Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

monikat75
autor
15. jún 2009

prajem všetkým pekné ránko 😉
adi to ma mrzí s tým, že máš zase choré detičky a že Anetka zase teplotuje, držím palce na to vyšetrenie 🙂
denduska takže si mala včera o zábavu postarané 😒 chúďa Emmka že nemohla spinkať - a to toho chlapca akože rodičia vôbec nezháňajú, keď sa celý deň môže motať kade tade 😕 snáď sa ti dnes zase nedovalí 😠

cessy skúsim popozerať ten pohárik a ty si sa bola večer baviť - to ti závidím, môj drobec sa ešte stále chce v noci minimálne 2 krát a niekedy aj 4 krát kojiť, takže ja neviem, kedy ja sa konečne niekde dostanem večer - v septembri ideme kamarátom na svadbu, tak hádam dovtedy by sa to snáď mohlo upraviť 😢
inak kedy vám vstávajú vaši drobci - môj Marek si nejak zvykol byť skoro každé ráno už o 6.OO hore, najneskôr o 6.30 takže maminka, či chce-nechce musí mať skoro budíček - no čo už 😝

cessy
15. jún 2009

ahoj monika...na maly sme taku mendiu oslavu s kamaratmi v restauracii. o 20:oo som odchadzala z domu, o 23:3o som bola nakojit a potom som sa vratila ale o jednej...svokra hovorila, ze maly sa ani nepohol, tak tvrdo spinkal.
my sa pravidelne budine presne ako vy...takze tiez ziadna slava 😒
moni ja som teraz posledne dni skusala malemu davat pit z flasky avent, teda z toho hrnceka, ale ten plastik co tam je...aby nevytekalo z flasky som dala prec.takze to samovolne tecie. a pije z toho. dnes uz vypil 60ml...

kkkatarinkaaa
15. jún 2009

🙂 ahojte
tak, ja ma dnes koncim....akurat som doumyvala podlahy a predtym okno...este ma cakaju 3...ale stihame, pohodka 🙂 idem uz asi pomaly do kupelne, zhltnem nejaky jogurt a pojdem spat..zajtra ma caka diabetologia.2x sa tam netesim, ale co uz 😒 pekny vecer papa

cessy
15. jún 2009

kkatarinkaa aj ja som dnes umyvala okna 😀 😀 😀 ani neviem co ma to napadlo 😕

kkkatarinkaaa
16. jún 2009

cessy-tak my dve sme tu vcera osledne? 😕
dnes nam tu ,,krasne,, prsalo-este aj trochu poprchava..takze dne s v umyvani oknien asi pokracovat nebudem...asi pojdem zabijat orechy na krstiny na zakusky 😀 nakoniec som na tu diabetologiu nesla...ked tak lialo, pojdem zajtra.

denduska
16. jún 2009

ahojte babenky, aj u nas lialo, ale uz prestalo..inak nie je zima, celkom prijemne aj ked zamracene..

icessy, ja som tiez ten "ventil" proti vytekaniu z Lovi hrnceka dala prec...a odvtedy z toho mala pije..obcas sa zakucka, ale kym to tam bolo, asi jej to tazko slo, tak nechcela...

inak sme mali otrasnu noc..spinkala pekne do pol jednej, potom len plakala a budila sa...asi jej bolo teplo mam pocit..alebo neviem... tak som zvedava na dnesok... 😕

cessy
16. jún 2009

ahojte
kkatarinkaa ja dnes pokracujem v tych oknach ked maly zaspi, tie orechy pre tvoje mimi?????ku krstu???ak ano, tak priznam sa ja som v 31tt ani nepomyslela na krst maleho 😀 , a potom sme ho krstili myslim ze v 4 mes. 😵

denduska aj ty mas na lovi flaske ten stuplik tak tvarovany ako poharik???ja tam mam aj stupnicu ml,
pravdy s tym ventilom sa im to vobec nedalo.. 😠 , mozno ked budu starsi...ale mne z toho vobec nevedel, ale zas svagrinina je na UM a ta z toho nemala problem pit.vcera mi vypil 80ml, ale bolo aj dost teplo.

