Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

cessy
4. máj 2009

no az teraz som tu, musela som maleho okupat, ulozit

tak to mas super ze mas takeho spacika, mne spi tak 2x po pol hodinke cez den, v noci je to uz fain...2-3x sa budi na kojenie 🙂 🙂

ivet100
4. máj 2009

tak to mas cessy super,ze kojis v noci tak malo,lebo ja som do 11 mesiacov tiez kojila 3x ale potom cim bol starsi uz vymyslal a okolo roka to bolo aj 10x za noc a to myslim vazne. Chcela som ho vtedy odstavit od kojenia ale nakoniec som postupne odstavila od denneho kojenia aj vecerneho na uspavanie a nechala som mu len nocne kojenie, a upravilo sa to same tak,ze kojim len 1x za noc a mlieka uz mam velmi malo, kedze kojim uz len v noci

cessy
4. máj 2009

ivet to aj moj vymyslal, asi tak pred mesiacom..nieje to ani tak davno....spinkaval snami v posteli, to bolo super, vyhovovalo to nam aj malemu..bol spokojny....len problem bol v tom ze v noci bol kazdu hodinu hore a cuckal by, tak som ho dala na metodu "kazde dieta sa vie naucit spat" a oducila som ho aj toho nocneho casteho kojenia...teraz je to super, aj sa vyspim, len my moc chyba v posteli, stale ho v noci hladam... 😒

bubinko83
4. máj 2009

ivet,no niesi sama kto ma doma spačika. 😉 Naš maly vydrži hore maximalne 2 hodky a musi si pospat aspon na pol hodku a to ani nehovorim o trojhodinovom poobednom spanku. 😀 Ale čo už nech spinka kolko mu chuti nie? Ved mne to aj vyhovuje. 😎

jaaaaaaj,by som vam vedela rozpravat o tom nočnom kojeni .Pokial sme neprešli na UM tak to bola katastrofa. 🙄 No aj tak je kojenie krasne ,niekedy mi je aj smutno ☹ .Ale hlavna vec je je Filipko spokojny a napapany,ved sme kojili takmer 7 mesiacov a to je postačujuce. 😉

kiva23
4. máj 2009

Ahojte zenske :D Ako mate? Ja som nemohla dva dni na net - vypadaval a dnes som si trosku uahrala na gitarke 🙂 aj s malou v brusku - sme si trosku spievkali :D... Ideme pozriet s muzom na nejaky filmik.. Tak sa lucim a zajtra ak teda pojde net sa tu urcite zasavim.... Pekny vecer vam prajem 🙂))))

cessy
4. máj 2009

kiva ja ze uz rodiš 😀 a ty si vyhravas na gitarke 😀

jeliska
5. máj 2009

dobre ranko zienky 🙂
no vcera sme boli na kontrole, najprv ja s malym/ouv brusku tak rasteme pekne.Zajtra idem na odber vyvojovych vad, tak mi drzte palce aby sme boli zdravi.Inak som sa vcera chystala sem ,ale tak ma zacalao pobolievat brucho ani nie brucho ale skor tam kde je vajecnik ☹ tak som si isla lahnut a dnes rano uz ma to tak moc neboli ale trochu tam citim take trpnutie .No neviem akura idem do prace, rozmyslam ze zavolam sefke, ze nikam nepojdem 😒
Inak boli sme aj s Eli na kontrole a ta vazi 8510 g no oproti vasim babenam tak je drobec i ked na tonevyzera 😀

bubinko83
5. máj 2009

ahojte

kiva nemala si abstaky ? Ja nemožem byt dlho bez netu,som už tak trošku zavislak 😀

jeliska,až teraz som si všimla že čakaš aj druhe babo 😉 To ste chceli alebo sa "šuchlo"?Inak aj naš Filipko je drobček ma nejakych 8 kil teraz.On je o mesiac skor tak to dobehuje.Ale mne to nevadi aspon mi ušetri chrbat trošku.,Nie? 😵

denduska
5. máj 2009

krasne rano,
aj ked my mame zimu ako v psinci 😠
jeli moja, len odpocivaj, nesmies prepinat sily! No nahodou je Eli uplne v pohode, suseda ma malu takmer tak isto staru ako vasa Eli a ma len 8 kil.

kiva, aj ja som myslela ze uz si nebodaj v porodnici...a ona muziciruje 😀

Dnes teda netusim co budeme robit, je riadna zima a vetrisko, tak to bude Emma nervoooozna, ach joj, ze sa neda ist von...

