Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

mirustek1
12. aug 2009

aj ja chodim s Klarkou na ocne kazdy pol rok,lave ocko ma trosku slabsie,ale okuliare zatial nema,len to sleduju

mirustek1
12. aug 2009

mirka-fakt dobre,pobavila som sa....dobru noc...mne sa niako nechce,ale uz ma muzik vyvolava

ada11
12. aug 2009

mirka, pozrela som to 😀 😀 😀 to posledné - cica nežer 😀

ivet100
13. aug 2009

ahojte, dnes je tu nejako pusto a u nas je take hrozne pocasie. Cely den stridavo prsi a vykukne trochu slniecko, ale stihla som uz dnes s malym aj zmoknut.
mirustek, uz je lepsie s Emkinou ritkou?
uz sa vam to maminy krati,myslim tie, ktorym idu deturence prvy krat do skoly.

monikat75
autor
13. aug 2009

ahojte, ja v poslednom čase nejak nestíham tu písať, len si vás vždy prečítam 😉 lebo už budúci utorok odchádzame na dovolenku do toho Rakúska na 10 dní, takže už pomaly nakupujeme zásoby, pretože tam stravu nemáme budeme si variť sami a od soboty už idem pomaličky začať baliť, nevýhoda je, že tam mi treba duplom veci kvôli tomu, že budeme bývať na chate ktorá je v nadmorskej výške 1600 m a tam je chladnejšie a keď pôjdeme niekde na výlet tam sa zvezieme lanovkou a tam už je len okolo 500 m nadmorská výška, takže to bude aj 10 stupňový rozdiel, čiže mi treba aj veci s dlhým rukávom aj s krátkym, inak sa smejeme s mužom že náš kufor bude vyzerať akoby sme sa išli sťahovať - lebo len pre malého veci - bugina, nosič turistický a ešte cestovná postieľka zaberú takmer pol kufra 😒 čiže bude naprataný asi až povrch
inak adi aká náhoda aj ja nosím okuliare - tiež som krátkozraká, síce som už raz bola na operáciu excimer laserom ale sa nepodarila na 100 % takže už ich opäť nosím ale len také slabučké ale radšej ich nosím, aby som všetko dobre videla 😀
mirustek Marek nemal našťastie často problémy so zapareninami ale keď mal, tak mu tiež veľmi pomohol sudocrem alebo mastičky na zapareniny s olivovým olejom - už neviem názov, a pri Veronike mi tiež zaberala tá mastička s rybacím olejom, čo spomínala aj ivet
inak ivet aj my tu máme také isté počasie ako vy tam, tak premenlivo - momentálne slnečno ale vyzerá to zasa na dážď - ozaj ivet viem že sa to tu nehodí, je na to samostatná téma, ale chcem sa ťa opýtať, či si poznala niektorého z tých baníkov, čo zomreli pri tom nešťastí - lebo Nováky sú od vás na skok, lebo je to hrozná tragédia ☹

mirustek1
13. aug 2009

ahojte-Emke je uz trochu lepsie s tou ritkou,asi zabral nakoniec ten zasyp,ale mam dalsi problem,skoro som odpadla,rano mi svokra volala ze Klarka ma vsi,tak som utekala do lekarne kupit sampon a isla som ju vziat,chudatko vcera tam len isla.Ja som prvy krat videla takto vsi,ked som videla ako tam behaju,skoro som az kricala,bala som sa ich.No musela som sa prekonat a vyberat a zabijat,aj vajicka.Tak teraz stale pozeram jej hlavu,uz jej to ide na nervy a ja cakam na muza,nech pozrie aj mne....fuuuuuuj.Nechapem kde to mohla dostat,ved je mimo kolektivu a boli sme v Tatrach,ci tam?

monikat-ja to balenie poznam velmi dobre,my stale behame niekde,hlavne do Tatier berieme pol skrine,teple,letne,na vecer,na turu....a to nehovorim ked ideme aj lyzovat....to mame plny kufor a plny box na aute,nam sa uz susedia smeju,stale behame s kufrom.....