denduska
16. jún 2009

my sme krstili v 3 mesiacoch...jaaaj boze ked si na to spomeniem ako vsetky babky a tetky horekovali ze taaaaak neskoro 🙄 a to sme nemali ani tortu ani nic, len posedenie v kaviarnicke, to bola dalsi kamen urazu 🙄

cessy
16. jún 2009

denduska, presne...my tak isto... 😀 😀 😀
babky boli z toho mimo....a tiez bez torty a zbytocnych ovacii...a ja som maleho na krste nemala ani v bielom obleceneho, vies si predstavit, co mi potom babky" kazali" 😀

denduska
16. jún 2009

cessy, zivo si to viem predstavit 😀

kkkatarinkaaa
16. jún 2009

cessy, denduska- no , kebyze my krstime az tak ,,neskoro,, ( aj ked je to uuupne jedno....) tak to moja svokra ozaj nepredycha.................................................................ale to je uz o inom, co sa tyka manzelovej drahej mamy 🤐 🤐 🤐

tie orechy su pre to nase-aj tak pojdu take rozluskane do mrazaka ako vzdy, takze je to jedno ako dlho tam budu stat..
inak, my to chceme tu v dedine v kostole a potom take mini posedenie v kaviarni-tiez tu v dedine..uvidime ako to dopadne. ale to je este strasne daleko.este sa nad tym nezamyslam...aj ked svokra si uz robi hlavu co vsetko treba kupovat a neviem co....jaj nervy 😠 😠 😖

monikat75
autor
16. jún 2009

ahojte ženičky, tak ten dáždik by ste nám mohli poslať, lebo u nás bolo ráno tiež zamračené a išla som s Nikou na bicykli do škôlky, tak som sa bála aby sme nezmokli, ale išla prvýkrát na svojom bicykli a už som jej sľúbila že pôjdeme tak sme aj išli, no a nakoniec sme to stihli kým začalo pršať ale ja som zmokla cestou domov - ale to bol len taký slabý 10 minútový dážď a potom sa vyčasilo a už je zase krásne - hoci nie až tak horúco ako včera - ale ten dážď by sa tak zišiel, už máme v záhrade taaaaaaaak sucho až hrôza 😝
cessy dnes som Marekovi skúsila dať dole to tesnenie na tom hrnčeku, tak to bolo ešte horšie, lebo sa celý pooblieval, tak som to dala hneď naspäť, ale včera aj predvčerom už vypil celkom slušne cca 150 ml za celý deň, čo je na jeho pomery celkom slušné
inak katka tie orechy treba biť aj nám, len keď to je taká babračka a nakoniec škrupín kopa a orechor zopár - ale už sa s manželom musíme k tomu prinútiť - niežeby sme boli leniví ale nemám rada takú mravenčiu prácu 😉

inak cessy si písala že aj tebe sa Alexko tak skoro budí no a mňa dnes Marek prekvapil, lebo dnes zlatúšik spinkal až do 7.15, čo už je fakt jeho rekord - a pritom zaspal večer zhruba o 20.00 - takže keď nerátam tri nočné kojenia tak spinkal dačo cez 11 hodín

monikat75
autor
16. jún 2009

inak pridala som aktuálne foto do albumu - ak chcete nakuknite a dajte aj vy ak máte čas nejaké novšie foto aby som popozerala ako vám detičky rastú 🙂

cessy
16. jún 2009

kkatarinkaa a vies este preco sme krstili tak neskoro, lebo svokra mi kupila taku že "slavnostnu perinku" a v nej akoze mal byt maly, no otrasna take volany tam boli, skoro to vyzeralo ako perinky ktore pouzivala mama na mna 🙄 . mne sa to vobec nepaci...tak sme to trosku odlozily, aj maly z nej vyrastol, takze je tam cisto-nova zabalena, nepouzita... 🤐 .

moni ja mu to davam tak opatrne, lebo aj mne by sa cely pomokril, ale aspom takto mi nieco vypije. a to ti veru dost vypije 150ml, to mi tak za 2 dni 😀

kkkatarinkaaa
16. jún 2009

cesy--no pekne pekne, takto dat svokre kosom 😀 😎 🤐
monikat- a mna to zasa celkom bavi...len musim mat chut. a pekne fotocky!! 😉
no bezim ja do sprchy a spat...pa a dobru noc 😔

jeliska
16. jún 2009

ahojte ja nemam ani cas na net , stale niekde s malou behame a ked nebehame po vonku tak zase idem do lekarne.No uz sme dobehali , lebo dnes mala eli sopliky a ked som ju uspavala tak bola nejaka horuca, takze zajtra ju budeme kurirovat 😉
adi teda hadam uz vam je lepsie drzime palce 😉
monika pekne fotecky ja sa snazim stahnut ale nikdy nemam cas no uvidim zajtra poobede
my sme krstili v 2 mesiacoch tu v PH takze ziadne navstevy sme nemali iba nasich kamosov a moju sestru s tatom , kedze mamina bola akurat v Taliansku a svokrovci ani nevedeli, ze vtedy krstime co boli trochu urazeni, ale sme to zle dohodli.Ja som myslela ze im volal manzel a on ze zase ja.Takze pri druhom urcite volame vsetkych 😀 😀
idem spat doteraz som skypovala s kamoskou a za chvilku pride manzel nech nenadava ze som tak neskoro hore 😀 😀

denduska
17. jún 2009

ahojte, jeli a ada uz nebudte chori!

