Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

denduska
10. mar 2009

no u nas, mrkva je bleee.. v podstate vsetko zje ak je to nariedene mliekom a lyzicou ryzovej kase...ale zemiak nie,ani tak...no ale donekonecna sa to neda tak davat....skusim aj ja zajtra ryzu normalnu...ozaj nasla som v mrazaku ruzickovy kel...to deti mozu? ci to tiez nafukuje aj ked je taky maly? 😅

juj tusim sa emmka budi....

jeliska
10. mar 2009

ok idem si lahnut zajtra vstavam do prace rano a som nejaka prechladnuta este k tomu tak hadam sa aspon vyspim 😉
inak co sa tyka jedla tak nasa zje vsetko a tiez sme zacinali mrkva brokolica zemiak ovocie masko .....ale najviac lubi masko je videt ze je po tatovi 😀 😀
ja by som inak chcela druhe asi chlapceka ale keby bolo dievcatko tak nevadi vsak po eli mame vecicky 😀
tak vam prajem dobru nocku papa a krasne snicky

cessy
10. mar 2009

http://www.rodinka.sk/index.php?id=450901,
denduskaja sa riadim touto tabulkou

cessy
10. mar 2009

mam kupeny tiez ruzickovy kel,ale tiez som ho zatial nerobila,

aj ja som teraz bola za malym,lebo ma volal 😵

cessy
10. mar 2009

aj ja si idem lahnut, lebo maly je neaky nekludny, neako sa stale kruti po posteli
tiez prajem dobru noc a pekne sny 😵

monikat75
autor
11. mar 2009

ahojte ženičky, jeliska aj ja som to počula, že keď je žena tehotná treba prestať kojiť, lebo ženu to vyčerpáva, lebo potrebuješ dať výživu tomu bábätku v brušku - teda tak nejak som to čítala, a aj kamoška keď ostala tehotná tak syna ešte kojila a gynekológ je kázal okamžite ho odstaviť, takže určite na tom niečo bude

jeli aj môj muž občas hráva hry, ale našťastie nie často, lebo ani ja to nemusím ☹ ale volant ešte nemá 😝
dnes idem poobede s malým do poradne tak vám potom podám správu, že koľko sme pribrali 😅

inak akurát pozerám že ja, ty denduska a aj ty cessy máme takmer rovnako veľké deťúrence a ty cessy kedy dáš nejaké foto, aby sme si mohli pozrieť tvojho chlapčeka
s tým stretkom jeli máš pravdu, ale u nás to nie je také jednoduché lebo aďa má v Prahe brata, denduska manželovu babku ale ja nemám tam žiadnu rodinu akurát manželov kamarát tam robí, ale on býva v nejakej ubytovni, takže tam sa nemôžme ubytovať, lebo má aj spolubývajúceho, no nevadí, snáď raz to vyjde 🙂

a ešte jeli aj ja mám takú malú mániu na net - niekedy ma už manžel podpichuje, že sem tak často chodím, ale čo už keď som takmer celé dni doma, jemu je hej, on chodí do práce a je v kontakte s ľuďmi ale ja len skoro stále s tými istými a už je z toho taký malý stereotyp

denduska
11. mar 2009

jaj ja som to s tym mliekom zle pochopila 😅 😀 😀 v kazdom pripade, ja viem tak, ze sa moze kojit prvy a druhy trimester (niektore koja az do porodu) - pokial netvrdne velmi brucho a tak... Len tym ze vlastne zivis dve deti, musis dostatocne zivit aj seba 😉 Ale to ze by mlieko bolo zle, tak o tom neviem...ja si myslim, ze ak nebudes mat problemy, mozes Eli kojit kym nebude mat rok..ved uz aj tak vlastne nekojis tak casto...

ada11
11. mar 2009

ahojte maminy.... 🙂

cessy, to ma ani nenapadlo, že cestoviny bezlepkové... 😉 Ja dávam tiež ryžu a Anetke chutí, najskôr som dala obyčajnú Bask-u a teraz som kúpila bio nelešteú- ona je taká hnedá, má trochu inú chuť a aj keď ju rozmixujem, tak má také drsné "časti".... Alex sa kedy narodil? My sme augustový a vyzerá to, že aj vy, my sme 7-eho.