mirustek1
13. aug 2009

este som zabudla napisat,ze som Klarke odstrihla asi 15cm z vlasov,mala skoro po pas a teraz ma po plecia,uz davno som to chcela,lebo sa jej kostrili,ale bolo mi ich luto,no dnes som sa odhodlala,tak chudatko odlozila si trochu aj na pamiatku....no uz som toho popisala dnes dost...

jeliska
13. aug 2009

ahojte 🙂
adi dakujeme a co vy ako ste na tom s chodenim?
Monika prajem vam krasnu dovolenku nech vam vyjde pocasie.
My si ideme kupovat auto asi ford focus combi, mate s tym niektora skusenosti?Este neviem kedy ale chceme asi toto 😅
ivet aj u nas je take pocasie ani sme neboli vonku a do toho je Eli furt uknurana stale place ani neviem z coho doobeda spinka potom ked ju chcem ulozit poobede tak uz nechce spat ale furt place.
Asi ju uz budem ucit iba na odpoledny spanok 😕 vy davate ako deticky spat tiez iba poobede alebo este doobeda?

laurinkadanielka
13. aug 2009

ahojte aj ja davam spat malu doobeda aj poobede potom je taka kludnejšia

jeliska
13. aug 2009

lauri no to robim aj ja ale dnes aj vcera uz poobede vobec nezaspala neviem co jej bolo stale plakala ale zaspat nikde akurat dnes isla spat uz okolo 18,30 spolu s manzelom a este spia tak dufam ze budu az do rana 😀

mirustek1
13. aug 2009

jeliska-mne spava Emka dobeda 1,5hod,aj pobede este asi tolko,nemozu ist Eli zubky,mozno je len nervozna a sa to upravi,alebo vacsina mojich kamosiek im spavaju uz len cez obed,tak uvidis a prajem nech spinka uz do rana.

jeliska
13. aug 2009

dakujem mirustek no dala som jej aj calgel na zuky ale nejako nefungoval 😅 ale teraz este stale spi bez preastavky chudatko asi sa vycerpala 😔

mirustek1
13. aug 2009

tak prajem dobru noc,hadam dopadne OK,nech sa este vyspite,lebo ked bude baby,tak asi zas moc nepospite,ani si neviem predstavit,ze by som mala mat babo,takto rychlo,ale nam uz staci......u nas uz vsetci spia,asi pojdem aj ja,

mirustek1
13. aug 2009

cessy.denduska.kkatarinka..................a ostatne,co je s vami,davno ste tu neboli

mirustek1
14. aug 2009

zas nikto?...............................

monikat75
autor
14. aug 2009

ahojte, mirustek s tými všami to musí byť hrôza - to ti nezávidím 😒 v Nikinej triede tiež mala raz spolužiačka vši, ale našťastie ju potom nechali doma, takže žiadne iné dieťa ich nemalo, ja som to zatiaľ naživo ani nevidela len v TV, keď bola raz tá česká zámena manželiek - tak tam dve dievčatá mali vši a žiadna kaderníčka ich nechcela ostrihať - možno ste to aj videli 😖
my sme od rána úplne celé mesto bez vody - odstavili nám ju ešte pred siedmou a bez toho žeby to vyhlásili v rozhlase a keďže sme ešte spali, tak nám len mama našťastie nabrala aspoň jeden hrniec na varenie a na umývanie rúk, na splachovanie záchoda si nosíme zo dvora - zo sudov kde zachytávame dažďovú vodu a na pitie manžel kúpil malému Lucku a my máme džúsiky a minerálky - že vraj majú nejakú vážnu poruchu takže až do večera do 18.00 bude odstavená - no úžasné 😠 pripadám si ako v 19. storočí, no čo už musíme vydržať 😝

veru mirustek cessy, denduska a katka sa nám nejak vytratili - žeby dovolenkovali - ženičky, kdeže ste 😉
jeli ten ford focus je priestranné auto - manželov kolega mal také a bol s ním spokojný, až kým sa mu niečo nepokazilo a zistil že náhradné súčiastky sú trikrát také drahé ako u nejakého iného auta - pretože ford vyrábajú až v USA a preto sú tie súčiastky také drahé, čiže radšej by som volila nejaké auto ktoré sa vyrába v Európe alebo v Ázii

mirka099
14. aug 2009

ahojte, mirustek, moni, jeli, adka, ivet, laurie.... to sme tu ostali len my??? vsetky ktorej meno tu nespominam kde ste? halo... cessy? dendi? Katka?

