Fóbia. Ako sa vám ju podarilo prekonať?

zabka78
8. júl 2009

Tato tema tu este nie je alebo som ju nenasla. Piste z coho ste alebo mate fobiu, strach a ak sa vam podarilo ju prekonat, tak akym sposobom.
Ja mam strach z vysok. Teraz to uz nie je take zle ako v detstve, ale stale ho mam no nie taky silny. Snazim sa ho prekonavat sposobom, ze "klin sa klinom vybija".

shaarka
9. júl 2009

arachnofobia. pavuky, pavuciky, cokolvek vacsie ako 2 mm.
tarantuly naopak nevadia, i ked prijemne na pohlad nie su.

najhorsi su ti klasicki pavuci, dedinski, mestski, prirodni... taki, co ich je vsade dost. mam infarktove stavy, som totalne mimo a placem este par minut po tom, ako sa ich zbavim. pavuka neviem ani zabit. len utekam, alebo ked ho najdem doma, z poslednych sil prikryjem poharom, aby sa nedostal prec a cakam, kym niekto nepride domov.
sny s pavukmi = nocne mory. prave dnes sa mi snivalo, ze ma MM na hlave par ciernych velkych pavukov. baby, neviete si predstavit, ako som sa strhla zo sna, cumela mu na hlavu, totalne paralyzovana a vystrasena na smrt, ona sa ma len pytal, ze co je, co je, nebola som schopna odpovedat. vsetko som si uvedomovala. esteze sa nepokusil vstat a priblizit sa ku mne, lebo by som mu asi ublizila. utiekla som do kupelne, tam som sa pri svetle uplne zobudila a uz to bolo ok.
neviem, ako sa toho zbavit. klin klinom vybit, to urcite nie. nedokazem sa na pavuka pozerat, uz vobec nie sa ho dotknut. v ziadnom pripade. ☹
ostatne plazy, chrobaky, zaby, to je ok, v podstate nic mi to nerobi...

mima1
9. júl 2009

to ked najdem doma pavuka tak aj ja to zakryvam z poslednych sil niecim poharom atd len aby som vedela ze tam je a nebude lozit dalej. a stale chodim a nakukam ci sa nedostal von dako.

shaarka
9. júl 2009

tak ale ja mam na pavukov stastie, aj MM sa smeje. ked pavuk, tak jedine na mne. v obyvacke pri telke, na knihe, ked citam, na stene, ked spim. to je fuk. vzdy ja. nechapem.
s MM mame taku dohodu, ze keby nahodou po mne pavuk liezol, ma zakazane prezradit mi to, nesmie sa tak zatvarit. musi s usmevom povedat, ze pockaj, mas tu musku a odfrnknut ju prec... myslim, ze sa to uz neraz stalo, ale radsej sa nepytam. 😀

shaarka
9. júl 2009

no ved, mima, ja ho stale podozrievam, ze ma siluchodit s poharom, ze ho bude tlacit dovtedy, kym sa nejakou nahodou nenadvihne. viem, ze fyzicky nemozne, ale... 😀 a ked ho niekto vyhodi von oknom, je nutne este prerusit vlakno, aby sa nahodou nezachytilo o ruku alebo o parapet a aby sa pavuk nemohol dostat naspat. 😀

mima1
9. júl 2009

toto iste si myslim aj ja ze dako ten pohar posunie na kraj niecoho a vypusti sa von a ze sa niekam zasije a potom na mna skoci a kusne ma. 😀 ked je nahodou daky film v telke a nahodou sa tam objavi daky pavuk prepinam. viac sa k tomu nevratim aj keby to bol najsamlepsi film a chcela som ho vidiet ako kolvek

mima1
9. júl 2009

inak vzdy ked sa zacne tema o pavukoch hned ma zacne vsetko svrbiet a uz sa aj ometam a stale kontrolujem. cize uz odchadzam z tejto temy lebo to namna prislo 😀

fyalynka
9. júl 2009

baby, tak ja sa pridavam k fobii z pavukov...strasnýýýýýýýý strach z nich mam, nenavidim ich 😲
ked nejakeho zbadam, utekam a kricim o dusu 😀 A vobec celkovo sa hmyzu bojim, vsetko nohate, okridelne,
chlpate...fuuuuuj 😝
Tiez este nemusim vysky a uzatvoreny priestor - napr. ked na mna MM hodi paplon, ze mi zakryje tvar a chvilu
ma nechce pustit co i len 5 sekund...idem sa zblaznit! ☹ a to mi niekedy robi naschval 😠

