Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

mirustek1
3. nov 2009

cessy-ja som ich tam nenasla,neviem ci to neviem,alebo co..

mirka-tvoje fotky som videla na FB,maly je zlaty aky brckavy. 🙂 ...keby mali moje baby take vlasky 😉

mirka099
4. nov 2009

dakujem mirustek 😵 no tie brcky su pekne, len rozcesavat sa to da len taz za par dni, po umyvani vlasov 😖
cessy videla som aj tvoje foto, mas ich tam, len to nehodilo na spolocnu nastenku... maly je zlatucky.. jaj tie nase deticky, keby take ostali 😅

mirustek1
4. nov 2009

aj ja som stale hovorila,ze keby deti rastli len do 3rokov,take su mile ked su male,no aj ked niekedy su to nervy,
dnes cakam svokru pride na navstevu,

monikat75
autor
4. nov 2009

ahojte, my dnes ideme s Marečkom na očkovanie, už teraz sa toho obávam, lebo vraj toto očkovanie znášajú detičky najhoršie, aj keď to predchádzajúce v júni zvládol celkom v pohode
malý mi je posledne veľmi mrzutý, ešte stále mu nevyšli obidva očné zúbky - včera sa konečne prerezal jeden ale ešte ten druhý len presvitá, nie je vonku, tak ešte musím vydržať, všetko čo chytí do rúčky si pchá do pusinky takže ho to zrejme veľmi svrbí, hoci mu to natieram aj gélikom
veru je to tak detičky sú najzlatšie keď sú maličké ale ten čas tak rýchlo letí, veď aj Nika má už 6 rokov a to tak neuveriteľne rýchlo prešlo, ešte nedávno bola taká drobunká a za chvíľu školáčka je z nej

laurinkadanielka
4. nov 2009

ahojte no aj mne sa pačia vlasky miri tvojho maleho moja ma len par a v zadu sa jej trošku brčkaveju neska je ale zima

mirustek1
4. nov 2009

monikat-mne teraz pripada Klarka uz taka velka oproti Emke,ze od nej vyzadujem niekedy viac ako treba,a pockaj ked pojde do skoly,uz je taka slecna,

nam sa to ockovanie stale oddaluje,dnes som zas musela Emke odobrat moc,skoro som az plakala,lebo hodku stala vo vani,pustala som vodu a ona nic,bola cela studena a na koniec len trochu cvrkla,tak neviem ci ho bude dost,mna z toho trafi.......

monikat75
autor
4. nov 2009

no mirka tak to mi je ľúto malej Emky - sa natrápite s tým odoberaním moču, ja si neviem predstaviť ako by som to riešila s Marekom, lebo on na nočníku ani za svet sedieť nebude, darmo sa ho snažim všemožne zaujať

mirustek a tie vrecúška na moč ti doktorka nedala?

mirustek1
4. nov 2009

do nocnika sa to nemoze,to musi byt sterilne,dr,mi dala flasticku a mozes ju otvorit tesne len predtym,a minule tam vyslo nieco zle,tak som to musela velmi opatrne,aby sa tam nieco nedostalo a mam aj tie vrecuska,ale povedala dr,ze do nich teraz radsej nie,mam skusit do tej flasticky.....no hroza

denduska
4. nov 2009

ahojte,
monci drzte sa na ockovani....ale priprav sa na to ze reakcia byva az po 7-14 dnoch...tak to bolo aj u susedinej malej..prave bola v porodnici a jej muz sam doma s malou..chudak 😒 ja co som si precitala temu v Batolatach Reakcie na ockovani v 15.mesici..tak som rada ze my este ani zakladne ocko nemame dokoncene 😅 , lebo ked to zdrave deti takto hrozne zvladaju, tak co potom moje alergicke atopicke dieta bude robit... a jedna imunologicka mi povedala ze ona by MMR vakcinu urcite nedala skor ako 2rocnemu dietatu, tak som dost skepticka..a vobec cele to ockovanie ma skor desi... ☹
takze, mirustek, bude to len a len dobre, ak sa vam to oddiali, neboj nic 😉 chuderka Emka v tej sprche 😖 ..a ked jej das napit..nic..?

