Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

denduska
21. máj 2009

ahojte babky, tak ja som zasa v KE...muzik ide zajtra do Madridu a nabud.tyzden do Berlina tak sme zasa u nasich aspon sa vytesia z malej.

My teraz hladame domov pre jedneho psika, zalozila som tu aj temu, tak si prosim kuknite, je tu vo volnej diskusii, ak by ste o niekom vedeli, straaasne by ste ma potesili 😉

to madarske slovo je napisane na detskej vyzive z madarska 😀 musim ho najst nepamatam si ho uz 😀 uz som mala aj pomoc ale napisem ho aj sem,viac hlav viac vie, vlastne aj ine su tam co nerozumiem len tak si domyslam 😅

v kosiciach je ako v pekle, to veru nie som nadsena z toho, fuj 😝

cessy
21. máj 2009

monikat aj u nas to bolo len vynimocne zesme tak dlho spali, inak pravidelne stavame o 7:oo

kkatarinkaa no ako si dopadla??je vsetko ok??

denduska ako sa ma emuska??

jeliska
21. máj 2009

ahojte teda denduska nikoho nepoznam kto by chcel havina ☹ ale hadam sa niekto najde
ja som teraz dva dni v kuse v praci tak mi na vas nezbyva cas 😝
akurat sledujem ordinaciu a je to dost napinave a co vy ako sa mate a co robite a co deticky?Nasa poslucha a spinka skoro celu noc okrem nadranom to je pravidelne hore je jak kohut uz o 5,00 ale potom zaspi 😀

cessy
21. máj 2009

ahoj jeliska
aj ja mam pustenu ordinaciu, ale akosi to ani nesledujem.....mna to moc nebavi 🙄 .
nas maly je tiez dobrucky, v noci sa obcas zobudi 2 niekedy 3 krat, ale to uz je v pohode, niekedy to bolo aj 10 krat, ale to je uz za nami 😉

natalii6
21. máj 2009

Caute babenky 😉 dnes sme tu v BA mali pekny teply dnik...boli sme z muzom a maly na nakupoch..kupili sme mu penove pazzle ako koberec ked bude vatsi aby sa mal na com hravat a este nejake hracky na kocik 🙂 a este sme boli dneska aj na mestskom vybore kde vytali deticky do zivota a dali nam aj 70eur tak sme teraz bohaty 😀

monikat75: aj ja mam 34 takze sme rovanko stare 😀 ci skor mlade...ano bola som na mojom milacikovi Enrique a bolo fajn koncert zacal miesto 20h az o 20.30 a trval iba do 22h ☹ ale hlavna vec ze som ho videla live.ja som len snivala ze by som raz chcela ist na jeho koncert a nikdy som neverila ze by sa mi to jedneho dna aj splnilo a este ktomu na Slovensku..ale stalo sa a mam zazitok na cely zivot aj ked som to az tak neprezivala ako som si myslela (uz som asi na take nieco stara)ale hlavne ze tu bol a ja som ho videla a pocula spievat aj ked niektory na neho hovorili ze nic moc ale mne to stacilo..je pekny ale nie az tak ako v telke a je velmi chuducky 😉

jeliska: ako som uz pisala bola som na Enrique lebo to je moja srdcovka a pre mna to bolo fajn lebo keby tam iba stal ako stlp tak aj to by mi stacilo lem mi vadilo ze nespieval jednu pesnicku co sa mi paci ale zato spieval tu jeho najnovsiu a este som bola sklamana ze tam pradavali iba tricka a kalendare a plagati a nepradavali ziadne CD ☹

mamicky ako ste sa dneska mali? deticky posluchali?nas Davidko bol dneska celkom dobrucky a uz od 20h aj spinka 😉

jeliska
21. máj 2009

ajojte no ja som si dnes eli moc neuzila kedze som bola v praci akurat ju mam teraz v noci pri sebe 😀
cessy ty este kojis a nepyta si aj v noci?
natali tak si si mala aspon dobre zatancovat to ja som dnes rozmyslala ze by som nekde si isla na disco ale neviem kto by isiel so mnoou 😀 😀 s takou bruchatou

denduska
21. máj 2009

cessy, emka sa ma uz fajn, jedine co bojkotuje je vecerne spanie, normalne mava hysaky, a to rpedtym tak krasne zaspavala...odvtedy co sme prisli z tej nemocnice sa pokazila a uz zacinam byt zufala lebo je to evidentne psychicke 😖 ale inak cez den fajn, tesi sa, papka a tak 🙂

aj teraz som ju ledva uspala, a idem aj ja, dufam ze od zajtra to nejak skor zvladnem lebo aj mna to strasne vycerpava a neviem ako ju mam na ten spanok naladit 😒

