Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

ada11
23. apr 2009

monika, hm...to poznám...bolesť ohromná...ja som ho mala 3 razy ešte na strednej škole. A bola si aj na vyšetrení, keď sa ti to opakuje, netreba to nechať len tak 😉 Nesklamala si ma keď nemáš Marekove miery, hodíš ich o týždeň. ja ani neviem kedy máme poradňu, lebo moja dokina to má také zvláštne, ale 4.5 by sme mali ísť na očkovanie, tak uvidím či urobí aj poradňu. no minule sme neboli riadne dlho na poradni 😠

idem sa nachystať aj Anet, potom idem pre Maťku do škôlky a ideme pozrieť maminu do nemocnice 😉 Kolegyni sa narodila vytúžená dcérka, tak teším ako by moja bola 😀 Jááááj ale su chutné také malé bábätká.

monikat75
autor
23. apr 2009

ahojte, cessy verím, že si využila chvíľu keď Alex
spí, lebo už ani ja neviem pri malom pomaly nič spraviť, už skoro vôbec nechce sedieť už by sa len na nôžky staval, alebo na brušku bol alebo trošku v bežke no a to ho treba mať pri všetkom pod dohľadom, takže tiež využívam čas, keď spinká a vtedy varím a upratujem, alebo zbehnem nakúpiť, mama mi ho zatiaľ postráži, lebo teraz sa už s kočíkom nedá ísť, keď je prerobený na športový, tak nie je ako vziať košík 😒
adi ja som tiež mala prvýkrát záchvat na strednej škole a to tesne pred maturitou počas akademického týždňa a ešte ma doktor zvozil, že netreba po večeroch s frajermi sa vláčiť tak som mu pekne slušne vysvetlila, že ja sa učím na maturity a na žiadne rande nechodievam no a dopadla som tak, že som skončila v nemocnici, ledva ma z nej pustili odmaturovať a potom naspäť ležať a na infúzie ani som sa nemohla rozlúčiť poriadne sa spolužiakmi ☹ takže ja to mám pod kontrolou, mne sa to raz za čas ozve - teda tá bolesť ale vždy si to vyliečim tým čajom a potom sa tie ľadviny prečistia a je to O.K. - mne vtedy keď som to mala prvýkrát doktor tak povedal, že doteraz som nevedela ale teraz už budem vedieť, že ľadviny mám, že raz za čas sa ozvú - teda tou bolesťou ale že sa mám veľa napiť a bude O.K. - ale zase keby to neprešlo, tak jasné, že pôjdem k lekárovi, len ako aj ty píšeš cessy, škoda by bolo keby som už nemohla kojiť, veď to by mi museli pichnúť injekciu na zastavenie tvorby mlieka, no dúfam, že už bude dobre, dopujem sa čajom, vonku radšej nejdem, lebo u nás je dnes dosť chladno a snáď to prejde celkom 😅

monikat75
autor
23. apr 2009

a ešte som zabudla adi gratulujem kolegyni k dcérke, veru rozkošné sú také malé bábätká, a len vtedy si uvedomíš ako rýchlo vyrástli tí naši drobci, veď môj Marek má na týždeň už 9 mesiacov 😕
moja švagriná má tiež termín 29. 4. takže sa tiež teším na malé bábo - ďalšie v rodine

kkkatarinkaaa
23. apr 2009

cessy- ale ukazem 😀

denduska
23. apr 2009

ahojte,
no monci, tak uz len toto ti chybalo fakt.....vraj to je jedna z najhorsich bolesti...au...chytro sa vyliec!!!!

aj mojej kamoske sa narodilo teraz druhe babatenko, rodila v MT a ani som ju nemohla ist kuknut kedze my sme sa vtedy hospitalizovali 😒

ozaj, odkedy sme sa vratili z nem., mala mi vobec nechce spat...musim ju uspavat na rukach tak ako v nemocke a dnes to trvalo hodinu a pol a uz som z toho vystavena....predtym tak pekne zaspavala bez slovka a s usmevom...teraz akoby sa jej vracali tie obrazy z tych vysetreni, chudatko moje, neviem ako jej mam pomoct...zajtra sa vraciame domov, snad to bude dobre a zabudne ked sa zmeni prostredie aj ludia uplne...

ada11
23. apr 2009

denduska, neboj sa ono to malinkú prejde, len jej daj čas. veď potrebuje teraz istotu a pocit bezpečia, tak jej ho treba poskytnúť. je to určite veľmi vyčerpávajúce, ale vydrž. 😉 bude lepšie 😉

monika, veru strašne rýchlo to ide a keď si spomeniem aká bola malinká a teraz je z nej veľká baba...ach...ako vám úprimne ale nie v zlom závidím prvorodičky, že ešte si to zažijete 🙂 ináč moja spolužiačka čaká niekedy v lete iba 1. bábo 😉

netmona
23. apr 2009

ahojte,,,ja vás tu akosi nestíhammm 🙂

monikat75
autor
24. apr 2009

krásne ránko vám všetkým prajem 😅
denduska díky, a to ma mrzí veľmi s tou maličkou, že ti nechce zaspávať, snáď časom zabudne na tie vyšetrenia a všetko sa vráti do starých koľají 😉 a prajem vám šťastnú cestu domov a možno už aj akurát cestujete

u nás je dnes nádherne slnečno a že vraj má pršať a u nás ani včera nespadla ani kvapka a už by aj bolo trošku dažďa lebo všade je sucho 😒 žienky predstavte si tá moja Veronika ešte stále kašle a už včera začala aj sopliť ale dnes veľmi chcela ísť do škôlky tak sme ju dali ale idem po ňu už za obedom aj s maličkým - bude zároveň prechádzka - tak neviem, či znova od pondelka pôjde na chorú alebo čo - takýmto štýlom nebude môcť ísť ani do tej školy v prírode - idú 18. mája, ale hádam to prejde, lebo ona sa tam už veľmi teší 😕
ženičky sledujete hokejové majstrovstvá - ja inak žiadne športy nesledujem, ale MS v hokeji zvyknem pozerať, keď vyjde čas - a dnes hráme večer s Maďarskom prvý zápas, tak dúfam, že nás veľmi nepotrápia, keď sa prebojovali z toho B-čka
prajem pekný deň 😵

denduska
24. apr 2009

ahojte, tak ja este balim, odchadzame okolo tretej...dufam nebude cele slovensko na cestach, lebo by som rada dojst v normalnom case....
Emmka dnes nechcela ani obed, dufam ze len nebola hladna, ach, nestastna som z nej... Inak je samozrejme chora z tej nemocnice, bolo tam horuco ale prievan, v noci sa tam totalne spotila aj ked mala len bodynko na sebe a teraz chrci ako 80 rocny fajciar... 😠 😖

monika, hokej samozrejme ze pozeram, predtym som chodievala aj na zapasy tu na slovensku, len dufam ze to nebude debakel 😅

tak sa zatial lucim 🙂

kkkatarinkaaa
24. apr 2009

ahojte kocky

tak, ja som prave dovarila...poobede budeme oslavovat manzelove meninky. aj torticku som mu spravila 🙂 u nas je fajn teplucko, tak idem trochu na slnko. majte sa a pekny den vsetkym 😎

monikat75
autor
24. apr 2009

katarinka tak všetko naj... želám manželovi k meninám a on je Juraj, že? a zajtra má meniny môj drobček ale my len takú maličkú oslavu budeme robiť - aj to niekedy na budúci týždeň lebo manžel cez víkend pracuje - a ozaj akú tortu si piekla - ak je výborná, pošli mi recept cez internú poštu, ja totiť tiež občas rada vypekám, aj keď nie som svetová cukrárka ale čo-to upečiem 😉

cessy
24. apr 2009

ahojte, tak aj ja teraz cez vikend peciem torticku.....teda dufam, ze sa podari 😒 , robim ju krsniatku na 3 narodeniny...
katarinka kludne napis sem ten recept... 😉

kkkatarinkaaa
24. apr 2009

caute

cessy, monikat, jasne napisem ju sem 😉 tu tortu....ano manzelik je Juraj, uz sme aj trosku oslavili...tak decentne. a áni ja nie som nejaka uzasna cukrarka a kucharka ale sem tam sa nieco podari 😀

takze tu je-

CESTO : 8 zltkov, 12dkg krystal. cukru, 12 dkg mletych orechov, 8 bielkov. Najprv vyslahame sneh z bielov a cukru, potom pridame zltky a orechy.

PLNKA: 1/4 l kyslej smotany, 10dkg praskoveho cukru, 13 dkg mletych orechov ( kludne aj viac tych orechov-bude to chutnejsie)

Cesto vylejeme do vymastenej a mukou vysypanej formy a po upeceni prekorojime este ked je tepla na polovicu-priecne. Az vychladne, naplnime plnkou a prilozime druhu cast cesta. Ozdobime vyslahanou praskovou smotanou.

Ako ste si vsimli, nejde sem ziadna muka, takze ani torta nie je extra vysoka...ale je bohovskaaa 😎 vrelo odporucam vyskusat. Ja davam aj ten smotany do plnky viac ako pise recept. No a nakoniec ju treba nechat odstat v chladnicke, nech poriadne stuhne.