mikalove
9. júl 2009

monkula-molekula,ani ja neviem čo je bosorácky znak...ale to by si sa mala báť ohňa 😀

eva7780
9. júl 2009

pavúky,žaby,myši 😝

miruska78
9. júl 2009

ahojte fobkárky, tiež sa pridávam do klubu - pavúky a ostatní hmyzáci, čokoľvek čo lezie, to ma drží už pekne dlho a to mám ešte priateľa, ktorý miluje prírodu a akékoľvek hmyzy a podobne, on nemá problém spať pod širákom v lese, už ma toľkokrát volal, že aká paráda, no ja ani párom volov, čo by tam po mne všetko liezlo...fúúj, už teraz mám zimomriavky 😝 keď sme šli párkrát na stanovačky, to som schopná s baterkou aj hodinu kontrolovať stan, či tam niečo nelozí, keď sa zazipsujeme 😀 sa na mne dobre baví 😠 A domáci pavúci a spol. to všetko končí v pohároch tiež, neviem to zabiť 😉

No a inak ja som sa v minulom živote určite utopila, ja mám panický strach z vody, ja len do takej kde cítim dno a je mi maximálne po ramená, ešte si doteraz pamätám, že ako dieťa som mávala sny, v ktorých bolo okolo mňa strašne veľa vody a ja som sa len prepádavala a nemohla som nič, no nič príjemné 😅

zabka78
autor
9. júl 2009

Telefonovanie si spominam, ze bola jedna z mojich fobii. Kedysi som sla volat niekomu neznamemu a uz som sa potila. No neubranila som sa praci, kde som mooooc volala a teraz uz na to iba spominam. Ostalo mi nieco z toho, ale to pokial viem nema rada vacsina ludi...napriklad nemusim volat v tichej miestnosti plnej ludi, kde pocut kazde slovo....da sa to, ale je mi to neprijemne.

mikalove
9. júl 2009

v plnej čakárni u lekára 😀

carisma25
9. júl 2009

ja mam fobiu z pavukov, tie male mi az tak nevadia, ale hnusia sa mi tie s tymi dlhymi nohami, tzv. hajzlove 😝 brrr takeho ked najdem doma, tak najskor predychavam a potom utekam po vysavac, zakryjem si oci a uz je dnu vo vysavaci, he he 😀 ale fakt, je to hrozne so mnou, co sa pavukov tyka...
a este vysky 😖

carisma25
9. júl 2009

jeeej a zabudla som samozrejme na kadejaky letiaci, bzuciaci hmyz 😠

expertka8
9. júl 2009

...ja sa hlasim do fobickeho klubu na hlupakov....prida sa este niekto??? 😅
...smola..ze vakvina proti tomuto oxoreniu este nie je na trhu.... 😅

erosinka
10. júl 2009

ahojte, aj ja sa pridám. Mám fóbiu z hadov, dostávam sa do triašky len o tom píšem. Nemôžem na tie plazy ani myslieť, lebo mi je hned zle. Raz som skočila na užovku v lese a potom si nepamätám asi desať minút zo život, proste šok. ☹
Môj muž mi neveril že sa môžem tak veľmi báť hadov, to sme spolu chodili len krátko tak to vyskúšal ale s gumeným hadom. Hodil mi ho za tričko, ja som myslela že zomriem z paniki. Ale ked videl čo to somnou urobilo od vtedy mi už nič také neurobil. 😠
Nemám rada výťahy, keď som bola dieťa pravidelne som sa zasekla. Radšej idem po schodoch aj na dvanáste, len aby som nešla výťahom. Naposledy sme sa zasekli u mojej svokry, išli sme aj s mužom a skočíkom. Našťastie to bolo medzi druhým a tretím. Ale aj tak som mala strašnú paniku. Synátor mal vtedy len dva mesiace a chudatko reval na celý dom. ☹

helka101
10. júl 2009

Noo tak ja mam fobiu z mačiek.. 😅 neznašam ich, a mam z nich panicky strach.. Kebyže sa mam zavreť s mačkou do jednej miestnosti asi zošaliem,nemôžu sa ku mne ani na kus priblížiť, lebo ma chyta hnusny pocit.. a mam to od malička.. Naši nevedia skz čoho, že som nemala žiadny uraz, ani nehodu s mačkou.. ale ja to proste mam. 🙄 Neznašam ich pohlad, ich pazuure.. zdajú sa mi falošne, že kedykolvek môžu ublížiť.. tuto fobiu prenašam aj na maleho, nechcem aby si ich hladkal, albo dačo podobne, a to naši znamy chovajú mačky a predavajú ale nie klasicke domace, ale šlachtene, inač krasne.. ale premna neprijatelne...