Enrique ach jaaaj aj ja by som sla no co uz nepodarilo sa 😀

ozaj a to madarske slovo je tejszámazékot uz mi s tym jedna kocka pomahala tak som zvedava, natalii co ty na to 😉

ada11
21. máj 2009

ahooooojte bambuľky som túúúúú, nesníva sa vám to, fakt som to jáááá, nemusíte sa štípať až sa to bojím povedať, ale zatiaľ sme všetci zdraví - kop, klop, klop, klop ....... včera som bola s Anet na očkovanie /2. dávka Prevenaru/, keďže teraz nemá sople, tak som to musela využiť, lebo asi pred týždňom ešte kašľala a fakt to bude zo zubkou, lebo už má takmer prerezaný horný rezák teraz mi je ešte veselšie, keďže je z Anet už riadne šidlo, stále ju musím mať pod dozorom, už som dala aj paplón na zem, aj matrac, ale samoška, že na podlahe sa jej najviac páči a mňa ide rozhodiť, lebo je to dosť studené noc klasika papáme x-krát, teda ja nie ale Anet no a aby nebola nuda , tak sa niekedy zobudí naposledy predvčerom a je minimálne hodinku hore, tak o 3,00 sa tvári že je 8,00, takže večer som KO ale nech sme len zdraví a samoška, že aj vy všetci

kkkatarinkaaa, gratulujeme ku dievčatku a ver, že keď budeš druhý raz tehu, tiež ti to bude jedno, ja by som si nevedela vybrať aj kebyže sa to dá 😉

vítam nové maminy 😉

monikat75
autor
22. máj 2009

ahojte prajem vám pekné ránko 😉
adi som rada, že si sa ozvala a že ste všetci zdraví - už aj bolo načase 😝
Natalie takže sme rovesníčky 😉 a ten koncert ti tak trošku závidím - a ozaj maličký vám bol s kým pokiaľ si bola na koncerte?
jeli spokojne by si mohla ísť na disko, mám kamošku čo bola na silvestrovskú zábavu a pritom už mala termín pôrodu a nakoniec to skončilo tak že išla zo zábavy rovno do pôrodnice, to je sila, čo, ale ona je taký exot 😕

dnes sa nám konečne vracia domov naša Veronika, sa veľmi teším, hoci sa mala dobre, lebo keď sme telefonovali tak bolo počuť že je šťastná a že jej ani veľmi nechýbame a poobede cestujeme do Popradu, ideme pozrieť švagrinú a jej bábätko, ešte som ho nevidela a už má tri týždne, ale ideme len do zajtra, lebo manžel má zajtra večer nočnú, ale aj tak sa teším, že konečne nejaká zmena stereotypu 😝

lúčim sa do zajtra večera, prajem krásny deň 🙂

cessy
22. máj 2009

jeliska, este stale kojim, teda cez den tak 2-3 krat, potom pres spinkanim a cez noc tak 2x, snazim sa ho postupne odnaucit od nocneho kojenie 😕
no a na neaku zabavu/diskoteku by som si veru aj ja isla skocit 😀 😀

ja som enrika nikdy neako neprezivala.....to skor madonna, alebo Seal, to by som si dala povedat...

natalii6
22. máj 2009

ahojte mamicky 🙂 🙂
jeliska: ty chodis do prace? ale asi len na polovicny uvazok ci nie?ja som na diskoteky nejak nikdy nebola a ani ma to dako nelaka 😉

denduska:ja mam zase taky problem z malym ze skoro kazdy vecer okolo 18h strasne place az mi trha srdce az kym sa nejde kupat a este trosku mrnci nez zaspinka ale nastastie vecer mi spinka dobre(klopklop)..a este mam taky problem ze akonahle idem s nim do obchodu tak sa zobudi a mrnci tak mam niekedy aj problem nakupit ale dufam ze sa to coskoro strati..ale je to tipicky chlap neznasa nakupovanie 😀 😀 😀 😀

ada11:dakujem za privitanie..nas caka prve ockovanie 17.6tak som zvedava ako to bude prebiehat u nas 🙂

monikat75..vyzera to tak ze sme rovesnicky 😀 maly bol s oteckom mali doma muzsku jazdu 😀 zatial co sa mamicka vytesovala z Enricka 😀 tak si to u tej svagrinej uzi

