Hľadajú sa darcovia krvi

titkovamiriam
22. aug 2008

nenasla som podobnu temu,len jednu uzamknutu ☹ ,ak by ste niekto mohol darovat krv pre kamaratku,ktoru caka operacia ozvite sa mi.odporucali jej nech si najde darcov 😠 .je z bratislavy tak asi treba darovat krv len tu.
dik kazdemu

bihan
9. sep 2008

Dúfam, že známych syn nejazdil 200 po meste, ako to robí kopec motorkárov 😖

sisulik
9. sep 2008

ja som krv darovala 15-16 krat..z toho 7-8 krat na SR a zbytok v kuvajte...raz som po odbere odpadla ale to bola moja vina, lebo som sa hned postavila na nohy a odcupkala..hehe..aj docupkala 😀

chruminka
10. sep 2008

tak uz netreba tu krv,chalan dnes zomrel ☹

roasha
10. sep 2008

chruminka... 😔 😢

zuzula28
16. sep 2008

ahojte všetci,

práve sme si rozložili v obyvke so synom kocky a pustili si telku...beží tam výzva na urgentné darcovstvo krvi skupina "A1-negatív" pre obäť autonehody. Pacient leží na ARO v Galante, tak ak je niekto z okolia, to by bolo perfektné... Je to určite veľmi vážne, keď to beží počas celého programu dokola...Ak máte niekoho, kto má túto krvnú skupinu a môže darovať krv, tak pomôžte, prosím!!! Krv sa môže darovať na hociktorej transfúznej stanici v SR... Držme im palce!!! Ďakujem.

lubkaj
23. sep 2008

Ahojte! Ja som vzdy chcela byt darkynou krvi, ale zatial som sa k tomu nedostala (v podstate som poslednych 5 rokov bola bud tehotna alebo dojcila 😀 ). Teraz este musim cakat 5 mesiacov (aby to bolo pol roka po skonceni dojcenia) a potom by som chcela krv darovat pravidelne. Mam vsak znizenu cinnost stitnej zlazy a kazde rano beriem 125mg Euthyroxu - vysledky mam dlhobodo dobre, davku mi nemenili uz ani nepamatam a na kontrolu chodim uz iba raz za rok. Svagor, ktory je stalym darcom, mi vsak povedal, ze kvoli tomu ma zrejme nebudu chciet. Neviete, ako to je? Pocula som aj nazor, ze vela zavisi od konkretneho lekara. Poznate miesto, kde by moju krv (A+) chceli?

titkovamiriam
autor
23. sep 2008

ver tomu ze vsade!!!!!,ak si z blavy chod do ruzinova 😀

lubkaj
23. sep 2008

Pockam tych 5 mesiacov a potom to teda vyskusam... Som s Dubravky, takze blizsie to mam na Kramare, takze skusim asi tam.

titkovamiriam
autor
23. sep 2008

tam neviem ci je tranzfuzna stanica,ale skus

lubkaj
23. sep 2008

Ked tam najblizsie pojdem na kontrolu (mam tam gynekologicku), tak sa popozeram a popytam.

elenita
23. sep 2008

Ahoj sestricka, za to nic nedas 😉 . Spytaj sa 🙂 . Ked niekedy o rok dokojim, mozno aj ja sa pridam 🙂

lubkaj
24. sep 2008

elenita: Beriem Ta za slovo, sestricka! Budeme potom chodit spolu 😉

lenka0005
24. sep 2008

lubkaj....ja som tiež darca,teraz sa chystám 23 krát,mám tiež zníženú funkciu štítnej žľazy,beriem L-thyroxin 75 mg a nie je problém s darovaním,vedia o tom a môžem bez problémov darovať.Tak sa na to daj,držím palce. 🙂 😉 🙂

lubkaj
24. sep 2008

lenka0005: Ani nevies, ako si ma potesila! Pockam teda, kym prejde povinnych 6 mesiacov od skoncenia dojcenia a potom sa do toho urcite pustim 😅

bihan
21. dec 2008

Len mi tak napadlo obnoviť túto tému, keďže sa blížia Vianoce a ľudia majú väčšiu potrebu robiť dobré skutky a práve sa chystám na tzv. vianočný odber.
Osobne som po skončení dojčenia nečakala 6m, pretože som už dojčila len málo a po zdrav. stránke to na mňa nemalo žiadny dopad.

