Fóbia. Ako sa vám ju podarilo prekonať?

zabka78
8. júl 2009

Tato tema tu este nie je alebo som ju nenasla. Piste z coho ste alebo mate fobiu, strach a ak sa vam podarilo ju prekonat, tak akym sposobom.
Ja mam strach z vysok. Teraz to uz nie je take zle ako v detstve, ale stale ho mam no nie taky silny. Snazim sa ho prekonavat sposobom, ze "klin sa klinom vybija".

zitaje
8. júl 2009

Mne vadia cervy, ked ich je vela pokope. Jeden cervik v ceresni mi nevadi, dokazem ho aj pozorovat, zobrat na prst, to je ok, vadi mi ked ich je vela. Napr. raz som pratala spajzu a bola tam plastova doza s kamilkami - a cele sa to hemzilo - vypustila som ju z ruky, potom si ruky musim otriast a umyt, vlastne aj kym som toto napisala som si ich zo trikrat otriasla. 😅 Fuj.
Raz som zahryzla do kavenky, v ktorej bol cervik, skoro som sa dogrcala.
Jeden cas mi vadila plesen na domacich zavaraninach, teraz uz lekvare otvaram s tym, ze si dopredu predstavujem, ze tam ta pliesen bude, a tak sa to da, ale ked tam naozaj je, vacsinou uz z toho nejem. 😖
Zabka, a to naschval vyliezas po rebrikoch, na vyskove budovy, alebo ako klik klinom?

vanja
8. júl 2009

ja mám strach zo stiesnených podmienok, hlavne vo výťahu, raz som sa zasekla, asi kôli tomu

mywiel
8. júl 2009

Skus hypnozu, mozno zistis ze si v minulom zivote vypadla z okna a zbavis sa ho, ale treba na to odbornika, co ti ten strach pomoze nielen vysvetlit a pochopit, ze preco ale aj odstranit.

zabka78
autor
8. júl 2009

zitaje 😀 - tak, tak. Rebrik, mosty, kolotoce...pred tym to bol des, ked som sa tomu vyhybala a nahodou som sa tam ocitla. Teraz to uz mizne. Neviem ci je to tym "klinovanim" alebo vekom 😀

Ozaj a este nemusim hmyz. Hlavne tie velke muchy s dlhymi nohami a uzkym telom, vazky, chrusty...brrrr 😝

monkula
8. júl 2009

no, ja neznášam hmyz.... 😝 😝 lienka, mravce, to mi nevadí, ale z duše sa mi protivia kobylky, tie ich nohy a tie oči, fuuuuuuuuuuuuuuuuuuj brrrrrrrr 😝 😝 a sestra raz odfotila roháča a aby mi ho lepšie ukázala, tak ho na mobile zooom-la, no skoro som jej ten mobil rozbila 😅 😅
a strach z uzatvorených priestorov... výťah áno, ja sa zase až tak nemám kde voziť, ale chytá ma panika, ak mám vliezť pod posteľ deťom po loptičku.... 😝

mikalove
8. júl 2009

mna asi zrazil v minulom živote vlak,lebo mám panický strach prechadzať cez vlak.kolaje,vystrčím si z auta hlavu a natiahnem krk ako žirafa a obzerám sa dlho a daleko 😒 inak mi ešte vadia plazy

monkula
8. júl 2009

a ešte sa bojím pod vodou.... asi ma topili...

mikalove
8. júl 2009

😀 😀 asi si bola mrchavá

mywiel
8. júl 2009

Ja som bola asi Zidovka alebo také nieco, vkuse ma prenasleduju vojaci vo snoch a ja sa schovavam s detmi a zamykam dvere pred nimi, hrozné...

layla
8. júl 2009

ja sa bojim ziab. fuj len jak som to napisala, tak sa mi zjezili chlpy 🙂

mikalove
8. júl 2009

mywiel,by som sa bala si isť lahnúť 😕 no nepríjemné

layla
8. júl 2009

mywiel 😕 co sa tyka snov, tak mne sa niekedy snivaju strasne sprostosti 😀

mywiel
8. júl 2009

Jaaj a este také ze speologia, lozit cez uzke priestory v jaskyniach a podzemiach, ako tunely to nieeeeeeeeee, ale vytah mi nevadi.

zabka78
autor
8. júl 2009

layla raz som sledovala relaciu na spektrume o zene co mala fobiu zo ziab. Tam ju liecili takym sposobom, ze najskor jej ukazali zabu v zatvorenej flasi /sakra velku zabu/, casom sa k nej priblizila no flasa bola stale zavreta, potom otvorili tu flasu a koncilo to tym, ze mala zabu na dlani 😀 . Neviem za aky cas to vyliecili, ale dokazala ju chytit.

layla
8. júl 2009

ja som sa jeden cas strasne bala zubarov, roky roky som tam nechodila, ale ked prisli velke bolesti tak som sa musela prekonat 😵

zabka78
autor
8. júl 2009

Mne sa sniva, ze pred niecim utekam a ked sa potrebujem rychlo hybat, tak som uplne skamenela.

monkula
8. júl 2009

mywirl, presnee... keĎ vidím obrázok, ako niekto lezie do takej diery, no neviem dýchať.... 😝

mikalove, asi áno.... veĎ mám bosorácky znak na chrbte, tak ma asi topili, aby som sa nabonzovala 😀

layla
8. júl 2009

mne sa v poslednom case sniva, ze stracam zrak a veci okolo seba vidim rozmazane 😖

zabka78
autor
8. júl 2009

monkula - ako vyzera bosoracky znak na chrbte? 😀 😀

domyyy
8. júl 2009

kocky poradte mi 😔 strasne sa bojim vtakov/vsetky druhy/ a neviem si pomoct 😔 neviem ich odohnat, niekedy vrieskam inokedy placem, alebo ked mozem obidem ich velkou obklukou, neviem ako to riesit ☹

monkula
8. júl 2009

layla, to mne bežne.... a ešte, že žujem žujem a stále sa mi to v ústach množí..... pre tie s fantáziou, žujem žuvačky,alebo karamelky 😀

zabka, mám pri ľavej lopatke materské znamienko....