monci, ja musim tiez dat nove fotecky, ale pri malej ani mysliet, a vecer sa mi uz nechce..strasny technicky lenivec sa zo mna stava... 😒

inak som stastna, vcera emmka zjedla cely banan a dnes celu misku polievky, normalne neverim vlastnym ociam...je to moje dieta...? 😅

monikat75
autor
17. jún 2009

ahojte ženičky, ja som dnes vyprevadila ráno manžela s dcérkou - išli na výlet zo škôlky do Čierneho Balogu - tam je taká stará železnička - a chodí tam vláčik a je tam aj skanzen, tak tam išli detičky na výlet a môj manžel je tam asi jeden z mála oteckov ktorý sprevádza svoju ratolesť, väčšinou sú tam čo viem tak mamičky - takže je dnes obklopený samými ženami 😝 no dúfam, že tam majú tak pekne ako u nás, lebo tu máme krásne slnečno 😉

ja som včera zistila že Marekovi vyšli ďalšie dva dolné zúbky, takže už má 8 zúbkov, ani neviem ako vyšli lebo ani nebol nejaký mrzutý, len som už mala tušenie, že sa prerezali, lebo sa strašne slintal, ale pusku nechcel otvoriť, tak som to ani nevedela skôr pozrieť
cessy ani mne Marek nevypije väčšinou viac ako tých 80 ml - to bol vtedy jeho rekord tých 150 ml

denduska ja sa o Marekov apetít nemusím báť ten sa teda vie napapať, ale len čo mu chutí, už niekedy neviem, čo mu variť, lebo veľmi vymýšľa
ozaj chcem sa vás opýtať, aj vás drobci tak hryzú pri kojení, mňa Marek včera v noci tak pohrýzol do ľavej bradavky, že teraz keď ho kojím, ukrutná je to bolesť, dúfam, že to čo najskôr prejde, lebo inak ho ani nebudem vedieť kojiť a ešte by som ho chcela aspoň mesiac a pol, kým bude mať 1 rok
prajem vám pekný deň

kkkatarinkaaa
17. jún 2009

tak uz som doma z diabetologie....nacase.. od rana 😒 vzali ma celkom v pohode, ani som dlho necakala, hadam 10-15minut.Ale naviac sa tesim tomu, ze vysledky boli dobre, opat mi 2x brali krv a chvalabohu je to ok tak som velmi rada...o taky mesiac mam prist na kontrolu-uz len tak formalne. Idem teraz robit torticku-len taku smotanovu, ale bude fajna. 🙂 Zajtra ma manzel narodky 🙂

ivet100
17. jún 2009

kkkatarinkaaa,fajn,že máš všetko v poriadku, nie je väčšej radosti ako keď prebieha všetko v poriadku počas tehotenstva.
monika, kukla som fotky, krásnučke.....
nemám ani čas veľmi čítať, čo všetko popíšete, tak len sporadicky nakuknem,aby som bola v obraze. Zajtra ideme zas k svokrovcom,lebo idú na dovolenku a musí sa im niekto starať o dom, dvoch psov a zajace, tak tam ideme celá rodinka. Veľmi sa mi nechce,ale malému sa tam páči, aspoň sa vybehá po dvore.
monika, ešte k tomu kojeniu, mňa raz malý strašne pohrýzol v noci a to som tak napoly driemala a moja reakcia bola,že som mu normálne dala po líčku 🙂 , potom ma to mrzelo, ale od vtedy ma už nikdy nepohrýzol a to už má 17 mesiacov.
Dievčatá, tá kiva sa už viac neozvala,že? Alebo som to nezaregistrovala? Viem,že mala už termín pôrodu a potom sa nejako odmlčala.
U nás je dnes pekne teplo a slnečno a nebudeme sa z toho veľmi dlho tešiť,lebo vraj víkend má byť dosť studený oproti týmto teplým dňom.

