Háčkované čepičky. Poradí mi někdo?

mkatka
11. jún 2008

Ahojte, už nějakou dobu sháním jednoduchý návod na háčkovanou čepičku (takovou, jakých je všude spousty). Problém je v tom, že jsem začátečník a potřebuju to všechno tak nějak polopatě. Prostě návod pro blbýho. Poradí mi někdo? Pochlubte se, co jste sami uháčkovaly.... 😉

ankan
12. mar 2012

@zabulka1 ešte potrebuješ poradiť???

ankan
12. mar 2012

moje najnovšie čiapky návod na ne nájdete tu: http://www.mimibazar.sk/navod.php?id=1652&user=...

danka_ba
12. mar 2012

@zabulka1 vyskusam to - snad ku koncu tyzdna. Ak mi to vôbec nepojde tak sa ozvem 😀
teraz som robila kvetinky ... tie sa celkom podarili.
Som z Petrzalky - uplne na konci, smer na Jarovce

zabulka1
12. mar 2012

@ankan tak to je pekne ale urobim jej na t radsej motýlika je to jednoduchsie na tu capicu by sa mi to asi ani nehodilo ked budem mat via casu tak skusim aj tu babiku ale dakujem 😵

danka_ba
12. mar 2012

@ankan WOW super

ankan
12. mar 2012

@zabulka1 keďže som tú čiapku nevidela nemôžem inak pomôcť. Daj potom fotku...
@danka_ba Ďakujem.

danka_ba
15. mar 2012

po troch paraniach (netrafila som veľkosť) sa mi konecne čiapočka podarila ... 😎

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/danka_ba/alb...

moniccca
22. mar 2012

Ahojte baby, tak aj ja som sa dala na hackovanie, no samozrejme, na prvy krat sa nepodarilo a "ciapocka" je velka akurat tak na hlavu babiky barbie. Viete mi poradit, ako zvacsit ten kruh?kolko tych dlhych stlpkov mi treba? ja som ich spravila cca 17, no vsetko sa mi toci dokola a nic sa mi nezvacsuje 😒

janemari
22. mar 2012

@moniccca návod nájdeš npr.na mimibazáre,ja robím 5 retiazkovych očiek spojiť do kruhu,potom 3r.o + 17 kratkych,alebo dlhých stlpikov,v 3 rade rozširuješ každý druhý stlpik,v ďašom rade každý tretí a tak pokračuješ do požadovanej vekosti/vypočítaš obvodd hlavy vydelíš 3,14 a výsledok je veľkosť akú potrebuješ rozhačkovať/ a potom už len pokračuješ po jednom stlpiku do požadovanej hlbky. 😉

moniccca
22. mar 2012

@janemari tam som uz skúšala pozerať,no sa tak nevyznám :( ale ďakujem za tvoj návod,skúsim ako si napísala,hádam mi to pôjde lepšie 🙂

zabulka1
23. mar 2012

@moniccca http://www.mimibazar.com/navod.php?id=81 ahoj tu mas jeden navod ma to tam dobre rozpisane tak isto budes robit aj s kratkimi slpikmi 😵

akika722
23. mar 2012

ahojte,trošku sa sem "vmotkam" 😅 nemate nahodou niektora navod na hačkovanu adidas čiapočku?? vdaka

elvera
27. mar 2012

ahojte, ktora ochotna mamicka mi posle link na nejaku letnu ciapocku, chcela by som si nieco uhackovat pre maleho, ale mam za sebou len par pokusov. Dakujem

svetlankat
10. apr 2012

Baby neviete mi poradit nejaky dobry casopis o hackovani?

