Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

monikat75
autor
5. sep 2009

ahojte, denduska mne je Marek tiež posledné dva noci taký umrnkaný, každú chvíľu zaplače a teda ja stále idem k nemu že čo sa deje, dám mu cumlík a viem že to nie je o hlade ale jemu sa prerezala včera jedna horná stolička a zdá sa mi že mu idú aj ďalšie tri, takže asi z toho je taký, lebo má aj hnačku, a myslím, že niektorá z vás tu písala, že keď idú zúbky tak detičky hnačkujú
len dúfam, že taký nebude pri všetkých zúbkoch lebo má vonku zatiaľ 9,takže ešte 11 ich musí vyjsť, tak to nie je nič moc, keď pri každom ďalšom bude tak vystrájať ako teraz ☹
a ozaj mali ste pravdu, malý mi už aj po byte chodí skoro celkom sám, včera mi prešiel cez celú obývačku a krížom cez chodbu úplne bez pomoci, takže sa teším 🙂 a taký je podarený keď tak cupká - na zjedenie 😝
inak aké máte počasie - u nás od včera večera prší, takže nič moc - a malý stále len kričí kaka kaka - a to u neho znamená že chce ísť von, nechce hovoriť že tata a nevie chudáčik pochopiť že vonku sa ísť nedá lebo prší 😒

mirustek1
5. sep 2009

ahojte-aj u nas je otrasne pocasie,dnes uz moc neprsalo,ale je chladno,dobeda som bola v meste s KLARKOU na nakupoch,vcera som zistila,ze nezapne ziadne rifle ani nohavice,tak sme a 7 vyradili a utekali nakupit,cez leto pribrala 3kg,ona je taka,nie tlsta,ale ma 30kg.Ja som mala v 1.triede 18kg,ale ona ani vela neje.

denduska-mozno to bude len prechodne to spanie,ona sa tvojim mliekom v noci len ukludni podla mna,to nebude o hlade a ked nebudes chcet uz kojit,tak skus dat na noc UM.

laurinkadanielka
5. sep 2009

ahojte aj naša mala je mrchava,idu jej zubky ale nejako dlho sa prerezavaju stoličky jej idu my mame 8 aj ja som mala v 1triede 18kg 🙂

mirustek1
6. sep 2009

nasa Emka ma stale len 6 zubkov,od 10mesiaca jej nenarastol ani jeden,tak nas to este len caka,ja uz mam navarene-pecene kuriatko,cakame ked vstane Emka a ideme niekde prec,asi na kolotoce a golfove ihrisko-rozhodla Klarka.Tak pekny den

monikat75
autor
6. sep 2009

mirustek netráp sa kvôli tej Klárkinej váhe, veď na fotkách je vidno, že ona je veľmi vysoká, takže preto má toľko kíl, moja Nika má tiež už 26 kg, lenže ona je spomedzi svojich rovesníkov najvyššia a tým pádom samozrejme aj najťažšia, ale tiež vôbec nie je tučná
my máme zase problém ten, že keďže tak rýchlo Veronika rastie, tak keď jej kúpim na jar nové nohavice, tak väčšinou sú už na jeseň všetky krátke, takže tiež musím kupovať nové, veď onedlho sa chystáme zase na nákup do Rožňavy, niečo deťom pokúpiť, aj malému chcem nejakú prechodnú bundičku, nohavice, čiapočku na jeseň, topánočky na jeseň a aj Nike treba kadečo, len keby tých peniažkov bolo viac, lebo tým deťom stále voľačo treba ☹

monikat75
autor
6. sep 2009

ozaj jeliska kdeže si, už si tu dávno nebola, dúfam, že ste s maličkým obidvaja v poriadku, a ty mirka tiež si tu dávno nebola, ani ty aďa, cessy dovolenkuje v Chorvátsku ale vy ostatné ozvite sa 😝

ivet100
6. sep 2009

ahojte, ani ja som tu nebola davno, ale ja stale nejako nestiham a to teraz ani tak velmi nechodim do prace, mam trochu lazo-plazo
vidim,ze ste zacali poriadne nakupovat uz oblecenie na jesen, no ja som v piatok kupila malemu topanocky na jesen,lebo od jari su mu uz male. A kupila som mu v Tescu take balenie slipov, kedze uz nenosi plienky,tak sme to surne potrebovali,ale vidim,ze jedno balenie/5 ks/ mi nestaci, ked sa mu podari este niekedy cvrknut do nohavic
dnes konecne trochu vykuklo slniecko. Je sice chladnejsi den,ale pekny,tak sa prave chystam s malym trochu von, nech si pobeha

