Háčkované čepičky. Poradí mi někdo?

mkatka
11. jún 2008

Ahojte, už nějakou dobu sháním jednoduchý návod na háčkovanou čepičku (takovou, jakých je všude spousty). Problém je v tom, že jsem začátečník a potřebuju to všechno tak nějak polopatě. Prostě návod pro blbýho. Poradí mi někdo? Pochlubte se, co jste sami uháčkovaly.... 😉

mkatka
autor
17. jún 2008

V albu už mám první fotku 😝

gucz
17. jún 2008

si šikulka, ja neviem či by som takú zvládla, ale pokúsim sa keď dopletiem to tričko. už mám spravený predok, polovicu zadnej strany a potom to chcem obháčkovať okolo krku, naspodu

vesi
17. jún 2008

monkula, ty sa teda nezdáš 😀 aj ja viem háčkovať, kedysi som robila dečky, ale teraz ma viac bavia krížiky 🙂

mkatka
autor
17. jún 2008

gucz...to není těžké...já si zas nedokážu představit uháčkovat tričko. až skončíš, můžu ti poradit jak na to. dneska jsem dodělala druhou, takže pomalu vychytávám mouchy. fotku dodám příště, už skoro nevidím únavou.

potřebuju poradit, jak dělat hezký takový ty kytičky na čapku. jsem si myslela, že to nic není, ale není kytička jako kytička!

monkula
17. jún 2008

mkatka, ja si myslím, že si spravíš z retiazok kruk, potom DS a do tých DS zase veľa DS, až sa Ti to pekne zvlní...
Ale som pomohla, čo? 😅
Vesi, veru, a keby si videla tú nádheru, čo mi vyšla spod háčika... 😀 😀 😀

mamartinka
17. jún 2008

moni cauko.a co sovy uz ee.

mkatka
autor
18. jún 2008

Monkula....však já pořád čekám na ty fotky 😉

Já jsem nějakou kytičku teda udělala, princip je mi jasný, ale nějak to není ono, no 😒

Odpoledne vyfotím tu druhou čapku. Teď řeším malýho a mě, jsme nemocní, asi skočím k dr.

gucz
18. jún 2008

mkatka ja to tričko pletiem, teda plietla som a iba som ho obhačkovala. Dám ho do albumu, vložila som doň biele bodyno, aby bol vidieť vzor

gucz
18. jún 2008

no nevyzerá nejak výstavne ale okolo domu cez tie horká dobré. pôjdem skúsiť tú čiapočku a ak mi to pôjde, kúpim si nejakú peknú priadzu a spravím malej čiapočku. Tú hnedú mám len takú cvičnú 🙂

vesi
18. jún 2008

dievčatá poznáte českú stránku living? ja tam chodím do krížikovej výšivky, ale je tam téma háčkované šaty, sú tam nádherné inšpirácie a ked potrebujete poradiť, treba sa len zaregistrovať a spýtať sa priamo v téme. skúsim dať link.
http://forum.living.cz/viewtopic.php?f=34&t=182...

vesi
18. jún 2008

na tej stránke na strane 223 sú nejaké návody na kvety, treba len kliknúť na obrázok a zväčší sa to 😉

vesi
18. jún 2008

už si pripadám ako samomluvec, ale mám ešte niečo
🙂 http://www.rucniprace.cz/hackovani.php

mkatka
autor
18. jún 2008

Gunz....mrkla jsem ti do albíčka. Jsi šikulka! Obháčkováváš to jak? Pevné oko, krátký sloupek? Máš krásnou holčičku, taky byla žížalka jako miminko, viď? Můj měl 2,5kg...

Přidala jsem další fotku čepice. Ta kytička na tom mi tam ale nějak nesedí...asi jí odpářu. Je to háčkovaný z velmi tenké vlny, tak jsem to dělala dvojitě. Docela to přibývalo.

denisocka
18. jún 2008

aj ja to chcem vedieť 😀 mkatka- a z čoho robíš,z vlny? 😝 a hačik ?

mkatka
autor
18. jún 2008

Denisocka.....ráda poradím. Já zatím zpracovávám "stoletou" zásobu vlny, ale mám rozdělanou i z bavlněné příze pro prcka. Vlněný budou dobrý na podzim a slabší zimu. Prckovi bude ta z příze dobrá i na chladnější letní dny.

