Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

ada11
20. júl 2009

jeliska, OK, my ideme teraz do ZOO, a potom do centra, tak ti zavolám navečer, že čo a ako 😉

denduska
20. júl 2009

Ahojte, my sme dnes boli na Kysuciach na vylete, super bolo 🙂

moj muzik bol na Jojke v Krimi novinach aj normalnych novinach..a povedal asi jednu vetu 😀 Tam co sa utopil ten opity chalan na Sutove ci kde, tak bol zo zachrankou...tusim vo stvrtok to bolo, ak sa chcete pohrabat v archive 😅

jeli, adi, dajte vediet ako bolo na stretku 😎

mirustek1
21. júl 2009

ahojte,tak oslava nam dopadla dobre,Klarka sa velmi tesila ako zdobila,ked bude trochu casu,dam fotky.Ale od nedele ma boli zaludok a pritom som nic nepojedla,v noci to chytilo aj muza,tak neviem co sme schytali,no dnes mi je trochu lepsie.Emka posledme 2 noci zle spava,place sko diva,ale prestavam ju kojit,tak mozno od jedu ze nema cicik,alebo mozno ju tiez bolello brusko,tak uvidim ako dalej.A Klarku boli od nedele ucho,tak behame kazdy den na usne,niecim jej ho cistia a ma zapal stredneho ucha,tak mame veselo.Ze to dostala z vody na dovolenke.A mne sa vcera pokazilo auto,tak sa striedame s muzom,kto s nou pojde na kontroly.Ked sa dari,tak sa dari

cessy
21. júl 2009

mirustek tak to teda mate radost. aj mne maly zle spinkaval ale dnes do rana celkom v pohode.
ako malu oducas???mne sa este 2x budi na kojenie, ale zatial ho nechcem odstavit. daj nam rady do buducna 😕 😅

mirustek1
21. júl 2009

cessy-mne mala zacala uz pomaly aj kazdu hodku v noci pytat cicik,tak som si povedala,ze pomaly koncim.Cez den som uz asi mesiac nekojila,tak som vynechala aj vecerne a uz druhu noc som jej nedala.Ponukla som jej vodu alebo cajik,hnevala sa,revala.vcera mi nasa dr.povedala,ze jej mozem davat uz plnotucne trvanlive mlieko,prevarene,co ma dost prekvapilo,lebo som myslela ze do 2rokov sa nemoze.Tak som jej vecer dala kasu a vypila aj 100ml mlieka a v noci som jej dala tiez mlieko,vypila tiez asi 100ml.Neviem ci jej mam davat taketo mlieko,alebo radsej kupit UM,ak mate skusenosti poradte mi,a ani neviem kolko by mala vypit toho mlieka,dr.mi povedala,ze tolko kolko ona chce....divne.

denduska
21. júl 2009

ahojte babenky, nejak to tu viazne, asi vsetky dovolenkujete 😎
mirustek, ja sice skusenosti nemam, ale ja by som radsej najprv davala UM a potom postupne presla na kravske..zda sa mi to menej zatazujuce..ale to je len moj nazor 🙂

cessy, este som sa chcela spytat, v tom nosici nosis maleho na chrbte? a nebolia ta z toho plecia? lebo mna bolia zo vsetkeho pomaly, teda v com sa nosi vpredu, tak som chcela nieco na chrbat, preto sa pytam.

a kde su ostatne babyyyyy 😕

mirka099
21. júl 2009

ahojte, po straasne dlhom case som tu zas... ako sme sa vratili tak iba vybalujem periem, zehlim.. vcera a predvcerom sme robili broskynovy lekvar, a okrem toho muz mal dovolenku... tak mi neostala jedina minutka volna 🙂 furt sme daco podnikali, dakde behali...

baby mam takyto problem s Jakubkom, mate s tym niektora skusenosti?

takze od zaciatku, uz od malicka sme mali problemy s kakanim, stale mal tvrdu stolicu, nevladal ju vytlacit... kaka doslova a dopismena zajacie bobky, tvrde, male okruhle (aj s tymi sa vsak veeelmi velmi natrapi) dr nam radila vela vlakniny, jogurty, ovocie, vela tekutin a dalsie tie bezne rady co vam na taketo problemy odporucaju. nic nepomaha, ked sme aj sem tam natafili na jedlo, ktore ho ako sa hovori precistilo(prehnalo az to tieklo z plienky) po dvoch troch razoch si na to zvykol a uz mu to nepomahalo... zozaciatku to boli slivky, hrusky, strukova fazulka... brali sme aj lieky, ked som ich vsak vysadila problemy sa vratili... teraz ako su tieto horucavy, uplne mi odmieta jest, zje minimum...dnes to bol 4 den co nekakal.. velmi som sa s tym netrapila, myslela som si ze to z toho ze tak malo papa. ked vsak poobede zacal na nocniku tlacit, zacal strasne plakat, stolicu mal taku tvrdu ze nech sa snazil akokolvek nevedel ju vytlacit. tak strasne plakal, aj manzel sa zlakol, bala som sa ze ho uz chudaka rotrhne, tak sme nejak jeden koniec chytili a druhy nejak horko taazko vytlacil... pojdem s tym uz po neviemkolky raz k dr, ale ta s tym svojim vela tekutin, ovocia a vlakniny a ono sa to upravi mi uz lezie na nervy. povedala nam akurat to, ze ma lenive crievka... a kedze este stale nebeha, nenastava v crevach taky pohyb a bla bla bla...
mate s tym niektora skusenosti?

