Fotky novorodencov na webe. Čo si o tom myslíte?

mamutka
10. apr 2009

baby tak som sa vytocila teraz....nasla som album nahodou ba Facebooku, patri jednej znamej mojej kamosky, to je jedno, ale... je ocividne sestricka a robi s novorodencami a kedze ju to asi bavi a babatka su take zlate, tak si ich foti. A roztomile fotky vesa na net a vidi to kde kto. Som len ja taka mimoza ze mi to vadi?
Ked som porodila, strasne mi zalezalo aby maly bol hned pri mne, su porodnice kde dieta miesto matke daju na novorodenecke, ze u nich to tak funguje. A tam si pekne s dietatkom dievcata narobia fotecky, ako sa maznaju, ako krmia, a mamicka moze len cakat kedy bude mat svoje babatko pri sebe. Alebo mamicka po cisarskom, kym caka, tak sa moze toto diat???
Je to zasahovanie do sukromia rodiny, a tak, proste ak by si mojho drobceka bez mojej pritomnosti pofotili a niekde sa chvastali fotkami asi by ma urvalo, schladte ma ak si myslite, ze to prehanam.
Chapem, ze nastrocna studacka to vidi inak ako matka, ale rozum by im tam mohol niekto davat a uz tu vychovu by mohla mat, ze nebude cudze deti fotit, kadejaky uchyl na to moze natrafit na nete a doplnat to informaciami o porodnej vahe a pod. drobca plus info preco sa narodil taky maly - to je vrchol, podla vsetkych tych info o konkretnom babatku by som tu kludne mohla pri troche snahy identifikovat mamicku podla prispevkov!!!
Co si myslite o tomto?

hasleerka
10. apr 2009

no neviem si to predstaviť, žeby som zrazu niekde na nete našla svoje dieťa, by som asi išla dotyčného zažalovať ... neviem aké sú dnes právomoci, čo sa môže a čo nie

pietra
10. apr 2009

mne by asi samotna fotka mojho dietata nevadila, ale ak by bola doplnena o informacie, tak by som bola neskutocne vytocena 😠

digysa
11. apr 2009

mamutka: priklanam sa k tvojmu nazorou....mna by veru neschladil ani ladovec, ak by som nieco take zistila. Chvala bohu, tu v USA je to v nemocnici uplne inak. Dieta je po cely cas s matkou. Fotenie nepripada do uvahy. Ved by ich vyhodili.
Este premysam, ze kde na to beru cas tie sestricky taketo hluposti robit???

mamutka
autor
11. apr 2009

digysa veda to, stale sa stazuju ze na nic nemaju cas....ale toto su studacky este len, takze tak, ale to zase nechapem preco su same s novorodencami. a vobec nechapem preco babatko nie je s matkou, ked ta len dufa, ze jej ho budu dost casto nosit aby rozbehla laktaciu, pritom cicusky zoberu flasu, lebo ved to je take zlate, krmit babatko a pofotit sa, kamarati potom komentuju, ako jej to pristane. Mamicke povedia, ze papalo, kym ona spala alebo co? ich netrapi aka dolezita je laktacia a ako sa zena trapi ked ju nerozbehne koli takemuto pristupu.
O dieta sa maju starat sestry len ak ma samo problemy alebo matka naozaj nemoze, ale aj ked po cisarskom, dost skoro sa mamicka o male chce starat sama, skor ako male potrebuje logat z flase. Ved zo zaciatku mu treba hlavne mledzivo a potom tie trosky mliecka co mamicka zacina spustat mu celkom stacia.

k.a.t.k.a.
11. apr 2009

to by chcelo poslat tie fotky do novin resp. vedeniu nemocnice 😠

k.a.t.k.a.
11. apr 2009

v Polsku bol tusim taky pripad co sa setricky zabavali s predcasne narodenym novorodencom a bol z toho nakoniec velky skandal a vyvodili dôsledky z toho 😠
Mamutka vazne vytlac tie fotky a posli ich vedeniu nemocnice 😠

asitka
11. apr 2009

tiež si myslím, že to nie je na poriadku!!! no ja by som sa veru rozzúrila do nepríčetna....kde som bola ja v porodnici....tak tam študentky k novorodencom nesmeli...aspon som fakt nikdy nepostrehla, že by tam boli tieto učnice....