Napiš konkrétní dotaz, abych mohla poradit. Návod můžu nadiktovat i poradit, pokud tomu nebudeš rozumnět (ne každý už předtím háčkoval). Tož tak 🙂

monkula
18. jún 2008

denisočka, mne veľmi milá teta v galantérii poradila priadzu značky camilla, je perfektná... a háčik číslo 2
mkatka, úprimne, ani mne tam tá kytička nesedí, prepáč... 😅 😅 😅

Čapičku som zabudla v aute a muž je aj s autom v robote, takže zajtra, ak nezabudnem, vyberiem a vyfotím... ale na malej, aby mi to nezmazali... 😝

gucz
18. jún 2008

no ja som to obháčkovala krátkym stĺpikom okolo krku a rukávov a dolu som urobila tie poloblúčiky ako sú na tej čiapočke, čo je tu ten link hore

gucz
18. jún 2008

a skúšala som aj tú čiapočku, ale moc sa mi to vlní, tak to budem musieť vypárať a začať odznova

mkatka
autor
18. jún 2008

Gucz...mrkni na 1. stránku, psala jsem tam návod na ten začátek. Podle toho se to fakt nekroutí....ušetříš si práci. Doporučuju ještě ty dvě první řady moc neutahovat, ono se to potom prohne jako ehm jako pesar a ve finále to odstává od hlavy, do špičky. Ale to se pozná hned po pár řadách, jestli máš placku nebo pesar... 😅

mkatka
autor
18. jún 2008

Zmíte ty kytičky? Já furt zkouším a hledám...a nic 😠

gucz
18. jún 2008

ja som urobila malú kvetinku len tak skúšobne a to tak, že retiazku 7 očkovú som obhačkovala dlhými stĺpikmi, ale len jednu radu. Mám dosť hrubú priadzu. A potom som si spravila 5 očkovú retiazku a zhačkovala som to s druhým očkom - dieročkou, neviem ako to napísať. A zasa 5 očiek ako retiazka a zasa druhé očko. Ale to je len taká jednoduchá že okrúhly stred a akože lupienky po obvode. Už som to však vypárala a zajtra sa do toho pustím podľa tvojho návodu, dnes sa mi už nechce.

denisocka
18. jún 2008

baby,zajtra ak nezabudnem,viete-laktačna demencia 😀 ,kupim hačik aj dajake to klbko vlny.hadam jedno klbko bude stačiť,nie? a kolko trva šikovnej začiatočničke prva čiapka? -som teda dobra optimistka 😀

gucz
18. jún 2008

no ak máš čas, tak asi jeden deň, mne všetko dlhšie trvá, lebo ak dačo začnem tak malá akurát ako na just sa dožaduje pozornosti.

mkatka
autor
19. jún 2008

Gunz....díky za tip. Včera, jak jsem hledala návody na tu čepičku, jsem narazila na nádhernej obrázek - až oči přecházely....zkuste se mrknout - www.fler.cz, vpravo nahoře je hledáček - napište háčkované kytičky a objeví se 2 obrázky - klikněte na ten horní a ten se zvětší. To je ono. Sice tam nejsou návody, ale jako inspirace je to dobré. Když si s tím ček pohraje, přijde na to. Já si to snad dám jako tapetu do pc 😅

Denisocka....taky si myslím, že jeden den, max. den a půl a máš to. A zkus si koupit přízi místo vlny, já teď háčkuju z vlny, protože nic jinýho nemám a potřebuju jí sdělat. Pro prcka dělám z bavl. příze, aj na léto/jaro, taková letnější čapka je lepší z příze. Ale aj vlna je dobrá, nějaká tenčí. Holt každému podle svého gusta..

monkula
19. jún 2008

denisocka, ja som čapičku robila pol dňa... 😀

gucz
19. jún 2008

mkatka ozaj sú na tej stránke krásne veci, pozerala by som si ju aj do večera. Ja by som chcela návod na tie vianočné hviezdičky, možno aj anielikov až by som sa zdokonalila, ale všade som našla buď len fotky, alebo na predaj, ale návod nikdy 😒

mkatka
autor
19. jún 2008

Gunz...tato stránka je asi jen prodejní. Návody nejsou. Ale včera jsem objevila jednu, kde byly návody na andělíčky, sněhové vločky a jiné krásné věci na vánoční stromeček. A že já nejsem moc na ty dečky atd. a ráda, když mnou upletené/uháčkované věci vypadají cca jako koupené (čepičky a´lá NEXT, krtek na pleteném svetru nic pro mě, ikdyž klobouk dolů), tak jsem se nadchla a mám to v plánu vyzkoušet. Tak jak to najdu, frknu to sem.

P.S. taková kabelčička....hm to by taky stálo za vyzkoušení 😉

denisocka
19. jún 2008

baby,som s5 - kupila som hačik 2 a asi tu priadzu ,1 klbko -lebo vlna to nie je. hadam klbko bude stačiť na čiapku,že? no ešte teraz sa dokopať a začať 😀

gucz
19. jún 2008

mkatka ja tiež nemusím dečky a podobne, ale tie ozdôbky som chcela aspoň vyskúšať. Ak hodíš link, budem rada.
kabelku háčkovanú, len krátkym stĺpikom som mala spravenú, ušila som dovnútra aj futro. bola jednoduchá a teraz ju používa moja mamina, sem tam. Jedinú nevýhodu mala, že ten pás na rameno sa strašne natihol po určitej dobe, tak som musela kus vypárať. Ak ju mama medzi časom nevyhodila, tak ju cvaknem, len neviem, kedy sa k mame dostanem

monkula
19. jún 2008

babyyyy, ja som tú čapičku asi stratila 😢 😢 😢 😢 😢