Hematologické vyšetrenie v Košiciach

alica148
26. okt 2013

Ahojte, chcem sa spytat ci niektora z vas nebola po potrate na hematologickom vysetreni v Kosiciach - Centrum hemostázy a trombozy Hemo Medika.... Neviete mi povedat ako dlho sa u nich caka na vysledky???

cuculik1
26. okt 2013

@alica148 bola. a stale chodim. na prvotne vysledky sa caka cca mesiac, je to zdlhavejsie, lebo ti aj budu brat vela ampluliek rvi a zistovat geneticke mutacie... ak by ti na nieco prisli a chodila by si tam potom pocas tehu, tak v ten den ked prides mas aj vysledky, vacsinou vzdy do hodiny, takze super 🙂 , to len tie prvotne trvaju dlhsie.

marikac
26. okt 2013

ano ja tam chodim

marikac
26. okt 2013

@alica148 ak si na prvom vysetreni uz bola, a ide na opakovane zhruba po 4-6 t, cakas asi hodinu na vysledky. Odoberu ti 2-3 ampulky krvi, zalezi od toho, s cim konkretne tam ides....ak prvy krat, caka sa mesiac a to ti vezme o hodne viac nez 3 ampulky

alica148
autor
26. okt 2013

@marikac @cuculik1 dakujem Vam pekne za info 🙂 ... a neviete ked by mi zistili nejaku geneticku mutaciu tak uz sa budem liecit pred tehu alebo az ked budem tehu? chceme cim skor sa zacat snazit tak neviem ci musim cakat na vysledky alebo sa uz mozme zacat snazit skor 2-3 tyzdne pred vysledkami

marikac
26. okt 2013

@alica148 myslim,ze snazit mozete...pretoze aj ja som snazila....a po vysledky som si prisla uz ako tehulka...hned mi dali injekcie....mam 4 mutacie-trombofiliu....a nebyt toho prveho-teda druheho uspesneho tehotenstva, nechali by ma pichat prekoncepcne-dokedy by som neotehotnela....
teraz pri druhej dcere,-som tehotna, tak si picham tiez....ale predtym som nemusela, az ked som otehotnela -objednala som sa.

alica148
autor
26. okt 2013

@marikac dufam ze sa nam zadari co najskor, Vam sa po akom case od potratu zadarilo??

marikac
26. okt 2013

@alica148 po prvej menstruacii.....6.12. som bola na kyret a 10.2 som si nasla //

alica148
autor
26. okt 2013

tak ty si bola rychla 🙂 ja som este len o 2 mesiace od potratu objednana na to hematologicke vysetrenie ..

alica148
autor
26. okt 2013

@marikac a ty mas akeho doktora svojho gynekologa? vidim ze si tiez z MI ... ja mam Zambovu a tam mi povedala ze musime so snazenim pockat az ked budu vysledky :/

cuculik1
26. okt 2013

@alica148 zalezi od gen. Poruchy. Mnohym babam odporucia liecbu aj 2-3 mes. Vopred. Ja by som sa nepinahlala a predsa si len pockala. Jeden mesiac nie je tak vela ...

alica148
autor
26. okt 2013

@cuculik mas pravdu radsej asi pockame 🙂

marikac
26. okt 2013

@alica148 ja chodím ku dr.Pircovej,a záleží od teba,ci sa na to cítiš...ja som sa cítila a aj moje telo,kedze to hned vyšlo

alica148
autor
26. okt 2013

@marikac ja sa tiez citim na to len sa bojim aby som nepotratila zase ked mam nejaku mutaciu a nebudem este o nej vediet

nynyky
8. jan 2015

Baby som 3tt po potrate a dnes ma poslala lekarka na hematologiu, len mi povedala nech pockam este mesiac kym tam pojdem koli tomu ze mam stale tehotenske hormony v sebe. Kedy ste isli vy po potrate na vysetrenie?

suraya
22. jan 2015

@nynyky áno musíš počkať kým ti klesnú tehotenské hormóny. Ja som bola asi mesiac po potrate, ale ja som nebola na čistení. Ak si po kyrete tak rozhodne treba počkať dlhšie ako ti radí tvoja Dr. na vyšetrenní som bola 17.12 a vysledky 20.1. Čiže čakáš cca mesiac na vyýsledky.

ksulka
10. apr 2017

Viete mi pls poradit, ako prebieha prve vysetrenie a ako dlho cca trva? Dik moc

daja07
10. apr 2017

prides k hematologovi, ten sa ta spyta na zdravotne problemy tvoje ako aj v rodine. da ti viacero papierov s ktorymi pojdes na odbery. tej krvi beru viac, ides nalacno. je to trosku narocne. ja som si vzala aj vodu a desiatu aby som si dala po odberoch nech mi nepride zle. brali mi asi 8 skumaviek krvi. a potom cakas cca mesiac na vysledky. to ti uz hematolog povie presnejsie

ksulka
10. apr 2017

@daja07 vdaka za info. ja som objednana na 9:30, pojdem nalacno, hoci mi k tomu nic nepovedali. teda v podstate je to take kratsie vysetrenie do cca hodky? ze sa co to popytaju a potom zoberu krv a mesiac cakam?