inac my uz tretiu noc po sebe zle spime... jakubkovi ide dalsia stolicka, uz ich bude mat 4... sranda tie jeho zubky, stolicka uz stvrta, ale stale nema jednu spodnu 4 🙂

dnes som mala ist do nemocnice na testy, ale nemam s kym nechat jakubka, tak nikam nejdem... cely den som sama, muz robi, a poobede maju stretavku zo skoly... tak rozmyslam co si vymyslim.. vy co budee robit?

mirustek1
14. aug 2009

tak my prave obedujeme s Klarkou a potom pojdem s Emkou von,Klarka nemoze radsej.Inak dnes uz som vsi nenasla,len par vajicok,tak uvidime co bude dalej

s tymi autami podla mna je to teraz uz horsie,lebo na tych novsich ked sa nieco pokazi,vzdy musi do servisu,mojmu muzovi prestala svietit ziarovka a hned to bolo 15O eur,plus cesta do servisu,takze radost.moj muz volakedy mal tiez ten ford.Myslim si,ze pre rodiny s detmi su lepsie vacsie auta,aby mali miesto a pohodlie vsetci a hlavne veeeeeeeeeeeeeeelky kufor.

mirka-a na ake testy si mala ist?ci to co si bola chora?ja som kazdy den sama doma,tak mi to je uz normalne,mne chodi muzik domov okolo 18hod.a rano ho ani nevidim.Uz som zvyknuta.

jeliska
14. aug 2009

ahojte
moni co sa tyka nahradnych dielov tak co som citala na nete recenze pisu ze su ovela lacnejsie ako u; inych a porovnavaju ich k vyrobcovi skode.Bola som aj omrknut ako je to skutocnosti a teraz isli ceny aut dole inak my budeme kupovat asi nejake ojete.Tu v Prahe mame same auteoservisy tak keby daco tak to mame po ruke 😉 este sme rozmyslali nad octaviou ale ford je priestransi este manzel chcel citroen picasso ale je drahsie tak preto, sme sa rozhodli pre ford 😅

laurinkadanielka
14. aug 2009

ahojte my sme boli dnes v Trenčine len tak niečo ešte dokupiť lebo ideme v utorok na dovolenku do Terchovej už sa tešim že si trošku odychnem možno.

mirka099
14. aug 2009

baby, zase sme sa natrapili pri kakani.. chudacik strasne zacal plakat, hovienko na polceste, a dalej ani za svet... vazne sa bojim ze sa mu daco stane... tak zasa som mu pomohla, ale rituska ho boli, chudacika ani utret sa nechcel dat. tak som ho dnes ani nekupala, hned zaspinkal, tak ho to vycerpalo.. v pondelok klusame k dr, ale aj s muzom, ak to nezacne riesit a zas nas bude chciet odbit, menime doktorku.. 😢 😠

mirustek, ano krvne testy, neviem dokedy mi budu este brat krv... nech len beru, kym som doma... do nem. uz ale nepojdem. !

