Fotografie dojčiacej ženy na net patria

pastuska
13. feb 2009

Tiež som kojila na verejnosti, a to veľakrát. Malý sa narodil v júli, tak nebol problém ho aj vonku prebaliť a podobne. Nosili sme sa v babyvaku, no napriek tomu som si pripadala niekedy ako atrakcia. Dokonca si zrejme niektorí mysleli, že sa "vystavujem na obdiv"...no pridala som fotku, možno sa tie choré mozgy uvedomia.

dorotka
13. feb 2009

no babule ja som kojila aj u lekarky v cakarni a pride mi to divne ze prave tam vam to vadi ved tam je vacsina mamiciek z detmi a kojila som aj na ortopedickej klinike lebo som isli s patou od lekara k lekarovi zakazdym sme ju museli zobudit a co ju necham hladnu a prave amelia nevydrzala dlsie ako hodinu bez jedla ked som u lekarky cakala dlsie tak som ju musela pred cestou nakojit ved by mi jacala co jej hrdlo dalo kym sme neprisli domov

tomaslavka3
13. feb 2009

tiez som vas videla a hned so kricala,ze to budu urcite maminy z MK,tiez som nevedela,ze nieco planujete.Som za- aj,ked som nikdy nekojia na verejnosti a ani pred nikym cudzim. 🙂 🙂 🙂

vanish1
13. feb 2009
lalupa
13. feb 2009

ste sikulky, nedajte sa 😉 , keby to bolo skor o par mesiacov, pridem s dvoma obsadenymi cecikmi 😅

bambusko
13. feb 2009
jeana
13. feb 2009

jeeeej ani som nevedela ze je tu tato tema,

vanish dakujem za link.. tento som zatial nevypatrala, a by som o tom ani nevedela ze nam tam dali taku peknu fotecku 😀

maca793
14. feb 2009

je to každého vec, ja to neodsudzujem, aj na ulici ak to treba, veď je to prirodzené, a v minulosti sa to ako robilo?
len doma? veď isto ženy kojili na poliach a teraz sa z toho robí veda.

maca793
14. feb 2009

a holé na net patria? pozrime sa do časopisov, novín, tam je nahoty habadej aj pre malé deti, viď dnešný plus jeden deň 😠

nanyka
14. feb 2009

na verejnosti mi to nevadí, odvrátim oči a je to..
no nechápem dôvody, ktoré vedú mamičku k tomu, aby to vycapovali verejne či už na net alebo do časopisov..
mne to príde veľmi intímne..
a kojiť na verejnosti by som ja teda určite nemohla..ale nesúdim, ak to niekomu nevadí....

pastuska
14. feb 2009

Ja som kojila vonku aj 100 m od domu, proste malý nevydržal. Skôr si myslím, že choré je to, ak to niekoho vzrušuje, a kto si myslí, že je to obscénne, mal by sa zamyslieť sám nad sebou, nie sa pohoršovať nad mamičkami. Je to problém toho, čo si to myslí, nie dojčiacej mamičky....
MM je pre dieťa prirodzená výživa. Veď ja tiež vonku jem bagetu a podobne, ak som hladná...

jankajs
15. feb 2009

Pre mňa je to v pohode, dokonca milé, keď takto niekde zazriem maminu s dieťaťom v krásnom objatí. Mňa len prekvapila negatívna, až opovrhujúca reakcia niektorých žien, podotýkam že matiek, ktoré boli svedkami nenápadného dojčenia jednej mamičky. Bola akcia v škole, deti mali pre rodičov dosť dlhý program a prišla aj matka žiačika so svojím maličkým dieťaťom, ktoré nemala doma komu nechať. Usadila sa v kúte a keď počas programu drobec zaplakal, dala mu papať. Muži mali s ňou viac pochopenia, niektorí sa ponúkli, či niečo nepotrebuje, napr. priniesť vodu a pod., a bolo milé vidieť ako sa pri letmom pohľade na ňu (nezízali) tak roznežnili. Zato niektoré ženy boli tým "zločinom" doslova pohoršené a očami jej to aj riadne dávali pocítiť (by som také megery vraždila) a pritom nechápem, prečo - len si trochu vyhrnula tričko a v podstate, kto sa poriadne nepozrel, tak ani nič nevidel. A na diaľkovej VŠ som zažila podobný prístup - tehotnej spolužiačke (28 r) docentka vykričala, že si mala rozmyslieť, či chce študovať, alebo rodiť deti (!) a profesor zas čerstvú mamičku poslal domov z celodennej prednášky, keď sa prišla vypýtať na dve hodiny, že nadojčí a príde. Viete, čo jej povedal? "Utekajte domov, moja, snáď nenecháte to chúďa hladné a bez mamy, však tuto kolegynky vám povedia, čo treba ku skúške a na zápočet mi vypracujete seminárku." 😉 Takže mám z toho všetkého pocit, že jediný, komu to kole oči, sú ženy ☹

