Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

mirka099
15. jan 2010

dendi ty si od fachu..co si myslis o tomto co som pisala o Kubkovi..dr vravi ze ma "lenive crievka" dost som z toho nestastna lebo pravidelne vyprazdnovanieje zaklad zdravia...ocistovanie organizmu a tak, ale to ti nemusim rozpisovat... ako vravim vykaka dve bobulky, pritom toho zje kvantum..brusko ma potom nafuknute, niekolkodnovu stolicu v crievkach, je mrzuty, boli ho to, place... mali sme Duphalac, sirup na stzolicu...za cas nam pomahal, ale teraz ho moze pit aj na litre, nic..na vsetko si zvykne, co mu za cas pomoze potom uz nie..nepomaha striedat nic... nechcem to riesit kadejakymi prehandalmi, lebo to nieje trrvale riesenie... za kym mae ist? uz mu dokina brala aj krv, ci ti nieje nejaka zvlastna forma celiakie (ja som ju mala ako dieta, tri riky som bola na prisnej diete) co sa neprejavuje hnackami ale zapchami... no som uz z toho pekne zufala, uz len cakam ci mu pomoze tento novy bylinny pripravok psylium.. co by si mi odporucila?

monikat75
autor
15. jan 2010

cessy hrozienko malý ľúbi, len to ma už dávno nenapadlo kúpiť, skúsim aj to

mirka099
15. jan 2010

moni to pslium berieme druhy den.ale na tvojom miese by som to zatial riesila len upravou stravy, ziadne sladke a co najviac zbytkovej stravy, cize suupky, kostky, semienka... napr. paradajky, kiwy, slivky... to mu urcite pomoze. ked nechce tak aj nasilu nejak zamaskovat, v tom co ma rad.
a viem co prezivas.plac pri tlaceni je u nas bezne...e to strasne pozerat na to... niekedy ma aj krvicku v konecniku, no des...

denduska
15. jan 2010

no presne to psylium ma napadlo a este benefibra - to mne strasne pomohlo, ale netusim ci to mozu deti, treba sa spytat v lekarni.... hm hm mozno by mu bolo dobre vziat krv na mineraly - kalcium, magnezium... vseobecne magnezium trochu pohne crievka a este kava 😅 davaj mu do jedla vela rasce aby ho nenaduvalo... a co celiakia, nevyslo nic? tak mu skus vynechat dva tri tyzdne lepok (bude to fuska) ale mozno...?

a boli ste na gastre? ci to vam pediatricka zatial davala..?

mirka099
15. jan 2010

psylium vraj od troch rokov..ale lekarnicka mi odporucila ze to moze.
na gastre sme neboli, ukoncila nas tym ze krv celiakiu nepotvrdila, ze vraj jogurty, vlocky ovocie..ked mi niekto toto povie mam chut ho uz odstrelit 😠
skusala som vyradit lepok, bez uspechu.
ale pochybujem ze mu robila aj nejake ine vysetrenia z tej krvi, ty spominas ze vysetrenie na mineraly. to si mam vyziadat? mne to pripada ako by mu nepracovali spravne criecka..bude potrebne vysetrenie na gastre?

denduska
15. jan 2010

krv na mineraly urobi v pohode obvodna....to uz ked mu budu brat krvicku, tak by mu mohli aj biochemiu urobit... a ak toto bude okej, tak potom sa trapit inymi vysetreniami

inak pocujte, ked potrebujem poslat peniaze na ucet v CR, ako? cez internetbanking je to vraj 500 korun poplatok? a ako sa inak da? viete niekto? vdaka

monikat75
autor
15. jan 2010

denduska ten internetbanking ma hneď napadol, ale žeby tam bol až taký vysoký poplatok... ale u našich bánk je možné všetko 😒 a určite sa dá poštovou poukážkou, to by snáď mohlo byť lacnejšie, skús si zavolať na poštu, ak natrafíš na nejakú milú pani, snáď ti poradí, ja som ešte do ČR neposielala, všetko len tu v SR, takže viac ti neporadím

