Hemeroidy

palma0608
9. júl 2013

od kedy som prvy krat otehotnela mam hemeroidy uz je tomu 5-6rokov musim s tym k dr aj ked nemam bolesti ani krvacanie raz mi to u chirurga zatlacali to som bola po porode a/ brutalna bolest poradte

kandrea
9. júl 2013

Hespidingél je super...no a potom mi lekár vravel že treba zmeniť jedálniček a piť veľa vody, ...no neviem lebo ja jem veľa zeleniny, ovocia, pijem vodu a mávam problémy s hemeroidami....

aristka
9. júl 2013

účinkuje na to aj posilňovanie panvového dna ,krásne sa stiahnu a nerobia problémy,pretože pri týchto cvikoch precvičuješ aj zvierače konečníka a to ich stiahne...len treba stále precvičovať..

terezka1947
9. júl 2013

...som si prave odtrpela bolesti tych uzasnych hemeroidov ☹ ....po gyn.operacii malo pohybu,strach z "chodenia a najma tlacenia"...aaaaa uz sa objavili...strasna bolest,kto nezazil,nepochopi....ani ja som nechapala ☹
mne pomaha Faktu,mast a capiky...najma mast...capik au,au,au 🙂

katikast
9. júl 2013

@palma0608
Po tolkych rokoch je to uz iba o udrziavani a bude sa to len zhorsovat. Treba to dat prec!

palma0608
autor
9. júl 2013

prec myslite operaciu

palma0608
autor
9. júl 2013

@katikast myslite operaciu

palma0608
autor
9. júl 2013

@kandrea a ako dlh/o to mate

palma0608
autor
9. júl 2013

@terezka1947 takze sa toho iba na chvilu zbavite a vracia sa to

kandrea
10. júl 2013

@palma0608 objavuje sa to sem tam väčšinou pri zápche...no také cca 3 roky...ale tá mastička Hespidin ma hneď toho zbaví a potom mám zase na určitý čas pokoj...kúpila som si v lekárni aj prírodné psyllium - vláknina to účinkuje na prečistenie čriev zabraňuje zápcham....tak možno aj toto trošku pomáha...ale je pravda že už keď hemeroidy raz máš už sa ich nezbavíš, jedine to riešiť operatívne - myslím že sa to robí laserom...no ja na to odvahu nemám

katikast
10. júl 2013

Jasne ze operaciu! Ak to raz je tak sa to da dlho udrziavat ale raz sa to urcite zhorsi a cim horsi stav, tym narocnejsia operacia. Ja som mala pred 9rokmi prvu...osem rokov uplne super a ziaden problem a po druhom porode sa mi urobili znova. Teraz som 5tyzdnov po operacii laserom a uplna parada. Konecne zahojene a dalsi porod neplanujem 🙂

jajka71
10. júl 2013

ja som mala hemoroidy od osemnastky(zemiakova brigada) do dvadsatsestky (netusim, v case mojej svadby:(), odkedy ma tri dni po svadbe ambulantne operovali a bola som dva tyzdne PN (kym sa zahojila rana, a vedela som sediet bez fit lopty - aj ked som chcela ist do prace skor, nedovolili mi) zatial som ich nedostala....myslim, ze ak sa to taha niekolko rokov a nedari sa to liecit inak, treba postupit operacny zakrok, no ani to niekedy problem nevyriesi, treba liecit pricinu, hemoroidy su casto dosledok, drzim palce!

tish1986
7. apr 2014

ja som sa v jednom anglickom clanku docitala o tychto radach:

1. po kazdej velkej potrebe horuca sprcha alebo sadnut do horucej vody. Ucinok: bolest ihned zmizne a cievy sa vyrazne stiahnu. Ja som pouzivala iba cistu vodu, ale ak je po ruke repik, harmancek ci dubova kora, moze byt aj to.
2. kupit si masticku/gel z lekarne, akukolvek poradia
3. NAJDOLEZITEJSIE: vlaknina a voda - zvysit prijem. Ja som kazde rano zjedla 5-6 sliviek alebo fig a zapila to cajom, na ranajky ovsene vlocky s mliekom alebo do jogurtu, vela cez den pit a poobede a hlavne vecer pred spanim zjest 1 jablko aj so supkou (nelupat!).

Do 4-5 dni som si to vyliecila. Problem iba je, ze potom clovek musi naozaj jest kazdy den ci uz vlakninu z lekarne alebo vlocky, aspon zopar sliviek/fig + 2 jablka denne, vela vela pit, lebo ak to clovek zanedba co i len na 2-3 dni a za tie dni zje maso, ktore upchava a robi stolicu tvrdou, hemeroidy sa ozvu spat emoticon emoticon

mamazem
15. apr 2014

Tip na článok: Ako sa zbaviť hemoroidov: https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/mamaze...