ada11
5. máj 2009

ahojte bambuľky 🙂

kiva,. ja že už sem napíšeš : už som na svete a volám sa.... a ty nič, ešte sa ulievaš 😀

jeliska, ale veď to má hmotnosť takú akurát..ináč ja som minule videla 12 mesačné dieťa, ktoré malo 8,5 kg, ale povedala by som, že má minimálne 10 kg. 😉 no a mala by si fakt trošku spomaliť 😉 oddychuj viac, viem že je to ťažké, ale neprepínaj svoje sily ani sily mimi 😉 ozaj aj chcete vedie´t či to bude CH alebo D ? 🙂

jeliska
5. máj 2009

tak som rano zavolala ,ze dnes nikam nejdem a este ma to trochu pobolieva 😒 ale uz je to lepsie ako rano a v noci.Manzel mi spravil segedinsky tak si idem dat, mnam 😉 inak aj u nas je skaredo , pride kamoska a budeme pozerat filmy 😉
bubinko nejako sa nam zadarilo 😀
dendi a adi aspon nejaka utecha tu okolo nas co maju baby tak vsetky maju chlapcekov a ti uz maju vyse 10 kilov a su o mesiac mladsi ako eli.Ale dr povedala, ze super pribrala kilo a pol tak to je ok
inac adi co sa tyka pohlaviu tak Tibco chce vedet ja uvidim mne je to aj jedno 😉
kiva drzim palceky k porodu, dufam, ze to budes mat rychlovku
inak dnes k nam pride majitelka tak sa chudatko moc nepotesi ked zbada tu stenu a polafon 😉 nas ale uz potesila povedala ze budeme platit o tisicku menej za najomne tak super 😉

kiva23
5. máj 2009

Dakujem babenky.. Uz by som aj brala, ze by to bolo vsetko vonku.. Vcera som sa zacala nejak zle citit... V noci zimnica, nastastie bez teploty, hnacky (to ale zo zjedenia pokazeneho jedla - ja krava, som si to nevsimla :O) a krce.... Dnes som bola na CTG a nakontrole a ze vraj nic. Nic sa nezmenilo. Vsetko je uzavrete a v pohode. Ale vraj si mam kupit koka-kolu, ze vraj uz mozem teraz aj kofein... Tak sedim doma, som unavena a asi si zajdem zdriemnut...
Jaj, len uz zacinam byt trochu nervna, lebo izba stale nie je dokoncena, postielka s komodou zabalena v krabici a pec rozostavana. A ja buduci piatok terminik!!!!! HAAAAAAA!!!!!!! No co. Zvladnem. Musim... Takze klidek 🙂

bubinko83
5. máj 2009

kiva a už si si vybrala meno pre babatko? 🙂 INak všetky su pekne čo si si vybrala.

monikat75
autor
5. máj 2009

ahojte ja som tu od včera ráno nebola, lebo nám nešiel internet, lebo sme menili a budeme mať od inej firmy a nejak nás nepochopili, takže to trošku trvalo, kým ho spojazdnili 😒 , ale už je to dúfam O.K. lebo ja som už tiež tak trochu od neho závislá 😝
adi takže budeš mať už školáčku od septembra, veď aj ja dúfam, že nebudem ľutovať, že som nedala Veroniku, lebo ona je 5. septembra, takže ju od zápisu delilo len 5 dní , takže sa snáď nebude na rok v škôlke veľmi nudiť ☹ ale oni sú tam až 10 septembrových detí a ani jedno nedali do školy

ivet100
5. máj 2009

ahojte,
cessy. tak to ti uprimne zavidim,ze si zvladla metodu "kazde dieta sa vie naucit spat", lebo ja som to nezvladla. Skusala som to,ale ten plac maleho bol silnejsi ako ja a tak som to potom hodila za hlavu a teraz mi to uz nevadi,ze nad ranom maly uz spinka so mnou,tak nejako som si na to zvykla a tiez by mi uz chybal v mojej blizkosti

dnes bola cely den u nas svokra,tak bola s malym vonku ona a ja som si mohla v klude doma porobit, je to take dobre,ked ho ma kto opatrovat,lebo u nas sa to stava malokedy a takmer stale som s nim len ja a niekedy je toho aj na mna uz dost ☹

pocasie sa aj u nas velmi pokazilo a je fakt zima a to ma byt zajtra este chladnejsie, ale cez vikend ma byt zase velmi teplo

monikat75
autor
5. máj 2009

cessy a ešte som zabudla ty už vôbec Alexka cez noc nekojíš? lebo tú knižku o tom zaspávaní som čítala aj ja a tam radia úplne odučiť od nočného papania, ale ja keď skúšam v noci Mareka len zobrať na ruky, pohladkať alebo len dať cumlík, tak bezúspešne, plače ostošesť takže aj tak mu musím nakoniec ponúknuť prsník až potom sa upokojí a pritom spáva sám v postieľke, takže napíš ako sa ti to podarilo 😝