cessy:ja by som rada kojila ale nemam mliecko tak sme na nutrilone 😒 ja enriqe zboznujem uz dlho ale rada si vypocujem aj inich interpretov ale enriqe je moj favorit 😀

zienky prajem Vam pekny vikend 😉

denduska
22. máj 2009

natalii, no to robila aj moja mala ale ta zacala o pol osmej, po kupani a skoncila o jedenastej..tak sme presli na ranne kupkanie a postupne bol pokoj. ale bolo to hrozne 😔

cessy, povedz mi ako odnaucas maleho od nocneho kojenia, lebo emma je totalny mliecny zavislak a vobec si neviem predstavit ako ju raz prestanem kojit, zeleninu zje len na co ma prave chut a to sa trafim velmi zriedka, ovocie jej celkom chuti, to moze byt aj kysle, to jej nevadi, tak neviem v com to je ze nechce papat poriadne koza jedna malicka😠 😵

dnes sme s nou boli v Kike a potom v Carrefouri, no mala nakupny den 😀 a zaspala celkom pokojnucko, tak neviem asi kazdy vecer budeme musiet ist nieco nakupovat 😅

adi super ze ste okej.

jeliska
23. máj 2009

ahojte dnes ideme na oslavu asi 6 ludia mali narodky a meniny tak to ideme vsetci poriadne oslavit 😀
jeeej adi no super, ze si sa ozvala ja ze si uz na nas zabudla.Pocuj a kedy vlastne sa chystate do PH ?My pojdeme asi koncom juna do TT Ked sa nic nezmeni dufam, ze vy az cez leto 😉
natali chodim do prace vtedy ked mii to vyhovuje a ked mam cas a pravdaze aj manzel 😝
cessy no tak to mozme vyrazit spolu teda ak sa k vam dostanem alebo ty prides , nechces?
inak adi tak sa budi aj Eli v poslednej dobe rano okolo 4,00 a mysli si ze je uz 8,00 tak ked zaspi tak uz je aj 4,30 😒
monika no hadam mne to nehrozi 😉 i ked ja som v den porodu vybavovala na financaku veci a ani by ma nenapadlo, ze budem o par hodin rodit 😅
dendi no nakupovanie my zboznujeme to nam vydrzi spat v kociku aj 3 hodky v kuse no teraz uz pomenej 🙂
tak sa zatial majte krasne a krasny den my mame nadherny 😵

cessy
23. máj 2009

denduska aj moj maly je zavislak a uplny MLIEKOHOLIK.uz aj cez den som to zredukovala na 3 kojenia.
redukujem to preto, lebo maly ma riadnu vahu a vsade citam ze 8 mes.dieta uz nepotrebuje v noci papat...citala som aj knihu KDSVNS, ale tam to je dost drasticke...
takze to nocne kojenie donedavna som kojila tak 3-4-5 krat za noc a to o 23:oo, 1:3o, 4:oo,5:3o...tak neako podobne. teraz ked zaspi a zacne sa budit o tej 23:oo, tak idem za nim ukludnim ho, pohladim, zo zaciatku si aj poplakal ale nie moc, len tak pomrnkal a opat zaspinkal. teraz ho kojim okolo 1:oo a potom o 5-6:oo

jeliska ja som uz pripravena, oblecena, namalovana...ideme?? 😀 😀 😀

denduska
23. máj 2009

vidim ze aj ja to budem musiet zredukovat nejak..len to ja som pohodlna, jednoduchsie mi je ju nakojit a spi dalej 😅 ale ma yvse 9 kg neviem ci to je vela alebo malo, teda v 7,5 mes mala tolko ale vidim ze ovela viac nepribrala jednak sa stale hybe a jednak nechce jest a myslim ze uz z toho mlieka tak priberat nebude.... predvcerom som jej dala to ryzove mlieko s bananom, ako mliecny kokteil, paaani, to jej chutilo, vyslopala to hned 😀
hej pockajte, kam vyrazate aj ja idem....nutne potrebujem RELAX! 😎

dnes som si vysla nakupit nieco na seba, lebo nic povodne mi nesadne a chodim furt v tom istom, a kym som tam bola, emmku strazila moja mama....a mala samozrejme stihla pozut nejaky papier a zacala sa dusit...no ako ju ja mozem niekomu nechat? 😠 ach joj..ale aspon som nakupila no...

