Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

ada11
5. apr 2009

dendus, my Ti neposkytneme také služby ako mamina a manžel, ale na pokec, rady a podporu sme tiež dobré 😉

denduska
5. apr 2009

jaj babenky, zlate ste 😵 ja si uz idem lazkat, teraz som este upratovala kuchynu, zajtra nic nerobim a venujem sa len malej a hotovo. tak dobru nocku, Emca vstava skoro, tak sa musim prisposobit 😠 😀

ada11
5. apr 2009

dobrú 😔

jeliska
6. apr 2009

dobre ranko 🙂 akurat bezim do prace a asi sa tu zastavim az poobede alebo vecer 😒
inak aj ja som rada, ze si mam s kym poppisat vsak co by som tu robila, ked je manzel tak dlhoo v praci hlavne ked ma poobednu 😀 a v telke nic nedavaju a my sme lepsie ako telka, no 😀 )ne
tak bezim krasny den vsetkym 😉

monikat75
autor
6. apr 2009

ahojte, zase som sa sem včera nedostala, boli sme blahoželať svokrovi k meninám a prišli sme až večer, takže už som ani nezapla počítač ☹ a predstavte si moja Nika mala ísť dnes už do škôlky a včera poobede jej zase stúpla teplota a ráno mala tiež, tak sme išli ku doktorke, aj tak sme niesli moč - zase na nejaké iné vyšetrenie a tak som išla aj s ňou a už jej predpísala antibiotiká - Zinnat, takže sme zase až do budúcej stredy doma, takže veľkonočné prázdniny má moja dcéra už od teraz 😝 ale hlavne nech sa vyzdravie, a akoby to nestačilo,tak Marekovi už idú naozaj zúbky, už mu ich trošku vidno, takže je taký mrzutý a aj málo spinká cez deň ale v noci našťastie celkom dobre
a to som si dnes chcela umyť ďalšie okno ale keď sme prišli od doktorky tak som musela variť, malého chovať a teraz mám trošku pokoj, tak sa mi už nechce do toho púšťať, ešte ma aj tak čaká žehlenie, takže umytie okna sa prekladá na zajtra, dúfam, že nebude pršať 😠
majte sa krásne, dúfam, že vy už máte detičky zdravé 😅

denduska
6. apr 2009

ahojte, tak u nas sa uz zamracilo a ochladilo 😠 ked vyjde slniecko, je na zdochnutie horuco a ked zajde zima brrrr... neviem co by som chcela 😅 ale vzdy lepsie nez tie lejaky.
aj Emmka malo spinka cez den ale to mi nevadi, hlavne ze spinka v noci celkom fajn.
Dnes som mala obed co mi este vcera uvarila mamka, kurca na citronovej omacke, mnamky mnamky 😵

okna by som mala aj ja umyvat, ale my sme blizko pri ceste, takze prejdu dva tri kamiony a budu take iste spinave jak boli..tak sa mi ani nechce do toho pustit 🙄

ivet100
6. apr 2009

ahojte,ked citam tie vase prispevky,stale mi to pripomina,ze aj ja uz musim poumyvat okna, nastastie ich nemame vela,lebo mame len 2-izbovy byt,ale naozaj neviem,kedy to budem robit.
dendus,aj u nas bolo presne tak ako u vas, ked svietilo slniecko bolo hrozne ale inak dost fukal vietor. Ja inak davam stale malemu pancuchy i ked mnohe maminy uz takymto vacsim detom nedavaju, mne to stale pride take klamlive pocasie.Ale ochladit by sa nemalo ani do konca tyzdna a v pondelok len na 19 stupnov,to nie je zle.