mirustek1
15. jan 2010

ahojte-tak my sme uz doma,bolo super,ale rychlo to uslo 🙂 Emka let zvladla uplne v pohode,aj tam bola zlata 🙂 a dokonca pekne sama zaspavala na posteli,sice asi 5x usla z nej,ale vzdy pekne znovu lahla a zaspala 🙂

vela ste toho popisali,ja som vas kazdy den citala,ale nedalo sa mi pisat,tak sa pripajem,my spavame dobre,celu noc,dufam ze ju neprechvalim a keby som mala viac miesta v detskej izbe uz by bola tam,ale ja cakam ze kupime poschodovu postel a uz bude Emka rovno spavat na posteli :- 🙂

to kakanie je hrozne,chudatka moje,mne to mala Klarka asi 2X a bolo to hrozne,tak vam len drzim palce,hadam to prejde,lebo vsetky rady ste uz popisali 🙂

a na to odvykanie od plienok sa vobec netesim,lebo nam ss nedari moc ani nocnik a tiez ma cumel,len na spanie,ale este ju asi chvilu s nim necham zaspavat 🙂 😉

mirka099
15. jan 2010

mirustek vitaj spat 😵 no tak super, same pozitiva z tvojej strany... 😵 uz sa tesime na nove fotky 😉
dendi, v tomto ti neporadim, nemam sajn 😅

mirustek1
15. jan 2010

ked sa mi bude chciet,dam aj fotky 🙂

monikat75
autor
15. jan 2010

mirustek tak vitaj doma, aj my sme rozmýšľali o poschodovej posteli - lebo tento rok keď vybavíme pôžičku ideme prerábať celú detskú - komplet od podlahy, lebo Nika má zatiaľ ešte nábytok starý po mne, tak dúfam, že nám to vyjde, lebo od septembra už bude školáčka tak chcem aby už mala aj písací stolík nový aj všetko 😉
inak aj ja som pridala zopár nových fotiek, tak ak chcete, pozrite sa do môjho albumu 🙂

mirka099
15. jan 2010

halo, je tu niekto?? 😕

denduska
15. jan 2010

ahojte, ja studujem veterinarne stranky... 😅 a prisla som na to ze to moze byt aj borelioza...no ale uvidime, zajtra bude muz volat vetovi, ze co on na to..zatial nam stale strasne pomohol a to ten nas psisko za svoj kratky zivot uz ma na rovasi 😖

mirustek vitaj doma 😉

inak Emmka si teraz vecer ukradla medvediu tlapku a zachvilu bola obsypana takze orechy asi nebudu nasi priatelia 😅

denduska
16. jan 2010

Ahojte zeny, tak ja uz som sa vcera nevedela na tu nasu Ajsu pozerat ako ju klepalo, tak som jej dala Ibalgin 400 a rano ma cakal novy pes, sice este trochu kriva ale uz je zas ziva a roztatarena 🙂 Len ako jej zakazat skakat 😕
Dnes mi ide mamka opravit zub konecne, tak Emmka pojde k druhej babke trosku sa rozveselit lebo uz sa nejak nudi...

inak ze aj cez postu a vsetko je poplatok 500 korun pri prevode do zahranicia, tak sa na to mozem vybodnut, poprosim manzelovu babku co je v Prahe, ci mi to ona nezaplati lebo inak sa neda... inac ide o prebalovaciu tasku ku kociku, lebo tuna neviem zohnat tu farbu a aj tak nemam ziadnu tasku na plienky atd, stale nocim v igelitke ako blba cize sa mi velmi zide, no ale tak uz nech ladi 😀

