Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

tana012
21. feb 2009

troch inak,ale ide to 🙂 .vidis ani ktomuto som sa sama nedopatrala 😒 .co nove mamicky?akosi je ticho cely den?
Jani aj dnes pracujes?ak ano,ako bolo?Si naspat v lekarni?

ada11
21. feb 2009

tá tragédia - to je hrozné ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

denduska
22. feb 2009

caute babule,
adi, mas pravdu, je to hrozne.... ☹ a tym horsie to beriem ze som neraz cez to priecestie sla....a predpokladam ze este aj pojdem...

felicia1
22. feb 2009

caute my dnes super dnik, boli sme sa sankovat na ccely den,maly si tahal sanky hore brehom a neskor nas uz muz tahal za lano na sankach, sranda to bola, bolo uzasne, v utorok ideme zas,bol to dlhy kopec tak sme sa nachodili aj,u nas teraz snezi a krasne sa drzi a tak mrzne ze ako keby krystaliky padali,je to krasne, a dnes sme videli 30 po kope srniek,tak to bol zazitok prenadherny mame kopec fotiek neskor postahujem a pridam, len teraz varim obed 😅 ,jedli sme u svokry kedze sme tam boli skoro cely den,a zajtra cchem ist pekne s malym von ako sa patri tak nech mam navarene

idem a pridem este

monikat75
autor
22. feb 2009

ahojte, felicia tak ten sneh vám závidím, u nás už skoro žiadny nie je a po snežení ani chýru, tu už sme dnes mali asi štvrtý deň slnečno, ani obláčik, nejako sa to vymenilo, lebo u nás bol vždy sneh a teraz nič a pozerám aj v správach, že v nížinách sneží aj sestra mi býva pri Košiciach a tam majú sneh a my nič - manžel musel zobrať malú vo štvrtok na sánkovačku do susednej dediny - asi 20 km aby si mohla vyskúšať nové boby a aj tam vraj nie je až toľko snehu ale predsa aspoň nejaký
takže teraz varíš, my sme zase pre zmenu dnes svokru ku nám pozvali na obed, pretože je sama, svokor išiel na dovolenku do Rakúska - jeho zať je tam pracovne tak ho išli so svatkom pozrieť
a ešte tie srnky to musel byť fakt zážitok a ešte až 30 fu ako z rozprávky 🙂

denduska
22. feb 2009

jej zeny, a ked vam poviem ze nam za domom jelene rucia 😀 srniek ako maku a v lete sme stretli aj medveda..len som tak svistala prec aj s brusiskom 😅

my sme boli sa dnes tiez sankovat, tu mame snehu do bludu a strasne mrzne, bolo super. Ale ja by som aj tak uz radsej prijala jar 😵

monikat75
autor
22. feb 2009

a na tej sánkovačke si bola aj s Emkou a to normálne s tebou sedela na sánkach - ja by som sa asi ešte bála dať Mareka na sánky - sa mi zdá taký maličký - veď až o týždeň bude mať sedem mesiacov

denduska
22. feb 2009

no, ja som si sadla a ju som vzala na ruky...ale nesli sme po nejakom strasnom svahu, len takom miernom a manzel nas tahal 🙂

felicia1
22. feb 2009

baby tak ja som riska posadila na sanky ked mal 4 mesiace a som ho len tahala ale som mu to tam spravila ak v kociku keby bol 😅

viete ako u nas snezi?a uz je aj dobre napadane,moj muz ide zajtra prec autom to budem mat strach zas o neho

inak by som mala ist o tyzden do tatier,maleho aj hned ''ucit''lyzovat,ale to len tak zatial len ho tahat na snehu a ucit mat spolu nozicky a na buduci rok pluhovat,tak sa aj tesim, ale neviem este ci vobec pojdem,zalezi na viacero okolnostiach,tak uvidim ako sa bude vsetko vyvijat

ada11
22. feb 2009

ahojta maminy, tak ja som tu len na skok, prajem pekný týždeň 😉

lucialast.
23. feb 2009

Je mi ľuto monikat že nemáte sneh. U nás v noci nasnežilo a stále poletuje sneh. Prid k nám a pojdeme sa sankovať. 😀 Ja dnes idem s Kubkom za ortopedom na kontrolu s nožkami aj sa bojím čo mi povie tak mi držte palce. Po obede sa asi pôjdeme sánkovať. Zatiaľ sa majte babenky

