Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

cessy
3. máj 2009

juuj ty sa mas a mas to bez roboty, aj ti zavydim.... 😉
ja este varim aj pre majstrov, co nan robia altanok, tak toho mam veru riadne

bubinko83
3. máj 2009

no ked maš robotnikov tak musiš im dat napapat aby ti tam nepoodpadali 😀

cessy
3. máj 2009

no ved to a je nedela, tak ich nemam ani kde poslat najest sa, tak som sa podujala a varim.... 😠 😠

jeliska
3. máj 2009

ahojte teda vY ste toho popisali 😵 tiez vitam nove mamicky aj buducu samozrejme 😉
ja som vcera voberc nestihala.Co nam robia tie podkrovne byty nad nami tak s tym su strasne problemy.Vcera nam zatopili celu chodbu esteze sme neboli odcestovani.Tak sme volali majitelovi ale ten je na morave ,ze sa nam na to podivaju v pondelok.Uz sme aj zistili , ze ti robotnici posunuli zachod a nejaka trubka sa im tam pokaslala ale ze s tym budu robit az v pondelok.Tak sme im povedali nech tasm aspon nechodia na zachod ale ocividne dnes rano uz tam niekto stihol byt 😠 zase nam to tece no chlapci nam budu komplet cele vymalovat ale neviem co s dlazkou , lebo pod tym je drevo a ked to napuci..... ☹ porazi ma z nich
bojim sa ist aj prec co ked to zacne kvapkat aj v kuchyni 😢 uz sa nam to dostava aj na zachod , tak mame vsade kyble a sklenice 😅

monikat75
autor
3. máj 2009

ahojte, vítam nové mamičky - bubinko ty máš tiež chlapčeka zhruba v rovnakom veku ako aj my ostatné, inak Filipko je zlatučký, som pozerala fotky
inak cessy aj ja už dávam malému kašu s paradajkovou omáčkou alebo paradajkovú polievku - lebo tých možností nie je veľa a variť stále to isté už ma nebavilo, tak som minule vyskúšala a našťastie sa nevyhádzal takže už mu dávam teraz hocikedy a veľmi mu to chutí - veď aj tak ako bubinko píšeš mne mama vždy hovorí že nám dávali ako deťom všetko papať a tu sme 😉
inak bubinko aj ja ti tak trochu závidím, že nemusíš každú nedeľu variť - aj nás občas pozrú svokrovci alebo moji rodičia ale to je len párkrát do roka, takže po zvyšok roka musím variť ja 😒
majte sa 🙂

jeliska
3. máj 2009

moni tak u nas vari Tibco vcera spravil rezne s pyrem tak dnes mame oddychovy den noako sa to vezme 😀
inak ako robite tu paradajkovu omacku to by som skusila Eli spravit aj ja.Pretoze asi bude po tatovi co sa tyka syrov 😀

jeliska
3. máj 2009

cessy a co dobre ho si navarila 😉

cessy
3. máj 2009

monikat ja si veru na to co malemu dam, davam pozor....moja mamina bratovi davala prv hoci co, teda co si myslela ze uz moze a pekne sa to na nom poznacilo v neskorsom veku .....alergiou....teda k takemu zaveru sa dopracovali, ked zacal chodit po vysetreniach...mna ani do choditka nedavala....brata hej a tiez mal neake problemy s chrbticou....ale to je na uvazeni kazdej maminy co da svojmu dietatku a aj s tym choditkom...

napr jedna znama dava takemu staremu ako je moj uz svieckovu ☹, ale je to jej dieta, nech mu da co chce...

ja mu tiez varim stale to iste, len to trosku obmienam....

cessy
3. máj 2009

jeliska polievocku+ plnene rezniky+ryza+zemiaky+hlavkovy salat= obed 😉

ciarka
3. máj 2009

denduska- no tak Hlohovec je blizko Trnavy,uz vies asi?

A dakujem vam babulky za privitanie.
Prajem krasnu nedelu.pa

cessy
3. máj 2009

ahoj ciarka aj tebe.... 😉 , ja som bola v Hlohovci na 3D 🙂

ada11
3. máj 2009

no...tak dnes ste to tu rozbehli 😕 😕 😕

bubinko, ahooooj....teda, kde sa mi nestretneme 😀 pomaly sa už aj zmení názov témy 😀

jeliska, tak to je blbé, keď ste takto dopadli s tým bytom....ty nemáš kľudu.... ☹

ja sa tiež pochválim, dnes som nevarila, lebo nás pozvali naši, muž im ukladá dlažbu, tak sme tam všetci papali a ani zajtra nemusím, lebo mamina nás nabalila. 😉
zajtra idem s Maťkou na diagnostiku školskej zrelosti, tak potom dám vedieť 😉

