Háčkované čepičky. Poradí mi někdo?

mkatka
11. jún 2008

Ahojte, už nějakou dobu sháním jednoduchý návod na háčkovanou čepičku (takovou, jakých je všude spousty). Problém je v tom, že jsem začátečník a potřebuju to všechno tak nějak polopatě. Prostě návod pro blbýho. Poradí mi někdo? Pochlubte se, co jste sami uháčkovaly.... 😉

macahu
17. mar 2013

ahojte, prosím vás vedeli by ste mi poradit ako prispôsobiť veľkost čiapky? ja som úplná začiatočníčka a skúšam robit čiapku takú vejarovitú podla vzoru, ale vidím, že je veľká....je tam vzor písaný po 9.radu išla som podľa toho a teraz stojím neviem či to celé vypárať...ako urobiť menšiu podľa vzoru? dakujem

ludik3
21. mar 2013

@macahu aký je to vzor? musíš sa riadiť veľkosťou základnej placky

macahu
21. mar 2013

@ludik3 ahoj je to tento vzor http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7948&o ja som prišla po tu 9.radu, ale je to dost velké, vlastne to je tá placka, ale ja potrebujem menšiu, len neviem ako s tým vzorom, lebo tie vejariky sa postupe stupnuju tak mám skončit s tými 3DS ale práve, tie 4 sú krajšie tak neviem ako

ludik3
21. mar 2013

@macahu tak nedávaj na začiatku tých 20DS, ale menej. Ja robím väčšinou takto: 6RO spojím do kruhu, v 2.r urobím 12 DS, potom už len v 3.r rozdvojujem každý druhý DS- tak skús urobiť menej DS hneď na začiatku, napr. nie 20DS ale napr. 15DS a potom pokračuj podľa rozpisu, skús takto, ak nie ozvi sa, niečo vymyslíme 🙂

macahu
21. mar 2013

@ludik3 je dakujem tak vyskúšam, ja som uplna začiatočníčka tak som nevedela ako je to stými začiatočnými očkami či môže byt aj menej, aby ten vzor vychádzal... čo myslíš ten 2.r? hned ked v tom kruhu urobíš len 12DS tak málo? a potom rozdvojuješ každý druhý v 3.r a potom ako pokračuješ?

ludik3
21. mar 2013

@macahu potom rozdvojujem každý 3.DS, potom zas každý 4.DS až do požadovaného obvodu placky
pozri sem http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=81
tu je perfektne rozpísaný krok za krokom, možno skús túto na začiatok, ale neboj zvládneš to 😉

tinika
26. mar 2013

kocky uz mam skoro hotovu svoju prvu čiapku len neviem či dobre robim usi ja som urobila dva rady nedokončeneho riadku a tak som začala robit usi ale v postupoch nikde nie je či zaiazdym robit na začiatku 2RO alebo nie

veronel24
31. mar 2013

kto mi porady ako uhackovat ciapku s adidas vzorom

ankan
4. apr 2013

@veronel24 prihlás sa do skupiny Háčkovanie: výtvory, nápady, inšpirácie a tam je veľa inšpirácií aj žienky poradia. Je tam aj ten návod čo hľadáš

macahu
7. apr 2013

ahojte, prosím vás ako robíte zákl.placku čiapky? potrebujem obvod 51cm asi 16cm placku a neviem z toho výjst...začala som 6RO a 2RO+17DS...potom 1212...112112...11121112 ale bola som už v 9.r a bolo to len 15cm teda malé....tak som začala 2222 a potom postupne to sa vlnilo aj ked som zase začala 221221...nechápem mám háčik 3 a Limone vlnu , prosím poradte aký máte odskúšaný ten základ ako RO a kolko DS ako rozširovat...dakujem

ludik3
16. apr 2013

@macahu podľa mňa si robila dobre, mala si pokračovať ďalej, 111121112...ale snáď sa ti to už podarilo, keďže som si to všimla až dnes 😒

ivussik
29. apr 2013

ahojte ja sa chcem opytat ked viem hačkovat ale neviem ako na čiapočku ta velkost mi robi problem stale urobim menšiu ako mam odmerat rozmery a posla toho hačkovat???????

bufo12
18. jan 2015

ahojte,

vie mi niekto poradit vzor na tuto ciapku? Nikde to neviem najst ☹

dakujeeem

kaja79
22. jan 2015

@bufo12 Myslim, ze to budú polstlpiky, pichane pod riadok - nie do ocka. Hackovane dvojmo a mohla by to byt priadza Jeans od yarn artu. - maju tieto odtiene.