Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

kkkatarinkaaa
11. jún 2009

ahojte...no my sme uz opat na zapade...idem sa hodit do pyzama a spaaat.zajtr ama caka poradna 🙂 aj sa na nu tesim aj som tak v napati, co mi povie dr. na tie moje zvysene hodnoty glykemie....no ved uvidime, hadam to bude dobre 😉
tak ja bezim som hotova 😔

jeliska
12. jún 2009

dobre ranko!
Vcera som sa sem ani nedostala , lebo ma muz zase vytocil , no jasne ze nespravil tak som po nom nahucala a povedal mi ze nech sa ukludnim a ked sa ukludnim tak ze pride v sobotu alebo v nedelu tak som tu mala cely den kamosky jak na striedacku 😒 A to som si povedala ze sa nebudem rozculovat boze ked on je taky debil!!!!!!!!!!!!!To vam zavidim tich vasich chlapov
Dnes sa idem odreagovat ideme s eli na votvirak.cz to je tu najvatsi festival a je vstup zdarma, v sobotu zase ideme do velkych popovic zase je tam pivny tak sa asi poriadne napijem 😀 ale nie to srandujem
som normalne rozmyslala ze sa v sobotu zbalim a nedam mu vedet kam pojdem a nech sa doma sam trapi, isla by som asi na 3 dni kamoske.No kamosky mi to vyhovorili, lebo Tibor by bol schopny hned zavolat policiu 😉
mirka vitaj medzi nami no kazdy mame nejake trapenie to ja zase take pochybnosti nemam neviem kto by chcel toho mojho 😅 😅 😅 skor je to u nas opacne ze ja za seba nerucim hlavne ked ma tak vytaca 😀 ale este to tak daleko nedoslo ale ja sa mu furt vyhrazam s rozvodom a on ze aka som katolicka a bla .. tak vacsinou ma to prejde ja vybuchnem na taku hodinu to mu vynadam a potom uz som v pohode ale furt ho strasim 😀

asi by som potrbovala aj ja niekam vypadnut a to mi vcera tibor povedal, ze nech kludne idem na tyzden ze on si zoberie dovolenku/to neviem aku ked konci v praci a vsetku ma vybratu!!/a bude s malou a ja si mozem ist kam chce.No kebyze nemal v praci problemy tak normalne idem 😝
ozik ivet a co ten tvoj uz si nasiel nejaku pracu?Minule som na vas myslela , lebo kamoske som hladala pracu cez net a bolo tu ze hladaju kuchara plat cca 25000-30000 tak by mohol prist 😀
no som sa rozpisala a idem si lahnut este k eli tak sa majte krasne dnes uz asi nepridem neviem kedy sa vratim papa 🙂

jeliska
12. jún 2009

mirustek zelam ti stastnu cestu a nech nemas ziadne hnacky .... 😉

monikat75
autor
12. jún 2009

ahojte, jeli tak to je fakt smola, že nespravil manžel tú jazdu, to by teda fakt nasr.... už aj mňa a to ma len tak hocičo nevytočí, už som zvyknutá na kadečo, ale toto je fakt sila 😝 darmo, musíš si ten vodičák spraviť ty, vyzerá to tak, že inak to nejde a že tvoj manžel ťa tak skoro voziť nebude ☹
katarinka držím palček na tej kontrole v poradni, nech je už všetko v poriadku 😉
mirustek teda neviem, či ti tam pomôžu naše lieky proti hnačke, lebo my keď sme boli v Egypte, tak nám sprievodkyňa hneď povedala, že naše lieky tam vôbec nezaberajú a tak sme si kupovali u nich v lekárni a tie fakt zabrali - si predstavte boli sme tam aj s kamarátmi - boli sme 4 dospelí a 2 deti a všetci sme ochoreli na tú hnačku okrem našej Veroniky - tá ma teda dobrý žalúdok - a pritom sme samozrejme ich vodu nepili aj zuby sme si umývali v tej kupovanej a aj tak sa nám to nevyhlo, inak tie lieky sa volajú Antinal - ale netuším, či ich majú aj v Tunise 😒 ale nechcem ťa strašiť - hlavne si to užite a nech vás žalúdočné problémy zďaleka obchádzajú 😉
inak jeli ako si naučila malú piť z fľašky - hneď ti chcela fľašu s mliekom, či ju najprv odmietala - lebo ja už vynechávam jedno denné kojenie a dávam malému UM do fľaše ale najprv sa s ňou hrá a potom horko-ťažko vypije niečo - niekedy 60 ml inokedy 80 ml - maximum zatiaľ bolo 100 ml aj to na asi tri pokusy 😒 a ani netuším keďže kojím, koľko vlastne takéto deti majú vypiť - koľko ti vypije Eliška na jeden krát?
prajem pekný deň 😅

