Fľaky po samoopaľovacom kréme. Upraví sa mi pokožka?

dominikakosice
27. sep 2008

dory den vsetkym ..Minuleho roka som zacala pouzivat samoopalovaci krem jasne ze som ho rozotrela nerovnomerne a tak mi ostali flaky po tele jak som bledla mala som niekde tmavsiu a niekde svetlejsiu pokozku asi mi ten krem nerovnomerne vytahal pigment no zlakla som sa a sla ku kozmeticke povedala ze to nieje vitiligo ani nic take asi to sposobil krem albo slnko v kombinacii s kremom ..nemali ste nahodou taky problem?teraz v lete som sa pekne rovnomerne opalila ale teraz ked blednem zase sa ukazuju flaky ale su uz omnoho mensie myslite ze na rok ich uz vobec nebudem mat ? dakujem vsetkym za odpovede

dominikakosice
autor
27. sep 2008

nikto nema skusenosti so samooplalovacimi kremmi? ja som pouzivala dowe

roasha
27. sep 2008

dominika,ale no!samoopalovacie mlieka/kremiky,vreckovky/ predsa netahaju pigment. 😅
samoopalovaky reaguju na vzduchu- na povrchu koze/vytvaraju na nej film/,nejdu do hlbky.pokial si ich nerovnomerne natries mas flaky,ale tie sa casom "vyzmyvaju",pomozes aj pilingom.
nemyslela si mlieka s UV filtrom?pokial si sa nerovnomerne natrela pred opalovanim,mohla si si "opalit flaky",ale aj tie sa casom stratia. 😉

dominikakosice
autor
27. sep 2008

nie ja som sa natierala s dawom co ako sa to pise a normelne mi tie flaky nesli dole som bola flakata a kozna povedala ze mozno ma opalilo tam kde som nemala samooplaovaci krem ze mi tak zblbla pokozka..myslela som ze mam vitiligo ale vraj nemam a teraz v lete som mala krasnu jednotn pokozku ale teraz neako sa mi vytvaraju flaky ked blednem ale omnoho mensie myslis ze cim dalej to bude lepsie ? pootm z coho som mmohla mat tie flaky ked nie z kremu ?

roasha
27. sep 2008

tazko povedat.... 😅
na druhej strane ...tam kde si mala tmavsie flaky,by ti to teor.chytilo svetlejsie.pokial to naozaj nie je vitiligo,a bolo to len z toho mlieka,malo by sa ti to stratit.
ale na buduci rok radsej mesiac-dva pred opalovanim papkaj beta karoten,a so samoopalovackou nech ti niekto pomoze,aby si to nemala flakate. 😅

dominikakosice
autor
27. sep 2008

no jj dik za radu.. no neviem ze z coho ehm ale tak mam verit lekarke ne ona uz musi vediet jak vyzera vitiligo nie ? a myslis ze ti co maju vitiligo tie flaky tak im tie flaky slnko neopali?a nechapem tomuto co si napisala:na druhej strane ...tam kde si mala tmavsie flaky,by ti to teor.chytilo svetlejsie... ako svetlejsie vies napr na brusku som mala svetlejsie lebo ja si kazdy den umyvam brusko a tam myslim ze neako mi to zliezlo a tak mi napr tam ostal najvacsi flak nebol biely ale svetlejsi...uz nechcem kremy ani vidiet...

roasha
27. sep 2008

dominika,tak ze tam kde si mala tmavsi flak/viac vsiaknuteho mlieka/-teoreticky to robi na kozi "hrubsi"film,a ked na to slietilo slnko,opalilo to menej. 😉
jednoduchsie,-aj ked si das na telo hrubu vrstvu obycajnej indulony/nahrubo/,a vytvoris s nou na kozi obrazok,klasicky sa budes opalovat na slnku-ked ju zotries,budes tam mat svetly obrazok/lebo ti to neopali/. 😉
pokial mas flaky z toho mlieka,nejaky cas ho nepouzivaj,a pilinguj sa,aby si ho uplne odstranila.

dominikakosice
autor
27. sep 2008

roasha ale ja tie flaky mam rok asi teraz v lete mi to zmizlo lebo som sa opalila...uz ten krem nepouzimam rok ale proste tie flaky mi zmizli az slnkom a teraz ked blednem sa mi opat objavuju ale uz su mensie...nieje to taky velky rozdiel ze to kroci ale proste mam taky flacik n abrusku :( myslis ze mam verit kozne ked povedala ze to sposobilo to slnko a ten krem a ze nemam nijaku koznu chorobu? ved komu verit ked uz ne im :(

roasha
27. sep 2008

jaaaaj som myslela,ze ho este pouzivas. 😀
no tak to by som sla este za dalsou koziarkou,aby mi to potvrdila nezavisle.pokial to bude vitiligo,tak pouzivat vyssi UV faktor,beta karoten,a pokial to nie je nejakeho velkeho rozzsahu,ze sa to da "ohranicit "laserom,aby sa to nezvacsovalo. 😉
ale neboj sa,ved to nie je strasne. 🙂

dominikakosice
autor
27. sep 2008

no ja som bola pri dvoch koziarkach ked ti mam pravdu povedat a obe povedali ze to nieje vitiligo a ved logicky slnko by mi to nezjednotilo nie ? dakujem za odpovede velmi

ejusaaa
1. júl 2009

Ahojte,poznate niekto samoopalovaci krem,co naozaj nenecha laky,co sa pekne rozotrie a do hneda?Nie do zlta ako skoro vsetky..moze byt aj drahsi,len nech je ozaj dobry..