jeliska, kto ti vlastne pestuje Eli,ked si v praci? Mas pestunku,alebo dobre stare mamy? Budem musiet asi aj ja nastupit skor do prace ale moj najvacsi problem je,ze nemam kde dat maleho. A bude mi to hrozne luto,ze budem musiet ist od neho prec. ☹

monikat, nejako sa nam to pri tych detickach s chorobami vymiena, my sme uz zdravi nastastie,tak zelam aj Nike skore uzdravenie

ako budete travit velkonocne sviatky, byvate doma alebo chodievate niekam? napiste, rada si precitam ako travite sviatky jari 🙂

jeliska
6. apr 2009

ahojte 😉
tak u nas bolo krasne 😀 poobede sme boli vonku aj s krstnou a dosli sme domov az pred osmou co uz bola Eli nervozna a kym mi zaspala tak bolo pol deviatej.No to som jej spravila skoro pol litra kasi aj tak jej bolo malo 😀 😀
ja na okna kaslem, lebo nad nami robia podkrovne byty a stale nam prasia tak to sa mi ani neoplati umyvat.Aj ked otvaram tak musim bud vecer alebo skoro rano pokym nezbijaju alebo nevrtaju 🙄 slahne ma z nich a to ma trvat az do konca oktobra ☹
Eli tiez malo spi sa jej to zmenilo asi od 6 mesiacoch predtym spinkala 2 hod. doobeda a 2 hod. poobede a tweraz hodinu doobeda a iba 45 min poobede a niekedy iba pol hodku 😒 no nevadi i ked sa cez noc budi tak jej dam prso 2-3 krat potahne a spi dalej 😀
ivet ja chodim vtedy do prace ked je manzel doma napr. cely tyzden ma teraz poobednu tak ja mozem od 7,30 do 12,00 byt v praci.Inak my tu ziadnych pribuznych nemame akurat iba krstnu ale aj ta nam odchadza koncom maja takze nakonec tu budeme sami 😖 aspon ze tu mame kamosov 😉
My ideme na slovensko a budeme tam 2 tyzdne 😉 najprv som myslela cely mesiac ale nakonec iba 2 tyzdne ale aj tak sa tesim aspon nieco 😉 😉

denduska
6. apr 2009

babenky, pocujte, poradte nejaky opalovaci kremik pre babo..to slniecko je uz dost silne, vsimla som si na sebe...malu som natrela aspon takym "dospelackym" mali sme doma len faktor 10, ale lepsie nez vobec nic. Viem ze sa to urcite aj na MK rozoberalo, ale nechce sa mi hladat a citat 😅

iver, vy nam posielate pocasie, ja stale kukam, ze od nitrianskeho pravna ked idu mraky, tak idu na nas 😠 😀 a preco budes musiet skor nastupit? ja si zatial ani neviem predstavit zeby som mala od malej odist 😕

jeli no mna by raflo, keby mi zbijali nad hlavou cely den... 🙄 staci mi ze susedia robia plot aj pristresok pre auto a cely den rezu na cirkularke dosky...

jeliska
6. apr 2009

ahoj deni dobry je daylong 30 kids priamo pre deti 😉 to ide u nas ako na dracku 😀 alebo este je od altermedu baby sun a je to tusim 25 inak tu v cechach sa pohybuje od 260-300 cz
inak volaco mi hovor, vsak preto sme vobec neni doma 😉

denduska
6. apr 2009

jeli super, diky, tak zajtra bude mat muzik za ulohu kupit 🙂

ivet100
6. apr 2009

denduska, ja mam este z minuleho roku kupeny opalovaci krem pre baberka z drogerie DM, vola babylove a je aj v dobrej cene
ja dufam,ze k tomu nedojde,ze pojdem robit skor,lebo tiez si to neviem predstavit,ale u nas doma je taka situacia,ze to len dopredu rozmyslam,ak by som ostala s malym sama,aby som mala z coho zit 🙂

ada11
6. apr 2009

jeliska, aj ja mám Dazyong doma ešte od minulého leta, ale ani som Maťku ním tuším nenatierala 😉 Tak o to viac mám na toto leto 😀

dendus, to už ideš malú natierať 😕 to ma ani nenapadlo 😉

monika, tak nech sa Veronika rýchlo vylieči. Anet sa budí veľmi často aj v noci, ráno vstávam ako dôchodca, dnes spala 10 minút dopoludnia a 50 minút popoludní - stopla som si to, lebo bola umrnčaná a už som mala toho dosť aj ja. Okno som tiež neumyla, až zajtra, ak bude Anet spinkať 😉

ivet, my sme na Veľkú noc doma, v nedeľu ideme do kostola, potom sa napapáme a pôjdeme von, v pondelok dopoludnia čakáme "polevačov", popoludní ideme von 😉

