Hádky pre svokru

evalin88
10. aug 2018

Caute.. viem ze takych prispevkov je tu 1000 ale potrebujem poradit.. ide o vztah mojho synceka a svokry. Potrebujem nestranny nazor s partnerom sme sa totiz zacali hadat. Kym sme spolu chodili svokra do paertnera stale rypala nech sa so mnou rozide.. strasne na mna kydala hoci ma nepoznala.. ze som bezdomovec lebo byvam u mami. Vraj ho vyjedam.. lebo spolu varime.. visim mu na krku.. vraj by usetril keby zil sam.. vraj mam krive nohy. Potom som otehotnela za 3 roky sme sa videli raz a odkedy sa narodil tak kazdy den je 20 minut videohovor kde kuka na drobca a furt hovori ako ju budeme navstevovat a kolko hraciek maju po starsom vnukovi co ma 20 na jeho vychove ma zasluhu a mlady je materialista lakomec a hipochondder co nema rad slnko nema priatelov a obcas si cuchne alpy.. faakt. Mne proste vadi ten svokrin zaujeem tym som bola vzduch a keby bolo po jej.. maly by sa vobec nenarodil.

evalin88
autor
10. aug 2018

Proste mam pocit ze si maleho nezasluzi !!! Stve ma ked vola kazdy den a vyskiera sa na neho.. bojim sa ze ho casom pokazi.. priatel tvrdi ze som konfkiktna a neviem zniest jeho rodinu.. co myslite ???

deti95060810
10. aug 2018

videohovor vypni a pred domom vykop veľkú jamu - to pre prípad žeby chcela prísť svokruša na návštevu...😉

camil
10. aug 2018

neurob tu chybu ze ti ona bude skakat po hlave! a este sa vam miesat do vasej rodinky. mala predtym rozmyslat jak sa sprava!

17juraj17
10. aug 2018

@evalin88 Treba dat tomu aspon malu sancu. Ludia sa menia a hlavne v takych zlomovych situaciach ako je narodenie dietata ci vnucata. Mozno ta prekvapi. Ono ci chces ci nie je to rodina.

evalin88
autor
10. aug 2018

@deti95060810 praveze nemozem lebo tie hovory sprostredkuva jej syn.. cize hrdy otecko maleho

pininka
10. aug 2018

Aspon vidis ze to nemas brat osobne,ked sa takto vyjadruje aj o druhom vnukovy. Proste je to..... Nechaj to zatial tak a uvidis. Ale podla mna len mlati prazdnu slamu, starat sa nebude. Zbytocne sa kvoli tomu hadate.

janinah
10. aug 2018

Za prvé svokru nemáš,tú získaš až vydajom...a mne chlap,čo nemá tolko chochmesu si zobrať matku svojho dieťaťa za manželku je total nesympatický aj keby to bol rovno anjel....to je na tvojom partnerovi svokre dovoliť len tolko kolko považujete ako rodičia za rozumné....chceš-nechceš je to jeho babka.Tvoji rodičia sú s malým ako v kontakte? nemôžeš jedných starých rodičov "pripustiť" a druhých nie.
Toto nie je záujem,záujem by bol dôjsť na návštevu,malého objať,doniesť darček.Inak hračky spred 20 rokov mám aj ja a teraz také dobré a kvalitné nezoženieš,to by som nezatracovala dopredu.
Ak by si však vedela použiť ženskú diplomaciu,trochu tolerancie a rozumu,tak by si sa s ňou spriatelila nakolko by to šlo,takto ideš hlavou proti múru a svojho partnera staviaš medzi dva mlynské kamene,uvedom si,že on proti matke nikdy nepôjde a kvôli vášmu nevzťahu šťastný nebude, a ty chceš,aby bol otec tvojho dieťaťa šťastný,či?