cessy
16. jan 2010

denduska tkze havinovi sa trosku polavilo??hadam to bude uz len lepsie... 😒

fiha tak vela sa plati za prevod??to saom ani nevedela 😕

mirustek1
16. jan 2010

tak ja dnes konecne skladam stromcek,a upratujem,nasi isli lyzovat,ja som ostala s Emkou doma si porobit a zajtra pojdeme uz aj my 🙂

tiez som nevedela,ze za prevod do zahranicia sa tolko plati,myslela som ze cez internet je to za par eur. 😀

a co dnes vsetky robite????vonku je krasne slniecko 🙂 😉

mirustek1
16. jan 2010

monikat-pozrela som fotky,aj nasa Emka tak vyzera pri papani a Klarka tiez dostala este vlani korcule,ale tento rok nemame v meste klzisko,co je skoda 🙂

denduska
17. jan 2010

Ahojte, tak tu v ke, bolo vcera krasne, akurat Emmka sla s babkou von a mne mamka robila zub...jaaaj ale som rada ze uz je okej.
Havino je uz k svetu, akurat dnes rano vracala - to zas neviem co ma znamenat, nie vela, len ju tak natiahlo, ale dvakrat po sebe..uz len cakam na ten rentgen co bude...

cessy, no ak nemas devizovy ucet, tak tak..ale keby som posielala tam dke je euro tak neplatim nic..to je hrozne...

Emmka v noci buntosila, stale priliezla na moju hlavu, tukala mi na celo alebo nos a ze Mamaaa mamaaa...no.. 😀

monikat75
autor
17. jan 2010

ahojte, pozerám denduska, že si tu dnes bola jediná, asi všetky ste mali nejaký program cez víkend, ja nie, my len doma 😉
dnes bol môj malý taký planý od rána, už som len čakala kedy pôjde spať, spinkal len hodinku a pol a pritom už posledne zvykne aj zo dve alebo dve aj pol hodinky a keď sa zobudil, tak bol taký umrnkaný, celý čas si nevedel nájsť miesto - tak som ho okúpala už pred šiestou a teraz už spinká - konečne, lebo som z neho unavená, akoby som robila v bani 😒

laurinkadanielka
17. jan 2010

ahojte aj my sme boli dnes len doma u nas je strašny vietor ozaj cessy lubila sa tortička oslavencovi

mirustek1
17. jan 2010

ahojte-my sme boli dnes od rana lyzovat vo Vratnej,bolo dobre,len ma bolia nohy 😀 Emku sme nechali u mojej mamy,tak sme si zalyzovali vsetci spolu a uz sme tam boli popzerat aj niake penziony na Velku noc 🙂

denduska-to ti verim,ze sa dobre nevyspis pri malej,ja som spavala v Belgicku na manzelskej posteli spolu s Emkou a vobec som dobre nespala,vsetko som vnimala,kazde jej otocenie,len som ju napravala a zakrivala 😉 ale aspon si ju vychutnala a cele noci stiskala,lebo doma s nami vobec nespava 😉 🙂

a teraz idem relaxovat do vane 🙂 jaj,ako sa tesim...

mirka099
17. jan 2010

no mirustek, ako povedala denduska, ty si riadne akcna 🙂 aj ti v dobrom závidím...

my sme dnes mali návštevu, Jakubko sa vytešoval, celý čas im ukazoval všetky hračky čo má. Kedže ich má neurekom, trvalo to skoro dve hodiny, a ked uz ukazal všetky, ukoncil to ze naaaaaa! buchol si do stehien.. naaa! no bohovsky bol 😎
my sme si s muzikom urobili fajne rezniky na prirodno..ale som sa preratala..tak sa objedol ze sa nevladze hybat 🙄 a spi 🙄 no ine plany som mala na vecer..co uz 😀