jeliska
12. jún 2009

moni mne zo zaciatku vypila tak 60 ml a postupne sa naucila tetraz uz pije 200-250 ml ako kedy ale pije iba raz za den niekedy 2-krat viac uz nechce

denduska
12. jún 2009

jeli, no mna by urrrvalo z takeho chlapa 😅 darmo, musis sa toho chopit sama, auto je super vec 😉

cessy
12. jún 2009

jeli no nieje ti co zavidiet.....to sa uz nemohol posnazit aby to spravil??jemu vobec nevadi, ze co si o nom ty myslis, rodina....?? ja by som sa hadam do mysacej diery strcila, keby som to nespravila...a ty na skuskach ho uz inak musia poznat 😒 , je to trochu aj hanba...a este aj skoda penazi, co tam stale chodi.byt nim uz to ani neskusam, kazda korunka sa vam teraz hodi 😖

denduska
12. jún 2009

noo, su taki chlapi...kamoska mojej kamosky ma otca, tusim jadrovy fyzik ci co je, strasne sikovny uspesny, publikuje, ma plno titulov, zabavny chlapik....vodicak nevie urobit..uz ma svoje roky ale aj tak nic... 😅

jeliska
12. jún 2009

cessy uz som mu povedala ze nech tam neleze 🙄 ale on si neda pokoj uz sa k nemu nebudem vyjadrovat lebo by som zase nadavala a odskace si to eli , chudatko pretoze manzel dojde az v nedelu.Nakonec sme nikam neisli lebo prsalo a je to na letisku tak nevim kde by sme sa schovali,i ked teraz uz je pekne pocasie 😉 no zajtra urcite ideme kebyze som neni tehotna tak normalne sa opijem ale taskto pijem akurat matonku ☹

cessy
12. jún 2009

jeliska nerozculuj sa neprospieva to tebe ani drobcekovi

inak aj ja by som si veru dala neaky drink 😝 , alebo niekam si vysla 😒 😕 ...

cessy
12. jún 2009

denduska este ma napadlo, ze aj moj muz si tu obcas citava....prv aj za mna pisal, len som mu to zatrhla...lebo len srandu si tu robil z kazdeho 😀 😀 🤐

denduska
12. jún 2009

cessy, ani nevrav..ja by som rada niekam vyrazit! 😎 aj ked moj muz by to asi nezvladol...on ma ani zo spalne nepusti, aj ked emmka spi..ze co ked sa zobudi ze co bude robit...normalne ma z toho paniku...minule uz spal, chcela som nenapadne zmiznut a on hned -Denka! Kam ides?? Nechod prec! 😠 😀 🙄 🤐

mirka099
12. jún 2009

Ahojte baby, dakujem vam ze ste ma prijali medzi seba. Uz davnejsie som si tu zvykla citat nejake temy ( ked mi malicky odmietal kojenie, potom ci bebu alebo nutrilon, potom o zubkoch ... )
Co sa tyka toho mojho problemu, potesilo ma ze niesom jedina ziarlivka... moj deeficit navyse je vsak ten ze mam od prirody strasne vyvinutu fantaziu,domyslavost... a domyslam si veci ktore by sa mohli stat... jaaaj, nikedy ma to prerasta..
mirustek pytala si sa ako dlho sme spolu.. bude to uz 6 rokov, zijeme spolu 3. rok...

minule som ho bola pozriet v praci a ked som ju uvidela, tu chuderu ktora ho dobija, normalne mi prislo fyzicky zle, chcelo sa mi ju ozvracat... vedela by som ju aj zabit... co by ste robili baby na mojom mieste? urobit scenu jej nechcem, to by som narobila hanbu muzovi... ked jej vynadam vyzaluje sa mu, a ja budem zas ta hystericka ziarliva manzelka.. :(
ale vediet ze staci aby sme sa raz tak dobre schuti posekali, on nasraty pojde do roboty a tam najde s prepacenim k.rvicku s roztiahnutymi noziskami.. to staci len malo a urobi aj to co by mozno inac nespravil)