barborkakr
10. aug 2018

boze tieto svokry fuj! to co je ze su vsetky take ziarlive hnusoby? pritom skodia len sebe, sa vzdaluju synovi a aj vnukovi bleeee ja to tiez poznam, najskor pretvarka teraz des vyrypava, hlupe otazky atd este, ze je v ritke bozej daleko od nas, navstevu podotykam velmi kratku k nam do ba za malou, ak sa narodi, budem oddalivat ako sa len da a tam tak skoro nepojdem, vyhovorka cestovanie dialka s babom a osypky 🤷🏻‍♀️🙏🙏🙏🙅🏻‍♀️🙅🏻‍♀️🙅🏻‍♀️

janinah
10. aug 2018

@barborkakr len aby aj o tebe tu tak ako o svokre niekto nepísal o 20 rokov.....mladým nevyhovie nik,ja verím,že sú aj svokry hnusoby,ale všetky isto nie...a hlavne,že všetky nevesty sú ideálne a zjedli všetku múdrosť sveta porodením dieťaťa...
mnohokrát je svokrá zlá len preto,lebo chce v dobrom poradiť a mladá pani to však berie ako že ona je neschopná dieťa vychovať....múdra žena si poradiť dá,tolerantná žena si rady vypočuje a zariadi sa podľa seba, hlúpa žena sa bude do svokry navážať,nadávať a odmietať...tak už nech každý myslí a robí ako chce...len jedno ma zaráža- že tá hnusoba svokra vychovala muža,ktorého ja ľúbim a teda až taká nemožná výchova to asi nebola...

titla
10. aug 2018

Ak je celý tvoj problém, že ti vadia ich denné videohovory, zavri sa na tých 20 min do vedľajšej izby, nech to nevidíš. Z tvojich slov mám dojem (možno sa mýlim, dedukujem z krátkeho príspevku), akoby si jej neodpustila, že Teba neprijala a tak jej teraz z trucu nechceš ty dopriať vnuka. Aj keď ju nemáš rada, budeš musieť prijať, že raz je to matka tvojho partnera a stará mama tvojho syna a bude vždy súčasťou ich života. Ak ju nemáš denne za zadkom a neorganizuje a nezasahuje Ti neprimerane do života, nevyvolávaj zbytočne ďalšie konflikty. Skús sa povzniesť nad minulosť a skús byť ústretová. Môžno to bude prvý krok, ktorým sa zlepšia Vaše vzťahy a ak nie aspoň budeš mať čisté svedomie, že Ty si sa o to aspoň pokúsila.

evalin88
autor
10. aug 2018

@janinah ja to chapem.. ale ona je fakt des povaha.. vsetko ofrfle a ten druhy vnuk taky fakt je.. ako som napisala.. lebo ho tak vychovala.. nasi su v miernom kontakte mama robi v zahranici a tato vola raz tyzdenne

evalin88
autor
10. aug 2018

@janinah ja som ziadne predsudky nemala ale pre nu som bola bezdomovec a pod.. to povedala svojmu synovi este skor nez ma prvy krat videla....

karajazviny
10. aug 2018

@evalin88 hlavne si to vydiskutuj s partnerom...my sme sa kvôli ničomu inému s manželom nehádali, len kvôli mojej drb*utej svokre...🤦 Potom som povedala dosť...ja nepotrebujem toto zažívať, buď nech jej zavrie ON hubu nakoľko odomňa si nedala po dobrom a potom už ani po zlom povedať alebo sa rozvedieme a pôjdeme od seba...ani som mu nedala na výber že buď my alebo oni...on tam môže ísť kedy chce, robiť tam čo chce...ale pre mňa tá žena neexistuje a ani pre môjho syna...ja som sa pri pôrode netrápila preto aby sa naše dieťa stretávalo s takou špinou...môjmu mužovi sa chvalabohu otvorili oči a moje rozhodnutie akceptuje...môžem povedať, že šťastnejší od tej doby ako sa pre mňa stala vzduch, sme ani neboli...😄 A nie, nie som nevesta čo zjedla všetku múdrosť sveta, ale moji rodičia si nedovoľovali, to čo ona a to nám oni so všetkým pomáhajú, kadečo nám dávaj a ani ma nevychovali tak, aby si o mňa niekto obtieral hubu...náš malý má babku a dedka (mojich rodičov) a hotovo...ju k životu nepotrebujem ja a nebude ju potrebovať ani naše dieťa...mala si vtedy rozmyslieť, že nie som hocikto, ale manželka jej syna a matka jej ,,vnuka,,...