a ešte strach zo zubáára, mala som v detstve uraz, a odvtedy ee 😒 ale ked som donutena ísť, tak idem .. ale len už z bolestami.. 😔

majka0106
10. júl 2009

no tak ja sa bojim ale bojim s velkym B 😀 mysi!!!!! 😅 fuj ja ked zbadam mys hoci len skapatu ja hned sa rozplacem,omdliem a musim na niekooho skocit 😀 😀 mozno to znie divne ale ja mam pocit ze uz som neni na zemi tak mi nic neurobia 😀 😀

marianka79
10. júl 2009

no aj ja mám fóbiu z pavúkov ale s tých tučných fúúúj raz mi taký liezol po hlave a spustil sa mi pred oči jejha ešteže nikto nebol doma lebo som ho odhodila a nevedela som kde je tak som sa z vreskotom povyzliekala do hola to bola show!!!Ale viac sa bojím bodavého hmyzu-osy včely to je možno pre niekoho divné ale ked som bola malá tak som raz jedla banán a nan mi sadla včela a ja som ju skoro spapala ona ma svina štipla až do hrdla na jazyk takže mi plavčíci liali do hrdla ocot aby mi nespuchol jazyk a nezadusila som sa odvtedy rešpekt pred nimi a navyše mi tam nehala žihadlo

majka0106
10. júl 2009

marianka no to nemas teda dobre spomienky na osy 😉 ja neznasam mysi lebo raz mi brat kupil mys ako do izby a ja som ju mala v pohari zatvorenu a spravene dierky vsade na pohariku a raz sa zobudim a mysi nikde.v dome poplach ze kde je co ked je niekde v posteli alebo co nikto ani v ten den nespal bola patracia akcia po mysi a mys sa nasla za kuchynskou linkou ale nevedeli sme ako ju dostat von 😀 😀 no nakoniec sa nam to podarilo a odvtedy mam panicky strach z mysi 😅

marianka79
10. júl 2009

no vidíš ja zase mišky mám rada moja sestra je miška

majka0106
10. júl 2009

mišky mam aj ja rada ale myši nie 😀 😀

mikalove
10. júl 2009

no ved lebo aj moja dcera je miška 😀

marorlinko
10. júl 2009

ja mam phobiu z hadov ja nemozem ich vidiet ani v telke ani naobrazku dokonca, hrozne sa ich bojim to sa neda opisat,uz len to slovo ked pisem. tak isto mam phobiu z velkich pavukoch cela sa trasiem od strachu.

jankaw
11. júl 2009

Ja mam fobiu z pavukov a moja mama ale strasnu z mysi, ona len ked v telke vidi mys tak jej je zle. Ked sme rozmyslali nad menom pre syna, tak jedna moznost bola aj Michal a to hned moja mama zatrhla ze Miso urcite nebude, lebo to je ako myš 🙂)

ejusaaa
11. júl 2009

Ja mam fobiu z vysok,z pohybu,z kolotocou,z uzavretych miestnosti a tak,je to otarva,ale da sa 😉

sumienka2525
11. júl 2009

Ja mam strasny strach z pavukov a kliestov. Ale aj z vysok.

cessy
12. júl 2009

marianka s tym pavukom teda musela byt sranda 😀 😀 😀

ja mam fobiu z uzavretych priestorov, do vytahu nevstupim aj keby som mala ist na 30poschodie s kocikom na rukach.a potom tiez z pavukov a kliestov....kliestov sa tiez nenormalne bojim a kazdeho vidim hned infikovaneho 😒 😨

saska.t
12. júl 2009

hej hej klieste brrrr tiez mam pocit ze raz sa zblaznim ak ma cucne infikovany kliest 😅

marianka79
13. júl 2009

cessy to teda bola sranda najhorsie na tom je ze sa mi to raz stalo aj v robote 😀 ale to len taký malý pavúčik ale to už som sa nevyzliekla 😝 zadusila som strach v sebe ale bolo to hrozné juuuuj 😲