Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

denduska
15. apr 2009

ahojte babky,
katka vitam ta 😉 Ved vy tu mozete zalozit klub z TO (uz tu mas dve susedy 🙂 a jeeeej, pozeram ze cakas babenko, tak ak ti vyjde termin, budu mat nase dievky rovnaku narodky 😉

ja teraz tu nakukujem len obcas, uzivam si manzela, ze sme spolu v KE a on ma volno (aj ked teraz sedi s kamosom na pive 😠 ) Cely den sme chodili po meste, hore dole...som utahana...

ozaj, prisla som na hroznu vec - o tyzden aj daco mame 1. vyrocie svadby!!!! 😨 co sa dava pri takej prilezitosti alebo ako ste vy oslavovali nejake take vyrocie...?? Dakujem za napady a tipy uz vopred 😎

cessy
15. apr 2009

ahoj katarinka.....no neaku sa tu stretame s tych topolcian....denduska ma pravdu 😉

a co na prve vyrocie???ja uz si to ani nepamatam.... 😅, myslim ze sme boli s muzom na veceru a potom sme si program spravili doma... 😕

cessy
15. apr 2009

ozaj...spomenula som si...muz ma prekvapil a kupil mi retiazku a kyticu ruzi...ja som na to aj zabudla. 🙂 .ale co som mu ja dala...veru neviem 😖 😖 😖

monikat75
autor
16. apr 2009

ahojte, ja som tu včera nestihla ani nakuknúť - boli sme s Nikou na kontrolu u doktorky a tam bola kopa ľudí a potom sme išli ešte po nákupoch, lebo Nika pôjde v máji zo škôlky do školy v prírode, tak jej kadečo treba, tam sme absolvovali nákupy a dnes ju doktorka vypísala na ultrazvuk obličiek - bola s ňou moja mama, lebo mne už to chodenie po doktoroch ide na nervy a s výsledkom som bola ja - ale našťastie USG vyšetrenie je v poriadku, aj moč už má v poriadku a včera jej brali aj krv a tiež má našťastie komplet výsledky v poriadku 😅, takže od pondelka ide už konečne do škôlky - už sa chúďatko nevie dočkať, akurát ešte začala predvčerom trochu kašlať a tak jej doktorka ešte dala pre istotu Biseptol, takže teraz nemôže ísť na priame slnko len do chládku, takže neviem ako to budú v škôlke riešiť - ale že vraj od zajtra sa má ochladiť a pršať, takže asi ani priame slnko nebude ☹ no a ešte musíme teraz ešte mesiac nosiť raz do týždňa na kontrolu moč - doktorka povedala, že pre istotu
no som sa nejak veľmi rozpísala, už sa konečne dostanem k tomu cessy čo si sa pýtala, môj malý spáva od malička vo svojej postieľke a len výnimočne v noci keď ho kojím, tak ho nechám spinkať pri sebe až do ďalšieho kojenia a potom naspäť do postieľky - a s tou detskou izbou - Veronika spí sama v detskej od minulého roka - čiže až od 4 rokov - teda spáva v detskej už od 3 rokov - ale vždy s ňou musel niekto byť kým zaspala - až vlani keď som bola tehotná, tak som sa ku nej už nezmestila na posteľ, tak sa konečne naučila spať sama 😝 ale Mareka by som rada dať do detskej spávať už keď bude mať tak 2 roky - takže na rok v lete - lebo to je iné on nebude spať sám ale so sestričkou v izbe, takže myslím že si lepšie zvykne - ale veď čas ukáže
katarinka - vitaj medzi nami - pozerám, že ešte len čakáš bábätko a presne v auguste - tu sú tri augustové bábätká a naozaj aj ty aj cessy aj ada ste z TO takže u vás je veľmi ľahké dohodnúť si nejaké stretko

no už fakt končím, lebo sa vám ani nebude chcieť čítať 😕

denduska
16. apr 2009

Caute babulky, my sme dnes boli v Miskolci na nakupy, huraaa, konecne nemali statny sviatok a bolo otvorene! A nakupovali sme jejda, fakt je tam o dost lacnejsie 😎 aj malinka to zvladla dobre, aj ked ku koncu uz bola nervozna ale nakojila som ju v aute pred obchodakom, potom sme boli nakupovat, potom sa zas v aute v sedacke napapala detsku vyzivu (ktoru inak bojkotuje ale spapkala takmer celu), a potom az cestou naspat na benzinke som ju zasa nakojila...inak aj benzin je lacnejsi o 5 korun....ja pocitam este v SK lebo je to jednoduchsie... aj tenisky som si kupila...no fakt sa tesim 😀

cessy, no my detsku zatial nemame, lebo mame dom prizemny, sice rozlohou velky (skoro 100 m stvor) ale su tam vlastne 2 dost velke izby a velka kuchyna....takze ak by sme chceli detsku, museli by sme spojazdnit podkrovie a to urcite tento rok robit nebudeme...mame uz financne suchoty 😅

cessy
16. apr 2009

pytam sa na spanie vasich deticiek, lebo ja som zaviedla metodu "kazde dieta sa vie naucit spat".maly spaval somnou v postely... 🙂 , teda prve dva mesiace v postielke, potom sme isli do nemocnice a od vtedy sme spali spolu...a od 13.4 spinkava sam v postielke...

