrula tak ja mam skusenosti s poradcom z OVB.
na zaciatku reci, ako mi dobre poradi, zanalyzovali sme situaciu, po analyze som mu povedala, aby v sovojom navrhu zohladnil to, ze uvazujem nad dietatkom a teda prijem sa rapidne znizi. slubil aj modre z neba.
o tyzden prisel s navrhom uzavriet 5 alebo 6 zmluv, k existujucim poistkam sa vyjadril, ze ich mam velmi nevyhodne a mala by som sa sama rozhodnut, ci ich chcem zrusit. pritom v tych poistkach mam poistenu smrt urazom na 1.000.000skk, takze pozostali su zabezpeceni a vyplatia z toho hypo.
ked som sa ho opytala, ako mame z jedneho platu a pripadnej almuzny od statu zaplatit vsetky poitsky a zmluvy, ktore navrhol zneistel. potom som sa ho opytala, ci vie, aky je rodicovnsky prispevok. nevedel.
tak som sa mu podakovala za spolupracu.
netvrdim vsak, ze vsetci su taki. spolupracu si treba velmi dobre rozmysliet

veronika13
8. aug 2008

tiež máme svoju finančnú poradkyňu a sme spokojní, zatiľ ale nebolo veľa s čím radiť, ale do budúcna určite nejaký úver, hypo 🙂

petrulla
autor
8. aug 2008

No, presne toho som sa obavala.
Ale ten FP co bol u nas na mna posobil naozaj dobre. Vacsinou vynucham, takych prvoplanovych ...

No baby, dajte este nejake skusenosti 😀

womenne
8. aug 2008

Ahoj tak ja pridam 😅 naši prvy poradcovia stali za....spravili nam zlu poistku pre manžela,pre deti naštastie dobru,vybavovali nam uver sosavebneho a neodoslali nejake papier takže sa to natahovalo kym som na to neprišla a nezrušilas nimi styky,doknca nas pripravili o 10000.-na Slovensku mame z OVB je superak je niekto z Kysuc pošlem kontakt fakt je zlaty strašne sa stara len aby pomohol,sice nam nevybavoval uver ale opravil zmluvy ukazal ako mam ešerit,kde akolko vkladat aby sme natom boli vyhodnejšie.Teraz mame v ČR jednu slečnu a ta je tiež dobra,všetko nam pozistovala,pytala sa čo všetko potrebujeme ohladom pobytu.

sylvie
8. aug 2008

s poradcom z OVB nemam dobru skusenost.. teraz keby som ho stretla, tak ho asi zabijem.. zatajil nam vela veci.. povedal nam na nieco, ze je vyhodne a pri tom to nebolo vyhodne.. ale na to sme prisli az neskoro.. jasne mu islo len o to, aby co najviac zarobil na nas.. ked nieco on chcel, tak stale vyvolaval a ked sme my nieco potrebovali, tak sa mu nedalo ani dovolat.. a to bol byvaly kolega, ziadny cudzi clovek.. 😠

teraz spolupracujem s poradcom z Finco and partners a to sa neda s tym z OVB ani porovnat.. pekne som dostala na papieri celu fin. analyzu ako co najvyhodnejsie investovat a co najviac usetrit a nie len nejake nejasne cmaranice ako u toho prveho..

sylvie
8. aug 2008

ozaj petrulla, ved si daj spravit analyzu od viacerych poradcov a potom si vyberies s ktorym budes spolupracovat..

mirrinka
8. aug 2008

a počuli ste už o MBI? aké máte s nimi skúsenosti?

alex21
8. aug 2008

ja som pre OVB pracovala. Teda chodila som na školenia a aj som robila poradenstvo. A čo sa týka radenia tak podľa toho na koho natrafíš. Hodne záleží od charakteru človeka. Niekto to robí pre peniaze ale nájdu sa aj taký čo chcú naozaj pomôcť
Ja som ten typ že radšej dobre poradím a menej zarobím ako naopak.
Zo začiatku boli školenia len o tom ako presvedčiť človeka a ako komunikovať. A slubovali nám, že budeme môcť uzatvárať všetky zmluvy so všetkými spoločnosťami aby sme vraj dobre poradili klientom. Ale prax bola iná. Naučili nás jeden produkt a chod radiť a uzatvárať zmluvy ak uzatvorím xy a dostanem xy bodov môžem mať školenie na další produkt a môžem uzatvárať dva produkty kým nedosiahnem zas xy bodov a tak dokola. A keď som chcela naozaj niekomu dobre poradiť tak som si všetko musela naštudovať a pozhánať sama. Lebo podľa bodov som mala nárok len na jeden alebo 2 produkty.
Tak som vrátila preukaz a kašlala na to. Teraz radím len rodine a známym a nič za to nechcem.
Ale ten kto je navrchole a dostane sa k viacerým produktom tak naozaj môže vedieť dobre poradiť.