barborkakr
10. aug 2018

@karajazviny vsak toto, pochopi, kto zazije, nie sme povinne pocuvat fakt hlupe reci zatpknutej zeny, co si ani vztah nevie udrzat ziadny muz od nej usiel a nevie sa spravat, za slusnost slusnot, nie? kde je povinnost sa nechat urazat cudzou nestastnou zenou? 🤭

evalin88
autor
10. aug 2018

@titla mas pravdu hnevam sa na nu za tie hnusne reci.. ale kto by nie ??? Preco sa mam povzniest a kaslat na to.. to niektory ludia maju dovolene osocovat.. a potom povznezme sa.. to by vadilo kazdemu...

dominika6
10. aug 2018

@evalin88
ziadny videohovor.. ked bude volat, das k telefonu chlapa.. nech sa on debati so svojou mamickou o pocasi.. ak chce vidiet vnuca, zdvihne zadok a pride.. slusne ju pozvi na kavu.. ak odmietne viac nemam co rozoberat.. nabuduce zahraj zly signal do telefonu a zrus ju..

karajazviny
10. aug 2018

@barborkakr presne...a milujem reči typu, ty nemáš úctu k starším, počkaj aká budeš svokra ty a bla bla...😏 Tak ako ja neodsudzujem dobrý vzťah nevesty so svokrou, tak nech nikto neodsudzuje zlý vzťah...🤷

terezka1947
10. aug 2018

@evalin88 no...dolezite je,ako ste na tom vy s priatelom,co vsetko dovolite,aby vstupilo do vztahu
Ono,tak,ci tak....priatel by ukazal vztah k tebe svojej mame posunutim vztahu do inej roviny,zatial ste si vsetci cidzi,spaja vas dieta
Ja by som sancu dala....asi to nepojde lahko,ked je pravda,co si pisala...ale sancu dat treba
No...a ...mozno u vas ani tak nie je problem.svokra

gertrudka222
10. aug 2018

Takže správne to chápem, že tvoj priateľ chodí k mame a vtedy volá tebe???

romiada
10. aug 2018

@evalin88 ako Ti radí Titla. Povznes sa nad tie videohovory s vnukom. Využi ten čas pozitívne pre seba - daj si čo ja viem kúpeľ alebo si nalakuj nechty. Je to raz jeho babka a nemôžeš ju vykoreniť zo synovho/vnukovho života. To čo rozprávala kedysi o Tebe nemá s Vašim vnukom nič, neťahaj to do ich vzťahu. Aj moja mama mala kedysi problém so svokrou, ale nám to ako deťom nedali pocítiť a časom sa to medzi nimi utriaslo. Ja som si s mojou svokrou a švagrinou zažila niečo obdobné a za niektoré ostrejšie výmeny názorov sme sa potom 2,3,4? roky nebavili. Resp.prestala som ich navštevovať a riešiť ich spoločnosť. Ale dcére som nebránila aby tam chodila. Nejak prirodzene bez vysvetľovania sme zakopali vojnovú sekeru keď sa narodil náš syn (20mesačný teraz). Určite na tej snahe mal veľký podiel aj fakt, že to je pre nich jediný vnuk ale ja som to hodila za hlavu. Vyhýbame sa trecím plochám a obchádzame mínové polia (t.j.výchovu detí a náš vzťah s mužom).
Tvoja svokra sa zachovala podobne - kým Ste nemali dieťa tak Ťa chcela ako potenciálnu partnerku svojho syna odohnať (dôvody neviem) , ale po narodení vnuka to nespraví, lebo je jasné že by nemala kontakt s rodinou resp.vnukom. Neviem do akej miery sa Ťa pred ňou zastane Tvoj partner. Ale podľa všetkého Ta musí mať ozaj rád keď nedal na mamu a je s Tebou aj napriek jej výhradám.

