Háčkované čepičky. Poradí mi někdo?

mkatka
11. jún 2008

Ahojte, už nějakou dobu sháním jednoduchý návod na háčkovanou čepičku (takovou, jakých je všude spousty). Problém je v tom, že jsem začátečník a potřebuju to všechno tak nějak polopatě. Prostě návod pro blbýho. Poradí mi někdo? Pochlubte se, co jste sami uháčkovaly.... 😉

denisocka
24. jún 2008

baby,takým hakom budem mať čiapku za 10 min 😝

gucz
24. jún 2008

😀 😀 😀 , a ja som si myslela že väčší ako je ten môj ani nieje.

denisocka
24. jún 2008

😀 a aký máš, ale ináč sa s ním zle robí,sakra - neviem to do kolkých očiek mám pichnuť ked robím KS ??? pichnuť hačik cez 2 bavlnky čo robia jedno oko,či len do jednej?

gucz
24. jún 2008

ja pcham cez dve, ale neviem či je to spravne, no ja som taký samouk

denisocka
24. jún 2008

aj ja pcham cez dvembaby ide mi to,ale robím to ou 2hačikom a bavlnou

denisocka
25. jún 2008

čo som to za haluz napísala 😀

baby ,práve hačkujem s hakom na siete a hrubou vlnou-parada,za hodinu bude čapka na svete až na tie centimetrové oká 😀 ,ale ktvie či sa ním nerobia tie okruhle koberčeky zo zbytkou látky,viete?

denisocka
25. jún 2008

baby

jak zistím že už stačí priberať a už môžem len hačkovať po 1ks?

mkatka
autor
25. jún 2008

Obávám se, že to musíš zkusit. Přilož si to kolečko na hlavu a zkus si představit, jestli to bude na šířku hlavy stačit. Protože tím háčkování rovně už jenom pokryješ boky. Taky zkus, jak hodně to pruží, některé se dají trošku potom roztáhnout - je tam vůle. Když si nebudeš jistá, nezbývá než háčkovat rovně a pak to zkusit - nemusíš dodělat úplně do konce, jen aby to šlo nasadit na hlavu. Já poprvé taky párala, napodruhé už pojedeš na jistotu.

mkatka
autor
25. jún 2008

A ano, našla jsem, že se píchá zkrz ty 2 oka. Zkrz jedno se píchá jen v případě, že děláš první řadu - v případě, že háčkuješ rovně (ne dokola)

denisocka
25. jún 2008

baby,čapku finišujem,ešte mi povedzte alebo hod´te link ako to ukončiť a ktora strana je voknajšia a ktora vnutorna 😀

denisocka
25. jún 2008

baby dakujem za pomoc,ale už som to urobila bez vás 🙂 https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

bika
25. jún 2008

no denisocka, a že začiatočníčka.... 😉 🙂 super, perfektne si to urobila...... vidno, že si to robila s tým velikánskym hákom, ale ukázalo to dobre.... tak a teraz postupne prechádzaj na menšie a menšie čísla háčikov a tenšie bavlnky 😎 😉 🙂 😀
ja som doma našla zbytky bielej a ružovej bavlny, tak som tiež začala, len neviem, kedy to dokončím 😉 veď hádam potom hodím fotku tiež.

denisocka
25. jún 2008

bika v žiadnom prípade, 😀 😀 😀 mne to s tým hakom ide tak rýchlo 😀

monkula
25. jún 2008

denisočka, pekná, pekná... Šikuľka... 😉

gucz
25. jún 2008

čauko tak som si aj ja dnes kúpila dvojku háčik a tenkú vlnu, a idem na to. Držte palce

denisocka
26. jún 2008

no s 2kou by som hačkovala asi týžden 😀

gucz
26. jún 2008

včera som pri tom chvíľu sedela, mám spravený kruh asi 8cm priemer, ale ide to pomaly 😕

denisocka
26. jún 2008

a už je v albumiku druha-chvála háčiku velkosti 10mm 😀

mkatka
autor
26. jún 2008

Tédá Denisocka , normálně nevěřim, žes to na tý první teprve učila!! Fakt pěkná. A hned dvojbarevná 😎 Jsi šikulka 😉

gucz
27. jún 2008

čauko babenky o chvíľku hodím do albumíku môj výtvor, tak kuknite

gucz
27. jún 2008

sú to posledné tri fotky. a pracujem na takej istej, teda podobnej, ak mi to z tej vlny výde. Inak sa to potom oplatí dve čiapočky z klbka vlny čo stálo 31 korún (vlna baby os storexu myslím)

denisocka
27. jún 2008

jej gucz je kráááááááááááááááááááááásna a velmi malej modelke pristane! ako si prišla na ten vzor a tie krajky dole?a kolko očiek na aky obvod a akým háčikom (nechce sa mi to hladať v teme ) 😀

gucz
27. jún 2008

no ja som to robila od oka, dlhý stĺpik aj je to ten návod čo dávala mkatka. Teda akurát ja som tam musela spraviť viac radov ako v tom návode, lebo mám háčik dvojku a veľmi tenučkú vlnu. a tá akože krajka je tiež v tom návode. Pozriem na ktorej to bolo strane

gucz
27. jún 2008

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=13321631&tab=5 , dúfam že som to sem dobre dala.

gucz
27. jún 2008

veď aj tá tvoja červená je krásna, aký vzor to je, sú tam také mini dieročky, to by sa mi páčilo 🙂 🙂

denisocka
27. jún 2008

gutz -ja som robila velmi komplikovaný vzor,neviem či to zvlásneš 😎 su to same kratke stlpiky s hakom 10mm 😀 😀 😀 😀

ta čierna je hruba vlna a ta červena je priadza na hačik 3 a 2x navinuta ,čiže som robula s 2ma niťami (jedna zvonku a druha je vnutri hlbka a ono to pekne vychádza a nemotá sa)

denisocka
27. jún 2008

gucz,odfoť ten svoj hak,plís

gucz
27. jún 2008

😀 😀 😀 . Odfotím, keď bude chvíľka času

gucz
27. jún 2008

No tak je to tam

denisocka
27. jún 2008

to robíš tým prdíkom čomám ja kupeny na odporučanie jednej babenka odtial 😎 ,bože to ti kolko trvalo takým pindom? a kolko očiek má obvod,?teda ak sa to dá spočítať 🙂