denduska
13. jún 2009

mirka, co si, kasli na nu....ono vobec take zeny, co vedia ze ma chlap doma manzelku, deti, slovom rodinu, a aj tak po nom vystartuju, to jednoducho nepochopim, a nestoja ani za s prepacenim prd.... 🙄 podla mna je malo chlapov, ktori iniciativne hladaju niekho ineho...vacsina su len slabsi nez zeny, a staci nejaka sikovnica a obmota si ho okolo prsta..aj ked samozrejme nie je v tom ani on nevinne, ale vacsinou prvy impulz vyjde od zenskeho pohlavia...no a potom staci len sikovne vyuzit prilezitost. no..a co sme my nejake horsie? ked si ich vedia priputat ine, vieme to aj my, aj ty 😉 aj ked si viem predstavit, ze fantazia ti pracuje na plne obratky 😅 asi by vam pomohlo, keby si muz vzal trosku volno...trebars dva tri dni....my sme to vtedy tak urobili. No tak skus mu navrhnut..a nejaky spolocny program 🙂

kkkatarinkaaa
13. jún 2009

ahojte....
tak, nasa vcerajsia poradna dopadla celko dobre, ale mohla aj lepsie..Babatinko je chvalbohu zdravucke, vyzera to vsetko ok. Bolo aj sono, ale ked moj mily doktor nepovie takmer ani slovo 🙄 Aj ked som sa pytala, ze co vidi, ake je velke atd. tak povedal asi jednu kratku vetu, do ktorej zhrnul vsetko a nepovedal dokopy nic 🙄 ...Aj mi vypisal papier na diabetologiu-aj ked som celkom kludna, pretoze ta glykemia nebola taka hrozostrasna...len trosku zvysena. Tak sa na tej diabetologii hadam dlho bavit nebudem, teda duufam 😉
Vcera som bola aj cvicit-skoda len, ze to bola asi posledna hodina ☹ No a prave tam ma navnadila jedna baba na Hlohovec-tiez mala podobny ,,problem,, ze jej dr. nepovedala na sone takmer nic, tak sla tam a dr. jej tam spravil 13 ( !!! ) krasnych fotiek a pekne vsetko popisal-na tom usg. Takze as tam skocim aj ja nech som spokojna 😉 Ved uvidime.

No a chcem sa Vam este pochvalit- uz som dala do albumu fotky-to, co sme nakupili pre tu nasu malinku pusinku 😵 Vcera sme poskladali postielku,hura hura 😉

Ok, tak ja idem zehlit 🙂

monikat75
autor
13. jún 2009

ahojte, katka popozerala som tie vecičky - veľmi pekné je všetko, a inak tú zelenú súpravičku, čo máš napísané, že obľúbená, tak takú istú má aj môj Marek len má iný obrázoček - no ale samozrejme že 62 mu je už dáááávno malá 😝 a čo sa týka toho tvojho gynekológa, tak aj môj bol taký istý, dokopy nič nepovedal, ja som sa musela na všetko vypytovať, jediné čo mi prezradil bez pýtania bolo pohlavie - ale keď máš možnosť ísť do toho Hlohovca, tak choď a budeš vedieť viac a som rada, že maličká je v poriadku a neboj aj ty dopadneš dobre na tom vyšetrení 😉
inak mirka vitaj - prepáč som ťa zabudla skôr privítať 😉 inak Mirka som zistila, že my dve sme ku sebe najbližšie - bývame v tom istom kraji
cessy aj ja by som rada niekam vypadla sa zabaviť, ale kým tí naši drobci sa chcú kojiť aj v noci a ešte ten môj ani na tú fľašku si nevie zvyknúť, tak sa tak skoro asi nikde nedostaneme 😒
denduska to o tých ženách, čo si písala, to presne si myslím aj ja - že nestoja za nič keď vedia že chlap je ženatý a aj tak nedajú pokoj - veď možno keď sa raz vydajú zažijú to isté a potom sa zobudia 😝

jeliska
13. jún 2009

ahojte tak my sme mali dnes krasny den.Boli sme vo V. Popoviciach v pivovare, okrem toho tam boli rozne skupiny pre deti hry a remesla....Pocasie bolo jedna radost a to ma byt zajtra krasnych 30 stupnov tak sa tesiiiim 😀 😀 Eli je tuha dufam, ze este dlho bude , lebo vonku si moc nepospala, radsej spava doma .
katka v tom hlohovci to maju super.Bola tasm aj moja sestra a krasne fotky ma tak drzim paste nech si zdrava aj babo.Krasna vybavicka uz asi mate vsetko, alebo sa mylim?
no baby inak to nevidim ked prestanete kojit tak sa musime spojit a vyrazime bez tych nasich chlapov 😀