cuchre
15. feb 2009

na FB je obsovska skupina s nazvom Hey, Facebook, breastfeeding is not obscene!(Official petition to Facebook) 🙂

gedgitka.a
15. feb 2009

holky fotky fakt super 😉 škoda, že nejsem od vás hned bych se přidala 😉 a díky těm co pochválili můj příspěvek, fakt to nešlo napsat jinak, vždyť je to pravda já sama jsem šťastná jako blecha, že mi plné kojení stále vydrželo a komu se nelíbí, že dám papat malému kdekoli, když on si řekne, ať si čučí jinam 🙂 😉

jankajs: já měla jen jednou s kojením blbej zážitek, když jsem byla s malým na kyčlích, protože nás tam čekalo snad 40 nezbylo, než malého nakojit v čekárně, sedla jsem si do koutku a ještě měla před sebou kočárek, naproti seděla mamina jediná s manželem a jak viděla, že se na mě podíval při kojení hned mu začla spílat chtěla být nenápadná, ale všimlo si toho víc maminek, ona sama za chvilku vyndala flašku s mlékem, takže asi neměla tu krásnou možnost kojit svýho mrňouska, co jí vadilo na nás ostatních se můžu jen dohadovat, nakonec jsme tam byli kojící za ty 2 hodinky asi 4 nebo 5 maminek 😉 a každá se na tu další usmívala, když viděla jak si to miminko dává pěkně do sosáčku 😉 😉

berenika39
15. feb 2009

skvělej nápad,skvělá fotka..kojení mimo domov je přece stejná samozřejmost jako my si dáme venku něco na zub...já jsem nedávno narazila náhodně na web, kde se sdružují lidé, kteří nechtějí, nemají a nesnášejí děti. Vyhazují rodiče s brečíčmi miminy z MHD,z restaurací, z veřejných prostor, maminky nazývají nechutně, jsem tolerantní, ale tohle mě strašně vytočilo a asi i mrzelo. Nevím, co to bylo za web, a snad jsem ráda, že jsem to zapomněla, abyste se nerozčílily i vy 😉 .

sirinka
15. feb 2009

inac viete co mna zaraza...ze ked niekto na verejnosti dava svojmu dietatu umelu nahradu mlieka z umelohmotnej flasky cez silikonovy cumel nikoho to neobtazuje, nikomu to nevadi a to ani vtedy, ked to dieta ma dva ci viac rokov....ale ked niekto na verejnosti dojci svoje vlastne dieta prirodzenym materskym mliekom, kopec ludi s tym ma eticke a esteticke problemy...svet postaveny na hlavu, ci obrateny na ruby...

berenika39
15. feb 2009

No asi tam jde nejvíc o obnažené maminčino prso,jenže co to je proti plným novinovým stánkům pochybných časopisů. A pokud jsem někde kojila venku, nebo viděla kojit mamču jinou, tak to vždycky bylo diskrétně, stranou, žádná se asi nevystavuje tak, aby ji všichni viděli. Nevím, taky tomu nerozumím, proč to někomu vadí.

certica
15. feb 2009

ja tvrdim, ze pokial svojim konanim nikoho neohrozujem (a dojcenie medzi taketo cinnosti rozhodne nepatri 😀 ), nie je co riesit...

sirinka
15. feb 2009

certica 😀 asi tak...

kisska
15. feb 2009

jankajs - ja by som skor povedala, ze je kopec zien, ktore svoje deti dojcit nemohli/nechceli, jednoducho nedojcili, alebo im uz deticky vyrastli... co myslite, je to ziarlivost, sebalutost, zavist alebo jednoducho maly certik zloduch, ktory v takychto chvilach robi zo zien furie? Frustracia je naozaj zly pocit a niekedy si clovek jednoducho nevie pomoct... A pocity pri kojeni su jednoducho silne a krasne... ale nie kazdy ich vie spracovat, aj ked to len vidi...
Je mi luto kazdej zeny, ktora tento uzasny pocit zazit nemohla... a este viac, ktora ho zazivat nechela ☹