jeliska
3. máj 2009

krasny vecer prajem vsetkym 😉
eli nam dnes spala doobeda 3 hod a poobede nula tak teraz konecne zaspala teda dufam, pretoze pred chvilkou som nazrela do izby a Eli sedi na posteli a usmieva sa na mna.Taka zlatucka bola a potichucky ,ze som si myslela ze uz davno spinka asi caka na mna ,ze si k nej pojdem lahnut 😀 😀
Adi ty uz ides dat matku do skoly od septembra?Tak drzim palce a aky to bude test ?
cessy mnam to ste mali pochutky to sa ti robotnici potesili, ze 😀 😀

ivet100
3. máj 2009

ahojte,vitam vas medzi nami, teda ciarka, bubinko a kiva.
ciarka, mam znamych nedaleko Hlohovca v Bojnickach, poznas to tam?

denduska
3. máj 2009

ahojte babenky, vitam teda vsetky babky este raz, nejako sa mi to uz zacina pomotavat 😀 😅 😀 sorry ak dakoho popletiem...ale ak strelim ze Topolcany, mam velku sancu trafit 😀
jeli to je hroza s tym bytom.... 😝 Emma inac tiez tak potichu sa budi a potom stoji v postielke a ak nikto nepride krici HEJ!
Uz viem kde je Hlohovec, pozrela som mapu...celkom dobre som si pamatala 🙂

my sme mali na obed sparglu s holandskou omackou a gratinovanymi zemiakmi - to vymyslel aj ukuchtil moj muz 🙂 a bolo to mnam mnam

a ozaj boli sme sa kupat v aquaparku, bolo super 😉

ada11
3. máj 2009

jeliska, no...ono to je tak, že Maťka je už zapísaná do školy, keďže v júli dosiahne 6 rokov, v škôlke hovoria, že nech ide, na zápise žiadne problémy, ale ja si to chcem ešte preveriť u nezainteresovaných 😉 neviem čo tam bude robiť,veď ona mi povie. chúďa dnes bola nejaká unavená, lebo zalomila o 19,00, nenapapaná, neumytá, je mi ľúto ju zobudiť, nechám ju spinkať. Anet dnes spinkala 2 hodky doobeda a 1 hodku aj 20 min. poobede, takže sme mali Vianoce, lebo ona toľko nespáva - inokedy si to rozdelí na 3 dni.

jeliska
3. máj 2009

dendu tak to by som do aquaparku isla hned som nebola ani nepamatam 😉 inak co to je spargla to nepoznam
adi tak to si dobre spravila, ze si ju nechala spinkat aspon sa poriadne vyspi a bude mat dost sily na zajtrasok 😀
ciarka to si docela blizko nas ja som povodne z trnavy 😉

denduska
4. máj 2009

krasne rano, zienky,
jeli, spargla je tusim po cesky chřest...asi 😅 take zelene alebo biele dlhe rovne, treba to vediet urobit, inak to nijak nechuti...a kedze ja to urobit neviem, tak sa toho chopil moj muz 🙂 ja som bola v aquaparku naposledy ked som este nevedela ze som tehotna...dufam sa to nebude opakovat 😀 (aj ked by som nedbala) a potom este dvakrat som bola s bruskom ale to len kratko sa ovlazit ked bolo horuco. Ved pridam aj fotky az budem mat cas.

adi aj ja som isla do skoly ako sestrocna, tiez som narodena v juli, moj muz dokonca v auguste a tiez siel ako sestrocny 😉 Aj ked si myslim ze ten rok navyse vobec neublizi, mozno len pomoze, predlzi si to ozajstne detstvo 🙂

monikat75
autor
4. máj 2009

aj ja prajem krásne ránko 🙂
jeliska tých majstrov nad vami ti vôbec nezávidím, to je riadna smola, čo vám vyviedli, snáď vám dajú byt čo najskôr do poriadku, aby si nemusela stále behať s vedrom a handrou 😒 a to ti verím, že sa bojíš odísť z bytu, aby sa zase dačo nestalo 😖
inak cessy ja okrem tej paradajkovej omáčky nedávam Marekovi žiadnu inú stravu, ktorú ešte 9-mesačné bábätko nemôže len tú som skúsila a našťastie sa nevyhádzal, tak mu ju dávam ale nie zase nejak často, ja totiž tiež dávam pozor na to, čo môže a nemôže papať, napr. aj pribináčik by som mu nedala a moja sesternica dala malému už keď mal 5 mesiacov, čo ja som nechápala ale nestarám sa, a moja svokra už tiež malému kúpila dvakrát tvarohový krémik a sa čudovala že to on ešte nemôže 😕
denduska aj ja by som sa šla vyblázniť do takého aquaparku, naposledy som bola, keď sme boli na dovolenke v Egypte ešte v roku 2006, vtedy ešte malý ani nebol v pláne, ale bolo super 😝

