Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

mirustek1
8. dec 2009

tak vidim,ze kose miluju vsetky deti 🙂 a ma sa trapime s nakupovanim hraciek 🙂

a tiez k tym chlapom,moj je tiez LEV,tvrdohlavy a aj naladovy,ked ho vytocia v robote,odnesiem si to aj ja,teda niekedy 🙂 aby som zas moc neohovarala 🙂 ale inak pohoda,nestazujem sa,sem-tam hadka je vsade,a inak ja som BYK,takze sme kombinacia tvrdohlavcov 😀

vy davate detom,teda vy co nekojite,pred spanim okrem papania polievkyn aj pit mliecko?lebo ja som nedavala a teraz asi 3dni jej trochu davam,lebo ona veeelmi malo caju vypije,ale aj toho mlieka vypije len asi 30ml,

monikat75
autor
8. dec 2009

mirustek aká náhoda aj ja som býk - ja som májová, ty tiež - alebo si v apríli?
ja dávam malému piť pred spaním mliečko a vypije zhruba 22O ml, ale keď sa dobre na večeru napapá, tak mu dám len 100 ml, aby sa nepogrckal 😝

mirustek1
8. dec 2009

adi-teraz ma napadlo,ked citam,tvoja matka bola nedonosena????ked sa narodila tak skor,asi aj preto byva tak chora,ja som sa narodila v 34tyzdni,bola som v inkubatore a stale ako dieta som bola tiez chora a alergicka,chvalabohu od puberty to bolo uz Ok

ada11
8. dec 2009

monika, klop, klop...nechcem ani hovoriť, aby sa to nezvrhlo, i keď Maťka stále kašle, ešte čakáme na nejaké výsledky oboch bambuliek, tak uvidíme 😉 Anet začala aj tak normálnejšie papa, zdá sa mi, že trošku schudla, alebo že by vyrástla? nevážila som ju, naposledy v 14. mesiacoch 😉

mirustek, ja ti neporadím , lebo ja ešte kojím, ale Maťke som nedávala 😉 myslím, že ak ti spapá dosť polievočky tých 150-200 ml, tak ani nemusíš 😉

mirustek1
8. dec 2009

monikat-ja som 1.maja-sviatocne dieta

mirka-my ti tu chvalime ake sme spokojne s vekovym rozdielom nasich deti,ale jeliska moze tvrdit opak,keby tu bola,by sa pripojila k teme 🙂

mirustek1
8. dec 2009

mirka-kde si nam zdrhla???????????????? 🙂

monikat75
autor
8. dec 2009

no žienky, tak môj malý prekonal spánkový "rekord" - práve pred chvíľou sa zobudil, čiže spal iba hodinu, takže ho budem musieť dať ešte raz spinkať, lebo inak bude veľmi mrzutý až do večera 😒
veru mirustek, jeliska by zase vyzdvihla klady malého vekového rozdielu medzi deťmi 😉
inak ja mám Niku doma, lebo nejak začala kašlať a tak ju dnes a zajtra nedám do škôlky, lebo vo štvrtok im príde do škôlky Mikuláš a majú aj vystúpenie a ona bude hrať snehovú vločku a aj básničky a pesničky budú mať, takže chcem aj ja aj ona aby išla vo štvrtok, tak aby ešte viac neochorela, tak nech si trošku oddýchne a od rána ju dopujem čajíčkom a sirupom proti kašľu,tak držte palce, nech jej to prejde a môže vo štvrtok vystupovať

adi tak ti prajem príjemný kultúrny zážitok v škole, určite sa ti to bude páčiť 🙂

mirka099
8. dec 2009

tu ste este? ste sa rozpisali, my sme s Kubikom davali prat.. vsetko musi najskor vytriast, potom to uklada do pracky po jednom a dokladne.. tak nam to trosku trva 😀

veru, je to asi vecna tema aky rozdiel medzi detickami... asi dam vase prispevky precitat manzelovi, lebo aj vcera splietal ze chce dalsie take kucerava malicke 😕 😕 😕 😠 🤐

ada11
8. dec 2009

mirustek, Maťka sa narodila v 33.t.t. /110g a 38 cm/. Práveže Maťka nebola často chorá ani keď chodila do škôlky, imunológ mi ju neodporúčal dať a potom bol prekvapený ako to zvládla, 16 mesiacov neužívala ATB, to len teraz od júna sa na ňu lepí ☹ možno to bolo spôsobené aj tým, že prekonala ten EBV vírus a to ju oslabilo a pochytala kde - čo naokolo . no problém sme mali taký, že keď ochorela, tak sme sa nemohli zbaviť kašľa - ona nemá zistenú ani alergiu, imunita OK, ale nové aler.výsledky budú o týždeň.