ada21
12. apr 2012

Ahojte, prosim Vas neviete mi niektora poradit so svetrikom? Nasla som navod na hackovany svetrik, ale je to velkost 92 a ja by som chcela tak 68, ako mam navod upravit aby som zmensila velkost?
Tu je ten navod:
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4285

ema.nz
16. apr 2012

@ada21 autorka navodu rozpisala pocet ociek a pridavanie aj na ine velkosti 😉 a mas tam aj velkost 68 🙂

janulienkaa28
6. máj 2012

Ahojte holky,nevie mi niekto poradit teda dat dobry navod na hackovane kvetinky na ciapocku?kedze len teraz zacinam hackovat mam pre malu prvu ciapocku uhackovanu a uz 2 dni hladam nejaky zrozumytelny navod na kvetinky budem rada ked mi niekto pomoze 🙂 dakujem pekne

janulienkaa28
6. máj 2012

Baby a este jednu vec prosim Vas ma niekto nejaky dobry navod na hackovany klobucik?dakujem moc

asihej
7. máj 2012

@janulienkaa28 Ahoj,kukni toto,veľmi jednoduche a pekne http://www.farmmia.blogspot.com/2012/02/navod.html

janulienkaa28
7. máj 2012

@asihej dakujem pekne dnes to vyskusam este hladam nejaky dobry navod najednoduchy klobucik zatial sa mi moc nedari 😖

cicimon
7. máj 2012

baby, mozte pls poradit? zacala som robit ciapky a v 3tom rade "3. ř.: do každého 3. DS uháčkujeme 2 DS (= 48 DS)" - len ja uz neviem, ci sa tocim dokola alebo ako, lebo akosi nevidim, kde/kedy skoncit resp kde ma byt ten koniec

chirabell
10. máj 2012

@cicimon kazdy riadok musis ukoncit pevnym okom...cize 1r=retiazka do kruzku uzavreta pevnym okom (alebo stahovacie oko neviem ktory navod mas) 2r=urcity pocet dlhzch stlpikov do toho kruzku (alebo do toho stahovacieho oka) a posledny spojis s prvym pevnym okom 3r= 3 retiazkove ocka (alebo 2 kazdy robi inak, mne je lepsie 3 ak robim dlhe stlpiky) ako nahrada prveho stlpika a nasledne pichas do dalsich ociek...tu vacsina rozdvojuje kazde jedno oko 2ds a opat posledny stlpik spojis s prvyk pevnym okom...dalsi riadok (to je asi ten na ktory sa pytas) zas zacnes 3 retiazkove oka a potom si pichas a ratas ako mas, cize jedno oko 1ds, dalsie oko2ds, alebo ako mas v navode...ja osobne robim tento riadok kazde druhe oko zdvojim a v dalsom riadku kazde tretie zdvojim...atd...pri kalsickych jednoduchych ciapockach bez nejakeho speci vzoru...
Tym padom presne vidis, kde ti zacina a konci riadok, lebo ten prvy stlpik z tych 3 retiazkovych ociek je dost vyrazny skok.

janulienkaa28
12. máj 2012

Baby pomozte navod na klobucik uz hladam neviem kolko nedari sa mi kedze som zaciatocnik podrobnejsie dakujem moc moc moc 😒 🙂

neka
12. máj 2012

Ahojte, je tu prosim zdatna hackarka co ovlada anglictinu ? portebovala by som pomoct s prekladom jedneho postupu. V hackovani som skoro zaciatocnik a moje znalosti AJ mi tentoraz nestacia. ☹

gemini2
26. máj 2012

mamicky, nema niektora z vas nahodou navod na hackovane labute??? vsade zhanam a nemozem najst..... ☹

raza
27. máj 2012

ahojte. prosím vás, viem, že niekde na nete je návod, aká dlhá má byť čiapka pri takej a takej šírke. hladám to už neuveriteľne dlho a nemôžem nájsť 😠

ema.nz
30. máj 2012
raza
31. máj 2012

@ema.nz Ďakujéééééém 😀 😀

danka_ba
31. máj 2012

@janulienkaa28 na mimibazare si pozerala?

lenocka23
31. máj 2012

@janulienkaa28 odporucam ale cesky mimibazar, tam mas v navodoch aj samostatnu sekciu pre hackovanie.. (na slovenskom su len rucne prace) 😉