jeliska
23. feb 2009

ahojte kockY 😉
Víikend sme si poriadne uzili bolo super.Kopa snehu, malu sme dali na sanky a tak sa tesila krasa ja milujem sneh a hlavne ked sa v nom mozem borit 😀 😀 😀 ja uz sa tesim ked EWli vyrastie aby sme sa mohli spolu sankovat a gulovat 😀 😀
manzelik je lenivec, ten prejde par km a ma dost to ne jak ja sme uplny opak tak dufam, ze Eli bude po mne.Taham ju uz od bruska na dlhe prechadzky nech si zvyka 😉 Tak sme sa vyblaznili a Tibco postavil 2- metroveho snehulaka on je skor na staveniue a na take blbosti to sa zase mne nechce stavat xixixi
Dnes som isla rano do prace ale taka som bola unavena jak kon ale nastastie uz som doma a chcela som si lahnut s eli ale nejako ma to preslo 😎
Inac dnes v Ph poradne prsi 😠 😠
Inak Eli uz sedi sama ale musim ju dat do sedu aby sa drzala ale ani ju moc nedavam a jak sme boli u kamosov tak nam pozicali choditko a to tam bola 1- krat a isla jak rak 😀 😀 dozadu som rozmyslala ci mam davat do choditka alebo nie, co vy na to? Zatial nemame ale to by som si pozicala od segranky
tak vecer sa stretneme a vitam nove maminy 😵

felicia1
23. feb 2009

u nas napadlo 20 cm snehu,je to riadna kalamita stale snezi, my si uzivame sneh naplno, cakam kym sa maly zobudi ,dame papat a idem sa bobovat,do obeda sme boli 2 hodky vonku ale bez bob, to sa nedalo,strasne snezilo

monikat75
autor
23. feb 2009

no tak ženičky od včera večera už konečne sneží aj u nás - s malými prestávkami, dúfam, že tentokrát sa ten sniežik trošku dlhšie udrží, aby sa mi Veronika ešte mohla ísť posánkovať alebo bobovať
jeli ten víkend na tej chate ti tak trošku aj závidím, škoda, že my nemáme žiadnych známych čo by vlastnili chatu, tam bolo určite nádherne - a gratulujem Eliške k sedeniu, môj Marek, keď ho dám do sedu, tak už tiež vydrží, niekedy aj 5 minút sedieť tak, že sa podopiera ručičkami
a ešte jeli k tomu chodítku, ja som dala Veroniku do chodítka ako 7 a pol mesačnú a behala ako o závod, ale vraj to nie je zdravé že detičky potom naskakujú na špičky keď sa naučia chodiť a to bol presne aj prípad mojej dcérky, takže neviem odkedy skúsim dať Mareka - a inak tu na koníkovi máš o používaní chodítok presne jednu tému - včera som do nej trošku nakukla, no môžem ti povedať, že tam majú úplne opačné názory niektoré mamičky, takže je z toho tam už taká hádavá diskusia, ale skús nakuknúť, možno ťa to ovplyvní v rozhodovaní
a máš nejaké foto z tej chaty ak áno pridaj a ak máš tak aj toho snehuliaka
😝

monikat75
autor
23. feb 2009

jeliska tu máš link k tým chodítkam
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

jeliska
23. feb 2009

ahoj moni no to som si citala aj ja ale neviem na par min ked dam malu tak to nevadi vsak aj my sme boli v choditku i ked na druhej strane mame iba 1- byt tak to sa ani nenabeha a ma to odrazadlo tak mozno choditko ani nebudem pouzivat foto mam ale tiez to musoim zmensit 😠

felicia1
23. feb 2009

monikat som pisala do tej temy,kukni sa mi to necche rozpisovat, chodul je na trhu uz X rokov a vyrastali sme na nich aj my a je nam nieco?mne aspon nie

tana012
23. feb 2009

ahojte,my sme mali choditko,lebo ma operovali a nemohla som ho zdvihat.ani sa v nom nepohol,len dozadu.dopredu vobec.dnesne deti to asi ani nebavi 😅

monikat75
autor
23. feb 2009

no máš pravdu feli cia tuším aj mňa dávali naši do chodítka a nemám žiadne problémy - ani ploché nohy som nikdy nemala, ale veď to je hlavne o tom, že to dieťatko sa už stavia na nôžky a chodiť ešte nevie - a byť celé dni v postieľke alebo v ohrádke - komu by nebolo dlho 😒 takto aspoň v tom chodítku majú detičky nejakú zmenu a môžu sa dostať aj tam, kde inak nie - a v tej téme ešte písali, že sa boja aby dieťa nespadlo s tým chodítkom zo schodov, my sme to vymysleli u nás v dome tak, že manžel urobil na schody takú bráničku na západku a tým pádom bolo po probléme a Veronika mohla behať v chodítku koľko chcela a bráničku sme využili aj neskôr keď už vedela chodiť, aby nespadla dolu schodmi
a aj ten tvoj príspevok som čítala, inak aj moja švagriná čaká v apríli bábo a presne si chce kúpiť taký kočík s tou vaničkou čo si tam spomínala, ale ona to využíje, lebo manžel jej pracujem v Rakúsku a oni budú často cestovať hore-dole medzi dvoma štátmi, takže im sa oplatí investovať aj viac peňazí do kočíka