danuskam
16. feb 2009

Ja som sem zabludila nahodou,lebo ja uz davejsie nedojcim 😖 Som uplne zhrozena s nazorov tiezmamiciek,ktore dojcenie na verejnosti odsudzuju. A povedat o dojceni u rocneho dietata ze je "zlozvyk"-nehnevajte sa,ale to ma normalne nastvalo. zlozvyk-je ked do seba 5-rocne dieta cpe mcdonalda a ma pneumatiky okolo pasa. Ked som este kojila,tak napriek tomu ze som velmi hanbliva (nikdy by som nesla naha ani do sauny, neopalujem sa hore bez a pod.),tak s tymto som problem nemala. Ani pred rodinou,pred nikym. Kto s tym ma problem-nech odvrati zrak a pripadne sa sam naje ked dostane chut 😀
takze maminky pekne pokracujte v tomto "strasidelnom zlozvyku" a "pohorsujte" kazdeho kde sa len da!!! 😵 😵 😵 drzim palce.

hankky
16. feb 2009

Ahoj mamicky, ja nekojim ale nie preto zeby som nechcela, strasne depky som mala kvoli tomu ze nemozem kojit... no ale k veci, dufam ze pochopite spravne moj myslienkovy pochod... Nepovazujem dojciacu maminku na verejnosti za nic obscenne ani za nic popudzujuce. Ja osobne som strasne hanbliva, takze ak by som kojila, s tymto by som mala velky problem, dokonca aj pred clenmi rodiny by som sa hanbila... Len nerozumiem jednej veci, vsade citam a pocuvam ze kojenie je nadherna vec, intimna chvilka matky s dietatom...skoro kazda literatura uvadza ze pri kojeni ma byt v miestnosti pokoj, pohodlie, ze kojenie je citova vazba atd...preco fotky potom davat na net? A myslim ze na verejnosti sa prave tato intimita tejto chvile straca. No zase chapem, ze ak je babo hladne tak mu treba dat papat 🙂 Lenze ja som zazila aj matku ktora kojila svoje dieta v obchodnom centre pri hlavnom vchode a prechadzala sa tam po pasazi s dietatom prisatym na prsnik...tak to ma trosku zarazilo... Kolko ludi tolko nazor, ale myslim ze kamen urazu je v tom ze ti nestastnici z facebooku povazuju dojciacu zenu za obscennu...tak to je sila ☹

bambusko
16. feb 2009

hankky, svoju fotku som dala na web len kvoli protestu. lebo ozaj ten pristup ku kojeniu medzi ludmi je chory. inak je to aj podla mna cisto sukromna zalezitost. ja neviem ani preco si niekto dava na web tehotne brucho 😕 ale kazdeho vec, iste lepsie ako take hovno.sk 😖

hankky
16. feb 2009

moja rec 😀
Inak, nenarazala som vobec na tu hromadnu fotku, ktora bola fotena na protest 😉

bambusko
16. feb 2009

hankky, je tu aj tema, kde sme dali svoje sukromne fotky na web kvoli protestu. kukni link vyssie 😉

pastuska
16. feb 2009

Hankky, ale nie vždy to môže byť tá pekná intímna chvíľa. Hold, keď je dieťa hladné, tak ide všetko bokom. Mimochodm, môj malý v tichu nevie jesť, musí počuť telku alebo rádio...a to od malička ,tak neviem. A pred rodinou kojím normálne, aj pred rodičmi. Samozrejme ale, najprv som sa spýtala, či im to nevadí.

sirinka
16. feb 2009

tak ja vam poviem, ze pri dojceni, ked sa pozeram na svoje dieta a ono na mna, tak je to taka intimna chvilka, aj ked je okolo nas kopec ludi...medzi nami dvoma je nieco zvlastne, kam nikto iny nevidi 😉

bambusko
18. feb 2009

nastal cas na obnovene temy 😅

a pridavajte svoje fotky na

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

zdenka821
18. feb 2009

Tak ja sa pripojim. Nebude to velmi pekne co napisem ale...ja som kojila a stale kojim, uz nie na verejnosti lebo kojim len raz denne. Predtym som z toho bola akurat nervozna ked som maleho kojila niekde vonku lebo kazdy blbo cumel. Avsak, minule sa mi stala taka vec, prichadzala som k mojmu autu nechanemu na parkovisku a meter od auta kadil akysi chlap, nohavice na zemi, stal a cele pozadie mal os....e. Vybehla som schodmi na namestie ze si idem dat kavu alebo sa mozno skor pozvraciam a tam za plotom dalsie prasa chcalo na dost frekventovanom mieste. Vtedy som si pomyslela len jedno, ako sa niekto moze opovazit pustit z huby ze dojcenie dietatka na verejnosti je tak velmi pohorsujuce a pre okolie ponizujuce????????????????????????????????????