denduska, vydíš takže očkovanie nevyšlo ani nám ani vám.... 😀

jeliska, len nezabudni sem-tam aj vypnúť a trochu si oddýchnuť.... 🙂 😉

monika, už má malinký aj nejaký zúbok? 😉

tana, šťastnú cestu 😉

Ešte k tomu odsávaniu, ja mám tiež problém s tým odsávaním, včera som odsala 130 ml a prsník som mala totálne naliaty, mlieko som v ňom ešte musela mať a už mi to nešlo viac... Anet je lepšia odsávačka 😀 Mlieka mám dosť, ale tou odsávačkou mi to nejako nejde, ja som prvé dva mesiace len odsávala a to som mala nervy, normálne som bola v strese.. ☹ Ja kaše ešte nedávam, ale onedlho skúsim, včera som jej dal prvý raz jabĺčko a teda chutilo. 🙂

cessy
11. mar 2009

ahojte dievcata
monikat75, pokusim sa dat neake fotky do albumu, lebo pred nedavnom som ho zrusila, ,mala som ho len ale 3-5 dni, ani neviem...ale velmi vela ludi malo pripomienky....tak som ho zrusila a mam pokoj... 😕

ada11 maly sa narodil 12.8. takze sme medzi anetkou a denduskinou emmkou 😀 😀 😀

to by ani mna nenapadlo ze take nieco mozu babatka papat, ale davaju to mamicky detom a chuti im to, ja som ich este nerobila ale kupene ich uz mam 😵 , anetku z toho nenapina,myslim z tej ryze, ked su tam tie drsnejsie ciastocky??lebo ja malemu nic nemixujem, len teraz tuto ryzu ale obcas ked zje neaky kusok, tak hned mu slzy idu do oci a napina ho

ada ty tiez odsavas koli kasickam??

ada11
11. mar 2009

cessy, ja zatiaľ všetko mixujem, lebo skúsila som jej dať len také roztlačené jedlo a natiahlo ju až od päty, očká vypúlené, takže mám strach, že sa pridrhne... ☹ 😉 Nenapína ju z ryže, ja jej to robím také redšie, nie husté, že v tom lyžica stojí... 😉 Ja som včera odsla prvý raz po dlhej dobe, ak nerátam 20-30 ml čo som pridávala do zeleninky. Bude to na kašičku, ale odsala som aj preto, lebo didi mi išlo roztrhnúť, lebo papala na obed zeleninku-mäsko, dokojila som z ľavého prsa a pravé som odsala, lebo z neho ťahala naposledy ráno okolo 7,00. 😉 Už sa ťa to asi niekto pýtal v regiónoch, ale si priamo z TO? 😉 Ja áno...žochárka ako vyšitá... 😀

cessy
11. mar 2009

no to poznam, len cakam niekedy, kedy sa maly zobudi, aby papal, lebo aj mne sa niekedy tak nalievaju prsia, ze to az boli ☹ , odsavacku som prave vcera vyvarala, ze ju uz odlozim, ale radsej som si ju este nechala.odsavanie je pre mna velmi unavne, a nikdy som neodsala naraz viac ako 50-60ml 🙄 a to som sa trapila aj pol hodinku... 🙄 🙄
ano som priamo z TO, ale teraz asi rok tam uz nebyvam....byvam kusok od TO 😕

denduska
11. mar 2009

cessy, akoze mali pripomienky k fotkam...? 😕 teda...
jeej, cize su 7., 12., a 19.8? 😀 kazdych 7 dni... a monikin Marek je nejak koncom jula...? 😕
ja som dnes malej urobila gebuzinu na obed...tri gulky ruzickoveho kelu, dve kocky zemiaku, 20 ml mlieka a 2 male lyzicky ryzovej kase instantnej...normalne jej to chutilo!! Bude asi salatovy typ 😀

monikat75
autor
11. mar 2009

ahojte, no denduska fakt sú tie naše deti takmer so 7-dňovým rozdielom - môj Marek je 31.7.
no ženičky tak nakoniec som do tej poradne ani nešla, lebo u nás leje ako z krhly, a na aute ísť neviem lebo nemám s kým, manžel je v práci, otec tiež a ja vodičák nemám, a s kočíkom a dáždnikom ísť to je katastrofa, takže som to nechala na budúcu stredu, veď malý je aj tak zdravý takže v tom nevidím žiadny problém, inak je sa s tým odsávaním netrápim, som to tiež skúšala ale vôbec mi to nešlo, takže je pridávam do príkmov Hami 2, čo mi poslali zadarmo
a denduska fakt je pravda aj ja niekedy malému zmixujem všelijakú zeleninku že mi to tiež pripadá ako gebuzina a on to spapá ale huncút ešte stále nechce surové jabĺčko a banánik len občas - podľa nálady ale zato výživy by papal stále
ada ešte stále nemáme žiaden zúbok hoci už slince asi tretí mesiac už by aj mohli vyjsť konečne ale ešte stále nič

cessy
11. mar 2009

ahojte, ja som musela odbehnut do mesta, lebo pozriem do balicka s plienkamy a tam sa na mna uýsmievali 4 posledne plienocky, az ma pot oblial, ze co spravim v noci ak mi nevyjdu, tak som zbalila maleho, hodila do auta a supsa do drogerie...

