Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

ada11
15. feb 2009

felicia, keď skončíš u dendušky, tak ti dám aj moju adresu, OK? 😀 😀 😀

monika ja som tu, ale tu nikto... 😕

denduska
16. feb 2009

caute babulky, ste tu? my sme dnes mali taky mrzuty den, teda z emmkinej strany..neviem co sa stalo, no ale nie je kazdy den nedela 🙂

vickynka007
16. feb 2009

ahojte najde sa tu nejaka mamicka na dopisovanie?som slobodna mamicka s dvoma detmi

monikat75
autor
17. feb 2009

ahojte, vítam vickynku, pravdaže sa tu nájde a hneď niekoľko mamičiek na dopisovanie. 🙂
denduska, my sme tiež mali mrzutú ale pre zmenu noc - Marek bol 5-krát hore, čo inokedy zvykne byť len dvakrát hore - asi mu už fakt idú tie zúbky, lebo inak neviem čo to bolo. ☹
u nás dnes celý deň sneží, dúfam, že zajtra nebude zase pršať, lebo je tak nádherne, škoda by bolo, keby zase zmizol ten sneh - len škoda, že Nika mi ešte nemôže ísť sa sánkovať, radšej to neriskujem, aj keď už je zdravá, aby sa jej to zase nevrátilo

monikat75
autor
18. feb 2009

ahojte ženičky, kde ste všetky? jeliska má ešte asi na návšteve rodičov, ale denduska, aďa, felicia a ostatné - nejak ste stíchli ☹
u nás nič nové, maličký ešte stále nemá zúbky, ale túto noc bol zase veľmi často hore a uspokojil sa len pri papaní, takže neviem, či mu už nestačí moje mliečko alebo sú to zúbky 😒
na budúci týždeň k nám prídu známi z V. Krtíša aj s deťmi, tak sa teším, konečne bude nejaká zmena - a aj deti sa spolu pohrajú, a keby vydržal sneh tak by sme sa išli aj sánkovať - my máme kopec takmer za rohom - asi 5 minút cesty - z okna naňho vidím, takže sme tam raz-dva
prajem pekný deň a ozvite sa aj vy čo máte nové, budem čakať 😉

denduska
18. feb 2009

ahoj monci, ja tu stale nakukujem ale zeny tu nikdy nie su 😠 cez den nemam velmi cas, ale vecer - napr.aj dnes tu isto budem, lebo muz nebude doma..vcera bol, tak som sa mu venovala.
My mame uzasnu kopu snehu, aj teraz trosku poletuje a pritom svieti slniecko, zahradu mame kopcovitu cize aj tu sa mozeme sankovat, akurat ze emmka je na to este mala 😀 ale skusim to tak ze ju vezmem na ruky a manzel nas bude chytat 😀
tak sa zatial lucim, idem papat obed.

ozaj zacala som emmke davat prikrm...no...prvy den mrkvu zjedla za lyzicku...druhy a treti ju az napinalo, skoro sa povracala chuderka..tak sme dnes presli na ryzovu kasu, a to celkom spapala...tak som rada.

lucialast.
18. feb 2009

Ahojte mamičky. Pridám sa k Vám ak môžem. Som z východ.slovenska a mám Kubka ktorý na druhý týždeň má 5 rokov. Som s ním stále na predlženej materskej dovolenke zo zdravotných dôvodov. Bol operovaný na šlachy na nohách takže rehabilitujeme doma. U nás je tiež snehu dá sa aj sankovať ale nesankujeme sa lebo sme obaja chorí.

denduska
18. feb 2009

ahoj luci, vitaj, mne sa mala teraz zobudila tak ta len pozdravim aspon 🙂 inak ja som tiez vychodniarka povodom z KE 😉

jeliska
18. feb 2009

ahojte ako zijete 😉 nasi isli dnes na vylet na sever cech tak sme tu dnes s eli sami ale iba do 15,00 potom pride manzelik a budeme uz traja 😀 😀 😀 nasi dojdu naspat okolo 18,00 a zajtra zase idu prec az na hranice nemecka a odtial sa spustia domov tak uz od zajtra tu budem s vami idem si vas teraz precitat 😀 😀

jeliska
18. feb 2009

ahoj luci vitam ta no u nas svieti slnko ale na dnes vecer hlasia -15 stupnov tak to som zvedava 😀 😀 inak vcera a pred vcerom no skoro cely tyzden krasne snezilo vau praha zasnezena je nadhera vrelo odporucam 😉 😉 😉