luciauk
21. dec 2008

ahojte, aj ja darujem krv, teraz mám prestávku pre kojenie a dojčenie. som príjemne prekvapená, že na SK zmenili pravidlá a dá sa darovať už 6m po skončení dojčenia. nedávno to bolo ešte rok. ja som darovala asi 4x na SK a 3x v UK. tu su podmienky benevolentnejšie, takže darcov by mohli byť viacerí a predstavte si, že je tu percentuálne menej darcov ako na SK a keď sme s manželom prišli darovať, tak nám vždy hovorili, aká to je hanba, že Slováci a Poliaci im vylepšujú skóre 😀

luciauk
21. dec 2008

lubkaj, elenita, choďte raz a uvidíte, nebudete vedieť prestať. ten krásny pocit, že ste pomohli, sa nedá ničím nahradiť 😉

audreyd
21. dec 2008

aj ja som darkyňa 😎 no už 4 roky som buď tehu alebo dojčím, takže mám prestávku 🙂

luciauk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciauk
26. jan 2009

pozerám, že som dobrý polepetko 😅 chcela som povedať, že pre tehotenstvo a dojčenie mám prestávku 😀

no a zistila som, že v UK sa dá darovať aj počas dojčenia, stačí byť 9 mesiacov po pôrode 🙂 takže dnes som sa dala vycicať. najprv mojim drobčekom a potom sestričkami 😝

cat
26. jan 2009

ja som chcela darovat krv ale poslali ma prec, pre nizky hemoglobin. Ale muz je drzitelom striebornej Janskeho plakety a onedlho uz urcite aj zlatej,tak aspon niekto z nas pomoze..

jasumat
26. jan 2009

Ja som darovala vlani v OC EUROPA v BB. Bola som s troma väčšími deťmi na nákupe a akurát tam bola akcia- "Valentínska kvapka" Tak som daroval cca450ml. donakupovala, a odšoférovala aj s deťmi domov, kde som normálne fungovala🙂

betka14
27. jan 2009

ja som darca /13 odberov/ od tehu som neboal ale hned ako prestanem tak idem- ja mám A1 Rh+
manžel darca /22 odberov/ , neviem akú má, ale dám veideť ak chcete
sme z KE, takže manžel može isť dať ked mu bude vychádzať tak dajte vedieť resp. napíšte na IP

bihan
27. jan 2009

Ja dávam zase na striedačku na Slovensku a vo FR, tak to mám teraz rozrátané, kedy môžem tu a kedy potom zase na Slovensku, aby som mala aspoň 3m pauzu 😅

blovitc120
27. jan 2009

Ja tiež nebyť tehotenstva a teraz malej, tak už mám zlatú 🙂. Chýbajú mi 3 odbery. Ale robím to pre dobrý pocit 🙂

betka14
27. jan 2009

a to si kedy stihla tolko odberov?

luciauk
27. jan 2009

cat, presne tak, keby z každej rodiny daroval jeden človek, tak by nebol s krvou problém 😉 u nás zostávam zatiaľ ja, manžela vylúčili, lebo im stále odpadával 😀 v UK sa dá začat od 17 rokov, tak sa už o 7 rokov pridá dcérka, veľmi sa na to teší 🙂

betka, my máme celá rodina tvoju A jednotku, najbežnejšia vo vých. európe 🙂

ja ani neviem ako sa rátajú tie plakety a keď mám byť úprimná, velmi ma to netrápi. aj tam mi to nezrátavajú, ale na sk aj v uk počítajú osobitne. ako tebe, bihan? asi tiež, tak, keď si sama počítaš tie pauzy 😒 ja som chcela na sk, ale teraz by som nemohla, ale potom to budem robiť tak ako ty 😉

betka14
27. jan 2009

ja som začala na VŠ, a stále som išla ked som mohla, to je 3x do roka

blovitc120
27. jan 2009

Betka, 3x do roka väčšinou od 18 a teraz mám 32. A ja som dávala aj plazmu, tá sa ráta za 2 odbery 😉.

stvura
27. jan 2009

Blovitc, aky je ten odber plazmy? Uvazovala som nad nim, no zatial som nenasla akosi motivaciu...este stale kojim, no sla by som akonahle budem moct. Mi sme obaja s manzelom darci, tahame na strieborne plaketky, ja som chodila 4x do mesiaca, dakedy mi i volavali.