denduska
6. sep 2009

ahojte ja sem teraz nestiham chodit..plus sme mali fofry...manzelovi s v IC cestou do Blavy pokazil notebook, tak som mu posielala druhy cez autobus KE-BA, vodic bol ochotny tak zobral..nastastie, lebo manzel dnes uz letel do Londyna a ma tam prednasku tak to by bol riadny trapas 😒

inak ja som mala 19 kg ked som sla do 1,triedy, nebola som vysoka, ale zato najmladsia, ale postupne som ich vsetky baby prerastla ale cvingar som ostala naveky...este na vyske som mala obdobie 49 kg na 174 cm... 😖 maximum sa dopracujem na 55 a dalej ani za svet...aj ma to obcas mrzi ked sa mi muz smeje ze som pocalunena kostra 😠 😠 😀 😠

mirustek1
6. sep 2009

denduska-mozes byt rada ze nepriberas,ja ked priberem tak do brucha a vyzeram ako tehu...haha,a tiez som mala celu strednu asi 44kg a mam 164cm....
monikat-aj Klarka bola v skolke skoro najvyssia,aj nad chalanmi a neviem na koho je,lebo my nie sme vysoki,dnes som jej kupila 2 rifle,prechodnu bundu,tielka,pancuchy,pulovre.....atd tak uz sme zasobeni na jesen,este tenisky potrebuje,
dnes sme boli hrat minigolf,najviac sa to pacilo Emke a pchala stale prsty do tych dierok a rozhadzovala lopticky...

mirka099
6. sep 2009

Ahojte, MM ma vikend volny, tak sme boli na takom mensom vylete... Inac aj mne Kubko zle spi.. v noci sa zobudil o tretej so strasne velkym placom, nevedela som ho utisit... akoby sa bal... nestalo sa nam to prvy raz... prechadza nejakym obdobim strachu, aj cez den za vsetko mrnci a nepohne sa mi od "sukne" 😠 .. kazdopaadne bolo pol 6 ked zaspal, najhorsie je ze neviem ako ho mam utisit... uspavanie, hladkanie, spievanie, vsetko total zlyhalo ☹ dufam sa to tejto noci nezopakuje 😒
aj vasi krpci mali take obdobie?

ada11
6. sep 2009

ahojte maminy

hlásim sa po 100 rokoch, pred chvíľou som PC zapla ale o chvíľu ho aj vypínam 😕 nemám vás ani prečítane a asi ani nedočítam 😝 nejako nestíham, doma mám už školáčku, tak to prežívam, kontrolujem tašku, obalujem zošity a podobné veci, ach....zlatá škôlka 😀 Anet ešte stále nechodí sama, ale ešte má čas, len čo ma znepokojuje, že začala chodiť pravou nožičkou po špičkách, vôbec to nerobila, už pekne chodila za jednu ruku a teraz ☹ behnem dokine, lebo aj Maťka špičkovala a chodili sme na rehabilitácie 😝 v noci sa nám nič nezmenilo, budíme sa o 106, tlačí sa jej stolička 😝

mirustek1
7. sep 2009

ada-mne Emka spickovala pokial nebehala sama,ale ak zacala sama uplne v pohode,tak je to divne preco ti ti zacala az teraz.Nasa prvacka ze sa zatial nudi,ale este sa sokro vobec neucili a nemali ani ulohy,od dnes uz zacianju,tak uvidime,
my spavame dobre,klop-klop.aby som neporiekla a prespi celu noc,sem tam zamrnka ale spi dalej,alebo dam len cumli,ale to nie kazdu noc

monikat75
autor
7. sep 2009

ahojte, adi a mirka niečo mi hovorte o nočnom spánku našich detí ☹ môj malý včera mal zase zlú noc - hrôza, išla som spať až niečo po polnoci, lebo sme mali na návšteve kamarátov ktorí pracujú v Írsku a nevideli sme sa celých 10 mesiacov, takže sme trocha dlhšie posedeli a tak som bola rada že som konečne v posteli a ledva som zaspala malý spustil o O1.15 taký plač a vôbec som ho nevedela utíšiť - asi zase tie zúbky 😒 jediné čo zabralo bol prsník, hoci v noci už vôbec nekojím, musela som to porušiť lebo inak sa nedalo
no a potom keď som ho nakojila malý sa postavil v postielke a začal si rozprávať - a tak to trvalo tuším do nejakej tretej hodiny že pomrnkal a rozprával si a spať nie a nie - no takže všeho všudy som túto noc spala nejaké asi tak tri hodiny, lebo už o siedmej som musela vstávať a nachystať Veroniku do škôlky 😉
mirustek ako ti závidím že ti Emka spí celú noc, kedy sa už ja toho konečne dočkám...

