Herpes, opar na perach.

pacna
28. máj 2008

ahoj potrebujem poradit. mam herpes a vždy ked sa objavi je riadne velky a mam celu peru opuchnutu. neviem čo na to mastičky z lekarne som mala všelijake a nič 😠 je to otravne a aj nepekne.diky za rady

atreides
29. júl 2008

nesmím teď žádnou zeleninu, malá má po ní bolení, tak to mám asi z toho, mylsíte, že když teď zobu vitamínky, že zaberou?

nobody
29. júl 2008

csilla76 .... jo, jedlas kukuřici, ta způsobila alergickou reakci a odezvu imunity...i když se tvořila nějaká látka, která reagovala na špatný podnět, tak přesto se oslabil systém ... asi tak

csilla76
29. júl 2008

nobody bude to asi tak...aler.reakcia a imunita...
tak uz mi nezostava nic ine len dufat ze to skoro zmizne....

nobody
29. júl 2008

csilla76, jo kdybych věděl, tak poradím..ale holt nevím
já jsem kdysi používal tu pastu ..... ale herpes jedničku jsem neměl x roků 🙂

csilla76
29. júl 2008

no pastu mam uz aj ja na perach takze vyzeram moc pekne 😀 😀
mam byt stastna ze to mam len 1-2 x do roka...no nie? 😉

nobody
29. júl 2008

jasně
a čím víc šťastnější budeš, tak to natáhneš na jednou za rok 😀

mata35
6. okt 2008

Prosím Vás, stretli ste sa niekto s tým, že by mohlo mať mesačné dieťa na zadočku opar? Je pravda, že ja odkedy som prišla z pôrodnice mala som opary opakovane na perách a že by to dostal maličký?
Doktorka povedala, že to vyzerá na opar, zobrala mu z toho výter.
Mali ste to niekto u tak malého bábätka?

evina2008
25. okt 2008

holky idem na operaciu a spravil sa mi opar-herpes myslim ze je to s nervov myslite ze to nebude vadit ked budem v narkoze??

evina2008
25. okt 2008

mata35
kup malickemu krem vola sa IMAZOL to mu pomoze.moja mala to mala tiez,to ma splienky ale my sme to mali este s porodnice lebo tu v piestanoch peru veci vsetko dokopytakze deticky su velmi citlive skus to a potom mi povies.

emjee
11. dec 2008

jakoubka • 1d • Dnes o 13:49
Ahojte.Poslední dobou se mi neustále dělají opary a koutky.Co s tím?Natírám mastičkami,ale za chvíli ho mám na jiném místě.Přemýšlím jestli mi necybí nějaký vitamín.

lendy1 • 1d • Dnes o 13:57
jakoubka, zkus B-komplex

slnieckova • Dnes o 13:57
rozhodne B-komplex

jakoubka • 1d • Dnes o 13:59
Leni-díky Zkusím.Hlavně ,aby to nechytl Kubík,ale zatím odolává.Moc ho nepusinkuji na rty i když je to těžký.

liliandax • 1d • Dnes o 14:17
aj ja som mala Tiez som zacala brat B-komplex a natierala Oparstop-om.. a bol za 2 dni fuc

daskak • 2d • Dnes o 15:27
B-komplex urcite ano a mne pomaha ked ho len zacnem citit 2 paraleny naraz a po 6 hod. este raz

miresta • 1d • Dnes o 15:50
B-komplex určite, ale tiež ti može chýbať aj vitamín C. Ale podávaj si ho v tabletkovej forme, pretože ovocie dráždi opary ešte viac. Mala by si sa teraz vyhýbať striekanému ovociu. A byť v pohode, veľa krát sa opar vyskytuje aj pri silnom psychyckom vyťažení. pa

expertka8 • Dnes o 18:37
B komplex Forte

...a jedna domaca medicina...ktoru ma kazdy z nas...ale blizsie v IP
...predsa len...je tu mnozstvo tehu zien...nex im naaaahodou nepride nevolno
...ale zabera
..recept od staryx materi

tynushqa
30. mar 2009

Ahojte,
obnovujem temu, asi sa mi na ustach urobil herpes, ale nie som si ista ci je to ono 😀...davam si na to herpik 5% no ale chcem sa opytat co s malou? velmi sa bojim ze to chyti ☹ co nerobit, pripadne robit? dakujem

maryah
30. mar 2009

ahoj tynush, nebozkavaj malu, nepouzivaj rovnaky uteraz, lyzicku... proste nic coho by sa mohla mala dotknut a ty si sa dotkla ustami... ake to mas? ono je to taky pluzgierik a moze ti prasknut...

tynushqa
30. mar 2009

maryah, no neviem to ani opisat, mam to pod hornou perou, cize zvnutra. Rano som sa zobudila s napuchnutou perou, nesvrbelo to ani nic, len opuchnuta pera a boli tam take 3 malilinke pluzgieriky, ktore hned pukli...
Malu sa snazim nebozkat a ani na nu nedychat ani ju velmi nenosit. Ruky si umyvam za kazdym ked idem ku nej...

