Fľaky od ovocia na oblečení. Ako to dávate dole?

deninka13
28. jan 2008

kto mi poradí, ako sa vám darí vyprať všetky tie fľaky a fliačky od ovocia? Špeciálne pomaranče, maliny a také farebné ovocie. už som skúšala aj Vaniš, ale vobec nepomohol.... ako to dávate dole????

miriamkac
7. nov 2008

majcik...skus ten vanisch nechaj to tam zaschnut aj dva dni a potom hod do pracky s ostatnym pradlom. Fakt to pomaha (ja sa priznam, ze som hnila flaky hned namacat takze ich mam pravidelne zaschnute 😝 ...)ale pradlo mam bez flakov (mozno nie vzdy na prvy pokus, ale na druhy urcite 😎 )

majcik
7. nov 2008

Miriamkac - mozem to skusit aj na uz vyprate bodynko?

miriamkac
8. nov 2008

jasnee...ja to nalievam aj na suche pradlo, alebo ked mam oprate a vesiam a zbadam skvrnu, tak to nato nalejem a necham uschnut do dalsej pracky 😎 ...ja som straaasne leniva na to aby som nejaku skvrnu drhla, ale zase vrcholne neznasam flaky na veciach 🙄
drzim palce nech sa zadari....ja mam teraz "poliaty" jeden pulovrik pre malu...zabudli sme zase zobrat do skolky podbradnik....takze tam je vsetko: masna polievka, maso, a pomaranc ako bonus 😠 ...som zvedava aj ja, ci to zide na prvy krat.

ankam
8. nov 2008

miriamkac-ja to tiez takto robim.nalejem vanish a necham v kosi-ale ked na farebne tak nie dlho-lebo raz mi az farbu vytiahlo na tricku.ked na biele tak moze byt aj dlhsie 😉

nana6283
15. mar 2013

kto mi poraddi nieco na skvrny od jablcka,nic uz nepomohlo ani rozne cistice prostriedky na flaky ani zlcove mydlo 😢

skorpionica
9. máj 2013

ja som flaky od cucoriedky dala dole tak ze som bodynka nechala cez noc namocne vo vode s kyselinou citronovou a zislo, a teraz najnovsie mame dvoje bodynka od jablka tak tiez by som poprosila radu ako na to. lebo som ich oprala, som myslela ze ariel odstranovac skvrn da dole vsetko, ale ostalo to tam. a vanish som uz vzdala, lebo nevyperie nic

lencika
12. máj 2013

jablko a banan sa mi este nepodarilo dat dole, ale inak pouzivam zlcove mydlo, vanish a z dedry odstranovac skvrn

zz134
13. jún 2013

babyyyyyyyy ako sa zbavit skvrny z jablka?????????,

mimushiatko
8. jún 2015

Ja objednavam z dedry ak chcete si pozrite dedra.cz flackito a oxydoo vyperie mi to skoro vsetko nastriekam flackitom potom namocim do oxida a operiem a skvrny ziadne! 🙂 su to moji pomocnici

lovisa123
9. aug 2015

Dobrý deň prosim vás ako sa dávaju dole flaky od čucoriedok? ďakujem

elif2013
2. jún 2016

@bambusko a to fakt z čučoriedok?

lucia177200
23. aug 2016

ahojte chcela by som sa opýtať ako by sa dala odstraniť škvrna od čiernej bazy na farebnom oblečení 😒 😒 ☹

janage
23. aug 2016

ahoj moje deti majú citlivú pokožku tak využívam prírodný recept: ovocné škvrny namočiť do mlieka min. na 20 min. potom prepláchnuť v studenej vode a normálne do prania. Vyšli vždy len treba za čerstva.

klaudiasan
29. aug 2016

Ahojte, pred mesiacom som čítala vaše skúsenosti s odstraňovaním škvrny od jablka. Uplne nové šaty.... Nič nepomohlo, rôzne odstraňovače a pod.... Dnes som oprala normalne v práčke s práškom ariel... Po škvrne ani stopy, a to som predtým skúšala aj ariel odstraňovač škvŕn. S arielom mam roky len dobré skúsenosti, kym boli deti malé, tráva, krv, proste všetko.... Ja mozem len odporučiť, vyskúšajte. Pekný deň.

5ccccc
20. sep 2018

Dievcata ahojky, teraz som sa dotrapila so skvrnami od jablk, uz na vypranom pradle.
Skusala som vsetko mozne, ale pomohol ocot, poliala som, tie mensie zmizli hned, tie vacsie som pomydlila Lanzou a znova poliala octom a drhla pod velmi horucou vodou, Sice zisla mi aj koza z ukazovaka, ale aj skvrny 😉

domafi
20. sep 2018

@lovisa123 ahoj, nečítala som hore, ale mne čučoriedky a červené ovocie zíde, keď si urobím roztok z potravinárskej kyseliny citrónovej, normálne rozpustím asi pol lyžičky v deci vody a potom potriem škvrny a šup do práčky...

domafi
20. sep 2018

inak, ja má veľmi dobrú skúsenosť z jedným výrobkom z eurony, predávajú to v kýbliku, je to na škvrny (je to vlastne bielidlo na báze kyslíka), zarobím si jednu odmerku do asi 10 lhorúcej vody, rozpustím to tam a nechám tam namočené tričká, bodyná cez noc a na druhý deň vyperiem...zíde...jedna pani mi minule poradila, že jej všetky škvrny vyperie z dm-ky, taký odstraňovač škvŕn, je to v takom zelenom kýbliku pod dm-kovou značkou, je to tiež na báze kyslíka...vyskúšajte

domafi
20. sep 2018

už som si prečítala aj hore príspevky a môžem potvrdiť, rakúsky ariel a rakúske ariel-kapsle vyperú takmer všetko, ale musia byť fakt originál rakúske...je to obrovský rozdiel, keď vyperiete v ariel kapsli kúpenej normálne u nás v drogérke ako keď vyperiete v originál rakúskej...už keď otvoríte po praní práčku cítiť ten obrovský rozdiel..