ivet100
14. aug 2009

ahojte,dnes som doma uplne sama 😉 ,muz isiel s malym na vikend k svokrovcom na dom, kedze ja tento vikend som v robote,aj dnes som bola. Je to taky cudny pocit,lebo som este nebola takto bez maleho vecer.Normalne mi chyba
monika,ja som nepoznala nikoho z tych co neprezili tragediu v bani, ale moj ocino poznal jedneho. Bola to strasna tragedia a nie je to prva,co sa stala v bani.....
monika a adi, aj ja nosim okuliare, obcas aj sosovky, som kratkozraka, ale dufam,ze to maly po mne nezdedi ☹
mirustek,vobec ti to nezavidim s tymi vsami. Mojej kamaratky mala dcerka mala vsi teraz na jar, jej mala mala vtedy tak 1,5 a vobec sme nechapali,kde to mohla dostat, ale urcite to mohla aj od deti na ihrisku a trvalo to asi aj 2 tyzdne, pokym sa ich uplne zbavila. Ked si myslela, ze vybrala vsetky hnidy, tak sa zrazu objavili dalsie, umyvala jej vlasky samponom asi 3X ak nie viac, zelam vam,nech sa toho co najrychlejsie zbavite, ale hlavne rychlo povyberaj vsetky hnidy, nech sa nestihne vyliahnut znova vsa
laurinka,jeliska, je dobre ak vam spia deti este stale 2x,lebo ako pisala aj mirustek,tak fakt vacsina deti uz okolo roka spi len 1x a pritom deti do 18 mesiacov by mali spat 2x. Mne spaval Tobiasko 2x do 15 mesiacov,ale este aj teraz hocikedy si pospi hned doobeda okolo 9 hod. a potom este okolo 15,30 hod. a to tak na hodinku

mirka099
14. aug 2009

ja som ani nepostrehla ze bola tema spinkanie cez den 😅 mne maly spinka dvakrat po tych 2 hod (niekedy je to 1,5 hod niekedy aj 2,5)... hned rano ako aj Tobiasko, a potom este okolo 2.

denduska
14. aug 2009

ahojte, hlasim sa po dlhsej dobe...boli sme na Prednej hore, chcela som sa odtial ozvat, moni, aby sme sa stretli ale do stredy emmka mala veeelmi zlu naladu zo zuba a potom uz mala dobru ale prsalo 😠 ale inak bolo celkom fajn

musim vas docitat, to stihnem asi az zajtra, akurat pozeram ze jeli kupujete ford..my mame ford focus c-max, to uz je fakt velke auto, ale nam je akurat..totiz cely kufor okupuje pes (ten ma najviac miesta 😠 ) ale inak sa zmestime vsetci, akurat mame este aj truhlu s vecami na streche 😀 ozaj my sme kupovali ojazdene, ale je okej, nekazi sa, no je pravda ze moj muz sa onho stara ako o clena rodiny, a furt na nom nieco meni, cisti a vobec... 🙂

tak sa dnes majte, ja si idem oddychnut..ten emmkin zub dal zabrat aj mne, chvalabohu uz je vonku huraaa 😎

ivet100
14. aug 2009

mirka,to ani nebola tema na spanie cez den,ja som len postrehla,ze to spomenula jeliska a laurinka,tak som pridala aj ja, ako maly spinkava a vidim teda,ze aj tebe Kubko spinka este 2x, aspon su nase deticky kludnejsie
denduska,tak teraz si uz oddychnes,ked je zubok konecke vonku, aj emmka bude lepsia 🙂

jeliska
14. aug 2009

krasny vecer no ivett som zvedava dokedy nasa eli tak vydrzi spat lebo ja ked ju dava spat tak vzdy tam musim byt s nou inak mi nezaspi 😅 a vy ako uspavate deticky??
Dendi vitaj a co ste spokojny s autom neni kazove??

mirka099
14. aug 2009

jeli, ja ho ulozim do postielky, dam mu napit cajik, kym pije tak ho hladkam po hlavicke, potom mu dam dudusku, poviem mu aby pekne spinkal, odididem z izby a zavriem za sebou... on uz vie, ze je cas na spanie, ked aj hned nezaspi, tak si somre a zaspi pozdejsie..ak sa nahodou stane ze place, pridem ku nemu a cele to zopakujem...

mirka099
14. aug 2009

ozaj denduska vitaj doma... ti verim, nic nieje lepsie ako kludne dieta po vyjdenom zubku 😀

baby, cessy pisala ze odchadza na dovolenku? ja si nespominam.. a co katka? dufam este nieje v porodnici? baby kde ste?

jeliska
14. aug 2009

mirka tak to mas super ja ked necham eli osamote tam mi place ako keby sme ju bili a to spinkavala sama do takeho 10 mesiaca a naraz bum si vyzaduje aby tam s nou niekto bol 🙄