mirka099
21. júl 2009

este upresnim.. tieto dni co vobec nechcel papat, som mu davala slabucke kakauko, to bolo to jedine co bol ochotny davat do bruska...(kedze kakao zapeka, aby som to nejak kompenzovala hned za tym som mu dala zvycajnu davku tych tabletiek co nam dala dr)... a takto sme dopadli.. strasne nieco, neprajem vam zazit ten pocit... vlasne dieta sa vam trapi pred nosom a vy mu eviete ako pomoct.. 😢 😢 😢

denduska
21. júl 2009

hm, mirka, chudacik ☹ neviem, a neskusala si nejake probiotika? to je jedine co mi napadlo, lebo v podstate ste uz vsetko skusali 😕

mirka099
21. júl 2009

probiotika, probioticke vyrobky... kadeco... ak aj pomoze ako som pisala jeho telo si akoby hned na vsetko zvykne... 😖

cessy
21. júl 2009

mirka nas maly mal tiez asi 3-4 tyzdne take problemy. az mu kropaje na cele naskakovali ako tlacil a nic....
potom som mu zacala davat harmancekovy cajik. ten nam vzdy zabral, len maly ho nikdy nechcel pit. tak som mu ho zacala davat na silu. striekackou z panadolu ☹ . denne aspom 10ml....
a posledny tyzden vypije aj 200ml, tak si zvykol.este mu kazdy druhy den pravidelne davam slivkovu hippku a kazdy druhy biely jogurt so zivou kulturou, nie activiu 😉
no a kakt...teda zatial v pohode.

cessy
21. júl 2009

denduska nosim aj na chrbte aj v predu aj na boku, ale maly je stale tvarou ku mne otoceny...
a nosime sa denne.....pred spinkanim od siestej do siedmej, okolo domu 🙂
mna z toho neboli chrbat, ale ked mam nosit batoh na lpeciach tak umieram 😒

cessy
21. júl 2009

denduska este ma napadlo, ze ten nosic sa da aj pozicat.....skus si to na tej stranke precitat....ja som si ho hned objednala, moj maly je taky tulko, tak som vedela ze sa u naj ujme 😉

cessy
21. júl 2009

halo, halo, tu zas nikto?? 😕

mirka099
21. júl 2009

cessy slivkovu hippku davam tiez.. ale uplne som zabudla na harmncek... davala som mu ale iba ked bol este velmi malicky.. uplne som na neho zabudla, dakujem ze si mi ho pripomenula 🙂 ... vyskusam zajtra, uvidim co bude... mamina mi radila saraticu... ale ja neviem...

mirka099
21. júl 2009

baby dokedy podla vas by sa mali deturence naucit chodit? 🙂 my mame 14,5 mesiaca a nic....

cessy
21. júl 2009

denduska aj tu si skus precitat nazor niekoho ineho, ako len mna 🙂

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

cessy
21. júl 2009

mirka saraticu nedavaj, ja som si ju davala raz na dietu a islo ma roztrhnut, plakala som od bolesti ako mi z toho bolo zle. a to som ju pila riedenu....druhy porod

mirka ten cajik ja robim taky silnejsi, na 100ml 1,5 cajovej lyzicky... 🤐

kkkatarinkaaa
21. júl 2009

ahojte 🙂

v prvom rade dodatocne vsetkym malym oslavencom zelam vsetko naj!!

ja som teraz cele dni vonku, vecer pridem hotovaaa dnu, uz len sprcha a postel..tak takto travim leto
idem si vas precitat, lebo vobec neviem o com je debata... 😕 majte sa krasne

ozaj, denduska- videla som tvojho mangela na jojke 🙂

mirustek1
21. júl 2009

mirka-tiez ma napadli len probiotika a to kakao radsej vynechaj,moja starsia to mala par krat ked bola mala a pomohol sirup z leharne,nieco ako prehanadlo.Ja som jej pred kakanim natierala ritku olejcekom,aby to lahsie islo a skusala som dat do ritky kusok mydla,to mi tiez radili.Este sa hovori,ze baban na lacno upravuje stolicu,tak drzim palce,chudacik maly a s tym behanim sa netrap,on zacne,chlapci su lenivejsi.Niekde som videla aj taku temu,kedy by malo dieta chodit....ale neviem uz kde

cessy-aj my sme kupili nosic,ale taky len na chrbat,ked sme v Tatrach,len tam sme ho zatial pouzili,tam je to super

mirustek1
21. júl 2009

mirka-ta tema je v BATOTACH,kedy najneskor zacali deti chodit

no nic,idem asi spat,neviem aka noc ma caka,ked nebudem chciet dat cicik,ci to vydrzim....