denduska
16. apr 2009

no my spime jak pride, zaspinka vzdy v postielke, ale potom ked ju kojim, niekedy ju dam naspat a zaspi, niekedy nezaspi mrška mala, a niekedy by aj zaspala ale ja zaspim skor 😅

cessy
17. apr 2009

my sme dnes 5 den co maly zaspava sam v postielke...neberiem ho uz k sebe.... 😲

denduska
17. apr 2009

fiha tak to je super...a budi sa este v noci? ja som to tiez chcela zaviest ale som sa neodvazila, celkom pekne zaspi ked pri nej som a drzim ju za rucku, a v noci sa mi nechcelo zasa to opakovat tie intervaly, na to som strasne pohodlna, ja byvam taka unavena, ze miesto toho aby mi tam mrncala, supnem ju k nam a haja v pohode....mozno to nie je najlepsi sposob, ale co...ved sa snad sama nauci a zvykne si 😅

cessy
17. apr 2009

denduska ja som to zaviedla hlavne koli tomu, ze maly by v noci bol na mne prisaty najradsej stale...posledne dni aj kazdu hodinu pytal cucnut......to ze spaval s nami, to mi ani nevadilo, to mi teraz velmi chyba.....
uz sa neviem dockat, kedy je rano 6:00 a pritulim si ho...vtedy ho beriem z postielky ku mne do postele..skor nie 😉 aby si zas na to nezvykol 😉

denduska
17. apr 2009

to ti verim, mne ked prvykrat zaspala sama v postielke, dokonca tak ze som ju ulozila, po daco som odbehla a kym som sa vratila, tak spala...normalne som bola smutna ze ma uz nepotrebuje ☹ teraz ked je v postielke, tak muzik vstava o pol siestej tak vtedy najneskor putuje ku mne a ja sa tak tesim jujuuuuuj 😵

cessy
17. apr 2009

denduska mne to tulkanie moc chyba...neako si na to nemozem zvyknut....my sme spavali tak ze maly bol chrbatikom a ja na nom pritulena....ale co uz....to kojenie mi moc vadilo...rano som mala bradavky aku keby som nimi presla po smirgli ☹

denduska
17. apr 2009

joj...au 😅 no ked to nasa slecna zacne robit, tak ju caka spartansky rezim 😀 no..a este ho kojis teda v noci? ci si odvykol aj od toho uz?

cessy
17. apr 2009

nie, v noci ho este chcem kojit, papa o 23:OO potom o 4:OO a potom ked sa zobudime, to mi vyhovuje a zatial ho nechcem oducat od nocneho kojenia....som rada ze sa nebudi teraz kazdu chvilu ako kes sme spolu spinkavali

cessy
17. apr 2009

tebe sa kolko krat za noc budi??

cessy
18. apr 2009

halo,zas si pisem asi sama so sebou....denduska ak budes mat vecer cas, tak sa tesim, ze zas trosku popiseme 😅 😅 😅

denduska
18. apr 2009

ahoj cessy, teraz som nahodou zapla, len teraz nemam cas 😅 vecer sa urcite pripnem... inak emma sa budi tak 2 - 3 krat za noc...teda priblizne o 23.00, 3.00 a este rano papka...tak nejak... 🙂

cessy
18. apr 2009

denduska ahoj
mne sa presne tak isto budi...vzdy o 23.OO a potom medzo 3:OO-4:OO 😉
uz sa to neda porovnat, ako to bolopred tyzdnom

cessy
18. apr 2009

inak teplotkujeme... ☹ maly mal rano 38, potom mu klesla a teraz o 19:OO mal uz len 37,6, tak konecne mu je lepsie...

cessy
18. apr 2009

inak ho chudiatko aj hlavicka bolele, lebo si ju stale chytal, denduska v akej teplote zacinas davat Panadol, Nurofen??
😕

denduska
18. apr 2009

ahojky...no tak to ma mrzi....no vseobecne sa vravi ze do tych 38 by sa nemalo nic davat, ze vtedy je teplota znakom aktivacie imunitneho systemu a teda je potrebna...Emme raz vybehla tak znicohonic na 37,5 a drzala sa cely vecer ale do rana presla tak som jej nedala nic...chvalabohu nebolo treba...ale ako sa poznam, ja by som nad 38 urcite zastresovala a dala uz paralen cipok 😅

tu v KE je inak burka, hrmi a blyska sa, dufam sa Emmca nezobudi...

