Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

monikat75
autor
3. okt 2009

dobré ránko prajem, no tak náš malý zase včera večer asi o jedenástej sa posadil v postieľke, veľký úsmev hodil a zase bol asi hodinu hore, ja už nechápem, akokeby pil pred spaním kávu 😒 dúfam, že sa to bude opakovať každý večer, tak to bude fakt super, a ráno niežeby si pospal, keď takto ponocuje, ale už pred siedmou bol vyspinkaný 😉
mirka tak to ma mrzí, malý síce bol v noci hore, ale keď zaspal, potom už bol hore len raz a potom už v kuse spinkal, ale tvoj Kubko 7x to už je sila, inak mirka my sme s MM včera skúsili presťahovať tú postieľku na iné miesto ale nemám pocit žeby lepšie spal, lebo on má postieľku podľa mňa na dobrom mieste, lebo cez deň spinká ukážkovo
denduska tak držím palce, nech tie teploty čo najskôr Emke prejdú 🙂
pekný deň všetkým 😅

cessy
3. okt 2009

ahojte, takze konecne som sa sem dostala v normalnom dennom case 😀

monika my od dovolenky mame podobny problem, maly sa v noci zobudi ticho sedi a potom ma zacne z postielky docahovat,ja mam postielku prisunutu k mojej posteli, lebo obcas sa drzime za ruky, ked ho v noci budieva bolest zubkov......... prsty mi pcha do oci. zobudi ma a ukazuje na dvere.zo zaciatku som ho zobrala z postielky a isli sme do obyvacky, alebo detskej. tak ozil a hore sme niekedy boli aj 2 hodiny.potom ma to uz prestalo bavit, lebo rano som bola unavena, tak som ho v tej postielke nechala. mrncal mi tam aj 2 hodiny a potom zaspal skruteny ako havko. postupne sa ten cas skracoval. pred vcerom bol hore 2 krat po 10 minut a dnes dorana bol hore ale len na kojenie...konecne som sa vyspala. a budime sa uz len 2 krat za noc.dufam ze mu to vydrzi.

ozaj denduska a ty ako s kojenim emmky??uz si skoncila??myslim koli drobcekovi co mas v brusku 😵

denduska
3. okt 2009

jej cessy som ta vymakla 😀 no ja by som rada skoncit s kojenim, ale E.nejak nie, aj ked ona uz ani nepije len si dudluje a niekedy normalne to mlieko vypluva...vraj sa v tehu meni chut tak tajne dufam ze sa odstavi sama 😅

no ja keby som ju nechala v postielke mrncat, za par minut spusti rev a ked ju aj tak necham tak sa mi z toho az povracia, takze u nas toto nehrozi..nehovoriac o tom ako ju moj muz rozmaznava 😝 😅

cessy
3. okt 2009

ahoj denduska no to mi je teda nahoda... 😵

cessy
3. okt 2009

a na ake mliecko ju chces dat???

ja som skusala len od hami, lebo to som dostala...ale inak neviem

mirka099
3. okt 2009

JEEEEJ, ahojte !

cessy
3. okt 2009

ahoj mirka, jak sme sa tu pekne stretli, jak niekedy davno na skype, ze... 😵

mirka099
3. okt 2009

aspon som vas pozdravila, musim uz ist.. paaaa (PS: dnes vecer sova nebudem, drahy bude doma 😉 )

cessy
3. okt 2009

mirka tak bude hodina, dve, tri matematiky??? 😀 😀 😀 😀 😀

mirka099
3. okt 2009

ach... vcera dosal mrcha mrchava... tam hore sa na mna niekto velmo hneva 😖 ....

cessy
3. okt 2009

jaaaj mirka to jak naschval..... 😒

mirka099
3. okt 2009

teraz ma napadlo, snad mi este maly dovoli dopisat...
ta skype debata... tak tu si este musime zopakovat.. uz aj viem ako na to... vecer DORAZNE vysvetlime a dohovorime nasim dietkam aby kludne spinkali... a moze sa tukat 😀 na druhy den si potom udobrime urazene polovicky 😀 ... fakt uz musime dohodnut nejaky den, ked nam to bude viacerym vyhovovat.. CO VY NA TO?

mirka099
3. okt 2009

OK, docitam vas neskor, maly demoluje byt.. 😀
ahoojte

monikat75
autor
3. okt 2009

ahojte, aj som tu len na skok, čakám kým mi uschne podlaha, potom mi treba chystať nejakú obloženú misu, lebo prídu švagrovci blahoželať Veronike, lebo keď sme oslavovali tak neboli na SK ale v Rakúsku, takže takto si to ideme zopakovať, malá sa už teší že zase dostane darček 😉

cessy
3. okt 2009

no ja sa tesim, dufam ze moje dieta aj malzel to pochopi........ 😀 😀 😀 😀 😀 😀

takze ja som za.....kto sa este prida???denduska kde si???