jeliska
7. sep 2009

Ahojte 🙂
Konecne sme zase domaaaa 😀 cakal ma tu pekny bordel tak som doteraz upratovala .Eli somk dala na hojdacku ale nestihala som ju hupat a kuknem a uz spinkala .Tak som ju preniesla a teraz spi vedla dufam ze bude dlhooo.Vcera sme dosli okolo 22,00 ale Eli spala iba hodku v aute tak teraz musi dospavat 😀
Uz som si vas aj precitala .
Katarinke gratulujem k Viktorke je prekrasna uz sa tesim ked aj ja budem drzat take male babo 😉
Inak vsetkym prvnacikom tiez zelam vela stasticka aby sa im v skole pacilo 😉
u nas nastastie Eli spinka v pohode akurat ze furt spava s nami v manzelskej do postielky ju nikto nedostane 😅 no co uz esteze mame taku velku postel je jak pre styroch 😵
inak my mame oblecenie uz do jari mame po Eliskinej sesternice a ja som kupovala este cez leto vsade mali zimne oblecenie za super ceny.Inak co som pozerala tak tu je to omnoho lacnejsie ako v Trnave 😝 Tiez vacsinou nakupujeme bud v H@M alebo CA

ivet100
7. sep 2009

ahojte, tak k tej noci zo soboty na nedelu spal aj mne Tobiasko zle, co jemu sa to uz nestava, ale pripisovala som to k tomu, ze bol spln mesiaca a vtedy celkove ludia spia horsie, nehovoriac o detoch 🙂

ivet100
8. sep 2009

ahojte,kde ste vsetci? To tu nikto od vcera nebol? No vidim,ze novy skolsky rok dava poriadne zabrat, ale co ty jeliska,denduska,cessy,laurinka, co nemate skolacky? Alebo chodite na nakupy? 😉

denduska
9. sep 2009

ahojte, ja nemam svoj notebook, lebo som poslala manzelovi, lebo sa mu jeho pokazil, tak preto sem nechodim...vezmem len mamke na sekundu, precitam vas a vacsinou nic dlhsie nestihnem napisat, lebo Emmka tu santi a nasi nemaju teraz dvere na byte tak si viete predstavit ze uteka len na schody asi tak 40 krat za hodinu😠

aj tuto noc spala katastrofalne, od polnoci sa 2 hodiny kojila 4 krat, a potom dve hodiny revala, chodila po posteli, a kricala, ale nespala, bola uplne hore, upokojila sa az ked som si ju tesne pritisla k sebe chrbatikom...potom papala az rano.
Uz som fakt v koncoch, asi jej kupim nejaky homeo sirup na spanie, aj ked v zivote som ziaden neskusala, ale mozem sa ja modlit kolko chcem a nevyspim sa nikdy 🙄 🤐

mirustek1
9. sep 2009

ahojte-tak ja som sem vcera nestihala,bola som v meste na nakupoch,moj muzik si chcel kupit nove hodinky,take sportove a ja nieco na seba,potom som si bola dat dorobit nechty a vecer som bola cvicit,takze som mala cele pobedie a vecer pre seba,ako to dobre padne.

denduska a neskusala si ci by Emmka nespavala lepsie,keby si zvykla na postielku?verim ti ze mas toho dost,nam Emka takto robila do 7mesiacov,potom som ju naucila na postielku a samu zaspavat.