jeliska
5. máj 2009

moni ja som pocula, zue akonahle prestanes kojit tak by ti babo malo prespat celu noc ale kedze ho kojis tak ako ja eli tak sa nam budu budit 😉
ivett aj ja si berem nadranom eli niekedy je to o 5,00 inokedy uz po polnoci ale nevadi mi to a myslim ze je to aj dobre pre eli aspon sa citi tak bezpecne a uplne sa ku mne prituli 😉

cessy
5. máj 2009

ahojte, no toto, tolko citania dnes mam..ani TV nemusim pustat... 😉 tak idem na to 😀

cessy
5. máj 2009

no precitane, zas som o nieco obohatena 😀

monikat nieee, maleho stale v noci kojim, ale tak 2-3-4 krat, ako kedy, podla toho kedy ide spinkat a tak...myslim ze ho kojim kazde 3-4-5 hod. ale skor ako po 3 hodinach mu nedam.ked sa zobudi, tak ho hladim po chrbatiku a on opat zaspinka....
velmi dlho som sa na tu metodu odhodlavala hlavne koli tomu kojeniu. keby nepytal v noci tak casto papat, tak by spinkal snami.muzovi aj mne to vyhovovalo. teraz mi v posteli velmi chyba a tiez si ho nadranom beriem k sebe do postele. este sa mi obcas stane, ze ho v noci pri sebe hladam...moc my chyba, ale rano si to vynahradzame.

jeliska
5. máj 2009

cessy aj ja tak kojim eli v noci okolo polnoci a potom o tretej a potom az rano a v pohode i ked niekedy ma nervy a zacina lozit po postelke 😀
ozik som zabudla dnes sme sa 1-krat stavali v postelke

cessy
6. máj 2009

dobre ranko.... 😒 , to je zas dnes pocasie ☹ , normalne mi to priadava na nalade ☹ ☹

denduska
6. máj 2009

ahojte, vcera o deviatej mi skapal net a uz nevstal z mrtvych...az dnes rano 😅
jeli gratulujem Eli, dalsi kusok zvladla...vidis a si sa bala ze nic nevie a zrazu jak jej to ide jedna radost.
Vcera sme sa boli prejst v BB, chceli sme vlastne nieco kupit v jednom bazari ale tesne nam to vyfukli pred nosom 😠 inak neznasam ten Sturec, zasa som sa skoro povracala 😝

Emmka vcera zbojkotovala kasu vecer - jej jedine jedlo ktore zje...a celu noc sa chcela kojit 😠 a moj muz, nedavaj ju do postielky bude plakat...ale o stvrtej som to uz nevydrzala a supla som ju tam...a spala zrazu do siedmej v pohode... 😎

pocasie je otras aj u nas 🙄

cessy
6. máj 2009

ahoj denduska a co ste chceli kupovat?

a co je to ten Sturec?? 😕 😕 😨

kkkatarinkaaa
6. máj 2009

cessy- to je taka neprijemna cast cesty, kde ti dviha zaludocek 😝
ako inak, mate sa? ja sa chystam do poradne....prave som sa vazila a az mi teplo ostalo..... 😅

cessy
6. máj 2009

jaaj, ja ze to je neake jedlo, ani ma nenapadlo ze je to cast cesty, ale uz som o tom pocula... 😀

kkatarinkaa a kolko ze si pribrala?? 😕

denduska
6. máj 2009

cessy sturec je horsky priechod medzi teplicami a bb, cisty otras, asi 22 km samych zatacok, co by mi inak nevadilo, lenze sedim vzadu pri malej a to v nasom aute strasne vzadu hojda lebo je to vlastne na kolese...no grc.... a nie je tam ani kde predbiehat, trepali sme sa za kamionom celu cestu a sami motorkari tam stale chodia ako blazni...

a chceli sme kupit DVDcko do auta emme, lebo nenormalne uz zacina v aute vystrajat, kde je to dieta ktore cele cesty prespalo.... 😒 ale nevadi, aj tak to vyuzije az neskor, len to bola veeelmi dobra cena..tak nevadi, apon sme sa presli po meste 🙂

cessy
6. máj 2009

ja som v tehu tiez vela pribrala, ale aj rychlo to islo dole 😉

denduska
6. máj 2009

ja som zasa vela nepribrala ale islo dole pomaly 😠 ale uz zislo az prilis odkedy emma lozi a sa stavia 😀

cessy
6. máj 2009

denduska kolko si pribrala?? 🙂

denduska
6. máj 2009

cessy, no asi 13 kg..viem ze niektore kocky priberu len 8-9 ale mne to prislo tak akurat..nikde to na mne nebolo vidiet len na bruchu....zacala som na 57 a skoncila na 70 kg....ale potom som asi do polroka leeeedva zisla na 60...a odkedy emma zacala lozit, za dva tyzdne zislo 6.😀 a tam som sa zastavila na 54 a to uz vyzeram skor vychrtlo, nejake to kilko by mi bodlo 😅