Herečky a herci z Júloviek 2006 II.

siwike25
2. apr 2009

Baby aby som aj ja v niečom bola prva,heheh.Tak šup sem nech mame novu temu. 😀 😀 😀

leninka75
2. mar 2011

@utka .............jeeeeeeeeeej už je v práci kľudnejšie? 😉

jacka
2. mar 2011

@utka ..ahooooooj.... 🙂 ...ako v práci???

jacka
2. mar 2011

@leninka75 ...čo ideš variť????......................aj tie homeo berieš?.....

denisenko
2. mar 2011

dobré ránko.... 😉
zas krásny den pred nami...... 😉 už sa teším..lebo stvrdnem doma... 😝 najskor pri hrncoch a potom chcem pomaly začať baliť mužíčka na SK..... 😔 tak aby som začala preriedovať veci....... 😔 😔 😔 😝
@jacka kto by ťa bil????? 😕 🙂
@letty86 tie lieky sa volajú inak...tuším Revalid...... 😒ale neviem, či je to aj pre kojacie matky..... 😠

@leninka75 čo varíš????

leninka75
2. mar 2011

u nás klasické menu keď je Lilka doma .............rajčinová polievka a granadír 😀 ................... a vy čo varíte?

denisenko
2. mar 2011

ja idem piecť bočik so zemiakmi, guláš je navavrený už pár dní a nejaké šišky od včera tiež ostali..... 😅

jacka
2. mar 2011

@denisenko ..kojacie mamky 🙂 😉 😉

ja som včera zapekala cestoviny......s klobáskou....a Peťko len cestoviny......ale zajtra neviem neviem 😔

jacka
2. mar 2011

nezdá sa vám že nás aninka zanedbáva?????

denisenko
2. mar 2011

@jacka veru ...zanedbáva.....ale pri tolkých babách sa jej ani nečudujem..... 😀 ale mohla by chodiť častejšie..... 😵

jacka
2. mar 2011

@denisenko kedy ideš do práce?

letty86
2. mar 2011

@denisenko revalid, aj o tých som počula, len tie prvé sú ešte drahšie tuším 😉
ja dnes neverím nič, mamka navarí, ako dobre 😵 , včera sme mali mäsko s tarhoňou a zajtra si mladá slečna želá placky, len neviem, čo manžovi, ten ich veľmi nemusí, ale nemusel by teda vymýšľať 😝

jacka
2. mar 2011

@letty86 ..závidím ti že nemusíš variť..........už si skusila dať niečo aj Maťkovi.....myslím nejaké kukuričné chrumky....alebo tak 😉

leninka75
2. mar 2011

@jacka ..............nie je na chrumky skoro? 😕

jacka
2. mar 2011

@leninka75 ja neviem.....sa len pýtam..... 😕 .....

denisenko
2. mar 2011

@jacka do práce???, to čo je?????? 😀 😀 😀 😀 😀 po 14.-tom marci..... 😝 veru sa mi nechce..... 😝 ale chvilku vydržíííím...... 😀
@letty86 ti verím, tie ceny sú príšerné.... 😝 tarhonu by som si dala..... 😀

jacka
2. mar 2011

tu je moj macko 😵

letty86
2. mar 2011

@jacka nie, nie, Maťko papká iba moje mliečko a do ukončeného 6teho mesiaca mu ani nič iné nedám, ja som taká učebnicová mamina, hlavne, čo sa stravy týka 😉
ale vraj sa to zase mení 😠 vraj sa teraz môže dávať lepok už skôr, predtým to bolo tuším až okolo 8meho mesiaca, argument, čím neskôr, tým lepšie a teraz vraj naopak, že nech si telo zvyká, to kto sa v tom má vyznať 😒 nepočuli ste o tom??? 😕 ale ja sa s tým nebudem ponáhľať

jacka
2. mar 2011

@denisenko 😀 😀 😀 😀 😀 ......veru čo to je .....hlavne po.5 rokoch materskej 😀 😀 😀
idete na Slovrnsko?....či sa m i len zdá že ste chceli 😅

letty86
2. mar 2011

@jacka zlatý macko 😵 😵 😵

leninka75
2. mar 2011

@letty86 ...........to vážne s tým lepkom?? 😕 ...............nepočula som o tom......ale asi sa budem pridávať jedlá ako pri Lilke, celkom to bolo rozumné................