sylvie
8. aug 2008

alex, to je dost zly system.. to je ake poradenstvo,ked ide niekomu len o to,ako predat ten jeden alebo dva produkty.. tak to asi bolo aj u toho nasho..

mirrinka, ten postup co tu pise alex je aj v MBI.. moja mama to zacala robit, ale zabalila to prave kvoli tomuto blbemu systemu..

liana
9. aug 2008

mám dve osobné skúsenosti, z toho jednu vyslovene pracovnú, ale to do IP.

tá prvá osobná je tá, že akonáhle som si dala svoj životopis na net, do hodiny sa mi ozvali na výhodnú ponuku - samý finančný poradca od všetkých poisťovní a bánk, a OVB bolo v tomto ozaj presvedčivé.

Postup klasika - pyramída životných hodnôt, vyzvedanie a kreslenie stromčekov, grafov a výhodných produktov. Keby som bola "labilnejší človek" už mám uzavreté všetky poistky, a nulu na konte.

lencici
9. aug 2008

pertulla tak to važne záleťží od toho konkrétneho človeka...Mna učili k tomu aby poistka vyhovovala hlavne klientov aby mal všetko zabezpečené....i

petrulla
autor
13. aug 2008

Baby dik za info.
Keby na mna poradca isiel krelenim stromcekov tak by som naozaj nepotrebovala poradit 😉 Take prvoplanove vysvetlovanie .... dakujem ja zase nie som "uplne" blba a netreba mi vysvetlovat priority mojho zivota 😒

Ale chcela som sa trosku zorientovat a pocut niekoho osobnu skusenost. Hmmm, po pravde - cakala som trosku viac optimizmu. 🙄
V kazdom pripade som FP poslala k vode.
Ale ked mi ten "skoro nas" FP vysvetloval v com je jeho praca - tak ma to naozaj zaujalo. Bolo by dobre mat cloveka ktory Vas zorientuje v tomto svete poistiek a hypotek a ....
Ale zaver je asi taky, ze ak by som niekedy v buducnosti potrebovala poradit, tak asi skusim viac FP - a v tedy sa ukaze ...
Len ci na to bude cas a hlavne chut 😖

Este raz dik za vsetky infi 🙂 pa

alex21
14. aug 2008

finančný poradca by podla mna bol taký dobrý ktorého by som si radšej ja zaplatila a nie iné ištitúcie. Vtedy by som mala istotu že mi naozaj dobre poradí. A fungovalo by to tak, že by som hovorievala čo potrebujem napr. by som chcela hypotéku tak by obehol všetky banky a vybral by mi najlepšie 2-3 ponuky a potom by išiel so mnou do konkrétnej ištitúcie a uzavreli by sme zmluvu.
Ja naštastie poradcu nepotrebujem mna to baví takže ja si radím sama sebe 😀 😝

remeli
14. aug 2008

No ked vidim, ze to robia vsetci znamy a aj ludia, ktori si nemozu dlho najst pracu a do OVB ich zoberu tak mam na nich svoj nazor.
A hlavne teraz maju asi zle obdobie lebo nahovaraju kazdeho druheho aby isiel robit financneho poradcu k nim 😀

