Herpes, opar na perach.

pacna
28. máj 2008

ahoj potrebujem poradit. mam herpes a vždy ked sa objavi je riadne velky a mam celu peru opuchnutu. neviem čo na to mastičky z lekarne som mala všelijake a nič 😠 je to otravne a aj nepekne.diky za rady

leniccka
1. apr 2009

norik skus si v lekarni pytat taky roztok na herpesy (neviem ci sa to aj nevola herpik), je to s vytazkom z cesnaku... takze si nemusis lepit cesnak na usta, ale tuto vodicku si das na vatovy tampon a prilozis na herpes, riadne ti to vystipe a vysusi 😵 a potom sa ti to rychlejsie zahoji...

akejka
6. apr 2009

danulik - jo jo, nejak som som to sloveso skomolila, písala som pomalšie, než som myslela 😝
dik za upozornenie, reklama a reklamovať sú rozdielne výrazy, aj keď majú rovnaký slovný základ. Učiteľka slovenčiny by ma zabila. A to som z tých, ktorí nájdu gramatickú chybu všade - na bilboardoch, v inzercii, časopisoch...

petot
27. máj 2009

Na herpes céčko, céčko a zase céčko. Dlhodobo ochráni a krátkodobo zmierni. 🙂

andrema
27. jún 2009

ahojte, prosim poradte...
zistila som, ze som tehotna..asi v 5.tt len...uz som mala zatial 3 herpesy (mavam ich tak 2x do roka), davala som si na ne tie naplste aj hojivy zazrak z oriflamu,ale aj tak sami po jedno urobil dalsi ,az som mala treti....no ked som vystrasena prisla k lekarke,ze som mala herpesy,tak nadsena nebola...ze to moze ublizit a ze sa toho obava...robila mi ultrazvuk,ale kedze babo je este len veeeelmi malinke,tak ze musim prist znova na nejaky test vitality plodu,lebo sa obava,ze ho to mohlo narusit.
Tak sa bojim,ze co bude dalej...ma vystrasila..
a Vy tu pisete,ze to nevadi...tak neviem..
Neviete nahodou o nejakom odbornom clanku,co by o tom hovoril?
Dakujem

erikasadek
27. jún 2009

andrema, tak ja ta mozem ukludnit... ja som mala v tehotenstve stale herpes ale ako naprogramovany... kazdy mesiac aspon 2.;; no isiel ma slak trafit...
nie je to problem, neboj len pokial to nie je, vaginalny a podobne, vtedy ti hrozi cisarsky.. kvoli kontaminacii inak nic..
ja mam velmi casto herpesy.. a chcela som vybrat aj oralnu liecbu ktora trva 6 mesiacov.. lenze dala som na radu mojej lekarky a predpisala mi specialne homeopatika na herpes.. musim uznat ze pre mna stacilo cele roky byt stresovana, unavena, byt nachladena, koncilo to vzdy , herpesom.. odkedy beriem kazdy den pravidelne, nic a to som bola aj tazko chora nedavno.. 😉

andrema
27. jún 2009

dakujem za upokojenie...hadam bude vsetko v poriadku...teda mi nezostava nic ine ako dufat