@jacka............zlatíčka obaja!! 😵

jacka
2. mar 2011

@letty86 ....ja som dávala pozor na lepok.......len ked som prečítala jedny piškoty že obsahujú lepok a možu deti od troch rokov.....som ostala zhrozená 😝 ........a piškotky deti predsa možu nie?.......neponáhlaj sa.......všetko pomaličky-.....má čas.... 😉

jacka
2. mar 2011

@letty86
@leninka75 ...dakujeme🙂

jacka
2. mar 2011

mne dr povedala asi okolo 5 mesiaca že možem začať z príkrmami....a nezačala.....nech si vraví kto che čo chce 😝

jacka
2. mar 2011

ideme von...... 😎 😎

denisenko
2. mar 2011

@jacka akých fešákov máš doma..... 😅 .....my máme karneval zajtra...... 😉 tatinko ide v sobotu v noci na Slovensko, aj my sme chceli, ale kedže zas soplíme, tak sa mi na pár dní stresovať a cestovať nechce....a sú aj prázdniny budúci týžden, tak asi pojdem robiť chúvu kamarátke...má dcerku o rok staršiu ako Nisko, takže sa spolu vyhrajú..... 😀 dúúúúfam.....
@letty86 my ako rodina, kde sa nachádzajú v príbuzenstve 2 celiatici asi máme na to iný názor.....jeden to má od 1 roka a druhý....tatinko toho prvého......až po 30-tke...... 😔 čiže....ak sa má niečo stať, asi sa stane.....bez ohladu, kedy ten lepok do tela dostaneme....... 😔

denisenko
2. mar 2011

@jacka pravdu máš.... 😉 😉 😉 netreba sa ponáhlať..... 😉

letty86
2. mar 2011

@leninka75 Dobrý, chcem sa opýtať kedy môžem svojej dcére dať lepok, teraz má 6. mesiacov, kedže moja sestra dostala celiakiu pred rokom ,ako 27 ročná, tak či to môže byť dedičné alebo nejaké väčšie riziko, môžem ho zaviesť od 8. mesiaca alebo až od 1. roku?
dakujem Daniela

od MUDr. K. Babinská PhD. » Ut 18.Nov. 2008 12:57
Milá Daniela,
podľa nových zistení neskoršie zavedenie lepku (po 7. mesiaci alebo neskôr) dieťa nechráni, naopak, zvyšuje riziko vzniku celiakie. Rizikové je taktiež predčasné podanie lepku pred dovŕšením 4. mesiacov. Podľa najnovšieho vyhlásenia (rok 2008) európskych a amerických odborníkov pre výživu detí sa preto odporúča zavádzať lepok medzi 4. a 6. mesiacom. (Podľa starších odporúčaní sa lepok zavádzal po 6. - 7. mesiaci.) V problematike prevencie celiakie a jej príbuzných chorôb je stále veľa nezodpovedných otázok. Ako rozumné sa javí zaradenie lepku v období koncom 6. mesiaca.
Dôležité je lepok zavádzať postupne, začať malou dávkou a množstvo postupne zvyšovať. Ochranne pôsobí, ak je dieťa v čase zavádzania lepku ešte stále dojčené.

letty86
2. mar 2011

ten článok je z roku 2008, ale ešte to platí, minule to spomínala dr. v Dámskom magazíne....možno o rok, dva zas povedia, že podľa výsledkov výskumov predsa len odporúčajú neskôr 😀 😝

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre