Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

monikat75
autor
30. apr 2009

ženičky tak si predstavte, že mne dnes ten malý huncút spinkal doobeda 45 minút a poobede 45 minút - iba ☹ a zobudil sa druhýkrát o 14.40 a odvtedy vkuse je hore ani za svet nechce zaspať, som ho aj nárokom skôr okúpala a ešte stále nespinká, v postieľke sa otáča na bruško a debatuje, alebo mrnká - ale idú mu tie horné zúbky, tak asi preto nevie spinkať 😢

cessy
30. apr 2009

monika mne v poslednej dobe spinkava pol hodinu doobeda a pol hodinu poobede, ja som si uz celkom na to zvykla.sice si nic poriadne nespravim, ale v noci aspom dobre spinka.
kde su tie casy ked doobeda spinkal 3hod a poobede 2.. 😒 🙄

ivet100
30. apr 2009

ahojte,
cessy,tak to mas co nosit,ked ma Alex 10,5 kg, Tobiasko ma necelych 10,5 kg a to ma 15 mesiacov a kedze sa rad nechava uspavat na rukach,tak naozaj mam co robit,lebo je uz dost tazky.

jeliska,ja som davala chlebik so sunkou tiez okolo 10 mesiaca a chlebik ma velmi rad ale aj sunku,normalne mu natriem chlebik pomazankou, lebo maslo nema rad a navrch dam sunku a davam mu pomaly hryzkat,lebo ked si to chyti sam do ruky,tak to je chlieb vsade len nie v ustach,ale korku mu este stale odkrajujem, Tobiasko ma sunku rad aj samotnu len tak do ruky

co sa tyka mojich surodencov,tak mam brata o rok starsieho a sestru o 10 rokov starsiu a byvaju tu v Prievidzi, takze sme celkom v kontakte a aj sestra ma dvoch synov a brat jedneho,takze v rodine zatial nemame dievca.

priadala som do albumu dve aktualne fotky,tak ak chcete kuknite 🙂

cessy
30. apr 2009

ahoj ivet, tak to veru mam co nosit....ale po kom je taky tucko, to veru neviem....hadam to vybeha ked zacne chodit 😅 , no a to uspavanie na rukach ti veru nezavidim 😨 , viem co to je...ja som tak maleho uspavala do 8mes.

ivet tobiasko je krasny, hadam by som aj ja nieco mohla hodit do albumu.. 😕

ja mam starsieho brata, o rok a ma malu dcerku, co je o mesiac starsia od mojho Alexa 😅

jeliska
30. apr 2009

ahojte 😉
eli mi zaspala az teraz po 22,00 a to som mala co robit aby sa unavila 😠 Manzel s nou bol vonku do 19,00 a pravdaze mu spinkala ja som bola medzitym v praci tak ked som prisla domov este neboli ani doma 😒 teraz dufam, ze bude spat az do rana.Rano sa chystame do Pruhoneckeho zamku je to nedaleko od PH tak sa tesim, dufam, ze prsat nebude ,lebo teraz prsi ☹
inak na obed som eli zamiesala sunku do brokolice, spenatu a ryzi ale hned zistila ze tam je sunka tak to vypluvala, potvora mala 😀
Dnes sme boli aj u kamosky ta caka 5 dieta v septembri a mi hovorila, ze sa chcela registrovat v jednej nemocnici ale ju uz nezobrali, zevraj maju plno, tak nakonec ide do trochu menej vyhlasenej 😅 ale aj ta je dobra aspon ze to ma v PH,nie?Tak sme sa akurat postazovali ake to je strasne ste v 15-20 tyzdni a maju plne nemocnice 😖
inak co vy planujete na 1,maja?Teraz tu boli aj carodejky noc ale my sme neisli ale keby som vedela, ze eli mi nezaspi tak s nou idem 😀 😀 😀 prave ma napadlo asi je mala carodejka 😀 😀 😀
tak vam prajem vsetkym krasnu nocku a hned aj dobre ranko 😉 asi pisem posledna ak nie tak ma opravte

jeliska
30. apr 2009

inak krasne fotecky ivett je podareny Tobiasko kamoska mi prave hovorila, ze by dali meno tobias ale jej muz to nedovoli 😝 mne sa tiez paci ale manzel iba mareka tak to si podam ruku Monika s tebou 😀 😀

cessy
30. apr 2009

ahoj jeliska este som tu ja..obcas sem ockom nazriem 😉, tak ked tu sunku tak velmi nechce, tak preco jej ju davas??mozno nebude moc na masko... 😀

tu u nas este neprsi, zajtra nic neplanujeme, dufam ze bude pekne a budeme moct byt vonku 😵

monikat75
autor
30. apr 2009

ahojte, aj ja som sem prišla nakuknúť, jeli my sme chceli variť zajtra guláš u nás v záhrade, ale nakoniec manžel ide so svojou mamou pozrieť švagrinú do Popradu, keďže porodila, takže z toho nič nebude, možno v sobotu, uvidíme podľa počasia
ivett malý je zlatučký - inak aj ja som pridala tri nové fotky 😉

monikat75
autor
30. apr 2009

jeli takže keď budeš mať chlapčeka, tak tu budú dvaja Marečkovia 😅

monikat75
autor
30. apr 2009

no nič ženičky som tu už sama, tak vám prajem dobrú noc a nech detičky tiež dobre spinkajú 😵

ada11
1. máj 2009

dobré ránko 😉

nech vás dnes vaše polovičky vybozkávajú pod čerešňou 😉 😀 ja budem musieť zohnať nejakého okoloidúceho 😀 😀 😀 , lebo môj nie je zase celý deň doma 😠 ☹

cessy,mne Anet nikdy tak nespávala, ani teraz má len také šlofíky, ale sem-tam máme "Vianoce", že spí aj hodinku vkuse 😉 😝 tak to má peknučkú hmotnosť Alex, riadny "chlop" 😉

jeliska, tak vy ste ani doma moc neni, buď si v robote alebo niekde na výlete, že? ale môj brat to má tak isto, sú málokedy doma len-tak, väčšinou niekam idú. veď sme sa museli na leto objednať aby mali čas 😀 mne Maťka dlho odmietala mäsko, ale potom povolila. nenúť Elisku, sem-tam jej skús ponúknuť a keď nechce nechaj ju tak, aby si nevypestovala odpor 😉

monika, aj Marek vyzerá bacuľatý a váhu má tiež peknučkú 😉

ivet, tak vy máte teda len chlapcov v rodine, no je na čase pokúsiť sa o zmenu 😀 teraz sa kolegyni narodili dievčatko a to prvé a posledné v rodine, lebo mali len chlapcov 😉

ivet100
1. máj 2009

ahojte, tak u nas je dnes krasny den, ani som s tym neratala. Uz som bola s malym vonku a teraz spinka,ked sa zobudi este pojdeme raz von,aby sa vybehal.
Zajtra planujeme ist k svagrinej do Bernolakova na dom, to by bola pre nas pekna zmena,kedze takto sme stale zavreti v panelaku a len co vybehneme pred dom na ihrisko. Na dome je to uplne ine a tak vsetkym vam zavidim,ale uprimne,ze mate svoje domy, je to ine dat deticky von na terasu a ocenite to hlavne,ked vam zacnu behat 🙂

cessy, ked ti zacne Alex behat, to vybeha urcite a vaha uz nepojde tak velmi rychlo hore ako ked deti len lezia alebo plazia. Ja to vidim na tobiaskovi,ze teraz uz pribera velmi pomaly, takmer vobec.

jeliska,tak jej nedavaj sunku, mozno ti bude chciet ine. Mne napriklad do teraz Tobias nezje ziadny milacik alebo termix, len jogurty,tak mu to jednoducho nedava a nema rad ani polievky na kyslo,tak ich varim pomenej, pritom za zeleninovymi sa ide potrhat

monikat, pozrela som nove fotky, to mas doma takeho smejka 😵

denduska
1. máj 2009

ahojte, ja dnes nemam cas, mam na navsteve svokru aj s jej mamou (ta ma energie za troch - ale v dobrom)..tak sa vytesuju z malej, a ja si aspon trochu oddychnem 😅 my mame v zahrade ceresnu rozkvitnutu az na to ze moj chlap je v praci atkze ma asi nevybozka 😠 pamatam si presne ze aj minuly rok 1. maja bol v praci..vrrr

tak sa zatial lucim, dnes emmka zjedla asi 5 lyziciek zeleninovej polievky..po tyzdnovom bojkote prikrmov uspech huraaa

monikat75
autor
1. máj 2009

ahojte, no tak adi ja mám tiež manžela preč celý deň až do zajtra, takže ja som dostala len bozk na rozlúčku ale nie pod čerešňou, takže dúfam že zo mňa nebude májové teliatko ako sa hovorí 😠
veru ivett môj malý ja taký smejko, on sa skoro stále usmieva, len vtedy plače, keď ho zabolia tie nešťastné zúbky 😢 a veru máš pravdu s tým domom, aj ja som dnes bola vonku s malým aj Veronikou - teda u nás na dvore a malá sa vybehala, Mareka som trošku pohojdala na hojdačke a potom si len tak sedkal v kočíku a pozeral okolo 🙂 a už sa teším keď sa bude učiť robiť prvé krôčky a sem tam bacne do trávičky, to bude super 😝
inak jeli ja ti celkom závidím, vy máte taký pestrý život, stále chodíte po nejakých výletoch, u nás v okolí takmer nič nemáme ani ZOO ani nič podobné, ja sa už len teším na leto, lebo vtedy sme pozvaný ku známym do V. Krtíša a potom pôjdeme do toho Rakúska, že konečne bude zmena tohto stereotypu 😵
zatiaľ sa lúčim

cessy
1. máj 2009

ahojte, tak ja sa tiez pridavam, moj muz tiez nebol dnes doma..
maly zase spinkal len po pol hodine, tak som zas nic moc neporobila.ale v noci spinkal ukazkovo, tak mi to ani tak moc nevadilo, lebo som bola v podstate oddychnuta 😉

denduska to bude hadam aj zubkamy ta nechut, nie??kolko uz ma emmka zubkov??

jeliska
1. máj 2009

ajojte tak my sme nakonec vyrazili do jednej dendrologickej zahrade ale bez muzika 😀 bolo nadherne pocasie a este krajsie kvetinky akurat ceresne uz boli po rozkvitnute tak mi to bolo aj docela jedno ked neisiel s nami Tibco 😉 aspon doma vsetko poumyval a opral nemusim ja 😉 este nam aj spravil veceru
boli sme same baby tak sme aspon sa poriadne vykecali a pofotili zahrady.Vratili sme sa az okolo 18,00 , lebo taie zahrady su strasne velke a tewraz tam mali nove zahony tulipanov tak to som ani netusila ake rozne typy napr.monte carlo, mona luisa .... 😅
inak co sa tyka tzej sunky tak uz jej nebudem davat ostatne masko zje cele 😉
zajtra cakame navstevu tak tu ani moc nebudem 😒 ale priebezne vas citam a budem citat 😀
Akurat na nove beziu hriesny tanec tak pozeram a co vy porabate?

denduska
2. máj 2009

ahojte, u nas dnes fuci tak ze sa ani na prechadzku nedalo vyjst...normalne som nevladala tlacit kocik proti vetru... 😠
jeli dendrologicka zahrada? taky nazov pocujem prvy krat 😅 😀

emmka dnes zasa nic nejedla, vidi lyzicku a odvrati sa, chce len z tej flase Lovi co ma aj lyzicku miesto cumla, lenze tam jej neviam dat obed ak v nom su trolililinku vacsie kusky lebo sa hned upcha...neviete o nejakej inej takej flaske co by mala vacsi otvor na lyzicke?? ☹
cessy, emmka ma dva dolne zubky a hore sa jej teraz ukazali obe dvojky a jedna jednotka..tak cakame este na druhu jednotku...to bude smiesne, uplne jej to zmeni tvaricku 😀

monika, rozmyslam co je pri Revucej na volny cas, a napadla ma akurat aragonitova jaskyna 😅 vraj je tam krasne inak, ja som este nebola, hlavne ze okolo som sla asi milionkrat 😅

monikat75
autor
2. máj 2009

ahojte, inak aj ja som o tej dendrologickej záhrade počula prvýkrát 😉
denduska áno máme tu blízko Ochtinskú aragonitovú jaskyňu ale v tej som už bola asi trikrát a s Marekom by som do jaskyne zatiaľ nešla kým je taký maličký a ešte tu máme kaštieľ Betliar a hrad Krásnu Hôrku - ale tá je veľmi na kopci, takže to by sme museli mať nosič pre dieťa aby sme tam mohli ísť a z tých jaskýň máme ešte blízko Domicu a Dobšinskú ľadovú jaskyňu, takže keď bude malý trošku väčší tak sa dá ísť niekde na výlet, ale do takej ZOO by sa dalo ísť aj teraz ale najbližšiu máme denduska v tvojom rodisku - v KE
s tou fľaškou ti neviem poradiť, lebo teraz o nej počujem prvýkrát, mne malý papá všetko lyžičkou a ani čajík nechce z fľašky, takže tiež dávam po lyžičkách 😅
majte sa pekne, zatiaľ sa lúčim

ivet100
2. máj 2009

ahojte,denduska to som nevedela,ze existuje taka flaska,to je pre mna novinka, ale pri Tobiaskovi som tiez co to zazila pokym sa naucil poriadne jest prikrmy a doteraz mu ostalo to,ze ked mu idu zubky tak nepapava takmer nic. Doktorka mi povedala,ze to je v poriadku pokym nechudne a papa aspon mliecko,tak ho nemam nutit,ked nebude jest aj tyzden. Tak sa podla toho aj riadim.

inak Monikat aj mne Tobiasko do 9 mesiacov chcel cajik len lyzickou a vypil za den velmi malo a to bolo zrovna horuce leto, ked mal pol roka a nechcel vobec pit. Od 10 mesiaca som mu opat ponukla flasku a zrazu zacal pit z nej a teraz denne vypije 3 plne flasky po 240 ml. Tak som spokojna

ja sa chystam s malym tiez na maly vylet k nam sem do Bojnic do ZOO,ale az ked sa zlepsi pocasie,lebo dnes velmi fukal vietor a od utorka sa ma este aj ochladit,tak to odlozim,ked bude opat teplo

dnes uz pisat nebudem,lebo si idem kuknut nejaky film a zajtra neviem ako budem stihat, tak potom asi az v pondelok

denduska
2. máj 2009

tak to je ta Lovi flaska
http://www.maderna.sk/dojcenecke-potreby/lovi-b...

ale nasla som podobnu Farlin ta vyzera mat sirsi kanal 😀
http://ajashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=821610

mne mala pije cajik z hrnceka na ucenie, tiez mame Lovi, ale vypije aj z Avent kuzelneho (na tom sa naucila), ale lovi je mensia lepsia flasticka a hlavne je to asi dvakrat lacnejsie 😀

moj muz kupil vo stvrtok turisticky nosic drahy jak fras ale tesil sa z neho ako male decko, lebo on je zaryty turista, najradsej by spal v lese, ved uz aj mna kade tade povlacil po slovensku ze som vlastne rada ze zijem 😀 slovom dobrodruh...ale na horolezectvo som sa zatial nenechala nahovorit... 😝 no takze uz spekuluje ze ideme najblizsie do tatier..tak som zvedava. Este ide kupit ten vozik za bicykel aby to bolo kompletne.ale to je tiez dost drahe tak si este pockame alebo budeme sledovat bazare 🙂

ciarka
2. máj 2009

Ahojte babulky,mozem sa k vam pridat?I ked tato tema uz isty cas funguje.Dufam ze vam to nevadi.
Ivet100- mame skoro rovnako stare deticky.Nasa Sabinka ma 1 rok a 2 mesiace a presne ako Tobiasko vzdy ked jej idu zubky tak nechce papat ale ona ani mliecko vtedy nechce a pije celkovo malo ledva 100ml a niekedy ani to nie.To mozes byt stastna ze Tobiasko tak pekne pije.

kiva23
2. máj 2009

Ahojte! Aj ja uz budem za par tyzdnov mamicka a chcela by som s niekym pokecat. O zivote, problemoch, ale aj radostiach. Mam sice manzela, ale ten je bud v robote, alebo pri compe - jeho idealne travenie volneho casu :O

denduska
2. máj 2009

ahojte 😉 tak vas vitam obe🙂
kiva, vy este nemate meno vybrate?? 😲 🙂 sice my sme mali do poslednej chvile Terezku a nakoniec je z toho Emma...ale krstena je Emma Tereza...pre pokoj v rodine, ktora nam to nevie odpustit 😅

ciarka, priznam sa ze Hlohovec neviem ani velmi kde je, len tak nejak matne 😅 ...zato BB mam celkom na dostrel, kiva 😉

kiva23
2. máj 2009

🙂 Odkial si dednuska? A co bejby? Kolko mas deticiek? No mena vybrate mame: Viktoria, Karolina, Nina, Lucia, Laura a Natália.. Mojmu muzovi sa posledne dve vobec nepacia. Neviem ktore z nich.. Mamka je numerologicka, tak vyratala od konca aprila az do 15. maja kazdy den, ktore by sa kedy hodilo najviac..Tak uvidime kedy si malinka vyberie den... :D

denduska
2. máj 2009

kiva, od Turc. Teplic, takze ak by som presla cez Sturec, tak som u vas...a dieta jedno..zatial 😀 chceli by sme po case aj druhe (info mas inak o kazdej z nas ak kliknes na fotku 😉
jej, mas mamku numerologicku?? a co vsetko vie vyratat? 😅 aj ja chcem daco vediet o sebe

ada11
2. máj 2009

aj ja vítam nové "členky" -kivu a ciarku 😉

denduska, s takou fľaškou nemám skúsenosť 😕 ináč dnes som kúpila Pamycon, lebo Anet má zelené soplíky 😠

ivet, aj Anet keď idú zúbky, tak nechce papať ☹

kiva23
2. máj 2009

denduska... vies, ze moja rodina pochadza od Turcianksych teplic? Mamka je z Hornej Stubne a ocino zo Skleneho. A vsetci zijeme v BB. mam tam rodinu v HŠ 🙂 A na Sklene chodievame na chalupu 🙂 Vie ratat kadeco, aj lieci - alternativne. Zatial ma uspesne vysledky. Jednej pani dokonca pomohla po mnohych rokoch snazenia, otehotniet... Mozem ti dat na nu kontakt, lebo do toho sa ja nechcem motat a ani nemozem. Je lepsie si riesit svoje zdravie a zivot sam..

denduska
2. máj 2009

jeeej, no no to som netusila ze niekoho takeho tu stretnem 🙂 ja som inak povodom z KE, len sme sa tu prestahovali po svadbe, takze som vdacna za kazdy kontakt 🙂
mozes mi urcite hodit do internej posty kontakt na tvoju mamku, to clovek nikdy nevie kedy sa mu nieco take zide...

adi, joj chuda Anet, na nu sa teda lepiiii....este je aj teraz zle obdobie, kazdy je chory...a Cecko jej nemozes este davat? ja davam Emme kazdy den, aj ja beriem celaskon, tak do mliecka jej trochu prejde, a musim poklopkat ze je zdravucka..az na to zahlienenie co sme doniesli z nemocnice je vlastne fit.

ta flasa je inac super, nic nie je rozkydane, nemusim stale naberat, vytlacim si kolko potrebujem...az na ten maly priezor 😠

cessy
2. máj 2009

ahojte,
vitajte nove 😉 ciarka, kiva

denduska ja som tu flasku tiez pouzivala pokedy som mixovala, teraz uz je mi uz nanic, lebo aj ked varim kasicky, tak tam davam jablko, hrusku, ktore len vidlickou popucim a to cez to vobec nejde---mala dierka---. ale inak to bol super vynalez pri prvych redsich mixovanych prikrmoch. urcite by ju ocenili mamicky, ktore davaju detom kupovane kasicky. 😉 podla mna ta farlin nebude mat o moc vacsiu dierku...ale ak by si ju videla a bola by, tak daj vediet..... 😉

kivka to musi byt fain mat maminu numer.....aj ja by som sa kadeco chcela podozvedat 🙂 , resne ako denduska 😉

ada11
2. máj 2009

denduska, môžem dávať C-čko, aj mám kúpený Cebion, ale sávam jej brusinky a probiotiká, tak som na to aj zabudla, ale od zajtra jej už dám 😉