erikasadek
27. jún 2009

neboj to bude dobre.. 😉

linda.bb
29. sep 2009

.. dosť som sa s oparmi okolo pier natrápila. Stačila nejaká vnútorná teplota, poprípade malý stres a bol tam (potvora). že sa to nedá liečiť som sa dočítala skoro všade. Teda ak pominiem liečbu mastičkami typu - Herpesin, Zovirax... Keď som zacítila čo i len náznak a naniesla mastičku na postihnuté miesto... bohužiaľ bolo už neskoro. Možno ten výsyp nebol až taký veľký ale nevyhla som sa mu. "Ako liečiť opar (herpes)?" - moja odpoveď je nijako, ale dá sa mu úspešne predchádzať. Moja múdra pani doktorka gynekologička (keď niekoľkokrát za sebou videla moju vysypanú tvár) mi poradila aby som sa poobzerala po doplnku L-Lysín. Najprv som to nebrala vážne. Až som si raz L-Lysín vygooglovala. Chcela som ho v lekárni (bohužiaľ v čistej forme ho nemali) a tak som objednala cez internet http://www.vitalsupport.sk/L-Lysin.html. Dávkovanie ako šetrivý Slovák samozrejme nedodržiavam a beriem "preventívne" 1 tabletu v 2 dňových intervaloch. Keď sa do cesty pripletie stresujúcejšie obdobie, na týždeň prechádzam na dávkovanie 1 denne. Nechcela by som, aby to znelo reklamne, ale odkedy L-Lysín užívam neviem čo je to opar. Až mi pripadá komické, že je to tak jednoduché. Balenie L-Lysínu v cene mastičky, ktorá mi vydržala tak 1-2 mesice vydrží cca 100 dávok (3/4) roku pri dávkovaní 1 x za 2 dni. Možno by to chcelo v tomto prípade väčšiu osvetu. Dať proste ľuďom vedieť, že opar sa síce liečiť nedá, ale prevencia nieje taká drahá zložitá...

petot
30. sep 2009

Všeobecné opatrenia pre posilňovanie imunity:
* dostatok kvalitného spánku
* časté umývanie rúk, a hygiena celého tela
* dostatok tekutín, dospelí aspoň 2,5 litra vody denne (nie chemicky upravovaných nápojov)
* pravidelný denný režim
* pravidelná, kvalitná a pestrá strava (najdôležitejšie sú raňajky, potom obed), aspoň 5 rozdelených dávok ovocia alebo zeleniny
* dostatok vitamínov, či už v prírodnej forme, alebo aspoň pomocou výživových doplnkov
* znížiť prísun cukru a umelých sladidiel
* psychická pohoda, eliminovať stres, usporiadať myšlienky
* láskyplné rodinné a spoločenské zázemie
* každodenný pohyb, cvičenie

Posilnenie imunity výživou: vitamín C aspoň 2g denne v rozdelených dávkach, vitamín D najmä v zimných mesiacoch (žiaľ, je na predpis), zinok, selén, B-komplex.

Keď už opar prepukol, pomáhajú vyššie dávky vitamínu C (aj 4g denne, v rozdelených dávkach). Užívať s jedlom, veľa piť. Môže byť nevhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa a medi. Viac info: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

nikca35
7. dec 2009

Skuste celaskon rozdrvit a zmiesat s alkoholom...vzikne kasicka,kt. si nanesete na pery 🙂

baluu
7. dec 2009

mam 5 masacne babo a obavam sa ze to odo mna chytil, lebo vecer mal nad perou cervene a do rana to mal opuchnutejsie. Tak som mu na to dala masticku antiherpes a este v ten den mu to zmizlo. To bolo v sobotu a dnes sme mali ho ist ockovat ale uz som to zrusila. Myslite ze to mohol byt herpes? Stale ho kojim ale teraz si pcha cele ruky do pusiny a aj ked som si davala pozor stalo sa ze ma buchol po perach.

mywiel
7. dec 2009

S koloidnym striebrom to zmizne za jeden den! Odkusané! 😉 Zabija vsetky virusy dokonca aj chripku a moze sa davat aj malym detom.

baluu
7. dec 2009

A kde sa da zohnat to striebro a co stoji? To sa potiera alebo berie?

vieraj
7. apr 2010

ja mam za posledny mesiac a pol treti herpes. kojim, dufam, ze to nevadi...