ada11
18. apr 2009

ahoooojte maminy, tak sa hlásim po 100 rokoch 😉 ináč pestujem, tak to bude bez mäkčenou 😉

včera sme sa boli očkovat, Anet sa držala statočne, trošinku zaplačkala, ked jej sestrička vytahovala ihlu, a potom sa rehotala 😉 nechce papávat, tak sa trápime s lyžičkami, ale cicik by chcela aj stále, spánok sa nám zhoršil aj cez den, aj v noci 😝 , preto som tu aj menej, lebo nestíham a nevládzem. poslednú noc bola hore od polnoci do 2,00, nasledoval 10 minútový spánok a zase bola hore, ja som bola už na pokraji zrútenia 😠 😝 máme už 2 zubky, síce ten druhý je ešte taký mini pipi 😀 Anet je zlatunká ked sa zo sedu hodí na kolienka a drží sa tyčiek postielky a obhrýza drevo alebo robí opičky 🙂 po štyroch ešte nechodí, ale ved ešte má čas 😉 Matka zaspala dnes už pred 20,00 hod., sa mi to nezdá, hádam je len unavená 😕 no a už plače v kočíku dost zúfalo, tak často chodíme na výchadzky v manduce - super vec 😉
ja s Anet spíme stále na jednej posteli, rada by so to odučila, ale ako? 😕

cessy, idú malinkému zúbky, alebo je choručký. tak či tak, nech ste skoro fit 😉

kkkatarinkaaa, nejako sa tu stretávame 😕

cessy
18. apr 2009

denduska teraz som bola za nim,lebo ma volal, chcel sa pomojkat 😵 😵 😵 a uz nieje taky horuci...hadam nam to klesa....no ja som dala cipok, tiez som asi stresovala, ale bojim sa ☹ 😨

ahoooj ada
ty si tu uz veru davno nebola...veru neviem co na maleho ide, ci choroba, alebo zubky, bodaj by to boli len tie zubky.dakujem za prianie skoreho uzdravenia 😉 .a este otazocka .....co je to maduce???

katarinka sa tu objavila len raz a uz jej neni... ☹ ☹

denduska
18. apr 2009

a tu nejak ta burka presla a uz je po nej...ale skoda, mam rada taky fajny vzduch po dazdi...
manduca je taky nosic na dietatko, nieco ako klokanka len vymakanejsie....ada a to ta nebolia plecia alebo chrbat...my mame taku celkom dobru klokanku, taku pevnu ale ja malu v nej uz nevladzem... 😅

ada11
18. apr 2009

cessy, to je taký ergonomický nosič, kuk na www.nosime.sk

ja som dávala čípok, keď mala Anet teplotu 38,5 st. 😉

cessy
18. apr 2009

no toto 😕 a to nechodite v kociku??mala ti tam je spokojna??lebo aj mi take nieco mame ale maly mi v tom place jak keby tam bol za trest

denduska tu u nas je celkom prijemne...susedia vedla griluju, mnam,mnam pridala by som sa veru.... 😅

ketrinn
18. apr 2009

M ILE ZIENKY AKO TO TU CHODI,SOM TU STOHO HOTOVA NEVIEM KDE MAM ZACATSOM UPLNE VYMAZANA.CHCEM SI POKECAT OTOM CI POZNATE NIEKTORA MLADY JACMEN A CHLOREU.MATE DAKTORA S TYMITO VYROBKAMY OD FIRMY GW SKUSENOSTI?

cessy
18. apr 2009

ketrin ja som jedla jeden cas chlorellu, ale ked maly zacal mat zelene kako tak som sa toho zlakla, ale pytala som sa, ze je to v pohode....inak uz to nepapam.... 🙂

denduska
18. apr 2009

cesy nasa mala je v tej klokanke uplne het, strasne je stastna uz len ked vidi ze si to muz navlieka... 😀

ketrin skus pohladat aj v temach, ci tu nebolo nieco o chlorele, ja ti neviem poradit nejedla som ani to ani ten jacmen ale pocula som daco v telke, vraj je to zdrave...

ada11
18. apr 2009

cessy, von ideme v kočíku v domnení, že prestane plakat, manducu mám pod kočíkom a ked neprestane plakat, tak sa nosíme a kočík tlačím prázdny. Anet je v manduce rada, dokonca v nej aj spinká, ale akonáhle ju zložím tak sa zobudí 😠 ked s nou chodím tak spinká, minule spala v manduce 1 hodinu, ale rada by som bola aby spávala v kočíku, ale ten plač sa nedá vydržať, už po mne ludia pozeraju ako po chudere, lebo Anet až tak vrieska, nie je to taký normálny plač, to trhá až uši aj srdce ☹ aj teraz zaspala na mne 😝

ketrinn, nemám skúsenost 😉