mirka099
8. dec 2009

moni, tak sa ti dufam podari ho uspat aj druhy krat.. taketo dni nemam rada.. nevyspi sa a potom je s nim bieda 😖

mirustek1
8. dec 2009

monikat-tak to moc nepospal 😀 ja som mala velmi rada,tie vystupenia v skolke,ked som videla ake su tie dieti sikovne 🙂 a doterz chodim na vsetky co maju zo skoly aj z tanecnem,obdivujem tych rodicov,co neprisli na vystupenie,ze ich to nebavi 😀

jaaaaaaaaaaaaaaaaa baby,ako sa mi dobre s vami pise,ja tu izbu Klarke asi nedoupratujem 🙂 radsej som tu s vami 🙂

inak,teraz Emka kricala na mna z postielky mama,mama a ja pridem a ona zas vyzlecene pancuchy,chcela sa pochvalit betarka 🙂

monikat75
autor
8. dec 2009

mirustek a tebe je už tiež Emka vyspinkaná? a koľko spala?
mirka inak vôbec to nie je smiešne čo si predtým písala, že aj naše detičky ľúbiš, ja to vnímam takisto a keď je niektoré z vašich detí choručké tak to tieš s vami prežívam - ako naposledy keď ti bol Kubko chorý -a ozaj už ti vôbec nekašle a ani už nechripí?

mirka099
8. dec 2009

mirustek, tak poobede teda zamakame, ked teraz sa tu ulievame 😉 kubik tiez ma dnes za maminu psa, cely densa hra iba s nim a ja tu 😀

mirustek1
8. dec 2009

ada-tak bola este mensia ako ja,chrustik moj malicky 🙂 ja som mala 2200g,to musela byt ako babika 🙂

mirka-tak ty mas takeho pomocnika doma 🙂 viem si to dobre prddstavit 🙂 ,tak tvoj muzicek ma taketo myslienky.... 🙂 alebo len nieco chcel 🙂 😉 to je len na vas,ako sa rozhodnete 😉 🙂

ada11
8. dec 2009

aj Anet už vstala a to som chcela pozametať a umyť podlahy, ha. tak apap

mirustek1
8. dec 2009

ada-ale sme ta zdrzali a neurobila si nic 🙂 😉

monikat75
autor
8. dec 2009

no ženičky budem vás musieť opustiť, malý mi už na kolenách mrnčí, takže ideme sa asi hrať alebo obedovať, uvidíme 😉

mirka099
8. dec 2009

moni 😵 😵 😵 uz nie, sem tam zakasle, napr. ked vela beha... ale urcite ma oslabenu imunitu, a okolo nas su teraz sami chori, tak dufam ue uz nic zas neschyta 😠
ja by som pred par mesiacmi ani nepovedala ze si najdem taketo kamosky 😵 vsetky co sme tu 😵 😵 😵
inac nasa cessy sa nam nejak pomenej ozyva, nie? dendi sa uzmieruje s polovicou tak asi nevladala zapnut pc 😀

mirka099
8. dec 2009

kubko prave hodil do zachodu muzov bluetooth... ma zabije ked sa to dozvie 😕 😀 asi by som sa mu uz mala trosku venovat... idem mu daco dat papat, a pojde uz spinkat...