ejusaaa
1. júl 2009

Nie laky,ale flaky 😀

marika80
1. júl 2009

cau ja mam na lytkach take biele asi pol centimetrove flaky ale to mam stale

mywiel
1. júl 2009

Dominika nemas alergicku reakciu na ten krém. Kombinaciou urcitych latok ako napr. parfémy s alkoholom, (fotosenzibilné) lieky a pod. mozu naozaj v spojeni so slnkom bud vytahat alebo naopak stmavnut kozu. Este zistit co ti to v tom zlozeni toho krému mohlo sposobit, alebo ci to nebude aj nieco iné ako som uz pisala...? 😕

mywiel
1. júl 2009

A bohuzial biele flaky vitiligo slnko neopali, je to strata pigmentu.

mywiel
1. júl 2009

Ejusaaa samoopalovacie vlhcené servitky Comodynes cosmetics. Su zabalené ako vacsie prezervativy, v zlatom obale. Ja ich kupujem v lekarni, neviem ci ich dostat ale aj na Slovensku. Su fakt super a nie je problém, ze sa nerovnomerne rozotru, lebo takto nic netecie, len sa tym poutieras a za hodinku mas krasny, zlaty otien. 😉

ejusaaa
1. júl 2009

Myweil,vdakaaaaaaa,poyptam sa,ale ochybujem ze u nas by take daco mali 😲

nikollette
9. júl 2009

Baby malemu som si vsimla pri pupku asi 2cm, flaičik svetlejsí ako jeho pokožka. Môže to byť vitiligo? 😒
A je možné že by sa mu to zhoršovalo, či rozširovalo, či je možné že ostane len jeden fliacik na malo viditelnom mieste? Možno to ani nemá to, ale predsa sa pýatm 😉

mywiel
9. júl 2009

Skor fliacik od narodenia, nieco ako materské znamienko nemyslis? Moja mala ma taky svetlejsi ruzovy fliacik na chrbte ale velmi ho nevidno.

nikollette
9. júl 2009

Neviem, ci som si to od narodenia nevsimla, alebo ci to tam uz mozno aj mal... taky nie uplne biely, ako je vitiligo, len trocha svetlejší ako je jeho pokožka. snád to neni to, a aj keby bolo, aby to ostalo pri jednom, na neviditelnom mieste 😉

mywiel
9. júl 2009

My mame to isté a tiez som si to nevsimla od narodenia, takze neviem ci ho tam mala ako sa narodila, zatial sa tym netrapim ma len ten a nie je to tak viditelné tiez je ruzovucky a nie biely.

silvia123
9. júl 2009

samoopalovacie krémy mi ani nespomínajte, raz som chcela mať pekne opálené nohy... no a dopadlo to tak, že na tú moju bielu kožu to chytilo na žlto a ešte aj flakato, no strašné ako som vyzerala, akoby som sa pol roka neumývala a medzi prstami, no fuj... a to som mala obrovské šťastie, že som to nepoužila na tvár, lebo aj na tvár som si stihla kúpiť... (bolo to všetko z Avonu a skončilo to v odpadkoch). Odvtedy keď potrebujem byť opálená k určitej príležitosti jedine solárko! A čo sa týka bieleho fľaku, ja mám od malička z vnútornej strany stehna, taký 5 cm biely trojuholník a nezväčšuje sa mi to, takže zrejme to nič nie je.

mirka1993
10. júl 2009

Ahoojte...mam 15 rokov a nad hornou eprou sa mi urobil akysi cusny flak neviete mi poradit z coho to moze byt a co anto pomoze??prosim 😒

simustek
11. júl 2009

ahojte🙂 mám taky problem..ked som sa opalila.. na niektorých miestach mam biele skvrny.. malé fliačiky a tak..🙂 nevedeli by ste mi poradiť čo s tym?🙂 nie je to zo samoopalovacieho krému ani ničoho podobného.. je možné že som na niečo alergická? prosím poradte🙂 vopred dakujem🙂

smajlik_15
29. júl 2011

sorry nestihla som si prečítat vaše príspevky ale kupila som si samoopalovací a teraz mam samé flaky.. niekde to mam tmavšie niekde bledšie.-.. DO KELU !!! 😖 😖 😖 nevedely by ste mi prosím vás ženy poradit čo si mam na to dat aby som to tam nemala.. bo sa zblaznim zachvílku 😉 😉 😉 😉 dakujem

sisaha
29. júl 2011

@smajlik_15 no neviem..., asi len sadnut do sprchy a umyvat, umyvat, umyvat a poriadne vysuchat uterakom... Alebo skus peeling na telo, aby si to odstranila..a potom poriadne zmyt.

basatko00
4. jan 2012

Ahojte , viete mi niekto poradit cim by islo efektivne odstranit samoopalovacie mlieko z ruk??? ja som sa natrela tonizacnym kremom a som o tom nevedela a rano ruky jak cernoch a flakate .... uz to mam tri dni take a len drhnem drhnem a strasne pomaly to zlieza... som ako cigan... neviete mi niekto poradit nejaky trik ,prostriedok hoci co co by mohlo pomoct??? velmi pekne dakujem

zuzkag2
5. jan 2012

@basatko00 skus savo na pranie, alebo aj to na dezinfekiu, neuskodi, len sa v tom dlho nemachaj, a zried si to trosku v umyvadle. ja mam odskusane, ze to pomaha na vsetky flaky co som si kedy vyrobila na rukach. a daj potom vediet 🙂

basatko00
6. jan 2012

dakujem zuzkag2 za radu , urcite vyskusam a dam vediet este raz dakujem 🙂