romiada
10. aug 2018

@evalin88 a teprve by som bola šťastná že komunikujú len cez Skype. Aspoň ju nemáš nasáčkovanú doma 😉

titla
10. aug 2018

@evalin88 Pretože tým hnevom ublížiš najviac sama sebe. Tým, že v sebe budeš priživovať tieto negatívne pocity sa budeš najviac trápiť TY.
Ja som nepísala, že nemáš dôvod sa hnevať cítiť ukrivdene. Máš a veľký! Ale nech to neriadi celý tvoj život.
Neosočuj priateľovu matku pred ním ani sa nestavaj proti nej, lebo sa to obráti proti Teba aj keď je to mrcha. Lebo je to jeho mama, človek čo ho vychoval a asi nebola krkavčia mater, keď má potrebu s ňou denne byť v kontakte. Kroť svoje vyjadrenia a postoje na jej adresu vo vlastnom záujme i keď ti to príde nefér.
Ja mám napr. so svokrou pekný vzťah, máme sa rady a i tak si musím dávať pozor na akékoľvek kritické vyjadrenie na jej adresu (lebo však nikto nie je dokonalý a i ona má svoje chyby), na to je môj muž mimoriadne citlivý. Lebo je to jeho mama. Môže sa ti stať, že tak ako si ty neodpustila jej, nezabudne partner Tebe tvoj terajší postoj.
To neznamená, že si máš nechať skákať po hlave. To v žiadnom prípade. Len nech to nie si ty, kto iniciuje konflikty a nevyťahuj staré krivdy. Nepoznám prípad, kedy by to pomohlo.

barborkakr
10. aug 2018

@karajazviny presne, asi jedna z tych svokier 🙏

148terka148
10. aug 2018

Jednoducho vyriesila s partnerom by som zacala vyjednávat Ty si zena ak s niecim nesuhlasis mal by to respektovat aleob mali by ste uzavriet niaku dohodu s čím by ste suhlasili obaja. Dalsia vec preco ked uz mas skúsenost raz tak naco sa palis 2krat. Sorry za vyraz iba blbec stupne 2krat do tej istej jamy. Neviem ake vzdialenosti sú medzi vami so svokrou ale tiez ak zavola raz za tyzden tak fajn ale keby volala kazdy den tak by som ju rýchlo odbila nech si najde cinnost, ze nemas cas vkuse sa tu vykecavat. (ja som to tiez riesila so svojimi svokrovcami tak...) a Bud jednym uchom dnu a druhym von alebo ak ta partner skutocne lubi tak by si ta mal zastat aj pred mamou.
(Inak presne viem o com hovoris a to sme my uz manzelia ked ja zatvorim dvere tak som ta zla nevesta) Ked muz nie je toho schopny vlastnej mame tak povedat tak jej jasne povedz ty. Ja som to parkrat urobila so svokrovcami a bolo mi jedno co si myslia a teraz maju aj respekt ked niečo poviem.

lapla
10. aug 2018

Daj jej sancu, mozno z nej bude dobra starka.
@karajazviny co ti spravila tvoja svokra, ked ju nazyvas spinou? Co si dovolila? Mozno by vam aj ona pomohla, kadeco dala,financiee alebo pomohla postrazit, keby vie, ze ju mas aspon trochu rada. Ja mam dobru svokru, no aj keby bola zla, snazim sa s nou vychadzat, lebo partner by bol ako medzi dvami mlynmi. Mame znamu, ktora to ma so svoktou tazke, este aj byvaju u nich, ale uz len za to, ze im.poskytla cele poschodie na byvanie, zahradu...tak sa k nej sprava slusne.

olive777
10. aug 2018

@evalin88 Keď sa bude furt zastávať svojej matky, tak to sa ďaleko nedostanete.

