Fotky malej na stránke mesta. Čo s tým môžem robiť?

kamajka
20. jan 2008

Ahojte.

dcera mala v školke vystupenie, teda v triede, bolo to pre starych rodičov.. Len take male posedenie, tancovali a spievali. Jeden pán ich aj fotil, a nasledne sa tie fotky objavili na internetovej stranke mesta. Mne sa to velmi nepáči, môžem s tým dačo robiť?
dík.

lefika
20. jan 2008

mozes, nemaju pravo bez tvojho suhlasu zverejnovat fotky tvojej dcery, ale kasle sa na to, lebo predpokladaju, ze aj tak sa do toho nikto neobuje. pozri si na nete zakon o ochrane osobnych udajov a najdi si paragraf, aby si sa mala cim ohanat 😎

kamajka
autor
20. jan 2008

jej díky, ale ona na tych fotkych nie je sama, je tam aj s inymi deťmi... akože až tak strašne mi to nevadí, len ma to zaráža, že sa nikto neobťažoval sa ma vôbec opýtať.
ten paragraf si kuknem a dám im do nosa, lebo u nás už to prekračuje všetky medze 😉 😠

lefika
20. jan 2008

kamajka, je uplne jedno s kym tam je. pokial si to ty nezelas, musia stiahnut fotky, na ktorych je tvoja dcera...alebo ju odtial vystrihnut 😝
ale ako hovorim, robi sa to uplne bezne, tak sa priprav, ze budu na teba cumiet ako vyorane mysi, ze co to vlastne chces.... 😖

zuz11
20. jan 2008

http://www.zakon.sk/Main/lwDefault.aspx?Templat...
zakon 428/2002 Z. z. - Zákon o ochrane osobných údajov (čiastka 167/2002)
Platnosť: od: 31. 7. 2002
Účinnosť: od: 1. 9. 2002
o tom hovori, tam si ho mozes stiahnut a precitat 😉

kamajka
autor
20. jan 2008

diky baby 🙂
ved ja im dám...

lul
20. jan 2008

je to drzost, len im daj.... 😎

janina77
20. jan 2008

Kamajka - no, neviem ci pochodis. Ja pokial viem, (ale nemam nastudovany zakon) pokial je na fotke viac ako 3 osoby, tak sa to berie ako skupinove foto a vtedy nie je povinnost ziadat od fotenych suhlas so zverejnenim. Aspon taka prax je na skolach - na webovych strankach skol. Nam to vysvetlovali na skoleni, ale fakt som to nestudovala v zakonoch.