jeliska
23. feb 2009

ajoj no aj ja si myslim ze je choditko v poho inak moni tu mame par fotiek http://picasaweb.google.cz/home ale dam tam aj teraz co sme boli na chate ale este nevcim kedy 😖

denduska
23. feb 2009

caute babulky, tak my mame snehu uz asi meter a furt snezi a snezi a sneziiiiiiiiiiiiiiii jeli pacilo by sa ti tu veru, akurat odhrabavat musi moj muz ako na brigade...
fotky su super, malinka je zlataaa

choditko, co ja viem, ja aj moj muz ked sme boli mali sme v nom vraj obaja spadli dozadu na hlavu, takze ja ho asi pouzivat nebudem - teda aspon to klasicke... su aj take kde sa dietatko opiera ruckami, ale to uz trochu chodit musi, to sa mi vidi lepsie

moja emca vobec nesedi ani ked ju posadim....zgula sa hned na bok, ale ja ju sediet vlastne ani nedavam..sak sa snad raz posadi sama az pride cas...

jeliska
23. feb 2009

ahoj deni diki no to by som hned k vam prisla, mame kde prespat 😀 😀 😀

jeliska
23. feb 2009

krasny vecer 😉 😉 😉 Eli isla spat uz po 18,00 a pritom poobede spala 2,5 hod a to som sa minule stazovala ze mi spi iba pol hodky 😅

monikat75
autor
24. feb 2009

ahojte, jeli krásne fotky - malinká je zlatučká a aj tá kamarátkina - obidve sú fešandy - a aký má malá krásny ten pásikavý pulóvrik už v ňom vyzerá ako veľká slečna 🙂
denduska takže už máte snehu ako v Kanade - môžte stavať snehuliakov jedna radosť - u nás napadlo len asi 10 cm snehu a koncom týždňa už má prísť oteplenie a bude vraj pršať, takže zase rýchlo zmizne, tak sa z neho ani nedokážem tešiť ☹
jeli chcem sa ťa opýtať či tvoja Eliška nemala problémy s kakaním po zavedení príkrmov, lebo môj malý odkedy dávam príkrmy veľmi málo kaká, len tak raz za 3-4 dni a teraz už nekakal 6 dní, takže neviem už, čo mu mám dať. on síce nie je nespokojnýa a vlastne až na jeden príkrm denne je čisto len kojený ale aj tak si myslím, že by to malo byť častejšie - len keď on huncút čajík skoro vôbec nechce a ani prevarenú vodu, a skúšala som mu dať surové jabĺčko tak to tiež vôbec nechcel, takže už neviem čo by mu mohlo pomôcť 😖

denduska
24. feb 2009

ahojte, tak my sme mali otrasnu noc 🙄 mala sa stale budila, stale chcela cuckat mliecko a az tak spala dalej, mam pocit ze je uz hladna, dnes jej skusim dat trochu kase...uvidime..doteraz som jej davala na obed, lebo samotnu zeleninu mi papat nechce, tak uvidime..

inak s tym kakanim, monci skus odvar z ovsenych vlociek..ked nebude chciet, tak si odsaj mlieko a pomiesaj to s tym a po lyzickach...ja som tak fungovala v detstve lebo nedajboze sa vykakat 😅

apropo sneh..uz zase perinbaba uraduje... 🙂

katarina2211
24. feb 2009

ahoj monika ja si rada popisem

katarina2211
24. feb 2009

ahojte.som tu nova.mam dva a pol rocneho syna a rada by som si pokecala s nejakymi mamickami

monikat75
autor
24. feb 2009

ahoj katarina vitaj medzi nami, denduska ten odvar z vločiek som už skúsila, vôbec to malému nechutilo, ale skúsim to zmiešať ako píšeš s materským mliekom.
mne denduska zase malému chutí zeleninka a práveže s tým ovocím je to horšie - ale dnes už spapal kúsok banánu a výživy tie mu chutia, len to jablčko huncút nechce, ale však on si zvykne.

denduska
24. feb 2009

ani sa mu necudujem, ja neznasam ovsene vlocky...musim ich miesat s jogurtom a ovocim tak ze ich takmer nevidno 😀
ved mne kazdy vravi, ved pockaj teraz jej nechuti, zachvilu nebudes vediet co jej mas dat ked ti zje aj hlavu 😀

katarina vitaj 🙂 odkial si?