karajazviny
10. aug 2018

@lapla absolútne pre mňa tá žena neexistuje, šancí som dávala až až, aj som si do jazyka hrýzla...môj muž vôbec ale vôbec nie je medzi dvomi kameňmi - to, že je to jeho matka mu neberiem, kedykoľvek s ňou môže tráviť čas, robiť pre ňu čo chce...nič viac nič menej 🤷 práveže ona bola taká chudera a môjmu mužovi povedala, že ak sa so mnou nerozvedie, tak sa tam nemá viac ukazovať 😃 do kostola chodí paprče spínať, ale rodinu rozbiť by bola schopná...nech sa zadrhne tým čo má, my od nej nepotrebujeme nič len svätý pokoj 🍀👍

lapla
10. aug 2018

@karajazviny asi ste mali nejaky problem, mozno bol tvoj manzel pre nieco nestastny a spomenul to pred nou. A preto mozno chcela, aby sa radsej rozviedol,ako sa ma pozerat na utrapeneho. U nas v takej vzdialenej rodine bola zvada kvoli krstu- dieta dali pokrstit, ale do kostola nik z nich nechodil a ani teraz nechodi. Tak sa to mojej tete nepacilo. Tak si povedala svoj nazor a bop ohen na streche. Ale uz je to zase ok

simcika
10. aug 2018

Čítala som vaše príspevky, od tých, kde sa komentuje, kedy máme nazývať svokru svokrou. So všetkou úctou, poznám mužov, ktorí sú verní a nemuseli pokľaknúť a možno to niektoré ženy nevnímajú ako stred vesmíru. Ďalšia vec, ak je autorke svokra ( dovolím si ju tak pomenovať) zo skúseností proti srsti, nevidím dôvod, prečo by si nemohla myslieť to, čo si myslí. Je síce krásne hovoriť o tom, ako sa ľahko pozniesť, byť ústretová, ale my nemáme gombík, ktorým sa dajú vypnúť emócie (hnev, strach, krivdy) na príkaz. Milá autorka, nie si konfliktná, a myslím si, že každej normálnej žene - matke ide o to, aby najbližší členovia vplývali na dieťa dobre. Určite by sa mi nepáčilo, keby jedného vnuka chválila a druhého (tobôž pred dieťaťom) zhadzovala. To nieje dobrý príklad. A hovorí to o tvojej svokre veľa. Čo sa týka toho, že tvoj muž bude šťastný, keď bude s matkou za dobre - kto to povedal. Ideály. Hej, rodina, všetci si rozumieme, všetci sa vieme povzniesť... žiaľ, nie vždy sa to dá a to treba pochopiť. My ženy, máme hlave intuíciu a mali by sme počúvať seba. Ak cítiš, že ti ako mame nerobí dobre ako si spolu dennodenne volajú, nevidím dôvod, prečo by si mala byť v druhej izbe ako chudera a tváriť sa pred mužom a svokrou, že je všetko ok. Zvláštne je, že tvojmu mužovi neprekážalo, že vás matka chcela rozdeliť, ale teraz je premotivovaný iniciátor a chce, aby jeho mama bola v kontakte so synom. Pozri sa, všetko je to len AKOŽE! Keby svokra chcela, príde a dieťaťu venuje lásku a objatie a nie, ohováranie a čo mu donesie. Časom sa všetko ukáže ako to je. A mužovi to možno aj dôjde... a nevidím dôvod, prečo by ťa nemal pochopiť. Si matka, prepojená s dieťaťom a len ty sama najlepšie vieš, čo a ako. Hnev voči nej a voči mužovi rozpustíš jediné tak, že sa prestaneš obviňovať za to, že prechovávaš voči svokre zlé pocity. Máš na ne právo. Preto je otázka, ako ich ventilovať. Neboj sa zakročiť do rozhovoru medzi svokrou a synom. Rázne a láskavo povedať, čo sa ti páči. Ak chceš zrušiť tému, pokojne môžeš. Rovnako ukončiť rozhovor slovami - Malý ide spať, alebo jednoducho chcem byť s ním vonku.... A každý by to mal rešpektovať. Je to len o rešpekte. Aj k sebe,aj k druhým. Tým, že zaujmeš postoj, prestaneš mať horúcu hlavu a hnev sa bude ventilovať.... pomaličky. Hlavne sa snaž mať doma pokoj, s mužom... buď rada, že ju nemáš doma - ver mi 🙂

evalin88
autor
10. aug 2018

Nie.. ona vola kazdy den nam a on ju potom prepne na videohovor aby mohla robit na maleho tutuli mutuli po zahoracky