monikat75
autor
17. jún 2009

katka aj ja som rada, že máš výsledky v poriadku, tak už si len užívaj posledné dva mesiace tehotenstva - uvidíš ako to zbehne a čoskoro bude z teba maminka a budeš sa s nami deliť o radosti a starosti s bábätkom 😉

ivet ja som na Mareka tak trošku skríkla keď ma hryzol a trošku sa zľakol prestal papať a potom schytil prsník znova a zase v kuse hryzal a tak sal - takže hrôza 😠 - no ale dnes mi vypil z fľaše rekordných 210 ml, lebo vynechávam už denné kojenie tak sa mu spravila UM a zlatučký všetko pekne vypil - takže predsa len sa mi podarí ho raz odstaviť 😝
kiva už určite porodila a pri tých všetkých starostiach asi nestíha sem prísť - veď ani ja som prvé tri mesiace skoro vôbec nebola na nete - Marek mal koliky, takže skoro vkuse plakal a cez deń skoro vôbec nespal, takže vôbec nebolo času

jeliska
17. jún 2009

ahojte teda kati gratulujem super spravicka, ja idem o 2 tyzdne iny termin volny nemaju 😖 tak si este pockam
gratulujem muzovi k narodkam a kolko ma prezrad?moj 26 my sme taka mlada pocetna rodinka 😀 😀 😀

jeliska
17. jún 2009

moni tak super aj nasa eli pije okolo 200 ml a v pohode to staci

ada11
17. jún 2009

hlásenie z Lazaretu: obe moje bábiky užívajú ATB, Anet mala v nošteku masívne pneumokoky, horúčku, trošku kašľala , ale nie moc, len tá bosorka horúčka nechcela som riskovať, ak by mala negatívny výter, tak by som jej ATB nedala, ale takto som nemala na výber Maťka tá tiež teplotovala, hrdielko samé pľuzgieriky, tak sa lieči tiež. Len Anet nechce piť tekutiny, tak to ma hnevá a včera 2 razy grcala a samoška, že aj ATB snáď to rýchlo prejde a zase budú fit no a dnes tiež vracala a preháňa ju o 106 a nechce piť, tak som z toho na vetvy, len MM by chcela, ani voda ani čaj, ani z fľašky, ani z hrnčeka, ani zo striekačky, ani z lyžičky, skúšam dávať z pohárika normálne piť ale to za celý deň len 50 ml ☹

denduska
17. jún 2009

ahojte nestiham citat, emmka vzala vysavac a trubi do rury spinavej 😠
adi, to ma mrzi, ze mate zas trampoty... 😖 pockaj a Anet nie je nahodou ockovana prevenarom...? len ze ma tie pneumokoky v nosteku....😕 no kazdopadne posielam vam vela pozitivnej energie.. potom docitam vsetko...

cessy
17. jún 2009

ahojte, ja tiez akosi nemam casu na net...dnes som bola v meste, potom sme si pospali a poobede sme sa isli prejst, na cintorin a k svokre...takze preto az teraz pisem.
denduska vysavac je najlepsia alexova hracka a ta rura...parada...tu miluje.ked vysavam a odbehnem, tak sa cely omota do tej rury, vyzera ako krotitel hadov 😀

adi no toto, kedy budete konecne zdravy???to je smola, tiez prajem skore uzdravenie 😖 😕

cessy
17. jún 2009

halo, halo, tu nikto??pozerate modre z neba??? 🙂

jeliska
17. jún 2009

ahojte tak konecne som pridala fotky do albumu ale iba tri aj to este stare ked sme boli v aprili v tt tpotom ked budeme mat oslavu tak dam nejake nove len teraz vobec nefotime 😖

kkkatarinkaaa
17. jún 2009

jeliska-diky, odovzdam 😀 manzel bude mat zajtra 34r. 🙂 Ty mas este akeho ,,mladasa,, 😀 a drzim palceky aj Tebe, nech Ti vsetko dobre dopadne.Ozaj ake to je, ked cakas mimi a mas doma jedno take male sidielko? 😵 Asi si to uz tak nevychutnavas ako pri prvom, nie? 🙂
ivet- no, aj ja sa tesim, len nech to tak pokracuje dalej..dufajme 😉
ja som nedavno dopozerala modre z neba, idem sa uz umyt a pojdem zalahnut. Tuto poslednu noc som nespala takmer nic...
Ada- ja Ti uz tak drzim palce-alebo skor Tvojim kockam- nech sa uz z toho vsetkeho vyhrabete a ste konecne zdravucke 😉 😉 😉 neskusala si homeopatika? nejake take na posilnenie imunity alebo take nieco podobne..

tak sa majte papa

kkkatarinkaaa
18. jún 2009

ahojte..to tu vazne este nikto nebol? 😕