denduska
7. apr 2009

adi, hej, lebo vidim ze uz mna chytilo, a to som ja dost slnko-odolna, aj ked mam svetlu plet, mne trva hrozne dlho kym sa na mna nieco nalepi (akurat mi vybehnu pehy ako Pipi dlhej pancuche 😠 )...a este je to slniecko nizko takze svieti rovno do tvaricky a nechcem ju opiect uz tak zamladi 😅
ako dochodca 😀

ivet, my ideme na VN k nasim do Kosic a budeme tam cely tyzden, teda na par dni pojdeme na chatu na Ruzin..to je taka vodna nadrz pri KE, je tam velmi pekne, tak sa tesime. No samozrejme podla pocasia 😕

monikat75
autor
7. apr 2009

ahojte, my väčšinou trávime Veľkú noc doma, alebo u svokrovcov, ale tento rok idú ku švagrinej do Popradu, lebo má čochvíľu rodiť, takže ona už nechce cestovať, tak idú oni za ňou
ale veľakrát sme už rozmýšľali, že by sme išli počas veľkonočných sviatkov niekde na predĺžený víkend, lebo mne tá pondelňajšia oblievačka vôbec nebaví ☹ ale stále to nejak nevyjde, lebo manžel počas tých štyroch dní aspoň dva dni robí, a počas sviatkov mu šéf veľmi nechce dať dovolenku no a na jeden deň ísť napr. do Tatier sa podľa mňa neoplatí, ale snáď nám to raz vyjde 😝
denduska to ani mňa nenapadlo, že už takéto malé detičky treba natierať ale v podstate máš pravdu, veď to slniečko už je dosť silné a inak aj ja som pehavá, takže už mi tiež trošku vychádzajú pehy budem tiež ako Pipi, a moja Veronika má po mne tiež zopár pieh, taká je podarená 😉
jeli to ti nezávidím to zbíjanie nad vami, mne stačí, keď tu susedia pília celý deň drevo a už ma z toho hlava bolí a nie ako u vás že do októbra 😢
jeliska a denduska tak si to užite mimo domu počas sviatkov 😎

ada11
7. apr 2009

ahojte, tak sme sa práve vrátili od nefrologičky a poviem vám, že mi je do revu Anet mala zlé výsledky moču, dala jej ATB, ale mám si zavolať okolo 15,00 ešte o ďalšie výsledky.Ja už naozaj neviem, čo sa nám to stale sype. Je mi to veľmi ľúto, že ďalšie ATB, to budú už druhé a to kvôli tomu močovému systému, normálne sa mi nič nechce, som vykolajená. Dokina povedala, že bude mať ten reflux v moč.systéme /pre dendusku vezikoureterálny reflux a bude sa robiť v budúcnosti cystogram a pod./, takže ďalšie vyšetrenia a ďalšie nepríjemné veci. A ako som sa tešila pred mesiacom, keď nám povedala, že je to OK. Zajtra jej ešte urobím výter z hrdla a noda skrz to chrčanie a zahlienenie.

monikat75
autor
7. apr 2009

adi tak to mi je naozaj ľúto tej Anetky, už by naozaj mohla byť zdravá, veď už by bolo načase 😒 snáď keď vyberie tieto ATB už bude konečne v poriadku - budem vám držať palce, aby sa vám už vyliečila a bola zdravučká 😅

denduska
7. apr 2009

adi, jooooooj, tak to je blbeeee ☹ moja krasna, ved to je este len take malinkate babenko, ani sa ti enecudujem, ja by som bola na dne asi ☹ a teraz pozeram ze vy mate presne dnes 8 mesiacov! Tak to je ironia osudu taketo zvesti dnes prave...
Ale este nezufaj, mozno vas necaka az to uplne najhorsie, viem ako ti je, Emma ked mala 6 tyzdneov, tak jej hnisal pupok, vecer sa stamad vyliala za lyzicka hnisu, isli sme do MT v noci na detsku chirurgiu, a tam dr. povedal, ze ked je to plytke tak nic, a ked hlboke tak to je zle...a strkal jej tam pean neviem kde az do brucha, ako som to videla tak mi prislo normalne zle, musela som si sadnut ako ma pot oblieval, povedal ze to moze byt neuzavreta pupocnikova tepna a bude to treba operovat! fakt som myslela ze ma odtial vynesu....to bolo v piatok, cez vikend som to stale cistila alkoholom a v pondelok sme sli na kontrolu a tam bol nejaky docent a ten povedal ze sa to uz zatvara...tak som bola stastna ako blcha aj ked som v to vobec nedufala ked som si spomenula na to kilo hnisu ze odkial to vyslo....
Tak len ver tomu, ze uz bude dobre a vsetko sa stabilizuje 😉

