Foto na plátne. Dali ste si to niektorá urobiť?

zuky
16. apr 2008

Nedávno som bola vo fotoslužbe a videla som tam túto ponuku, dali ste si to niektorá robiť?

zuky
autor
17. apr 2008

...tak ako baby, nič vám to nehovorí?

princeznicka.
17. apr 2008

ahoj zuky,nic mi to nehovori,ale mohla by si to blizsie popisat,co to je?to vytlacia foto na platno?

alenik
17. apr 2008

poznam to.Vyzera to super,taky moderny styl.

charlinka
17. apr 2008

Ahoj já to sice nepoznám ale zní to zajímavě. mám i jednu fotku, která je udělaná z obrazu takže kdyby to tak šlo i vytisknout tak by to byl jak originál.

januliak
17. apr 2008

Zuky a u koho si to videla?

lenki33
17. apr 2008

Nevidela som to nazivo,ale znie to dobre 😉 kolko to stoji?? a ake je to velke??

betka1
17. apr 2008

ja som to videla v jednom vyklade a tak sa mi to pacilo, ze som sa hned isla dnu opytat kolko to stoji. A velmi rychlo som si nechala zajst chut si take dat urobit. Bolo to veeeelmi drahe.

betka1
17. apr 2008

skuste si v googli dat vyhladat "tlac na platno" alebo "print on cavnas", ale nazivo to vyzera lepsie nez na webe

zuky
autor
18. apr 2008

...no videla som to vo fotoslužbe na poštovej ulici v BA....cena je dosť vysoká, ak si dobre pamätám A4 1000,-....no ale ja by som to chcela ako svadobný dar, takže cena je v takomto prípade v poho (robia rôzne veľkosti)
...je to vlastne foto vytlačené na plátne...len tá kvalita sa mi až tak nepozdávala, bolo to také akokeby slabo vytlačené, preto som chcela vedieť, či to bola len náhoda /svetlá fotka/ a či to tak každému robia....

alionuska
18. apr 2008

Ja neviem kde to robia,ale mala som kamarata,ktory mal taku velku Cindy Crawford na plafone zavesenu,teda vyselo mu to tam pripevnene iba na styroch klincekoch a bolo to super.Fotka-teda to platno bolo ciernobiele a velke asi 2,5 krat 1,5 metra. 😉

princeznicka.
1. máj 2008

A neviete niektora-sice to s tou tlacou na platno nesuvisi- ako sa daju robit take fotky,ci na to su nejake zvlastne programy,ze celu fotku si necham ciernobielu,a farebna bude len nejaka vec,alebo proste nieco,co na tej fotke chcem zvyraznit.

alionuska
2. máj 2008

Princeznicka...Ja si myslim ze vo fotosluzbe.Mne raz dal moj drahy urobit taku fotku ciernobielu,kde som s malinkou.Oni to posielali do Bratislavy.Tak sa skus spytat...Viac ti neporadim,asi. 🙂

eriqe
2. máj 2008

princeznicka to sa da robit vo vecsine foto programov gimp, photoshop atd. chce to len trosku cviku

dusanbelan
3. mar 2012

Na platno robi pomaly kazdy lab. Mozno sa to len chce zamysliet, ci to je naozaj nieco "luxusne" vyzerajuce, pretoze ja osobne si myslim ze nie. Fotografia na platne nema zdaleka taky kontrast, ostrost,.., ako fotografia na fotopapieri alebo na luxusnom fineartovom papieri. Z fotografie na platne urobili "luxus" vyrobcovia, pretoze to bolo nieco nove, ludia sa nemuseli dat malovat a mohli mat svoju podobizen na platne...a na druhu stranu, platno fotografiu tak technicky degraduje, ze sa nan mozu tlacit pomaly aj fotografie z mobilov a nikto na to nepride 🙂

ada11
3. mar 2012

@dusanbelan kolega si dáva robiť fotky na kapa dosku - je to lepšie ako na plátno?

dusanbelan
5. mar 2012

Kapa doska je finalna adjustaz, takze nema s tlacenym mediom nic spolocne. Kasirovanie na dosku je v podstate nalepenie fotografie na 5-10 mm penovu dosku. Cize v podstate je to dalsie zuslachtenie tlacoveho vystupu, nie tlacovy vystup samotny.