cessy
23. máj 2009

denduska, kolko krat kojis za den?? aj teraz sa mi maly robudil a dozadoval sa mliecka. ale zobrala som ho na ruky, ukludnil sa a šup ho spat do postielky 😉

denduska tak pod aj ty a nahod tie nove saty co si si dnes kupila 😀 😀 😀

monikat75
autor
24. máj 2009

ahojte, tak my sme sa včera vrátili, malý Jakubko je zlatý, len sa mi nechcelo veriť, že to aj môj Marek bol pred 9 mesiacmi taký malinký, nejak to veľmi rýchlo ubehlo 😉 mali sme sa dobre, len to veľmi rýchlo zbehlo a v noci sme sa takmer vôbec nevyspali, lebo nemáme cestovnú postieľku, takže malý spal s nami na rozťahovacom gauči a v noci sa nám zobudil o 23.30 a bol hore až do 02.O0 normálne bol vyspatý, takže sme boli ráno totálne nevyspatí a včera som musela ísť spať už o 20.30 aby som to dospala
žienky mne maličký kašle už asi týždeň tak sme s ním boli na pohotovosti dnes ráno, tak mu dali ATB medoclav a aj ditiaden, tak dúfam, že mu to prejde, lebo dnes v noci kašlal skoro v kuse od tretej do piatej, chudáčik sa normálne zobudil na kašeľ a až zaplakal
no cessy aj ja by som rada postupne odučila od nočného kojenia, ale denduska aj môj malý je taký mliečny závislák, ale už som rozmýšľala, že mu skúsim kúpiť UM Hami Hajaja, že vraj po ňom deti lepšie spia, že by som mu dala pred spaním a potom v noci snáď by som už nemusela kojiť štyrikrát ale možno len dvakrát 😝 lebo mám pocit že na noc už mu moje mliečko nestačí
prajem vám pekný deň

cessy
24. máj 2009

mne maly obed poriadne nezje, co vie ze mu potom dam mliecko...ale musi si zvykat, nebudem ho kojit do 10 rokov.myslim ze ten najdolezitejsi cas co trebalo sme odkojili a teraz je cas na postupne odstavovanie.

kkkatarinkaaa
24. máj 2009

ahojte kocky.ja som tu opat dlho nebola...ked je vonku pekne, tak som vacsinou tam a na pc akosi nezostava cas....no ten test glukozovy....prezila som to aj tu zbrndu presladenu som vypila 😅 ale vysledky este neviem....az v pondelok 😕 tak hadam to bude ok.Tre´ba mysliet pozitivne 🙂

natalii6
24. máj 2009

denduska: pytala som sa kamosky na to madarske slovo ale povedala mi ze si to asi zle napisala lebo ze to nedava ziadny vyznam

ada11
25. máj 2009

prajem pekný slnečný pondelok 😉

monika, hmmm...to nám je ľúto, že je Marek choručký ☹ ☹ ☹ . skoré zotavenie 😉

cessy, tak to ťa obdivujem, že si to tak zvládla, lebo ja kojím v noci 5 a viac razy, ale keď nedám tak Anet začne strašne vrieskať, a potom sa totál preberie a katastrofa 😠

denduska, aj Anet málo papá a aj to dlho a takmer s donútením 😠 už strašne málo priberá 😠 má necelých 9 kg, ale ona bola drobnejšia aj pri narodení, ale mne sa zdá dosť veľká, taká akurát. známe majú staršie deti ako je Anet a patrí medzi tie väčšie deti popri nich 😉

jeliska, gratulujem drahému k tej práci 😉 do PH by sme mali ísť 18.7., ak deti neochorejú 😉

ozaj už máme prerezaný horný rezák 😉

jeliska
25. máj 2009

dobre ranko 🙂 aj u nas je krasnych 33 ale asi iba na slniecku 😵 dnes je super den na prechadzky.Vcera bolo tiez krasne a mali sme tu pivny festival tak sme isli ja som si dala nealko a Elina mala farmarske mliecko skoro ako acidko ale este lepsie velmi jej to chutnalo tak som jej kupila 😉 zaroven tam boli aj lietadla a helikoptery tak sme sa isli popozerat ale na vyhliasdkove lety sme neisli, lebo to je dost drahe 😖 isli sme s krstnymi lebo manzel sa musi ucit na autoskolu
adi uz sa tesiiiime inak my mame necelych 9 kilov a dr povedal ,ze je to ok a pritom eli ma uz 11 mesiacov a zje vsetko teda vacsinou 😀
mobni tak rychle uzdravenie inak prajem krasny slnecny den vsetkym 😵 😵 😵

