Háčkované čepičky. Poradí mi někdo?

mkatka
11. jún 2008

Ahojte, už nějakou dobu sháním jednoduchý návod na háčkovanou čepičku (takovou, jakých je všude spousty). Problém je v tom, že jsem začátečník a potřebuju to všechno tak nějak polopatě. Prostě návod pro blbýho. Poradí mi někdo? Pochlubte se, co jste sami uháčkovaly.... 😉

gucz
27. jún 2008

No to už asi nespočítam, ale mnoho 😖 , trvalo mi to zhruba jeden deň. Ale v pohodke, lebo stále vlastne robíš dokola to isté. Tuším máš novú fotku v pase, ja že kto mi to odpisuje 😕 😉

denisocka
27. jún 2008

počuj a robíš dookola čio vždy ukončuješ a začínaš novy stlpik? -teda riadok , a hej mám,novu fotku - nelegalnu 😀

gucz
27. jún 2008

no robím riadok, (dookola) akurát na konci toho jedného spravím tri retiazkové očká a pokračujem už nad hotový riadok, takže čapička sa mi robí už v jednom kuse a nemusím nič zašívať. Tak ako bolo v tom návode 😉 .pa

mkatka
autor
27. jún 2008

Ahojte

tak jsem včera večer vyštrachala podobný hák jako má Denisocka (dnes jsem se v krámu dívala na háček č. 6 a je tak poloviční). V 8 jsem začala a v 10 byla čepice na světě. Dělala jsem to z vlny a dvojitě. Přidávala jsem snad jen 5 řad - dlouhý sloupek byl fákt dlouhý. Tahle se mi fakt docela povedla.

Gucz, jak přesně děláš ty obloučky? Moc pěkná ta růžová!

Jo a ten návod ze strany č. 1, to je jen pro příklad, těch řad může být víc (a zpravidla je), aby to někoho nemátlo, že to musí být přesně je ten zmíněný počet řad...jsem se do toho zamotala, ale vy to chápete.

Jo a dnes jsem si z krámu přinesla krááásný příze bavlněný a začínám dělat čepici (sobecky zase pro mě) a chci to dělat dvojitě a hledám uvnitř klubka ten konec a furt nic, tak jsem se nasr....a obrátila to inside out, konec jsem našla, ale klubko rozmotaný 😠

Zítra fouknu nějaký nový fotky....

gucz
27. jún 2008

tie oblúčiky som robila tak, že som si v jednom očku spravila 6 dlhých stĺpikov a potom som o dve očká ďalej spravila pevné očko, alebo krátky stlĺpik, každý tomu hovorí inak. do druhého očka odtiaľ zasa 6 dlhých stĺpikov a zasa do druhého krátky stĺpik a tak dokola. Ono sa tých 6 stĺpikov roztiahne ako vejárik. Neviem však či ste ma pochopili ☹

gucz
27. jún 2008

takto som to robila, akurát že nie do tretieho, ale do druhého očka som pichala
http://www.mimibazar.cz/foto_detail.php?id=8701...

denisocka
27. jún 2008

mkatka a de je foto? a aký máš-10? a dlhe stlpiky?dobre som pochopila, a ako to ide, a si robila dlhe hned od začiatku od retiazkových očiek ? odfot tu čapku

denisocka
27. jún 2008

baby,mate vyratane kolko čiapok ,alebo len jedna vyjde z 50g klbka?

denisocka
27. jún 2008

ešte som chcela-ja ked robím tým 10mm hačikom a chcem čiapku na obvod trebars 42cm -pre malehomtak díám o 2 očka menej,ked 44 na zimu tak 42 očka 😉

gucz
28. jún 2008

ja som spravila z jedného klbka dve čiapočky, tá druhá mi len tak tak vyšla. Bola to vlna Baby, vyrábaná firmou Storex, na ihlice a háčik číslo 2,5 - 3. Váha 50g, dĺžka 220m. farba bledo ružová č.017. Na tých fotkách je kriklavá, ale v skutočnosti je oveľa krajšia, bledšia, ale ja fotím mobilom. Hodila som tam aj foto tej druhej čiapočky

denisocka
28. jún 2008

no už je na svete tretia -vid album.ale kedže som ziostila žeje tepla tak som ju ešte vyparala a dohačkovala 2riadky na jesen

mkatka
autor
28. jún 2008

Ahojte,

tak jsem přidala fotku ostatních čepiček a toho háku.
Ta celá růžová se mi tvarově povedla nejvíc, pěkně mi sedí. Dělaná tím velkým hákem, dlouhý sloupek, poslední 4 řady krátký sloupek háčkem č. 4.
Ta "zmijovka" je mi trochu velká, rantl je též dělaný menším háčkem, ale asi jsem udělala větší to základní kolečko...
Ta vpravo nahoře, ta je předělaná ta moje první hnědá, změnila jsem tam ten růžový rantl, takhle mi to přijde hezčí. Jen je mi zase menší, trochu prostě táhne 😖
Ta zelená je z příze a mrcha mi bude asi taky velká. Je dělaná půsloupkem, háčkem č. 3, takže to moc nepřibejvá. O to víc mě bude mrzet, když ji budu muset párat. No udělám ještě pár řad, kdyby náááhodou to byl jen dojem. Nejdřív jsem ji dělala dvojitě, ale pak jsem začala znova s jednou nití, ona je tak trošku lesklá a nelíbilo se mi to. Myslím, že ta příze stejně moc nezahřeje, to bude leda tak na podzim na frajeřinku 😉

Zvláštní je, že to kolo mám mít na svojí hlavu plus mínus 8 cm v průměru, ale ve finále je každá čapka jiná.