zabka78
autor
8. júl 2009

domyyy, tak to skus tiez s tym "klinovanim". Kup si maleho vtacika do klietky.

domyyy
8. júl 2009

zabka, mala som dvoch 😒 a odvtedy sa bojim este viac 😔 ja to nemozem vydrzat ☹

zabka78
autor
8. júl 2009

coho sa bojis na vtakoch vlastne?

domyyy
8. júl 2009

zabka,, vsetkeho cely ako su, neviem ci by mi pomohol odbronik a aj ked tak neviem aky 😒

wendy62
9. júl 2009

ja mam potvrdenu diagnozu socialna fobia ☹ a na materskej sa mi to stale zhorsuje, lebo mam len malo prilezitosti byt medzi ludmi a stale viac sa toho bojim, neviem to prekonat. uz som kvoli tomu prisla o pracu, vyhodili na z VS, aj na strednej som mala vzdy velke problemy, lebo som nezvladala odpovede pri tabuli. pre mna je problem uz len vojst do obchodu ktory nepoznam, nastupit do autobusu a pod.
eset mam strach z vody, ale to je len strach, nie fobia, takze to viem prekonat, snazim sa naucit plavat aspon v plytkom bazene, ale tvar si nikdy nenamocim do vody.
a hnusia sa mi chrobaciky, napr. ceresne radsej vobec nejem lebo su tam stale tie cerviky, alebo salat umyvat, to je des, stale cakam kde je tam zalezeny nejaky chrobak.

depecko
9. júl 2009

ja mám fóbiu z hadov.nemôžem ich vidieť ani na obrázku,vôbec nie v tv,a už vôbec nie naživo.trasiem sa,chytám šok.neviem to prekonať.v detstve som videla naživo veľa hadov,nikdy ma neuštipol ani nič také...všetci z môjho okolia vedia o mojom probléme... 😀 Raz sa mi totiž stalo,že sme išli s partiou na výlet do hôr,vykračovali sme si,práve že som niečo vykladala,a prekročila som hada,bez toho aby som o tom vedela.Povedali mi to až o dobré dve hodiny, 😀 ...inokedy sa mi stalo,išla som s kamoškou po ceste a náš pes pred búdou stál a štekal smerom do búdy....ja hovorím kamoške v búde bude had.Ona sa mi smeje,že ty všade hady vidíš...Išla sa pozrieť,ja som utekala dnu,do domu,už ma triaslo,len pri tej predstave že had je tam...Kamoška hovorí nič tam nie je,ocino išiel o chvíľu pozrieť a naozaj,bol tam:..aj teraz mám zimomriavky bŕrrr....

cica13
9. júl 2009

Depecko...presne tuto fobiu som chcela napisat.....hady....nemozem ani kreslene, nicoho som sa v zivote tak nebala, ale hady nemozem.....brrrrr, tiez to vsetci v mojom okoli vedia a na chalupe casto mavame uzovku na dvore.......ale nastastie som ju videla iba raz, vzdy ma na nu stastie MM, az na vikend asi mesiac dozadu, vzdy ked prideme na chalupu, tak vsetko pootvarame, aby sa vetralo, isla som do izby, kde spavame a na posteli, kde spavam ja s Davidkom bola zmotana uzovka......skoro som skolabovala, hucala som, utekala na dvor pre MM, nastastie tam bola aj moja mamina a ujo, tak muz doniesol palicu...nejako sa mu ju podarilo na nu namotat a dat do krabice a isiel ju odviezt respektive vypustit az k vedlajsej dedine do lesa, ja som iba na neho kricala, nech ju neopovazi dat do auta...aj tak ju tam dal....ja som sa klepala a plakala na dvore a vecer musel MM skontrolovat celu chalupu, kazdy kut, aby som tam dokazala spat, ale v tej izbe som odvtedy nespala..... 😢 😢 😢 fuuuuj, tiez mam husciu kozu, ked na to myslim....

mima1
9. júl 2009

najskor napisem prihodu s mojim susedom. ma fobiu z hadov. no a nasi susedia chceli aby sa on tej fobie zbavil. tak chytili uzovku a dali mu ju do topanky ze ak ju tam najde tak sa jej prestane bat ked bude vidiet ze je neskodna. on si tu topanku isiel obut a zbadal tak tu uzovku ale nevedel co to je myslel ze len nieco vpadnute tak to chytil za chvost a ked to tahal von zistil co to je a od strachu sa pocural.... ale doslova a do pismena.... no a doteraz sa nebavia susedia medzi sebou 😀

k mojej fobii. ja mam strach z pavukov ale strasny. ked vidim pavuka dokazem vyliest aj na strechu. je jedno ci je maly velky chlpyty nechlpaty. normalne by som sa dokazala pozvracat z toho. prihoda: ideme do ba autom po dialnici ja si sedim v zadu a zrazu som nieco zazrela na mojej nohe ze sa pohlo. hned som si zelala aby to nebolo to co si myslim. ale bolo. pavuk ako blazon. zacala som tak jacat ze sofer sa nalakal a ja som skoro otvorila dvere ked obchadzalo auto okolo nas pocas jazdy.

cica13
9. júl 2009

Mima...ja by som tych susedov asi zahlusila, keby mi toto spravil clovek, ktory vie, ze hady su pre mna to najhroznejsie.....tak tiez by som s nimi skoncila.... 😠 😠