Fotografie dojčiacej ženy na net patria

mkr
11. feb 2009

já kojila kdekoliv, jinak se hodně setkávám s maminkami co kojí třeba v tý čekárně, když už nemůžou kojit mezi sebou tak kde, je to normální věc a když to někomu vadí, tak nikdo nikoho nenutí, aby na ni koukal, vždy když vidím kojit maminku je to takový dobrý pocit, protože vím jak je to pěkný dát tomu svýmu drobečkovi to nejlepší, nikdy jsem se neschovávala a ani nebudu, je to přirozená věc to je jako kdyby někomu vadilo třeba líbání na veřejnosti 🙂

alishia
11. feb 2009

Ja proti tomu nic nemam, ale to se to dite neda nakojit predtim nez jdete k doktorce? O to jde.) ja taky maleho nakrmim predtim nez tam jdeme a ne v cekarne.) Me to vubec nevadi, prijde mi to take hezke, ale nechapu tu logiku.)

ivka2812
11. feb 2009

ja mam tiež problém kojiť na verejnosti,radšej malú vždy nakojím predtým ako kdesi ideme
no a v čakárni u doktorky kde je plno ľudí by som sa asi neodvážila malú nakojiť
parkrát som ju kojila na verejnosti ked bola malá a šli sme niekam na výlet, sadla som si do parku tam kde bolo najviac stromov a chodilo málo ľudí a prehodila som si aj plienku aby nebolo nič vidieť som taká hanblivka

alishia
11. feb 2009

ivka: stejne tak bych to delala ja.) ale asi je to o cloveku, kazdy sme jiny. Ale nechapu ty co to zatracuji uplne.

radka.m.
11. feb 2009

já jsem kojila všechny své děti a nedělalo mi teda problém nakojit doma a pak jít do města,v kočárku většinou zaspali daleko dýl,než doma,takže jsem v pohodě stihla zařídit to,co jsem potřebovala a stihnout se vrátit na další jídlo,než se děti vzbudili.myslím,že takových mamin,které to stihnou,je víc,jinak proti kojení na veřejnosti nic nemám,ale když vidím maminu kojit třeba roční dítě,tak myslím,že to teda fakt není nutné,takové dítě už přeci nemá jenom obživu kojení.

alishia
11. feb 2009

radka.m : naprosty souhlas.)

majcik
11. feb 2009

Ja este kojim svoje 10-mesacne dieta, myslim, ze kojenie je super vec, ked sa da ... je to cosi krasne, co dava matka dietatu. Nooo, zaroven si myslim, ze je to dost intimna zalezitost. Ja osobne nemam rada pri tom dalsich svedkov okrem mojho manzela... parkrat som kojila aj v spolocnosti niekoho ineho blizkeho, napr. z rodiny, ale ze by mi to bolo prirodzene, nemozem povedat.Nie je mi prijemne kojit na verejnosti, parkrat som bola nutena, tak som si nasla niekde skryte miestocko... Ked vidim zenu kojit na verejnosti male babatko, nemam s tym problem, ak to jej nevadi, tak preco nie ...suhlasim s radkou, mnohe male babanka to potrebuju casto a nie vzdy sa to da presne nacasovat. S vacsimi detmi je to ine, ja synovi nosim uz vzdy cajik a nejake baby-keksy, ked sa pohneme z domu.

majsan
11. feb 2009

ahojte ja dojcim maleho uz 6 mesiacov a mne to nikdy nerobilo problem dojcit na verejnosti. 😀 dokonca ma prewkvapilo ze aj moj muz to bral v pohode.dojcila som ho v kaviarni,na lavicke vonku ..kde sa dalo 😀

bambusko
11. feb 2009

plne kojene dieta sa koji na poziadanie a spravidla papa castejsie ako deti na um. navyse, kvalita mm sa meni aj v prebehu dna a nie je vidiet kolko dieta vypilo. ak je teplo, pije castejsie, nedavaju sa caje ap. ak je unavene, vypije menej, pospi a po 1-1,5 hod. sa dokrmi. ak idem napr. k dr. a mam sa stresovat a planovat, aby som nemusela kojit na verejnosti, tak to pardon 😖

rumka
11. feb 2009

ja som kojila na verejnosti bez problému kľudnejšie miesto prehodila som plienku a všetko bolo Ok no mám nech dieťa plakať od hladu a tiež sa to nedalo furt načasovať

mkr
11. feb 2009

nikdo tady nemluvil o ročním dítěti, malou jsem taky plně kojila a vydržela max. 2 hoďky, když máte vše za barákem tak to se mluví
bambusko - máš pravdu stresovat se kvůli takový maličkosti to fakt za to nestojí 🙂

cessy
11. feb 2009

mrk,bambusko,rumka - presne tak dieta sa neda nacasovat,je to dieta nie hodinky.... niekedy chce papat skor, niekedy neskor...je to uplne ine ako dieta na flaske.....ja taktiez, ked je maly hladny, tak mu dam papat, nenecham ho predsa plackat a nikdy presne neviem kedy mu zas vytravi a bude pytat....