debra
31. mar 2009

mne sa tiez hrozne casto robievali herpesy na perax,niekedy aj na brade...ale som s tym zasla za koznou a ta mi nasadila kalciove injekcie do zily,ktore mi velmi pomohli a odvtedy mam pokoj/uz je to aj 8rokov/a herpes sa mi teraz urobi tak raz za 2 roky aj to taky maly,ze za 2 dni je fuč....kdežto predtým sa mi robil takmer kazdy druhy mesiac

rybacina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leniccka
1. apr 2009

baby ja som si s herpesmi tiez pekne poradila... mavala som ich casto, velke, dlho sa hojili a ked sa jeden zahojil tak druhy uz zacinal pucat na inom mieste na perach 😠 nezaberali uz ani tie masticky drahe ako slak z lekarne, zacala som byt voci nim imunna...
a asi rok co papam pravidelne B-komplex forte, je lepsi ako obycajny, lebo z obycajneho sa mi robia vyrazky... teraz ako som tehulka tak nepapam B-komplex, ale je to stale dobre... ked sa mi uz herpes spravi tak si ho hned natriem tycinkou z cajovnika, taky ten dvojfarebny korektor z oriflame 😉 najlepsia je zelena strana na noc a to mam za 5 dni po herpese, co je teda myslim najkratsia mozna doba hojenia u mna 😉 😉
snad som niekomu pomohla 🙂

akejka
1. apr 2009

mne z lekárne na herpes nič nepomáha, od malička ho mávam niekoľkokrát do roka, len keď som bola tehu a po pôrode som ho našťastie nemala. Mám zlé spomienky na Zovirax, pred 10 rokmi som si ho dala na 1 herpes a do rána sa mi zo Zoviraxu vysial herpes po celých ústach. Týždeň som pila so slamkou a jedla polotekuté jedlá ☹
Jediné, čo mi zabráni rastu, keď sa mi už vyhodí je liek na teplotu - Paralen a pod.

Inak často mávam herpes počas menštuácie, myslíte že vtedy býva oslabená imunita ?

leniccka
1. apr 2009

akejka, aj mne sa zvykol herpes spravit v obdobi okolo ms...tak mozno daky suvis tam bude...
ja som si presla vsetkymi mastickami, potom som zacala kupovat rozne alternativne pripravky na herpesy, to bola napr. taka cesnakova tinktura, smrdelo to hrozne ale dobre mi to vystipalo ten hepres a potom vyschol, vobec nemokval... nevyhoda je ze to nemozes praktikovat na verejnosti, len doma, kvoli tomu neznesitelnemu smradu 🙂 ale zaberalo to

lucis8
1. apr 2009

Tak mě se opar udělá spolehlivě při přechodu počasí ze zimy do jara a stačí se k tomu trochu nevyspat nebo mít rýmu. Co máme malou, používám náplasti a musím říci, že až na to vyměňování je to super a totální obrat k lepšímu co se týče brnění a pálení a blbého pocitu s oparem (znáte to, že máte pocit, že každý kouká jen na ten váš opar).

martinka79
1. apr 2009

u nás pomáhá tak tzv. zázračný kelímek od oriflame. dcera na opary trpí velmi.

leniccka
1. apr 2009

martinka, ano aj to je dobra vec... mam ich v chladnicke asi 4 😀 😀 😀 ja to pouzivam uz len na ukoncenie hojenia, najprv to musim vzdy vysusit aby sa mi to nerozrastalo po celej pere 🙂 skus od zaciatku pouzit tu tycinku z oriflame a na daky 3-4 den jej to natieraj tym kelimkom, mozno sa to urychli...

martinka79
1. apr 2009

leni děkuji moc. je to boj a vždy dceru lituji.

akejka
1. apr 2009

ina tie priesvitné náplaste z lekárne, čo reklamujú že sú celkom dobré, ale keď si tú náplasť dávate dole, tak sa chrastička dotrhá a pera krváca...hovorila mi to kamoška.

mami.sk
1. apr 2009

mne sa najviac osvedcil ako prevencia balzam na pery z tea tree oil od firmy Dr. Muller Pharma. pouzivam to asi 2 roky a odvtedy som nemala ani raz herpes. a predtym aj 5x rocne 😒
da sa kupit v lekarni 😉

martinka79
1. apr 2009

to by si ale moje drce k tomu ejště nesměla rvát vše do huby. balzám stejný má neustále v aktovce. 😝

danulik
1. apr 2009

tie compeed naplaste su celkom fajn - lepsie ako masticky a je to aj hygienickejsie, mate to zelepne a teda sa znizi riziko prenosu.. okrem toho to aj menej vidno 😉

este je dobry aj cannadent (hlavne v zaciatkoch) - je to regeneracne serum z konope, ma dezinfekcne ucinky, sice dost stipe, ale pekne to stiahne a menej to boli (svrbi)..

akejka - v reklamach veci propaguju, nie reklamuju 😉

norik1
1. apr 2009

prave tu svinu na ustach mam.. vraj je dobreee si prilozit cesna a prilepit ho tam nech ta stava posobi na herpika....idem vyskusat.
Compeed doma mam a stale sa mi odlupuje od pier ta cast, ktora sa dotyka pier dnu, proste to nedrzi a vobec nemam pocit ze to nejako lieci...

lovacka
1. apr 2009

ahojte
tak ja mam momentalne 4 herepsy poviem vam jeden mi dav riadne zabrat kedze je v kutiku ust 😔 boli to ako fras a v tehu sa toho vela nemoze na hereps tak som si kupila nejaky krem ale ci zaberie to netusim 😝

norik1
1. apr 2009

ja mam tiez presne v kutiku...svina je to ten herpes!!!

susik77
1. apr 2009

baby na opar na perach mozete v tehu vsetky kremy, to sa nevstreba. najlepsie je hned pri 1.naznaku - zacervenanie natriet vectavirom. herpes hnewd stopnete, vobec nevzniknu pluzgieriky. ja mam teraz herpes kazde dva tyzdne 😒 minule tiez v kutiku 😒