tiež by som to dala do nejakého media ako námet na reportáž...toto sa nerobí... 😕 🙄

asitka
11. apr 2009

katka...asi to treba riešit celoplošne...verejne...lebo verím, že takých nemocníc s týmito oddeleniami je viac...kde sa kadečo porušuje... 🙄

k.a.t.k.a.
11. apr 2009

to hej, ale ma dôkaz v rukach, staci len poslat na mail do nejakeho dennika ci media danu fotku/y ... a TV z toho urobia velke halo a potom to bude mat urcite celoplosny ucinok

mamutka
autor
11. apr 2009

katka, tak z too polska mi e do placu, taketo fotky tam nastastie neboli...sice, takmer........len dieta neplakalo! ja sa na FB nevyznam tak aby som to teraz nasla, mne sa to vcera ukazalo, lebo to moja kamoska komentovala, ale teraz to tam nevidim. Mam akurat tak rozpisany mail kamaratke, nech jej da vediet, ale to sa uz nedozviem co slecna urobi. Mozem akurat tak pokracovat v tejto diskusii a potom ju poslat do porodnic....

jonatanka
11. apr 2009

ahojte moj znamy si na jednej internetovej stranke vytvoril album s mojimi detmi a vydaval ich za svoje, penila som ako sialena, nikto nema pravo uverejnovat fotky bez suhlasu 😠

mamutka
autor
11. apr 2009

teda jonatanka, to je najeky psychopat, nie? to uz preco by toto niekto robil 😠

kili
11. apr 2009

bože, to v tom poľsku je strašné ☹

jonatanka
11. apr 2009

chcel vraj nalakat kocky na to aky je on dobry otec, vo svojom profile uviedol, ze ma 9 rocneho syna, a dal tam fotky mojej laury ked mala 4 mesiace

mamutka
autor
11. apr 2009

hej hej, a ked ide na rande, pozicia si kolegovho syna... som myslela, ze len v slabych filmoch sa take veci robia....

no, kamoska mi odpisala, ze prehanam.....ze to asi nafotila deti kamosiek. asi vsetky rodili v rovnakom case, je im jedno, ze sa dieta narodilo ani nie 2 kilove a ma sondu a kde kto si ho teraz okukuje na nete, lebo cicuska pozuje rada, ze o akeho drobceka sa ona stara, proste uzasna je, jasne, sak to by sme vsetky dovolili, no nie? 😠

lucinka21
11. apr 2009

No nestačím sa čudovat, čo to tu čítam!!! a to v tých Katoviciach ☹ ☹ ☹ ☹ Suhlas s k.a.t.k.ou - treba to dat do povedomia širokej verejnosti !!!!

babatko88
11. apr 2009

asi ba som ju zabila, nemám viac čo dodať
je to smutné 😠 a naštvalo by ma to

sstefi
11. apr 2009

mne to pride také-psychicky labilné od tej "sestričky" teda aby sa to dalo pochopiť čo chcem povedať, napr. ako vo filme ked je žena, ktora nemože mať deti a veľmi túži po babatku, tak si jedno v parku ukradne a pod. 😅 😕

sstefi
11. apr 2009

uff, tak na tie polske osetrovatelky ani nemam radšej slov, lebo ma tu vymažu 😠 😖

katka1981
11. apr 2009

mamutka, keby to spravila nam, tak trestne oznamie to isti!!!!!!!!!!!!!!!

katka1981
11. apr 2009

mamutka, kde si rodila?

kili
11. apr 2009

a nerozmýšľala si nad upozornením vedeniu nemocnice?

mamutka
autor
11. apr 2009

katka1981, ja na Kramaroch, ale maly bol od zaciatku pri mne, toto sa mne nastastie nestalo

mamutka
autor
11. apr 2009

no, baba mi cez kamosku odkazala, ze jasne, uznava, v nemocnici by sa fotit nemalo, ale ze prehanam.....

prasiatko30
12. apr 2009

ja len ziram - fotit sa s cudzimi detmi a este aj uverejnovat tie fotky na nete 😨 😨 nemam slov

mamutka
autor
12. apr 2009

kili, to je to, presne viem co im napisat, ale neviem presne ktora nemocnica......to ma sere, ze som si to neodlozila, ked som to nasla, podla dacoho by som to uz casom identifikovala...a pride mi trochu blbe pisat do vsetkych vseobecne a urazit tak koli nejakej koze ludi ktori robia svoju pracu poriadne

sirinka
12. apr 2009

to je hrozne...za toto by ju cakal vyhadzov...ved ta tvoja kamoska predsa musi vediet, v ktorej nemocnici pracuje... 😠

nnikka
12. apr 2009

mne vadi ked sa niekde objavia fotky na ktorych som ja, tak sa radsej nefotim... je to urcite zasahovanie do sukromia a co sa tyka deti vadi mi to duplom

sesternicu nafotil frajer ja sa opita a len v tangacoch vala na vecku a to dal na pokec s kludnym svedomim... ja by som ho asi rozbila na sracky..