kkkatarinkaaa
13. jún 2009

jeliska- no dufam ze nam to vyjde...a ked si to uz spomenula, nemas tam nahodou kontakt na tu ambulanciu? ja som nasla na nete len adresu bez tel. cisla 🙄 prosim ta hodis mi to do IP....DAKUJEEEEM
a est enemame vsetko nakupene....este nejake dupky, lebo mame vacsinou len body...a take nieco ako hygienicke vecicky-to este nemam nic 😅 hadam stiham 😕
monikat- dakujem 🙂 mne ta zelenkava hned padla do oka.musi to byt sranda, ked zbadas niekde nejaku vec, ktoru si kupila pre svoje dietatko prave ty 😉

a vitam mirku !!! 😉

mirka099
13. jún 2009

pekny vecer zenusky.... teda ja ho aspon mam... muz je praci a ja som si konecne od rana sadla... Jakubkovi ide 7 zub, uz uz je skoro vonku.... horor, hroza, organizovany teror na mamu.... tak by sa dal nazvat dnesny den z pohladu mojho synatora 😒
ste zatra uz padame na chatu.. uz sa tesim, denduska, to vonlo mu navrhut nemusim, ma dovolenku cely tyzden... tak ho teda budem omotavat 😀
ale vazne sa stasne tesim, len ja, on, kubko a samozrejme nas hafo....
mam takeho silneho tusaka ze kym tam budeme tak svagrinka uz porodi. termin ma sice iba o mesiac ale my vzdy ked odideme na chatu akoby sme z tadial vyplasili bocianov do roboty... vysvetlim... dva roky dozadu. sme na chate, pise mi mamina ze prva svagrinna porodila... rok dozadu-sme na chate a mne sa pomaly zacal rozbiehat porod. takze si myslim ze druha svagrinka porodi prave buduci tyzden 🙂 (radsej jej to ale nepoviem, z porodu je uz vytrasena chudatko dost)

Vy sa kam chystate na dovolenku? Toto je nasa prva dovolnka s malickym, som zvedava ako bude... Prezradte ako to zvladate s krpcami vy... vsetky tie veci co potrebuje, ine prostredie, ziadna postielka...

mirka099
13. jún 2009

tak a chvilka mojej pohody sa skoncila... idem trosku aj ja zehlit... kkkatrinkaaa dakujem, a ty si pozehlila????? hmm , aspon vies ako sa mi nechce 😖 😖 😖
tak bru noc...

cessy
13. jún 2009

http://www.4dultrazvuk.sk/contact

katarinka tu mas kontakt, ja som si toto nasla na nete a volala som tam....sestricka ma objednala na termin kedy mne vyhovoval. my sme tam boli v nedelu 😉
aj ja ti tam doporucujem ist....ja som sa velmi bala o mojho drobceka a chodim tu tiez k doktorovi, ktory rozprava len ked ma naladu...v Hlohovci bol super doktor, vsetko mi poukazoval, vsetko skontroloval a hned som bola spokojnejsia. mne fotka z Hlohovca stale visi na chladnicke 😅.

cessy
13. jún 2009

inak ja som sa prave teraz vratila z oslavy muzovej 30tky 🙂 , konecne som bola medzi ludmi a bez maleho....
pri malom mi bola svokra. ako som ho ulozila ked som odchadzala, tak som si ho teraz nasla krasne spinkat...juuj chlapciatko moje zlatucke.asi si ho aj k sebe do postele zoberiem, ako mi chybal ked som bola prec.... ☹ 🤐

cessy
13. jún 2009

monikat u nas flaska tiez nula bodov, vobec mi nechyti, ani ziadne pohariky s pijacikom...nic.......takze ked mu davam pit tak len z takeho poharika pre novorodencov.z tohy vypije.

http://www.medela.cz/produkty/babycup.php

jeliska
14. jún 2009

dobre ranko 🙂 🙂
teda vy ste vcera asi nespali 😀 cerssy super ze si vypadlazo stereotypu 😉 ja tak tiez chodievam i ked vacsinou bereme so sebou Eli a ona tam bud spinka alebo sa s nou vzdy niekto rad hrava.My sme chodievali dost casto do spol. a aj teraz chodime ale uz ideme aj tam kde su deti tak sa s nimi eli hraje alebo pridu k nam 😉

mirka no my ked sme boli na slov. to sme tak boli s Eli najdalej tak sme mali uz tam postielku ,inak este s me boli na chate a to tam mame kamaratov a tiez maju maleho tak oni nam pozicali postielu, ostatne sme si brali so sebou