dalea
27. apr 2010

Ahojte,chcem sa poradit s mojou skusenostou 😉 Ked som bola s malou v porodnici,druhy den po porode sa mi spravil opar na pere.Kvoli malej som sa bala a nemala som ziadnu masticku,tak sestricka mi poradila toto: Vraj si to mam potriet mazom z ucha 😀 Myslela,som,ze si robi srandu,ale ked som to spravila,po opare nebola na druhy den ani stopa 😲 Hned na zaciatku,ked vas zacina svrbiet pera a je tam uz maly pluzgierik,potrite si to tym mazom a uvidite 😉 My to uz odvtedy praktizujeme cela rodina a kazdemu to hned zaberie,vyskusajte 😀

pedroma
27. apr 2010

je to tak ako píše dalea. Zázrak z ucha je overený recept starých materí 😉 . A ešte k tomu z naturall apotheke. Tiež odporúčam.

izzy4
17. okt 2010

@ikke mne okrem zinku zabera aj pyridoxin

lucinqamhc
10. nov 2010

Mám jendu otázku....prčo sa mi správio na ustach horucka??? co psosobujet o ze s ami horucka spravi na perach?,,. 😢

anjelicek26
27. apr 2011

Baby ja sa za tri dni vydavam a vyhodili sa mi uz tri herpesy, male, ale aj tak, co s tym??? Davam si anti vir a compeed naplaste (ktore podla mna prt pomahaju, len to strasne boli, ked to davam dolu), na noc chcem dat zubnu pastu, dopujem sa vitaminom B v konskych davkach. Co sa da este spravit??? V zaujme normalnych svadobnych fotiek by som bola ochotna vyskusat aj ten usny maz, ale ja tam teda nic na potieranie nemam 😕

ikke
28. apr 2011

@anjelicek26 predsalen skus ten usny maz, mne nezaberalo vobec nic, s mastickami alebo bez, vzdy to trvalo 2 tyzdne 😝 teraz som posledne dva-tri razy dala vlastny usny maz hned pri prvych priznakoch a o tri dni som ani nevedela, ze som nieco mala. najlepsieje "dolovat" po umyti vlasov, klasickou vatovou tycinkou, netreba toho na kila, staci fakt malicko 😉
😀

tysontara
28. apr 2011

ahojte, no ja by som o oparoch a herpesoch vedela rozpravat hodiny, lebo od malicka ma trapia 😢 nic mi nezaberalo, az na jednu mast, ktoru mi namiesala priamo v lekarni moja sestra, je biela a najlepsie si ju dat na noc, ked nikam nepojdete, ale naozaj mne zabera, ak by niekto chcel, viem zistit zlozenie 😉 inak naplaste alebo b komplex mi nikdy nezabrali, naplast mi hned spadla alebo som si ju ziedla a bolo to aj tak od veci, opar sa hojil klasicky 2 tyzdne 😠 inak ten usny mas je pre mna novinka, ale nabuduce (dufam nebude tak skoro)to vyskusam 😵

anjelicek26
28. apr 2011

@ikke @tysontara - no bola som u lekara a predpisal mi nejaky liek na tumory 😕 , ze na to uzasne posobi a veru dve hodiny po zobrati uz zacali zasychat 😅 Uz su vsetky tri zaschnute, sice este riadne, ale 36 hodin pred nami este, snaaad to nejako aj bude vyzerat, hlavne nech to odpuchne, zvysok doladime make upom... Ku tomu mam zinkovu masticku na potieranie. Esteze pochopil, ze je to priorita prveho stupna takto pred svadbou 😎

tysontara
28. apr 2011

@anjelicek26 no tak to je dobra sprava, ze to zabralo, inak mne velmi pomaha, ze ked sa uz urobi pluzgier (je naplneny tou tekutinou) tak si ho prasknem 😎 aj ked to veeeeeeelmi boli a potom zatrem tou bielou mastou a fakt vyschne a je pokoj, neviem ako to robis ty, ze ci take naplnene potieras, alebo tiez prasknes? 😉

jarunka111
28. apr 2011

@tysontara ahoj, ja síce našťastie nemám také trampoty s herpesom, ale môj mm to má tak ako ja menzes 😖 tiež používala len klasika krémiky, ktoré žeby extra pomáhali sa nedá povedať 😒 Chcela by som ťa preto poprosiť, ak by si vedela zloženie ten mastičky, ktorú používaš ty, či by si to napísala? Ďakujem ti veľmi pekne 😉