Ženský, já bych chtěla pončo 😎

mkatka
autor
28. jún 2008

Ehm, 8 cm poloměr, 16 průměr 😒

denisocka
29. jún 2008

no nám su včety dobre,robím ich na tých 42očiek KS a budu aj na jesen,lebo su volnejšie .rodím len 10 kačikom, a 6 hačik je objednaný ,hačik č.2 používam len na preťahovanie nitky nakoniec a jej uviazanie a ukrytie

kati a odial máš navod,ak máš na pončo ?

denisocka
29. jún 2008

baby,ja chcem vedieť papučka,ponožky -niečo na nohy vo farbe čiapky do šatky a erga 😀 nemáte link?

mkatka
autor
29. jún 2008

Na pončo návod nemám, zatím. Kdybyste na něco narazily, hoďte to sem.

ponožky či papučky jsem někde viděla, kdybych našla hodím sem.

denisocka
29. jún 2008

no pončo budem mať,je to pončo robene zo štvorčekou - je ich asi 60,ale ešte nemám presny navod,ale bude

gucz
29. jún 2008

denisocka Ty si normálne chameleón v pase 😀 , ja som dnes jednu čiapočku darovala kamarátke, mám dobrý pocit, že som niekoho potešila

denisocka
30. jún 2008

ja čakam vlny a idem aj ja kaMOšKE

mkatka
autor
7. júl 2008

Ahojte, já týden pryč a tu nic nového? 😕

Denisocka...odkud jsi kupovala ten háček...u nás v obchodě mi trvrdí, že teď ty nové (plastikové) háčky jsou jiné jakože jinak číslované, no chtěla mi vnutit místo č.6 č.4,5. Taky se chci podívat, jestli by tam neměli bavl. přízi, nemůžu sehnat čokoládově hnědou - v kombinaci s bledě modrou to bude krásný!!!

Jo a co znamenají ty kameny pod Spišským hradem? Teď jsme jeli 2x okolo... 🙂

mkatka
autor
9. júl 2008

Dostala jsem radu, té paní, jejíž návody tu máme uvedené....krátkým sloupkem háčkuje spirálovitě, tj. nezačíná novou řadu děláním řetízku z 1 oka, jede furt dokola. A přidávání neplatí stejně jako u DS, podle toho návodu se mi to kroutí....paní radí nepřidávat tolik. Uklidnila mě, že i ona občas páře 😎 Teď dělám čapku pro malýho, pořád se ještě peru s tím začátkem, pak sem napíšu, jak mi to šlo.
P.S. Dlouho očekávaný háček č. 6 je pro tu moji přízi nevhodný, dělá moc velký oka 😖

gucz
9. júl 2008

mkatka ja som si kúpila ďalšie dve vlny, bledunko marhuľkovú a bielu, ale stále sa neviem dopracovať k tomu, aby som dačo začala.... ☹

ramzesa
10. júl 2008

Jeeej, super tema 🙂 . Konecne mam trosku volna, tak sa chystam vyhrabat hacik, ale nevedela som do coho sa pustim. Tak to budu ciapocky, mala je taka ciapockova,tak sa potesi 🙂 . Dakujem za inspiraciu 😉 . Este su tu temt aj na ine hackovane vecicky? 😕

gucz
10. júl 2008

asi nie, ale skús pohladať. Myslím že mkatka sem hodila aj nejaké linky na stránky o háčkovaní a boli tam aj papučky, hračky vianočné ozdoby a podobne, len musíš o pár stránok späť

ramzesa
10. júl 2008

oki 🙂... mam dost casopisov,ale hackovania je v nich pomenej 😝

ramzesa
10. júl 2008

mkatka- na nejakej stranke som si stiahla navody na ponca,ale netusim aky mala link,tak ak chces poslem ti mailom ak mi zasles do IP. 🙂

denisocka
10. júl 2008

mkatka nesranduj !"!! čo si nedala vedieť,ved ten hrad mám pod nosom a 4 x100g nhede vlny !!!!!!! si mohla prísť,joj moj bože !!!!!!

tie kamene to je kô´ň -nejaky divný,čo ma na hlave "ohne" je to akoby mal parohy 😀

denisocka
10. júl 2008

jáj ešte ,už mám aj 6 hačik umelý,tentpkrát je ružový a ešte som objednala aj 8. -teda 8mm

denisocka
10. júl 2008

ešte-ja mám začate 2 čiapky 😀 nechce sa mi ale dokončovať ,jednu na 52obvod s hačikom 10 a ednu šimonovi 44 obvod so 6tkou

monkula
10. júl 2008

aj ja chcem návod na pončo... 🙂 🙂 🙂