ada11
7. apr 2009

denduska, ja by som chcela veriť ale ja už niekedy nemám silu, volala som dokine, že teraz ATB nemám dať, že až po Veľkej noci, behnem k nej do ambulancie nech sa o tom ešte porozprávame, lebo niektorýn veciam nechápem, veď keď bue sediment OK,tak prečo ATB. Keď si spomeniem, na tú cystografiu, tak mi je až zle, lebo tá sa robí v narkóze. Spolahla by si sa len na vyjadrenie jedného lekára, neskúsila by si názor aj iného? Ide mi o to, že keď sa zhodnú dvaja lekári na tom istom, tak je všetko oprávnené 😉

jeliska
7. apr 2009

ahojte 😉
adi teda to ma naozaj mrzi taka mala a uz tolko si chuda vytrpi 😠 inak vsetko najlepsie k 8 mesiacom hlavne vela zdraviiiiiicka 😉 to ti veru nezavidim ale ja by som sa este na tvojom mieste popytala nejakej inej dr alebo by som s nou isla niekam inam na vysetrenie nech by jej zbytocne nerobili cystografiu 😅 drzim palce
neboj vsetko bude v poriadku 😉
no my teda nakonec ideme do TT iba na 2 tyzdne som rozmyslala ze by som prisla az do 8,5 ale nakonec pojdem pomoct k nam do lekarne nech nie su sami 😀 😀

ivet100
7. apr 2009

ahojte, no Adi taketo neprijemnosti vedia maminu velmi vykolajit, to ti verim a uplne viem ako sa citis. Tobiaskovi, ked mal 2,5 mesiaca prepchavali slzny kanalik v oku,co mu stale hnisalo a poviem ti,ked som sa na to pozerala,tak mi nebolo vsetko jedno a hlavne, ked som pocula ako plakal a to sme uz od porodnice stale davali ATB kvapky do oka,takze tiez nic moc. Ale verila som,ze to bude dobre a aj je. Odporucam ti,aby si len verila,ze sa Anetka z toho cim skor dostane.Drzim palce. 😉
dik,ze ste mi napisali ako budete travit sviatky, je fajn,ze ich niektore budete travit mimo domu, my sme s partnerom vzdy chodili mimo domu na sviatky,takze oblievacka sa u nas nikdy nekonala
tento rok asi budeme doma,lebo partner cele sviatky pracuje,tak mozno pojdem s malym len na navstevu k rodicom,aby aspon moju mamu vysibal a dostal vysluzku ako sa patri 😀

jeliska
8. apr 2009

dobre ranko 😉 vcera mala kamoska 30 tak sme trosku pooslavili na dzuse 😀 😀 inak dnes to vyzera na dobre pocasie 😉 vcera som bola na kontrole s babenom a mam aj fotecku z ultrazvuku .Pri Eli som si dala tiez jednu aj teraz pri tomto.Je zatial zdravy zajtra idem na nt screening tak som zvedava ako mi dopadnu vysledky.Tak podla ultrazvuku mam predpokladany termin 21,10 no uz sa normalne tesiiiim 😉 idem este zavolat do nemocnice aby som sa objednala 😉

ada11
8. apr 2009

jeliska, uprimne sa tešíme, že je mimi OK. Škoda, že neprídeme do Prahy až keď sa narodí, aspon by som ti pokočíkovala 😉 Alke snáď to ďalšie leto, ak tam ešte budete 😉

ivet, veru je to tažké a ja to strašne zle znášam, môj muž si z toho nič nerobí a mňa to vie vytočiť ☹ No strojár, darmo... 😠