mirustek1
8. dec 2009

mne Emka uz zaspala,tak mam veget,uvidim kolko pospi 🙂

aj ja som uz myslela cessy.ze nas zanedbava a ona sen zvykne cez obed skocit 🙂

laurinkadanielka
8. dec 2009

ahojte no aj ja som myslela na cessy co je s nou aj mne už mala buva 😉 ale ste toho popisali aj my sa radi kutrame v koši a pred chvilou zvalila reprak s domaceho kina kabliky vonku to bude tatino zas hundrať inač aj my mame nutri psa tieš my to vadilo ale zvykla som si ale mala mu robi zle 😒

mirustek1
8. dec 2009

no kubko je tiez sikovny,mne Klarka ked bola mala hodila mobil do fernetu s tonikom a viac nesiel 🙂

mirustek1
8. dec 2009

baby a nebojite sa ,ze ten havino by moho ublizit detom,ci to si nedovolia? 😉

laurinkadanielka
8. dec 2009

no ja davam pozor ale už viacej razy do nej vrčal muža už raz pohryzol ale doteraz neviem prečo čim ho podraždil ale naš je taky mali je to šicu ale ked zbada malu už vie tak sa schova 😉

mirka099
8. dec 2009

uz spinka, papat nechcel, aspon sa poriadne naje ked sa zobudi...
mirustek sa cudujes? to ani ja by som nefunfovala keby ma hodili do fernetu 😀 😀 mnam

co sa tyka psa, tak absolutne a bezvyhradne mozem tvrdit ze by nikdy nikdy neublizil,, je to bigel, svorkovy pes, necha so sebou stvarat kadeco.. on citi ze to je dieta, akurat ked sa mu nechce hrat, uteka od neho kde by sa mohol skryt a trosku si pospat 😅

mirustek1
8. dec 2009

mirka-to ti tak rychlo zaspal?ty ho uspavas,ci sam zaspi? 🙂
vidim,ze vasim psom by skor asi deti ublizili... 😉

mirka099
8. dec 2009

ja ho dam do postielky a zaspava vyhradne sam.. pohladkam ho, poviem mu aby pekne spinkal, dam dudu a odidem... do dvoch troch minut chrape ako stary namornik 😀
ty uspavas? ja som ho za cely rok a pol uspavala zopar razy, aj to ked bol chory alebo ho daco bolelo 😖 alebo ked sme boli na navsteve kde nieje postielka

mirustek1
8. dec 2009

ja robim tak ako ty a este okrom dudy si chyti plienku bavlnenu 🙂 ,lenze ona sa este tam hra,tak tam idem po chvili,a poviem jej ze ma buvat,tak ona si po chvili sama lahne a zaspi,asi niaku pol hodinu to trva,ale hlavne ze nemusim byt pri nej 🙂

denduska
8. dec 2009

ahojte, nemala som cas, nejak mam vela povinnosti 😝
co sa tyka psov, tak u nas je to nerozlucna dvojica, prve slovo kazde rano je Hajda - lebo spi pod postelou u nas ale uz sa Emmka naucila aj pekne povedat Ajša, teda tak sa ozaj vola. No a je to tank, ma asi 60 kil ale ja sa absolutne nebojim ze by na nu zautocila alebo tak, skor je trochu neobratna a velmi dlha tak niekedy Emmku nechtiac zachyti a zhodi na zem. inak nic, Emmka jej vybera granule a ich olizuje a furt ju chce krmit nosi jej keksiky, piskoty vsetko a ja ze to ona papa sama a prd 😀
Do kosa sa naucila ist sama vyhodit, ked poviem to je fuuuuj smetie, tak vezme a ide vyhodit. Nastastie mame taky vysoky smetiak ze ho vie len otvorit a tam hodit, vybrat nic nevie.

No s muzikom sme sa nejak udobrili, on je Lev a tvrdohlavy ako mulica ospravedlnil sa ale zaroven dodal ze on sa nezmeni....ta super 😠 Ja som rak, ale este 10 minut a som lev a Emmka je tiez len takze to mame vesele a male skvrna co sa narodi bude Baran tusim, tak to bude o drzku 😀 😀

mirka099
8. dec 2009

dendi ahooj
vidim ze to mame doma rovnake... aj Kubko my vybera granule, nahadze mu ich do misky z vodou 😠 vsetko mu nosi, a rano prve slovo je takisto haboo alebo havooo. teda zobudi sa a krici mamaaa, ked pridem tak uz krici haboo. a nas ocko sa rozculuje ze na neho si ani nespomenie 😀