daja07
10. apr 2017

vysetrenie samotne je kratke. ale cakanie na chodbe mi zabralo asi 3 hodiny. krv mi nevzali lebo som prisla okolo 10-tej. no moze sa to lisit. ja som na krv sla dalsi den. niektore vysledky z toho co mi robili su do par hodin. no celkovo vsetky su az tak za mesiac. caka sa kvoli tym genetickym. preto asi objednavaju na kontrolu az ked su vsetky vysledky nech nechodis x-krat. ja som mala 3 druhy ziadaniek na vysetrenie

ksulka
10. apr 2017

@daja07 prepac, trochu som zmatena 🙂 isla si prvykrat na vysetrenie, kde ste dali pokec a na dalsi krat zasa na krv? cize 2x na zaciatku? a preco si tak dlho cakala, to uz na vysledky alebo kym ta zobrali na vysetrenie? ja nie som z KE, rada by som vybavila aj vysetrenie aj krv zajtra, ale nic mi k tomu nepovedali, ze ako to prebieha...

daja07
10. apr 2017

prepac, vela myslienok naraz som asi nahadzala 🙂no sla som rano na hematologiu s vymennym listkom. bolo tam tolko ludi ze som dosla na rad asi o10-tej. pokec s lekarkou asi do15 min. povedala co bude prebiehat a po vysledkoch testov mi povie co dalej. dala mi ziadanky na krv 3 druhy a sla som prec. krv mi uz nevzali lebo bolo uz neskoro. preto som sla na krv na dalsi den. potom po mesiaci som prisla na "kontrolu" kde mala vsetky moje vysledky. na kontrolu ma objednala na prvom sedeni. ono je to rozne podla toho kde ides na hematologiu. ja som bola vo vojenskej nemocnici a tam to trva celkom dost dlho

pininka
10. apr 2017

Ja chodim k Hulikovej do novej nemocnice,je velmi zlata,ludi je tam vela, ale mna tam poslali z 3D ultrazvuku a volala som najprv kedy mam dojst, oni mi dali termin a hned mi brali krv, asi 9 skumaviek, o mesiac kontrola, neskor po odbere vysledky do dvoch hodin. Ja som prve dve tehu nemala ziaden problem, pri tretom ze zle prietoky a vysledky mam otras. Tolko mutacii som podedila po rodicoch ze az. Dali mi injekcie, hoci krv sa mi zraza celkom dobre a aj prietoky su uz ok. Dost mi to lezie na nervy a som zvedava co bude po tehotenstve.

ksulka
10. apr 2017

to nic, v pohode. ja ti aj tak moc dakujem za odpovede 🙂 ja idem k mudr. hulikovej do novej nemocnice, som objednana na konkretnu hodinu a je to 9:30, preto ma chyta panika, ci mi aj tu krv zoberu, lebo cestujem z PP do KE a to neni len tak tam chodit 2 dni po sebe, radsej budem nalacno aj do 12 🙂 snad to vyjde vsetko naraz

ksulka
10. apr 2017

@pininka aj ja idem k hulikovej, tak som rada, ze mas dobre skusenosti a prajem nech ti to vychadza len dobre. ja uz bohuzial idem ako netehotna

pininka
10. apr 2017

@ksulka to mi je luto,ale radsej nech pozistuju co v tom je. Ja som mala tiez potrat,hned prve tehu, ale pred desiatimi rokmi to nikto neriesiil a nastastie sa to uz nezopakovalo. Urcite je lepsie ak to absolvujes za jeden den. Ja tam tiez zajtra idem,ale uz na porodnicke,dufam ze mi da uz lekar termin sekcie, lebo meliem z posledneho.

daja07
10. apr 2017

@ksulka tak drzim prsty nech vsetko dobre dopadne

ksulka
11. apr 2017

Tak som to dnes absolvovala u MUDr. Hulikovej ml. a cele to trvalo do 15 min, kratky pokec + odbery do 11 ampuliek a vysledky o 4 tyzdne

zizik25
29. jún 2017

Môžete mi prosím poradiť? K pani Dr.Hulíkovej v Ke je potrebné sa objednať? Ako dlho ste čakali keď sa objednáva? Ďakujem vám za odpoveď

pininka
29. jún 2017

@zizik25 urcite sa treba objednat, caka sa max tyzden. Tiez sa tam zajtra chystam zavolat.

zizik25
29. jún 2017

Ďakujem, ja sa tiež pokúšam volať, ale zatiaľ mi to od pondelka nedvihli. Čaká sa len týždeň? To je super lebo v Po ma objednali až na september