petrulla
autor
16. aug 2008

Tak fajn - baby pomohli ste 😀
FP u nas nezarobi! Hmm co uz 😉

jasterica
19. aug 2008

Baby,naozaj nehadzte vsetkych do jedneho vreca.Moj manzel robi financneho poradcu a je vysostne spokojny a myslim,ze aj klienti...On sa riadi pravidlom,ze ich nebude vyhladavat sam a ze najlepsia reklama je odporucanie od niekoho ineho...Ma vela prace,kvantum uzatvorenych zmluv,plni si,co ma,telefonuje klientom,ked uz aj s nimi uzatvoril zmluvy a pokial je nieco nove,dava im vediet o novych lepsich moznostiach,produktoch... 🙂
Pretoze poradca ne je len ten, co poradi, uzatvori,ale o klienta sa pribezne aj stara - teda mal by byt kavzi ´financny lekar´...nemalo by mu zalezat na ´prachoch´,pretoze taketo zmyslanie by bol postupny pad do jamy levovej...
Postupne sa treba vypracovat, prebojovat, urobit dobre meno...a verte, da sa to...
Ja mu pomaham psychicky v tomto,aj trosku fyzicky - vypisujem zmluvy,mam svoju inu pracu,ale kedze ma vela toho,trosku s nim spolupracujem a vidim,ze je v tejto brandzi ozaj veeela moznosti...
Vyhodou je,ze pri prvom sedeni s klientom zisti jeho financnu situaciu a nie ledabolo,ale na zaklade potrieb a zivotneho stylu klineta, sa vypracuje analyza a navrhne moznost uveru,poisteni,pozicky...

denisocka
19. aug 2008

mirinka-ja som robila v MBI pár mesiacov,kým my vymývali mozog ! potom som sa ich nejak zbavila,ale už bolo neskoro v tom,že som stiohla na manžela založiť konto buducnosti na 20 rokov po 23tisic 😔 , je to cez amslico. no a teda z amslica aj máme poradcu

ktorý je asi poslovenčený čech !! minuleho roku nám 3x volal,3x sa nahlasil a neprišiel ani raz,potom pár dni po dohodnutom termíne zavola a ospravedlnil sa a dalô novy datum,na ktry neprišiel -toto urobil 3x za sebou -vioac sme mu telefon nedvihli,ani toho roku!

snehulienka
19. aug 2008

ja robim ovb, neni to divne ze od vas ziada plat a vydavky.
teraz sice nic nepotrebujes, ale ak si budes priebezne setrit , tak si nemusis brat napr taky velky uver a raz tolko ho preplatit, cize dopredu budes pripravenejsia na vsetky situacie...

snehulienka
19. aug 2008

ak niekto nechce pomoc, mne sa svet nezruti. pomaham len tym co o mna stoja a o moju robotu. takze petrulla, aj ten tvoj, ak ho nechces, pojde dalej.
a za rok mu zavolas ze chces uver a preplatis ho viac ako keby si to riesila uz teraz, ale to bude trapit teba, jeho nie, lebo on ti ponukol, ale ty si nevzala...

libka1
21. aug 2008

My ho máme tiež, je fajn keď má kto poradiť v oblasti o ktorú sa veľmi nezaujímam, ale jednu vec by som predsa len vytkla, a to že tie ich školenia zanechávajú na ich prirodzenom správaní dosť veľké stopy... Nemám rada keď vidím že niekto opakuje naučené slová...
Ten náš je aj náš kamarát, ale mám pocit že v niečom ho už úplne vygumovali a sfanatizovali a tiež som si nie istá či je až tak doma v uvedenej oblasti... minimálne jedna vec čo nám radil bola obrovská blbosť, ale veď je možnosť zamietnuť 😎
U každého poradcu individuálne... Ale stále tam vidím určitú formu nátlaku... Vo mne to vyvoláva zlý pocit... u niekoho možno nie... Ale myslím že je fajn keď má kto poradiť, ak sa to robí rozumnou formou 😉
Snehulienka to čo píšeš sa mi nezdá, pretože mám s OVB poradcami skúsenosť že keď im poviem že nemám záujem tak sa aj tak dotrepú a vnucujú sa (ešte z minulosti, keď som o ich poradenstvo nemala záujem...) Je to dosť doterná profesia a treba mať na ňu povahu...
A ďalšia vec čo sa mi nepáči, je to že si vynucujú aby som dala kontakt na ďalších ľudí a poviem na rovinu, radšej s tým kamarátom už nikam von nechodím, lebo svojim otravovaním atakoval každého človeka ktorý so mnou prehodil slovo... takže môže k nám chodiť len na návštevy domov 😀 😀 😀 žiadne verejné stretnutia...