mirka099
17. jan 2010

baby a Jeliska sa nám dlho neozvala 😢 dúfam je v poriadku

mirustek1
18. jan 2010

mirka-tak uz vies,ze nemozes tak muzika prepchavat 🙂 lebo to je na skodu 🙂

a jeliska boli asi u tych rodicov,tak sa neozyva 🙂

a kde ste vsetky????niako to tu zanedbavate 🙂 😉

jeliska
18. jan 2010

ahojte 🙂 tak konecne sme doma 😉 nasi nemali net tak som sa nemohla ozyvat.Teraz mi tu maly place, nejaky je chorucky tsk potom sa vam ozvem .Inak muz stratil pracu tak ma slahne 😠 😠 😠 😠 asi pojdem do prace ja a hotovo.Potom sa ozvem

mirustek1
18. jan 2010

jeliska-tak to mate zly zaciatok roka,to ma mrzi 😀 ale hadam si nieco najde 🙂 drzim palce,uz sme ta spominali,ze tu chybas.....

mirka099
18. jan 2010

uf Jeli, tak to ma mrzí.. ☹ a čo sa stalo?

monikat75
autor
18. jan 2010

ahojte, jeli tak to ma mrzí, že máš maličkého chorého, nech sa čoskoro vyzdravie 😉 a je mi ľúto, že manžel stratil prácu, snáď sa mu podarí nájsť niečo iné 😉
veď aj my sme sa ledva finančne spamätali z vianočných výdavkov a v piatok sa nám pokazil na sporáku teplovzdušná rúra, tak nám objednali súčiastku a dnes nám to boli opraviť a stálo nás to 37 eur - a to som mala tie peniažky už vydelené na zubárku - no čo už, musím požičať od našich 😕
veru mirustek máš pravdu v poslednej dobe nás je tu pomenej a pritom zajtra máme výročie - teda jeden rok odkedy som založila túto tému 😉

jeliska
18. jan 2010

ajojte ideme kupat malych tak potom ich dame spat a pokecame teda ak mi manzel dovoli 😀 😀 😀 inak v sobotu sme mali krst Davidka aj by som vam poslala kolace 😉 😉 bolo super aj ked som sa nepostretavala so vsetkymi co som chcela, ale to preto, lebo sme marodovali.No co uz.Dufam, ze to nabuduce bude lepsie.I ked to bude asi az v lete 😅 tewraz budeme hladat pracu, no bolo to moc rychle isiel na dohodu.V prraci ich osrali 🙄 🙄 este dalsich 5 no na jednej strane som aj rada, lebo prd tam zarobil a bolo to aj mimo Prahy a len na cestu minal 2500 cz tak teraz bude hladat niekde v Prahea uz nie tak mimo.Vobec sa to neoplatilo a pritom na zaciatku to tak slubne vyzeralo aa ni premie im nedali a este im furt siahali na plat.Teraz zistili, ze ked zoberu brigadnikov tak sa im to viac oplati , tak tych vyhodili na dohodu.Ja som sa to dozvedela az na sk ked manzel prisiel do Prahy tak vtedy mi volal co sa stalo, no mala som dost 🙄 dufa, ze si nieco najde a konecne stale, lebo takto ma to nebavi.5mesiacov v pohode a potom zase nic a stale dokola dufam, ze tento rok bude pre nas lepsiiiiii co sa tyka prac 😝
moni uz sa tesim na nase vyrocie mali by sme buchnut samapanoooo 😀 😀 😀 😀

mirka099
18. jan 2010

jeli tak to by bolo naozaj super, keby si nasiel pracu v Prahe, teraz ked ma cas, mozno si aj rychlejsie nieco najde 😉 snad len dobre urobili ze ho vyhodili, aspon si najde nieco lepsie 🙂

moni, veru, zajtra slavime 😵
Kubko sa dnes cely den zahral s detickami, podareny bol..najradsej by som ho stiskala, frt ked sa mu daco nove podari, nechce sa mi verit ako rychlo mi rastie.. dnes prvy krat zjedol parku..doteraz by to nedal do ust ani za nic..ale odkukal od filipka 😉 vdakabohu za detske opakovanie a opicenie sa..teda niekedy 😀