denduska
3. okt 2009

cessy netusim, UM jej nechuti 😝 tak uz mi ostane len kravske a ked ani to, tak nebude pit ziadne,tak co...ja som tiez nechcela, a tu som 😀

mirka, jaaaaj...no ja musim zistit kedy drahy sluzi a mozeme ist na to 😉

cessy
3. okt 2009

denduska ved jasne...chapem. dokonca poznam aj maminu co dala svoje dieta na kravske od 6 mesiaca.zo vsetkych tych umelych mliek maly hnackoval a zvracal, tak jej nic ine neostalo, skusila kravske. maly z neho ani nevrackal ani nehnackoval.

denduska
3. okt 2009

no tak aby som tiez skusila.aj ked ziadne doma nemam teraz, lebo my z mlieka malokedy robime..to len ja si obcas urobim privarok alebo krupicu, puding....moj muz vobec.

cessy
3. okt 2009

no to ani moj muz doteraz akosi mlieku neholdoval, ale na dovolenke si kazde rano daval tie corn-flakesy a coko gulicky, tak od vtedy u nas mlieko opat ide, teda samozrejme s nesquikom 😀 😀 😀 .

a co dnes porabate???

monikat75
autor
3. okt 2009

cessy ja od rána riadim - už som si povysávala, poumývala, oprala a teraz ešte pochystať tie misy a už len umývačku spustiť a bude všetko O.K.

cessy
3. okt 2009

ja uz mam ako tak upratane, teraz som si sadla, ze pokedy sa mi maly zobudi, tak nieco popisem 🙂

denduska
3. okt 2009

umyvacka je fajn vec 😀

monikat75
autor
3. okt 2009

ozaj cessy už som sa veľakrát chcela spýtať, neviem kto okrem nás dvoch má ešte umývačku riadu, ja používam tie tabletky all in one, takže tam píšu že už netreba dávať ani leštidlo a ani dopĺnať soľ, ale my tu máme veľmi tvrdú vodu, takže ja aj tak dopĺňam soľ a keď začne svietiť kontrolka na leštidlo tak po takých ďalších asi troch umytiach tiež doplním - ty to ako robíš, poraď - viem že som mimo témy ale stále sa to zabudnem spýtať

cessy
3. okt 2009

denduska to mozem len potvrdit, tooolko casu to usetri 😉

cessy
3. okt 2009

monika mne znami co opravuje umyvacky povedal, ze najlepsie je vsetko kupovat zvlast, teda lestidlo, tabletky, sol....... ze je to pre umyvacku lepsie. a ze je aj dobre pouzivat vsetko jednu znacku , napr. len calgon, len somat.
ja pouzivam calgon, ale ako pises, v tabletkach je aj lestidlo .......
ja davam aj lestidlo, aj sol a + tabletku.
aj teraz som kupila na skusku tie od jary tam tiez pisu ze je tam vsetko, ale prave vcera som dosypala sol.

denduska
3. okt 2009

monci aj my mame 😉 a to si este nevidela nasu vodu, parkrat uvarim v rychlovarnej konvici a mam tam kamenolom, doslova sa olupuje suvisla hruba vrstva zo steny...do pracky keby som nedavala sol tak ani nevidim co periem, lebo okienko bolo taktiez obrastene vapnikom ci co je to,......takze ja sol davam vzdy ked svieti kontrolka a lestidlo tiez.

monikat75
autor
3. okt 2009

veď cessy aj ja mám tie od jari a včera som doplnila leštidlo a akurát mi už svieti aj soľ, takže musím kúpiť

monikat75
autor
3. okt 2009

denduska, cessy díky za rady, čiže budem to robiť ako doteraz, vždy keď bude svieťiť nejaká kontrolka, tak doplním

cessy
3. okt 2009

no podla mna je lepsie ked tam ta sol a lestidlo stale je.... 😉

monikat75
autor
3. okt 2009

a ešte čo ste sa bavili o tom mlieku, tak u nás máme radi mlieko všetci, akurát malý ešte polotučné nemôže, lebo ho z neho strašne zapeká, takže on má Hami alebo občas Sunar a dokonca Veronika do 4 rokov pila ráno keď sa zobudila a večer keď zaspávala mlieko z fľašky - potom sme jej fľašu vyhodili, že už je veľká slečna a odvtedy pije toho mliečka podstatne menej, ale v škôlke dosť často majú mlieko, takže myslím, že vápnik jej určite nechýba 😉