este sa chcem spytat,varite detom na obed len polievku alebo aj druhe?lebo ja stale len polievky,sice pridavam do nich aj ryzu alebo cestoviny,ale stale na sposob polievky.A papa az ked vstane okolo 12.30,

laurinkadanielka
9. sep 2009

ahojte no nejako sa nam tu nechce chodiť 😉 aj moja mala zle spava v noci len sa mrvi mrnči,ale cez den dobre buva aj je nejaky homeo sirup aj ja by som ho vyskušala 😉 ja jej tieš davan polievky a druhe ako kedy

monikat75
autor
9. sep 2009

ahojte, s tým spánkom to aj my máme podobné, cez deň Marek veľmi dobre spinká - doobeda a aj poobede po 1 a 1/2 hodiny ale cez noc je to už horšie - zhruba to vychádza že každú druhú noc zle spí - a pritom jedna stolička sa mu už prerezala, teraz mu ide druhá, takže to určite bude tým, a inak ani ja som nepočula o tom homeopatickom sirupe - a ako sa denduska volá ten sirup - možno by som aj ja vyskúšala
a ozaj ešte som vám nepísala, že už druhý deň je dnes čo som odstavila Mareka, veď aj tak som ho kojila už len pred spaním a bolo mu to málo, vždy zatým ešte vypil fľašu mlieka, takže som sa rozhodla odstaviť a našťastie to maličký veľmi dobre znáša 😉
a ešte ste spomínali ten nočník, tak mne na ňom malý ani za svet nechce sedieť, stále mi z neho ujde, akurát minule pred kúpaním som ho vystihla že mal suchú plienočku, tak som ho dala a on sa vycikal, ale to bola skôr náhoda, ale predsa úspech 😅
a k tomu vareniu, ja tiež väčšinou varím len polievočky, výnimočne mu dám aj druhé, ale v poslednom čase skoro nič nechce jesť kvôli tým zúbkom, skoro celý deň je len na mliečku, prípadne ešte ovocie chce, alebo výživu či jogurt ale tuhú stravu vôbec - včera som doňho horko-ťažko dostala kúsok zemiakovej kaše, ale on je inak veľmi dobrý jedák, takže sú to iste tie zúbky-potvorky 😝

denduska
9. sep 2009

mirustek, ona inak zaspava sama v postielke, no sama...trosku ju ukolisem na rukach, potom ju tam dam a hladkam a spievam kym nezahajka...lenze najneskor o polnoci je hore a potom tam uz ani za svet nechce zaspat..len sa rozzuri este viac a uz nespi vobec...
tu je inak ten sirup..http://www.docsimon.sk/tovar/sedalia-sirup-200ml pisu ze detom do 30 mesiacov len na odporucanie lekara, ale vraj sa to da kupit normalne..ja sa inak v homeo vobec nevyznam, takze nechapem co je 9CH a 5CH atd, no ale topiaci sa aj slamky chyta...

inak emmka najnovsie papa len rascovu polievku s cestovinou (bez vajicka), chlieb s maslom a trochou dzemu a nastastie ovocie jej velmi chuti..dnes zjedla nektarinku, aspon daco. No a este jogurt, kasa jak-tak a skoncili sme...ona nema problem s kuskami, ale len take ktore ona zhodnoti ako vhodne...ostatne ide z pusy von.. 😝

mirustek1
9. sep 2009

no teda-tie nase deti ale vymyslaju,clovek by im dal spapat aj modre z neba....a oni....no nastastie mne Emka papa pekne,konecne a myslim ze aj dost.Ale Emka ma stale len tych 6zubkov,tak mozno sa to aj nam vsetko pokazi....

monikat-super s tym odstavenim,ked vyjde ta stolicka hadam to bude lepsie a v noci nepyta cicik?

denduska-nechcem byt mudra,len som citala,ze dieta si pamata ako zaspava a ked sa v noci prebudi,che to iste,takze ona ta mozno v noci hlada.Je to to podobne ako ked zaspavaju deti na ciciku a preto v noci hladaju...len tak rozmyslam,

mirustek1
9. sep 2009

mne Emka uz od 9.45 spi,uz som upratala,navarila,okno umyla a viac sa mi nechce,hadam uz vstane,napapa sa a pojdeme von a do skoly po Klarku

mirustek1
9. sep 2009

zabudla som k tomu nocniku.mne tiez Emka s neho uteka,aj ked sedim pri nej a hrame sa,ujde....