Tak maminky, peceniu zdar ! 😉

cessy
24. apr 2009

ahoj kkkatarinkaaa
dakujeme za receptik, ani ja nie som neaka cukrarka, ale babovku a podobne obcas upeciem.ale toto co si napisala, tak to vyzera dobre...idem pre pisanku a hned si to opisujem 😉

kkkatarinkaaa
24. apr 2009

cessy- je chutna a velmi jednoducha takze to v pohode upecies 😉

cessy
24. apr 2009

no ak sa mi podari ta torta tak ja sem hodim foto...inak aj ja som velmi zvedava, ako to dopadne... 😀

cessy
25. apr 2009

dievcata kukuk do albumu, torta je hotova....moj prvy pokus 😕

netmona
25. apr 2009

cessy ,,ta paráda ,,podarila sa ti,,torttička 🙂

cessy
25. apr 2009

netmona dakujem 😵

monikat75
autor
25. apr 2009

cessy tá torta je krásna, - a ty že nie si cukrárka, veď tá torta vyzerá ako z cukrárne, si šikulka, 😉 a tie myšky - inak neznášam, ale tieto na torte sú rozkošné, určite sa budeme krsniatku páčiť - a tá poleva to je fondán alebo čo? ja keď pečiem Nike tortu, tak zdobím povrchu len plnkou a orechami alebo kokosom ale toto vyzerá tiež zaujímavo, ak sa ti chce môžeš tiež napísať recept
katka idem si aj ja prepísať ten recept a niekedy vyskúšam
inak kočky ja som už tiež nejaká prechladnutá a manžel tiež - sme to asi chytili od Veroniky, našťastie zatiaľ Mareka to obchádza 😝 , takže sa dopujeme medom, čajom a vitamínmi, snáď to rýchlo prejde lebo teploty našťastie nemáme
zatiaľ pa

denduska
25. apr 2009

cessy, panabeka to ja ani v najlepsom sne by som take neurobila, ja ani vobec nie som nejaka extra kucharka....nie ako moj muz - pri nom by aj Jamie Olivier vyzeral ako amater, tak co ja zmozem 😠

vcera inak cesta bola otrasna, Emmka nevydrzala ani po Poprad spat, potom len plakala a plakala, v Martine uz tak ze ju az zacalo natahovat na vracanie a to sme stali, spievala som a davala som jej hracky vselijake...nic..tak nakoniec som ju musela vziat na ruky lebo by sme ani domov nedosli, nebonznite ma, no proste sa inak nedalo, uz som mala hruzu z toho ze sa zasa povracia, bola az fialova ☹ a to predtym lubila cestovanie.... a ja som uz neuveritelne unavena tiez 😔

a dnes zacala vystrajat v kociku, co predtym vobec nerobila, som z nej uplne vykolajena, akoby jej dakto pocaroval, ja neverim na take veci ale normalne si to zacinam mysliet.... 😕

ada11
25. apr 2009

cessy, ja nemôžem pozriet tortu, lebo nemáš album ☹

monika, všetko najlepšie Marekovi k meninkám 🙂

denduska, možno to má Emmka len také obdobie a snád sa vráti do starých kolají už čoskoro. vydržkaj ešte. 😉

cessy
25. apr 2009

ada ak sa tu niekedy stretneme, tak ju dam do albumu...a pozries 😉

monika aj ja prajem marekovi vsetko dobre... 🙂

cessy
25. apr 2009

denduska aj moj mal pred nedavnom take divne obdobie, neboj, to prejde 😵

kkkatarinkaaa
26. apr 2009

🙂 cessy- tak ju tam daj teda, aby me sa mohli pokochat 😉 z opisu vyzera chutne,hmmm.ja mam taku chut na sladke, asi si idem dat pernik 🙂

prave som vystrojila manzela do robotky tak sa idem naspat zvalit do postele, papaaaa a peknu nedelu vam zelam

cessy
26. apr 2009

ada, kkatarinkaa,kukuk do albumu 😉

kkkatarinkaaa
26. apr 2009

cessy- jeminenku...no teda, uprimne- klobuk dole 😉 😉 😉 to ja by som taku asi tazko spravila...ak vobec 😅 je krasna a musi byt isto aj taka chutna ze az. Ozaj si sikovna mamina 😎

denduska
26. apr 2009

ahojte zienky, tak ja som dnes odvalena, emka celu noc plakala, nemala som sa tesit ze pekne zaspinkala vcera vecer lebo od polnoci do rana len plakala a plakala ☹ a teraz som ju konecne uspala, som zvedava na ako dlho...este som si ani ranajky nestihla spravit...
muzik mi "zdesene" oznamil ze sluzi aj zajtra, tak to mu velmi pekne dakujem, od soboty je v robote, dnes tiez, takze pride az utorok poobede, a to sme vcera akoze mali vyrocie ha ha ha, esteze som nic nekupila 😠
no mam asi nejake zle obdobie, aspon pocasie je pekne huraaa 😵

kkkatarinkaaa
26. apr 2009

denduska- hlavu hore, ta je taka ta ,,dan,, za to vase povolanie....malinka sa hadam polepsi a bude dobre. boze, ja som ,,zvedava,, ako budem ja riesit taketo uplakane situacie a samozrejme mnohe dalsie 😕 ach jaj..hadam to zvladnem-e...

ada11
26. apr 2009

cessy, to je krásne... 😉 a tie myšky si tiež robila alebo sú kúpené?

denduška, ale to je nejako moc často v práci ten tvoj mužík, to majú tak málo lekárov alebo čo? 😕

jeliska a ty ako? kde si? 😕