cessy
11. mar 2009

monikat si v neakom klube zaregistrovvana, ked pises ze ti poslali Hami 2??lebo ja take nic doma nemam a o chvilu aj mi budeme papkat kasicky, tak aby som nieco mala.hadam aj nieco pozriem v lekarni 😕

jeliska
11. mar 2009

ajojte!Tak my sme boli s kamosmi v ikei trochu sme nakupili akurat na fotky ramceky a umele pohariky....
Eli bola taka unavena ze mi zaspinkala o 17,30 a to som ju predtym este okupala, no dufam ze aspon prespi celu noc 😉 pozeram ze ste tohotu popisali tak si idem precitat 😉

jeliska
11. mar 2009

cessy ja akurat rozmyslam ze malej nebudem kupovat hami mlieko alebo sunar ale kupim jej u nas v lekarni obycajne sojove mlieko je to zajac a co mam kamosky tak to malym davaju a v pohode stoji to iba 45, cz a je to pol kila no este chvilku pockam ale tak o mesiac budem kupovat

kondi33
11. mar 2009

ahojte dievčatá. chcem vás upozorniť na feliciu /ktorá bola pred tým didusa.risulo a potom didiana a neviem čo všetko/ klame a už vo všetkých možných fórach ju vyhodili...
klame a proste si vymýšla psychoscenáre viď téma nitra4 alebo grafy BT 10... prečítajte si o nej...
len som vás chcela upozorniť pretože jej sa nedá veriť ani to ako sa volá... už aj na inej stránke kvôli nej zrušili tému...
felicia či dida či čo vlastne si už konečne prestaň klamať na koníkovi!!!! myslím že sa tu máme podporovať a nie klamať.
prepáčte babenky že som sa sem zamotala len som vás chcela upozorniť. majte sa pekne

cessy
11. mar 2009

jeli...a to taky maly mozu??myslim to sojove mlieko?? 😕

jeliska
11. mar 2009

no viem ze kamoska ho zacala davat od roka ale kuknem na net ako je to ,ok? 😉

jeliska
11. mar 2009

tak nasla som a doporucuju to ako nahrada materskeho mliecka kuknihttp://www.mojalekaren.sk/sojova-nahradka-mliek... 😉

cessy
11. mar 2009

no potom daj vediet,lebo to by ma veru zaujimalo...jedna znama dava od 9mes kravske, ale to je podla mna dost riziko...neviem, myslim si 😕

jeliska
11. mar 2009

toto vsetko su nahrady:http://www.mojalekaren.sk/nahrady-materskeho-mlieka/

jeliska
11. mar 2009

kravske mlieko mozes az od 12 mesiacoch a niektori lekari doporucuju az od 3 rokov preto je dobre sojove lebo je to z rastlinneho povodu a obsahuje take iste alebo skoro iste ziviny ako kravske 🙂

cessy
11. mar 2009

pojdem to pozriet, ale teraz idem kupat.......
viem ze kravske sa dava az po roku, aj mne lekarka hovorila ze az po 3 roku....ved uvidim....
musim ist, maly je uz mrzuty
zatial pa, ak mi zaspi, tak este dobehnem

jeliska
11. mar 2009

ok tak pa akurat sa eli prebudila trochu si cucla a uz hajka 😉

cessy
11. mar 2009

no my uz spinkame a teraz pozeram to sojove mlieko 😵

denduska
11. mar 2009

caute baby, aj ja budem davat neskor sojove mlieko.... citala som dost o kravskom a vyslo mi z toho ze viac skodi nez pomaha (myslim obycajne mlieko, nie mliecne vyrobky). Takze som sa tak rozhodla..okrem toho myslim ze ani emci nebude chutit, mne nechuti vobec a muzovi by aj chutilo ale je mu z neho zle 😝

cessy
11. mar 2009

denduska a nevies od kedy sa moze to sojove mliecko davat??

denduska
11. mar 2009

ja viem tak ze od roka...