denduska
9. sep 2009

mirustek, ja som to tiez tak citala ona totiz zaspavala dobre asi od 4.mesiaca do 8., lenze potom sme boli v nemocnici a odvtedy sa to vlecie...pred spanim vreskot, zaspavala par tyzdnov len na rukach, aj za to som bola vdacna, potom sa postupne naucila v postielke s uspavankou, ale uz to nie je take ako predtym, predtym spinkala tuho a aj ked sa zobudila, vedela zaspat, a teraz ju vsetko rusi a to je evidentne odvtedy, nebudem tu rozpisovat co sa nam tam vsetko prihodilo,ale nemusim byt psycholog aby som vedela ze to ma od tej nemocky... ☹ a preto mam aj taky strach ju odstavit uplne, lebo jej nechcem navodit dalsiu traumu.....snad ked bude vacsia a chapavejsia tak zisti ze sa nema coho bat, asi budem musiet len vydrzat 😖 ach jaj, ale diky za vsetky rady, si zlata 😉

jeliska
9. sep 2009

ahojte 😉 tak my sme dnes tiez pomaly nic nejedli 🙄 tiez nam idu stolicky zatial mame 4 hore a 4 dolne zubky no uvidime aka bude noc asi som eli prechvalila 😀 😀

mirustek1
9. sep 2009

denduska-tak to asi naozaj musis vydrzat,mozno je to naozaj len prechodne,tak aspon cez den ked spi,si trochu oddychni,aj to pomoze.....

mirka099
9. sep 2009

ahojte,
dendi, nemocnica vzdy dieta "pokazi" presne toto prezivala moja kamaratka... este niekolko tyzdnov po pobyte v nemocnici velmi zle spavala.
inac Jakub aj mne zle spava, ide mu stvrta stolicka, spodna. uf, ale ved to poznate.
dnes sme boli druhy krat v materskom centre tu v meste. bolo tam asi 7 - 8 deticiek presne v jeho veku, a krasne sa hrali.. my mamicky sme sedeli a popijali kavicku. boli tam asi 4 opatrovatelky, tie sa im venovali. hotovy cirkus, strasne sa mu tam pacilo. bolo zaujimave sledovat ho medzi ostatnymi detmi.

ozaj co sa tyka jedenia, my sme len na polievockach. sice hustych vacsinou.. jemu sa velmi nechce hryzt, nielen teraz ale tak celkovo...a k ovociu ma najblizsie ked papa slivkovy pernik 😖

denduska
10. sep 2009

ahojte, no dala som jej ten sirup...len polovicnu davku lebo som sa bala ze co to spravi....a mozem povedat ze spala lepsie...zacala sa budit a plakat az nad ranom okolo 4.-5....tak skusime este aj dnes...

mirka, to mas super, ja ked som doma, tak nemam sancu sa dostat do MC, najblizsie mam tak na 22 km..a to si neviem predstavit ako by som tam cestovala, priamo nejde nic 😒 ale viem ze Emme by sa pacilo medzi detmi, ale tak co mam robit... 😖

monikat75
autor
10. sep 2009

ahojte, tak my máme za sebou ďalšiu hroznú noc, veru sa nám to strieda predvčerom bolo dobre, dnes v noci hrôza, každú chvíľu sa malý budil, plačkal, tak som len behala ku postieľke a raz som potierala ďasienku, potom dala dudku alebo fľašu s mliekom, veď si predstavte že mne malý v noci vypil takmer 600 ml mlieka - no je to normálne mne sa to zdá strašne veľa, ale keď on spustí rev na celý dom a uspokojí sa až keď sa napapá, ja už neviem, čo mu mám dať na večeru aby lepšie spinkal - už som skúšala aj krupicovú kašu ale aj tak bol v noci hladný - denduska asi tiež skúsim dnes kúpiť ten sirup v lekárni
mirka to materské centrum je super vec, aj my máme tu v meste, s Nikou som tam chodievala odkedy ho otvorili, vtedy mala 1 a 1/2 roka a veľmi sa jej tam páčilo, chodievali sme až kým nezačala chodiť do škôlky - do 3 rokov a myslím, že jej to veľmi pomohlo sa v škôlke zaadaptovať lebo bola zvyknutá na kolektív detičiek, aj s Marekom by som chcela chodiť, len teraz býva materské centrum u nás otvorené len poobede medzi 15.-18. hodinou a tento čas my vôbec nevyhovuje, lebo práve vtedy chodím po Veroniku do škôlky, takže sa mi nedá ísť do centra, keď tak len cez prázdniny, dúfam, že to zmenia, lebo mne najviac vyhovuje ísť tam doobeda