tysontara
28. apr 2011

@jarunka111 Ahoj - no akurat som volala so sestrou a zajtra vyzisti vsetky potrebne "ingrediencie" 😉 a hned ti to napisem, inak som zistila, ze od kedy tak trosku pravidelne otuzujem ze je to lepsie 🙂

jarunka111
29. apr 2011

@tysontara júj,to som rada, zatiaľ ti pekne ďakujem 😉 otužuješ ako? akože studená sprcha, bŕŕŕ, ale viem že je to zdravé, len sa odhodlať a zvyknúť si, pravda?

tysontara
29. apr 2011

@jarunka111 bude ti stacit to zlozenie aj v pondelok? lebo sestra je mimo lekarne a nevie to naspamat 😅 Ano otuzujem so studenou sprchou, je to niekedy neprijemne, ale da sa na to zvyknut 🙂 po case si budes sama davat studensiu a studensiu vodu a ani v lete ti jazera alebo kupaliska nebudu studene, je to fakt len o zvyku...a manzel na teba ten herpes neprenesie? lebo ja som ho na priatela prenisla a potom som sa od doktora dozvedela, ze som nosic 😅 (on to tiez nikdy nemal a od kedy je so mnou tak to mava )

jarunka111
29. apr 2011

@tysontara jasné že to stačí!!! ja ti budem veľmi povďačná 🙂
...tak si dobrá, že si a prekonala a zvykla si na studený odchov 😀
ja som mala našťastie herpes asi len 3x v živote a viem aká je to otrava, nie to mať takmer stále 😖 ťažko povedať, či to na mňa preniesol, už si ani nepamätám, kedy som ho mala prvýkrát a my sme spolu už od raného detstva-detská láska a taka 😀 o to skončilo, tak si neviem dať dokopy kedy bolo čo 😉 Ale viem, že aj mne to môže kedykoľvek prepuknúť, keďže vírus už v tele mám 😒

tysontara
3. máj 2011

@jarunka111 tak konecne mam to zlozenie, je to nejake zlozite, snad sa v tom budes vyznat:
- phenoli 4,0g, zinci oxydati 20,0g, sulfur praecipit 10,0g, vaselina alba ad 100,0g, M.f. Unguentum, D.s. 2-3 x denne, viac nie - to je vsetko, snad ked to nadiktujes v lekarni budu vediet co a ako 😉 jeeeeeeeeeej ze detska laska 🙂 to je super, lebo ja som tiez s drahym od 16 rokov a skoro vsetci nam tvrdia, ze to nevydrzi do konca zivota, lebo on je moj / bol prvy partner, tak pevne verim ze sa vsetci mylia 😀

dusany
9. nov 2011

Najprv by sa mala hľadať príčina nemoci a na jej základe pristupovať k ďalším opatreniam. Keď sú časté bolesti hlavy analgetika neliečia samotnú chorobu. Časté opakovanie herpesu neliečime drahými mastičkami ,hoci aj krátkodobo niekomu to pomáha,iným tieto kozmetické úpravy môžu ešte zhoršiť situáciu. Toto sa lieči celkovou životosprávou a hlavne zvnútra. Najčastejšou príčinou často sa opakujúceho herpesu je nedostatok minerálov a vitamínov.Pokiaľ necháme v organizme pôsobiť voľné radikály a necháme ich len tak nech si robia čo sa im zachce,potom len ťažko sa zbavujeme nových pribúdajúcich nemoci. Ak si nezabezpečíme svoj organizmus dostatkom minerálov a vitamínov ako sú zinok,selén,vitamín ,,A" a ,,E" a ďalších,ktoré nám vytvára až 700 antioxidantov v tele potom dávame herpesu voľnú cestu,aby nás znova a znova sužovali.Preto je najlepším liekom na každú chorobu prevencia. https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/co-na-herpes/