mimonenka1
11. feb 2009

ja som kojila ked si to moje dieta vyzadovalo, a ked niekto chcel zizazt, ak nech ziza, uchylaci ma nezaujimaju a normalnym ludom to nevadi a spravaju sa taktne, dcerka ma rok a pol, nepije takmer ziadne tekutiny okrem MM a preto si myslim, ze dojcit takto stare dieta je nevyhnutne 😉

alishia
12. feb 2009

mimonenka1: me to prijde ujete, kojit rocni dite na verejnosti....a to dost.

radka.m.
12. feb 2009

takto staré dítě není hlavně nutné kojit někde na veřejnosti,to má dávno jiný jídelníček,než mm,to mm je už jen doplnkem a o tekutinách ani snad nemluvím!!!myslím si,že člověk se snad ani nepozastaví,když vidí kojit maminu měsíční dítě,jako právě když se kojí na veřejnosti třeba roční dítě,to už není o tom,že dítě má hlad,ale jen zlozvyk,je to jen a jen o mamině.jinak pokud má novorozenec hlad a mně nezbyde nic jiného,než ho někde nakojit,ale pokud vymrzuje roční dítě,a mamina podlehne a bude ho kojit na veřejnosti,tak to mi přijde taky dost ujeté,to už přece není o potřebách dítěte!

lukin
12. feb 2009

radka: Naprosto souhlasím.

titkovamiriam
12. feb 2009

ja som bezne kojila deti kde potrebovali,dokonca som nemala problem ani v pizzerii a tam som neplatila za napoje ze to bolo pre mimi 😀 -zlate.kojenie pri vode ,na prechadzke,v parku mi pripadalo uplne prirodzene a nastastie som sa nestretla s nepochopenim. 🙂 ,no je pravda ze po roku som kojila len rano naobed a vecer a to sme boli vacsinou doma ked sme boli vonku bola ina strava. 🙂

trpezliva
12. feb 2009

ide tam niekto??

claudinka
12. feb 2009

trpezliva, mat auto, idem.. ale nemam 😒 😒

trpezliva
12. feb 2009

ja mam, ale som im pisala, ze ako dlho to potrva a oni ze aj tri hodinky...a to nezvladneme 😒 . poobede nasa spinka, tak to tam urcite nevydrzi. inac ty to nemas z ruzinova daleko.

claudinka
12. feb 2009

tri hodinky? to vazne? tak mi bude spinkat ked tak na rukach, sak to neni take strasne.. aj moj zvykne od druhej do piatej spinkavat..
praveze ja viem, ze to nemam daleko, nejakych 10 min busom ale pesi sa tam da velmi tazko dostat 😒 😒

nimi22
12. feb 2009

uzite si to maminky, isla by som hned keby som z ba, urcite to bude super

trpezliva
12. feb 2009

ze vvraj maju 22mamiciek prihalsenych..ja ze ich tam bude aspon 100.. 😕

claudinka
12. feb 2009

aj ja som si myslela, ze tam bude mrte vela mamiciek.. tiez ma prekvapilo, ked som si precitala, ze iba 22 😀

cessy
12. feb 2009

len 22 to važne, ja som si tiež myslela, že omnoho viac.....

stvura
12. feb 2009

Keby sa to fotenie robilo v kazdom Materskom centre, tak by to bolo urcite efektivnejsie....vela je nas takych ze kvoli drobcom nepojdeme...moj by sice vydrzal v aute, no tahat ho 100km do Blavy a spat... 😒

claudinka
12. feb 2009

nevymysleli to bohuzial najrozumnejsie.. tazko sa tam da pesi dostat a bez auta som ani ja nesla a to byvam iba 10 minut busom odtial.. ale prednejsia mi je bezpecnost ako sa tam potacat s kocikom, ked tam je plno aut a ziaden chodnik.. nevadi, nabuduce 😒

karenina
12. feb 2009

alishia: nemyslím si, že většina maminek kojících v čekárně u doktora schválně nenakojí doma, aby mohly pak kojit na veřejnosti ... třeba před tím byly někde jinde a pak šly rovnou tam. já mám zlaté dítě, které stačí kojit co čtyři hodiny, ale velmi často bývám celý den pryč - procházky, srazy, nákupy, plavání, cvičení, zařizování (však to znáte) a do toho doktor, tak to je pak opravdu nejpohodlnější nakojit u doktora v čekárně.

gedgitka.a
12. feb 2009

Ahojky, tak já se taky přidám a zeptám se prvně, holky kolik z vás se vpoho opaluje v létě nahoře bez, já tedy jo a myslím, že ženské poprsí není nic za co by jsme se měli stydět,( i když uznávám tady to chce trochu soudnosti 😅 )o to víc to platí na kojení našich mrňousků našemu je 6,5 měsíce a stále plně kojím, nikdy jsem neměla problém nakojit ho kdekoli, protože jsem ho kojila, tehdy když si on řekl, že má hladíka, coý při spurtíku bylo třeba i každou 1,5-2 hodiny, samo jsem si nesedla doprostřed čekárny nebo jinde, aby všichni mohli zírat, ale myslím, že je to naopak krásnej pohled na maminku, která svírá v náruči ten malej uzlíček, kterej papá od maminky mlíčko, až se mu dělají bouličky za ouškama 🙂 😉

bezaz
12. feb 2009

Ahojte, nakoniec nas bolo 27, bude to aj v spravach.. inak bola to zabava, trvalo to asi 1.5hodky.. 😉