kkkatarinkaaa
25. máj 2009

ahojte.tak ja mam dnes uplne strasny den....volalal som dr. o vysledky tej cukrovky a mam to zvysene....ani mi nepovedali kolko som mala, ze na poradni sa dohodneme co dalej.tak som z toho uplne smutna ☹ 😢 😒 😖

monikat75
autor
25. máj 2009

ahojte, adi tak gratulujem k zúbku, a s tou váhou u Anetky sa netráp, keď vidíš že je väčšia pri ostatných deťoch, tak je to O.K., moja kamoška má o dva týždne staršiu maličkú ako môj Marek a váži tiež len nejak do 9 kilov a malý mal naposledy 9250 g ale on je chlapček a on sa teda vie napapať, čo mu chutí, ale ten rožok a chlebík nechce - zje kúsok a musí sa dopapať niečím iným, snáď sa raz naň naučí 😝
jeliska takže si manžela presvedčila na tú autoškolu 😉 ja tiež uvažujem že si musím spraviť - na budúci rok na jar, dúfam, že dovtedy naberiem odvahu 😕
katarinka neboj, v poradni to určite vyriešia, budem držať palčeky nech to bude čo najskôr v poriadku 😅
prajem pekný deň 🙂

natalii6
25. máj 2009

Ahojte mamicky..prajem Vam pekny slnieckovy dnik 😉 ..my sle boli cez vikend na zahrade u deda,nazbierali sme si ceresne na bublaninku 🙂 dnes tu v BA mame zae pekny dnik tak pojdeme po obede na prechadzku..maminka ide zatial zehlit lebo cez vikend prala a prala 😀 tak sa mi tu majte a vecer sa tu hadam stretneme 😵

ivet100
25. máj 2009

ahojte,dlhsie som sa neozvala,ale boli sme 5 dni u svokrovcov na dome a tam ani nechodim na internet,lebo oni maju strasne pomaly net. Muz zatial pracu nema,tak hlada stale dalej. Dufam,ze coskoro sa mu to podari,lebo financie dochadzaju.
monika, Marekovi zelam skore uzdravenie

aj u nas je dnes krasny den, od rana som bola s malym vonku a v meste,lebo som mu bola kupit nove papucky a sandalky

muz pojde s malym von a ja si pojdem pozehlit a porobit nejake veci,snad sa tu vecer opat objavim

kkkatarinkaaa
25. máj 2009

monikat-dakujem za povzbudenie 😉

cessy
25. máj 2009

kkatarinkaa neboj to bude dobre, myslim ze keby si to mala neake vazne, tak by si ta doktor zavolal hned do poradne 😉

ivet100
25. máj 2009

kkkatarinkaaa,neboj sa nebude to take zle, vela tehotnych ma zvysenu hodnotu cukru,ale pokial to nie je tehotenska cukrovka,tak to nic nie je a netreba sa bat ani tej,lebo aj to uz vedia teraz riesit, ja som mala opacny problem,velmi nizku hladinu cukru a tak som musela robit ten test znova a pit sladku hnusnu vodu druhy krat a nakoniec hodnoty boli dobre,takze vedia sa pochybit aj oni,prvy test mi vyhodnotili zle

denduska
25. máj 2009

ahojte ja absolutne nestiham tu pisat, tu u nasich nemam ohradku tak cely den beham za emmou, ani na sekundu ju nemozem nechat samu lebo sa hned doudiera 😠

natalii, dobre som to napisala, odpisovala som to z obalu 😅 pismenko po pismenku, lebo ja som ozaj madarsky analfabet 😀 vraj to moze byt nieco ako stopy mlieka...aj potom totiz mala bolave brusko, preto som chcela vediet.

katka, ved to vobec nic nemusi byt, neboj este nemaluj certa na stenu ak by to bolo zle, uz sa ti to prejavi, neviem ako tebe, ale mne na kazdej poradni robili moc, a keby si tam mala cukor uz predtym tak to uz vidia, takze to az take zle nebude ked v moci nie je 😉

autoskola, ja stale vravim, ze kym som jazdila v aute s takym napisom, bolo to super, vacsina ludi brala ohlad a aj ja som z toho mala celkom zazitok..a teraz..uz dlho som nesedela za volantom ale skoro stale ma nejaky dobrak vytlacil a trubil....a skoda reci 😠