jeliska
18. feb 2009

inak deni no super ze uz mate prikrmy a co chutna jej ?a co ty mony kedy budes maleho prikrmovat no ked mu nestaci mliecko tak to asi uz treba nestaci mu 😉 😉 inak este som zabudla vitam aj vicky pekne meno sarra to ma s dvomi rr ,vsak? 😉 inak mam kolegynku z pp istu inge ale teraz je v ph a ma sestru mariu nepoznas ? 😕
inak moni presne ani my neoslavujeme Valentina presne tak ako pises 😉 feli a ty co dufam ze si nezamrzla pri tom umyvani 😀 😀 😀
no babulky pekne piste vidim ze tu asi kazdy ma menej casu no moni takze teraz sa aj tY Odmlcis ked budes mat navstevu 😒 no deni tak ja sem skocim az zajtra rano vecer sa budem venovat nasim papappa majte sa krasne a poselam pusinky

monikat75
autor
18. feb 2009

jeli ja už dávam Marekovi príkrmy dva týždne a už si celkom zvyká, už spapá aj pol mišťičky, čo je jeho rekord, ale na noc mu nedávam nič, lebo som mu dala dvakrát ryžovú kašu a spinkal ešte horšie ako inokedy akoby mu to zaťažilo na bruško alebo čo ☹
denduska neboj sa s tými príkrmami to ide pomaličky, aj mne malý na začiatku spapal lyžičku - dve, niektoré jedlá úplne odmietol, kým si zvykol 😅
vitaj lucia medzi nami 🙂

ada11
18. feb 2009

vicky, luci, vitajte 😉

Tu je živooooot........, ja sem "kukám" skoro každý deň a tu nikoho nebolo. Úplne ste sa pokazili. 😀 😀 😀

K tým príkrmom, aj my sme už začali a zo všetkého Anet najviac chutí brokolica, najviac zatiaľ spapala 80 ml, nie je to zase nič moc, ale na začiatok stačí, nie? 😉

jeliska, v piatok idú naši do Prahy za bratom...hneď by som išla s nimi, ale.......musíme ešte počkať na leto 😉

denduska
18. feb 2009

babule, je tu niekto..? 🙂

ada11
18. feb 2009

ja ale už prchám, ide Dr. House 😉

denduska
18. feb 2009

to uz ide druhy diel 😀

ada11
18. feb 2009

denduš ja viem, ale ja som zvolila kompromi - 1 diel paneláku a 1 diel Housa 😉 Zajtra máte malé narodky, teda malinká. 😉

ada11
18. feb 2009

denduska, kde si? 😕

tana012
18. feb 2009

ahojte,uz asi kazdy spi,ja som teraz dokoncila tepovanie.maleho ma svokra a zajtra rano sa vrati,takze som musela vsetko postihat 😝 .zajtra vecer sa k vam pridam znovu po dlhom case.krasnu noc prajem

lucialast.
19. feb 2009

Ahoj Tana. To ti závidím že maleho maš u svokri. Môj bezomna pojde ale spať len a len so mnou. V sobotu sme s manželom boli na plese a o tretej ráno ho priviezli po nás s plačom.

jeliska
19. feb 2009

ahojte tak nasi teraz odisli 😒 ale neva inak od zajtra idem do prace budem od 15,00do 18,00 a buduci tyzden od 7,30do 12,00 takze sa budeme s tibcom striedat uz sa tesim aspon bude nejaka zmena a kazdypiatok bude normal 8 hod lebo muzovi skratili na 4 dni no co uz asi si bude muset najst novu pracu ale mne to zase nevadi tak to nechame tak vsak aj tak ja viacej zarabam ako on takze aj nam to vyhovuje no uvidim co na to elina 😀 😀 😀 ale zase ona je zvyknuta na tibca takze to sa nebojim inak adi skoda ze nejdes aj ty bola by sranda 😀 😀 😀
nam idu asi konecne zuby lebo eli je umrncana stale to je strasne rano o 5,45 hore 😠 😠 😠 a cez den nechce spat 😝
inak co sa tyka prikrmoch tak teraz si zacala vyberat volakedy vsetko zjedla....
ahoj tani co mas nove napis...........
pa

denduska
19. feb 2009

ahojte baby, no ja som vcera o stvrt na jedenast isla kojit, potom som malu nevedela utisit, potom som zistila ze nase psisko nam oddrbkalo take drevo co nam drzalo v strede postel..tak som sa celu noc modlila nech sa neprepadneme. Apropo psica nad ranom zacala knucat, pytala sa von, to bolo natrikrat...lebo vcera cely den odmietala zrat, ale vecer sa naladovala...som vedela ze to takto skonci... no otrasna noc, uz sa tesim ze dnes bude muz doma, a bude jej chodit otvarat on.... 🙄

jeliska
19. feb 2009

no my sme sa tiez tesili na ples ale nakonec pojdeme cez vikend kamosom lebo kamoska co nam mala varovat eli si zlomila ruku tak budeme len u nich na chate ale aspon sa zabavime a budeme konecne dalej od velkomesta 😉
deni no to ti nezavidim mne by sa teda vobecnechcelo vstavat ale ked musis tak musis 😀 😀