monikat75
autor
8. apr 2009

dobré ráno vám prajem, adi všetko naj prajem Anetke k 8. mesiačikom - aj keď o deň neskôr ale o to srdečnejšie 😅
jeliska to som rada, že je bábätko v poriadku
moja Veronika už našťastie neteplotuje a už mi tu behá akoby bola celkom zdravá, takže asi mi z nej rohy narastú do budúcej stredy, lebo ju ešte nechcem dať hrať sa na dvor, aby zase neprechladla na tie močové cesty, ani byciklovať sa jej radšej nedovolím až po kontrole u doktorky
prajem pekný deň 😨

jeliska
8. apr 2009

u nas je nadherneeeee 😵 tak bezime von papapapap a dakujem adi dufam ze ty budes mat uz iba skvele spravy a jasi zostaneme 2-3 roky takze sa stretneme 😉 😉
moni radsej nech sa nebicykluje istota je gulomet 😀 😀 😀 papapa

denduska
8. apr 2009

caute babky, nam dnes zasa pada net 😠 😠 uz som poobede napisala a zasa mi to zmizlo 😠
u nas bolo dnes krasne. boli sme na prechadzke, emmku som zaparkovala pri potoku a tam si spinkala a ja vedla na travicke takmer tiez 😅 Vtaciky spievali, vodicka zblnkala, no super bolo.

adi, no jasne, ja by som urcite ziadala dalsieho doktora o konzultaciu..ja som inak uspavala deticky na urolke ale cystografiu si nepamatam ani jednu 😕 oni to chcu na potvrdenie refluxu..? joj, dufam ze to nakoniec nebude treba. Drzim strasne palceky.

monci, tak Nika si moze sviatky uzivat uz naplno a vidim ze aj ty s nou 😅 😀

jaj teraz pozeram Modre z neba, az mi je smutno ☹

ada11
8. apr 2009

ďakujeme za gratulácie k 8. mesiačikom, ach....ale to uteká...kde je to malinké bábo?..... 😉

denduška, áno dokina to chce robiť na diagnostiku refluxu, ale povedala, že v budúcnosti, tak neviem presne 😕 Toto isté ma známej syn a toľko ho odkladali, že obličku má funkčnú už len na 20 % ☹ Chcem teda konzultovať aj s iným odborníkom, hoci táto dokina je dobrá, ale pre moju spokojnosť..... 😉

jeliska
9. apr 2009

ajojte ta ja idem dnes na odber krvi + moc tak mi drzte palce 😉 vysledky sa dozviem az po velkej noci teda ked dojdeme zo Slov. ale hadam bude vsetko v poriadku 🙂
dnes ma byt trochu oblacno ale aj tak sa poobede niekam chystame a co vy ?co mate dnes na plane?

ivet100
9. apr 2009

ahojte, tak u nas bolo oblacno len rano a to preto,lebo v noci prsalo,ale inak je cely den slnecno a velmi teplo. Ako v lete, hned ako sa maly zobudi a naobeduje,pojdeme niekam von na ihrisko,aby sa vybehal.Dnes som si dala konecne velkonocnu vyzdobu v byte,tak to uz ma ako-taku atmosferu a malemu som vcera na velkonocnych trhoch kupila maly korbacik,aby mal v pondelok cim sibat. Samozrejme, vcera to uz skusil na mne 🙂
jeliska,drzim palce, nech su vysledky dobre a daj potom po velkej noci vediet

dendus, tak ja Modre z neba nemozem vobec pozerat,lebo mne je pri tej relacii stale smutno a dost ma tie pribehy beru.... ☹

dnes sa sem uz pravdepodobne nedostanem,tak vsetkym prajem krasny slnecny den 🙂

denduska
9. apr 2009

ahojte, tak u nas prsi 😠 asi z poobednej prechadzky nebude nic 😠 emmka ej mrzuta, uz nevie co so sebou, najradsej by isla von, no ale co mam robit...
Mala by som balit veci, lebo zajtra ideme k nasim do KE a ja tam sa malou ostanem asi az 2 tyzdne, tak potrebujem lodny kufor prinajmensom.

ivet, ved ja tiez take nepozeram, iba ak nahodou prepnem, ale potom to uz nejak nedokazem prepnut inde..a potom som z toho smutna ☹

no, emmka prave upratuje dvdcka a vybrali si Taxi 3, tak by som jej asi mala pustit 😀