mirka099
21. júl 2009

dakujem baby...

ada11
22. júl 2009

ahojte maminy, už sme doma, nemám vás ani prečítané, tak hádam večer alebo zajtra. 😉
stretko jelkiska a ada sa nekonalo, lebo sme sa nejako časovo nezladili 😀 , ale boli sme blízko 😀 snáď nabudúce 😉
oslávencom dodatočne všetko najlepšie 🙂

mirka099
22. júl 2009

bre ranko... rano som kupila tu saraticu, ale len tak, ani neviem ci mu ju dam.. ak ano tak len jedu dve polievkove lyzicky, urcite nie viacej... ale ja ako tazky frajer som sa z nej poriadne napila, ved co uz moze taka voda??? 😀 no ale poviem vam, skaipovat ma dnes radsej nevolajte, prilis casto by som odbiehala 😲 😅 a to som dnes dohodnuta s kamaratkou na kocikovanie... 😕

mirustek citala som si tu temu... ja sa az tak velmi neobavam, len sa uz toho neviem dockat... kedy bude behat... jednak preto ze ho uz nevladzem navlacovat, vsak ma skoro 13kg.. aj vonku by sa lepsie zahral tak celkovo, velmi sa na to tesim.. baby tam pisali ze niektore sa pustia ehat v 16, 18 mesiaci... ako poznam toho mojho lenivca, aj my asi tak budeme 😀

inac ja som strasna.. ani som vam nepovedala novinu... v nedelu rano o stvrtej sa jakubkovi nrodila sesternicka.. vola sa Ella, ma 48cm, 2800g a je krasnucka.. take krasne tmave vlasky ma...a velikanske okale... 🙂 a aka je drobna.. nechce sa mi verit ze aj tento moj "maly darebak" bol taky... 😨 akoo to tychlo uteka....

denduska
22. júl 2009

ahojte babeny, tak dnes pre zmenu oslavujem ja - mam narodeniny 😎 alebo skor 🙄 uz dalsie zase..a teraz to bude bezat uz len rychlejsie a rychlejsie

mirka, no veru saraticu nedavaj 😅 mne velmi pomohla benefibra, ale neviem neviem ci to mozu take male deti...ale ozaj, odkedy som jedno balenie spotrebovala, nemam problem..a to som mala ozaj hrozny predtym 😢

katka, no to mu ani nehovorim ze si ho videla, lebo sa tak hanbil, ze tam trepal ako maly chlapec 😀 😅

mirka099
22. júl 2009

jej denduska, tak ti teda prajem vsetko najlepsie... vela stasticka, zdravicka, lasky.. 🙂 🙂 🙂 tak teda dnes oslavujete?

denduska
22. júl 2009

mirka, diky 😉 neviem, ideme do Bojnic asi na vylet...ale strasne horuco je, tak uvidime co z toho bude 😕

monikat75
autor
22. júl 2009

ahojte, ja som tu tiež dva dni nebola, akosi nestíham s mojimi dvoma detičkami 😉 manžel je skoro celé dni v práci, lebo samozrejme začali dovolenky, tak pracujú samé 12 hod. služby, a moja mamka ktorá býva s nami si vytkla členok, takže má nohu v sadre a vôbec mi nevie s detičkami pomôcť - až teraz som si uvedomila, koľko mi pomôže - teda s domácimi prácami nie, tie si porobím sama, ale s deťmi mi pomôže veľmi 😅
denduska prajem všetko naj... hlavne zdravíčko - to je najdôležiťejšie k tvojim dnešným narodeninám, a takisto želám peknú oslavu

monikat75
autor
22. júl 2009

a ešte som zabudla, mirka neviem ti poradiť s maličkým Jakubkov, my našťastie nemáme tento problém ani s Veronikou som nemala tento problém - ale ľutujem vás aj maličkého, určite to musí byť ťažké keď ho vidíš na tom nočníku ako sa trápi a nevieš mu pomôcť, dúfam, že sa to čoskoro upraví a bude lepšie 😉 a s tým chodením práve včera som čítala v knižke o deťoch, že deti začínajú chodiť medzi 11 až 18 mesiacom, môj Marek tiež ešte nechodi, len za rúčky alebo za jednu ruku ale to je ešte také neisté a on ešte nechce ani sám stáť, a kým nevydrží sám stáť tak je logické že ani nebude sám chodiť - a to má rok už o týždeň - takže asi to do roka nestihneme - nevadí, Veronika nám začala chodiť keď mala presne rok a 10 dní
adi tak to je škoda, že vám to stretko s jeliskou nevyšlo a ozaj ako znášala Anetka takú dlhú cestu a celkovo napíš ako ste sa v Prahe mali

cessy
22. júl 2009

ada-jeliska tak ste sa na to stretko chystali az nakoniec nevyslo???? 😕 😕 😒 😒

mirustek aka bola odvykacia noc??zvladli ste ju?? daj vediet, lebo ked som v noci maleho kojila tak som si na teba pomyslela 😅

denduska vsetko naj, naj, naj prajem a ku gratulacii sa pripaja aj Alexko a posiela ti velku pusinku 😅