tana012
19. feb 2009

ahojte,mate sa?u nas je neuveritelne pekne pocasie,takze poobede pojdeme von.svokra je uz na ceste s malym.nechce sa mi verit ze neprsi.posledne 3 tyzdne non-stop prsalo.o 3 tyzdne idem s malym na Slovensko.Dufam,ze dovtedy zacne rozpravat.mate nejake skusenosti,moj maly bude mat 2 roky presne o 3 tyz.a nie a nie rozpravat.co mam robit?kazda rada nad zlato

jeliska
19. feb 2009

ahoj tani ja by som si tazku hlavu nerobila .Akurat som sa dnes stretla s kamoskou ona uz ma 38 a ma 4 deti najmladsim ma 7. 3 dva roky a jedine co povie je mama myslim co je zrozumitelne ostatne len zavoce.Ona mi povedala ze ked mala prve dve deticky tak to sa vzdy bala a apotom sa jej narodilo po jedenastich rokoch tretie a teraz o dva roky dasi davidko medzitym isla na psychologiu a aj sa jej venovala a uz zistila ze kazde dieta je ine kazde sa inak vyvija niektore je rychlejsie to napr. Eliskina sesterka ma dva roky a dva mesiace a rozprava uplne zrozumitelne a krasne recituje basnicky 🙂 To ja som sa naucila rozpravat az ked som isla tesne do skoly aj nasi so mnou chodili logopedicky proste som odmietala komunikovat vzdy som iba ukazovala co chcem a mamina bola zo mna nestastna lebo moj bracha co bol odo mna mladsi o 2 roky vedel krasne rozpravat ako 1,5 rocny kdezto ja nic ale za to teraz kecam az moc asi tie 4 roky dohanam ale az tak ze sa nezastavim,... 😀

lucialast.
19. feb 2009

môj Kubko ked mal 2 roky ledva vedel mama, tata, baba a postupne sa učil.U chlapcov vraj je to normálne. Jedna zaručena rada je v kolektíve teda v školke alebo s detmi vonku. Jedno od druhého sa učia. A tiež som bola u psychologičky a tá povedala, že je to normálne.

monikat75
autor
19. feb 2009

táni netráp sa , každé dieťa je individuálne, mne začala Veronika rozprávať tak plynule keď mala 2 roky a 4 mesiace a dovtedy len pár slov používala, alebo len krátke dvoj-troj slovné vety rozprávala, ale zase kamarátkin syn je len o tri týždne starší od našej Veroniky a ten už rozprával ako 1,5 ročný no ale potom keď mali tri roky, tak už sa vyrovnali, začali chodiť do škôlky a tam recitovali básničky, pesničky - už nie je medzi nimi žiadny rozdiel

myslím si, že to netreba unáhliť, ono to príde samo, možno zo dňa na deň ti začne všetko rozprávať 🙂
a ozaj ty sa s ním rozprávaš dvojjazyčne alebo len anglicky?
jeli a teba obdivujem, mne by sa od takého malého bábätka nechcelo ísť do práce - no ale u vás sú tam asi aj finančné dôvody - nie a keď manžel bude robiť len na 4 hod, tak sa vám zíde každá koruna 😝

monikat75
autor
19. feb 2009

lucka a ten tvoj malý je taký ako bola moja Veronika - ani ona nechcela sama bezo mňa zaspať, horko-ťažko som ju naučila samú zaspávať vlani na jar, a to hlavne preto, lebo som už mala veľké brucho a už som sa k nej na posteľ nezmestila, no a odvtedy spáva sama a bez problémov, našťastie - sem - tam chce spať s nami, tak raz za dva-tri týždne, ale inak je to v pohode
my sme tiež zažili keď bola menšia také že som sa musela vrátiť o ôsmej z chaty, kde sme boli s partiou, lebo robila u svokrovcov cirkus na celý panelák - ale u Mareka to praktizujem celkom inak, jeho učím zaspávať celkom samého v postieľke, chvíľu si pomrnká a potom zaspinká 😔

tana012
19. feb 2009

ma asi 3-4 slova ktore pouziva,ale inac nic.uci sa znakovu rec,vie ukazat okolo20-25 znakov.to ho bavi,ale rozpravat to nie.ucim ho 2 jazyky,ale snazim sa uprednostnovat jeden,kym zacne rozpravat a potom sa pustime do druheho.ale inak mi rozumie vsetko v dvoch jazykoch.tak neviem

lucialast.
19. feb 2009

Monikat daj radu ako si ju naučila spať samu. Tiež planujeme druhe babetko ale Kubko sa bojí ma pustit do nemocnice ž s kým bude spať.