kati no cessy ma predbehla 🙂

kkkatarinkaaa
14. jún 2009

cessy diky, idem to mrknut 😉
jeliska- aj tebe diky za ochotu 😉

monikat75
autor
14. jún 2009

ahojte, prajem peknú nedeľu 😉
cessy a ten pohárik sa dá kúpiť aj v lekárni, alebo v nejakom inom obchode? inak ja mám taký doma maličký pohár a z toho mi chce piť -ale tiež to nie je nejak mimoriadne veľa ale predsa viac ako by vypil z toho Avent hrnčeka a teda akého máš zlatého drobčeka že kým si bola preč tak on si spinkal pekne - a ozaj ak to nie je tajomstvo, čo si nakoniec kúpila manželovi k tej 30-ke
inak mirka aj my sme riešili problém, že kde bude drobec spať lebo najlepšie sa mu spí vo svojej postieľke, minule keď sme boli u švagrinej, tak spal s nami na veľkej posteli a to bola jeho aj naša najhoršia noc - stále sa budil, mrnkal a vôbec sme sa nevyspali, tak sme sa rozhodli kúpiť cestovnú postieľku - stála nás 50 eur ale už sme ju mali rozloženú a je to fakt super vec, takže teraz už sa nemusím báť že kde bude maličký spať, keď niekde budeme cestovať na dlhšie 😝

ada11
14. jún 2009

ahojte maminy, ani vás nejdem čítať, len som nakukla, neuveríte čo máme zase nové, idem obliecť Anet, že ideme von, zdala sa mi trošku teplejšia, tak som jej odmerala teplotu a skoro mi oči z jamok vyskočili, že 39 st. 😕 ☹ tak som z toho zase na vetvy, zajtra ideme dokine, včera som jej brala výter z nošteka skrz tie soplíky a zajtra musím ráno brať zase moč, lebo pri takejto teplote nefrologička kázala, tak fakt už neviem čo to má zase znamenať 😕 😠 ach jaja ☹ , tak som poslala aspoň muža s Maťkou von, síce aj tá je soplavá a kašlisko má hnusný, ale nemá teplotu 😉 a dokina mi povedala, že Maťka je OK, ale kebyže ju počujete zakašlať 😕

monika, foto bude ak budem mať doma kľud 😉

denduska
14. jún 2009

caute tak dnes som mala teda hrozny den...muzik neni doma, ale bolo pekne, reku ideme von...no na prechadzke sa na mna nalepil susedovie chlapec (7 rocny) ze ci moze prist k nam pozriet psa...tak ze pod...este predtym pochodil so mnou celu dedinu hore dole kym mala nezaspala....potom pes...potom ci si moze daco na internete...tak dve hodiny trcal na internete, ja som zatial varila, zehlila, takze mi to bolo jedno....potom sa Emmka zobudila tak som ho vyhodila het...poobede sa dovalil zas uz aj s kamoskou...zase so mnou pochodili dedinu...lenze on tolko rapotal ze emmka vobec nemohla spat...tak ze ideme domov...zase teta prosim prosim mozeme na internet....potom zas von dufala som ze mmka zaspi..ale zas rapotoal...tisickrat som mu povedala nech je ticho...a on stale za mnou..takze emmka od obeda nespala absolutne nic a doslova odpadla o siedmej....som zvedava dokedy....ale bola neznesitelna chuderka unavena jak delo..... budem asi strielat ked sa tu este raz objavi.... 😠

adiiiii...to je mi luto!!! ☹ ozvi sa ako dopadnete, drzim strasne palceky!

ivet100
14. jún 2009

ahojte,dlho som sa neozvala,ale v piatok sme konecne dorazili domov od svokrovcov.Nestihla som este vsetko precitat,co ste popisali,ale v kazdom pripade vitam nedzi nami Mirku. Tvoj problem ti vobec nezavidim,lebo take nieco som riesila nedavno aj ja,ale ak je to zatial len pri tvojej fantazii,tak sa tym zbytocne nestresuj, ak budes mat uz podozrenie alebo "tusak", tak bud v strehu! 🙂

cessy
14. jún 2009

monikat ja mam ten poharik z lovi flasky.bolo to v podstate ako stuplik,uzaver na flaske, ale sluzi to aj ako taky poharik..je tam aj teke nieco ako na tom obrazku z medely..take do pusinky...neviem ako to napisat, ale dufam ze vies co myslim 😵 . kamaratka si ho objednavala cez net, konkretne ten medela 🙂
my mame tiez cestovnu postielku...ja ju mam stale rozlozenu v kuchyni a mam to ako ohradku...samozrejme ked ideme niekam, tak to mame ako postielku....super vec....doporucujem 😅
maleho mi vcera strazila svokra...maleho som nakojila, ulozila a isla som..potom som sa o 23:30 vratila domov a nakojila...maly cely cas prespal...ale ja som bola riadne nervozna, ze co je s nim a ci neplacka,,,stale som so svokrou volala..ale dobre to dopadlo, nad ocakavanie 😅 😵