bubinko83
4. máj 2009

ahojte dievčata 😉

monika dakujem,no Filipko je zlate dieta taky naš drobček neposlušny. 😎 No my praveže v nedelu nikdy neobedujeme doma,možno len 2x a to byvame vyše roka somi.Mne to vyhovuje,nechce sa mi varit aj varenie ma bavi ale odkedy mam maleho mam menej času a rychlo varit ma nebavi. 😉

ada,vidiš ja ta všade najdem 😀

ada11
4. máj 2009

ja som bola dnes preč od Anet najdlhšie od pôrodu, až celé 3 hodky, strážila ju mamina, nachystala som výživu a odstriekla MM, tak sa kŕmili. 😉 zvládli to na 1-tku. 🙂 😉
dnes som bola s Maťkou na posúdenie školskej zrelosti, tak posúdili, že môže ísť do školy 😉

denduska, veď som aj trochu váhala či Maťku dať alebo nedať do školy, ale som sa bála, že by sa nudila ten ďalší rok 😉 Keď u nej je to také špecifické, kedže termín som mala 15.9. narodila sa 25.7., takže je letná a ešte aj predčasná, ale povedala mi psychologička, že vedomosťami aj zručnosťami je šikovná, závisí len od toho, či sa chce ešte rok hrať alebo sa už učiť, ale v škôlke mi povedali, že jej netreba odklad 😉 ani na zápise nič také nespomenuli 😉 tak ju teda dám, mne by tiež viav vyhovovalo aby chodila do škôlky, ale tak či tak nás to počká a takto budeme už rok zabehnutí. 😉

bubinko83
4. máj 2009

baby,neviete mi poradit nejaky krem na tvar pre babatinka? Filip ma strašne suche lička aj od vetra aj od papania hned mu tam zaschne sušienka a ma to až take draplave 😖

denduska
4. máj 2009

bubinko, ja mam sebamed detsky na tvaricku...je fajn, taky jemny...a to jedno balenie mam od narodenia malej a este furt nie je prazdne 🙂 tak neviem, skus.

bubinko83
4. máj 2009

denduska,dakujem za radu 🙂

cessy
4. máj 2009

ahojte, konecne som sa sem dostala...my sme dnes boli v BA na kontrole, dostali sme sa do takej kolony, ze co nam cesta do BA trva hodinu aj nieco, dnes sme tam isli 3 hodiny 😠 😠 😠 katastrofa....

monikat o pribinakovi som tiez nic dobre nepocula, len ze je to iny humus. 😠 ..ani ja by som ho nezjedla 🤐

dendus aj ja som v aquaparku bola naposledy s malym v brusku...

bubi aj mi na tvaricku pouzivame sebamed, alebo excipial u lipolotio, to je take super mliecko aj na suche telicko...doktorka nam doporucila 😉

ivet100
4. máj 2009

bubinko, ja mam detsky krem z drogerie DM znacka babylove a som velmi spokojna, dobra cena a je to fajn kozmetika,mam z nej vsetko aj na zadocek aj na umyvanie od hlavy po paty aj vlhcene utierky

denduska, sparglu ste robili s bielou smotanovou omackou? Ja som sa so sparglou stretla prvy krat pred rokmi,ked som robila v Nemecku a to sme tu o tom este ani nechyrovali a viem,ze tam je dolezite to dobre ocistit,lebo ked sa spargla dobre neocisti,tak je horka a potom sa vari v slanej vode s maslom a dobre je to hned schladit po uvareni ladom a najcastejsie sa to zapeka,da sa na to ta omacka a so zemiakmi to velmi dobre chuti 😉

cessy
4. máj 2009

ahoj ivet...ako sa mate?? 😵

bubinko83
4. máj 2009

baby dik

cessy excipial u lipolotio mame aj my 🙂 Skusim mu davat to.

cessy
4. máj 2009

bubi ten je super, ja maleho od narodenia len tym natieram...tym niveam, johnsonom a takym kadejakym moc neverim....sebamed nam tiez nerobi zlobu....ten je tiez fain 🙂

ivet100
4. máj 2009

ahoj cessy, si este tu? Dnes maly cely den spi, teda doobeda spal 1,5 hodiny a teraz poobede 2,5 hodiny. Len teraz pred chvilou sa zobudil, takze neviem kedy pojde spat vecer,kedze normalne chodi o siedmej. Ale celkove velmi rad spinkava, ked bol aj 4 mesacny dokazal spat takmer cely den, a ked mal okolo 8 mesiacov ako vase deticky,tak spaval stale 3x za den.