my sa chystame zajtra do Kosic na tyzden, tak budeme balit 🙂

monikat75
autor
4. nov 2009

no denduska tak si ma veľmi nepotešila, že až po 7-14 dňoch reakcia, teda, to je fakt sila ☹
tak si to uži v Košiciach pri rodičoch a hlavne si oddýchni, rodičia ti pomôžu s maličkou tak načerpáš energiu 😉

denduska
4. nov 2009

monci neboj, ak zvladal ostatne ockovania v pohode, tak to bude fajn. Horucka je u tohoto bezna..ale su aj deti ktore nemaju ziadnu reakciu, aj ked ich nie je vela, ale preco by Marek nemohol byt jeden z nich 😉 nam dr.radila 1 hodinu pred ockovanim dat panadol cipok a po 6 hod. zas. Pri druhom ocku som veru dala a nemali sme ziadnu reakciu..keby som to tak vedela pri prvom, skoda. Ja len dufam ze nejakym zazrakom stihneme tie hlupe ockovania pred skolkou kedze teraz je malo skoliek aby kvoli tomu nebol problem...

denduska
4. nov 2009

no u nas su 2 stupne a prave zacalo snezit...takze uz asi prichadza ozaj zima brrr...esteze si kurim v krbiku 🙂 a kde ste vsetky zeny? mne emmka este spi ale uz zachvilku bude hore, tak chytro pisem..

mirka099
4. nov 2009

ahojte babky, moni ani ja ta nepotesim... presne toto ockovanie v 15 mesiaci sme zvladli ako tak v poho. potom po dvoch tyzdnoch zrazu dve noci a tri dni mal horucky, nikto nevedel preco... vtedy mi denduska povedala to co teraz tebe, ze je to opozdena reakcia na ockovanie... zrejme aj bola.. mal vtedy 39,6 a tak a vkuse... v moci ani krvi nic nezistili...
tak dufajme ze Marek to bude znasat lepsie

marcelkova
4. nov 2009

Ahojte ked vas tak citam a ste pri horuckach....moj maly ma uz 5 dni 39 teplotu a kazdy den snim chodim k lekarke ta mi tvrdi ze na nom nic nevidi s coho by to mohol mat tak mu nedala nic len paralenovim sirupom ho nalievam uz mi ani mlieko nechce ...

monikat75
autor
4. nov 2009

no tak baby už to očkovanie máme za sebou, nakoniec som bola prekvapená že to bolo do rúčky nie nôžky, malý bol zlatučky ani len nezaplakal pri vpichu, tak dostal pochvalu od sestričky aj doktorky, inak moje deti fakt vôbec neplačú pri injekciách, iné deti tam plačú až do vyčerpania a moje nič, ale veď tak dobre
a inak nepozorujem na ňom žiadnu zmenu, je to rovnaký huncút ako pred očkovaním, tak len dúfať, že o 2 týždne nedostane žiadne teplotky 😉
marcelkova tažko ti poradiť, keď ani netuším aké veľké máš dieťa, veď teplotu môže mať z hocičoho - napr. aj zo zúbkov, alebo ako sme tu spomínali z očkovania - a inak keď mu teplota neklesá tak povedz doktorke nech mu nasadí ATB, veď to môže byť niečo vážne

denduska
4. nov 2009

marcelkova, treba urcite yvsetrit moc kym nebude neskoro....100%..uz dve sme tu skoncili pri oblickach - tiez nevysvetlitelne horucky... a moc na nom vidiet nebude, to sa musi vysetrit..

cessy
4. nov 2009

ahojte, niekde som citala ze cim neskor je toto poslene tretie ockovanie, tak tym je to lepsie.je to pravda???
denduska kedy by bol najvhodnejsi cas??? 😕

denduska
4. nov 2009

cessy, mas pravdu, ja by som to chcela az tesne pred skolkou..no samozrejme este uvidime co nam nakoniec povedia... inak moja mama aj svokra si myslia ze je to uplne zbytocne, lebo mumps, osypky aj ruzienka su bezne detske choroby a ze ich mali aj oni, aj moj muz..ja nie, ja uz som ockovana...a ze naco sa to vobec ockuje, ved najistejsia imunita je po chorobe...no tak co, ale v skolke im to nevysvetlim asi 😒 no vravim, ta imunologicka vravela po 2.roku...ale niektore pediatricky o tom nechcu ani pocut..ze v kalendari je napisane 15.-18 mesiac... zalezi na doktorke ako je pristupna hlavne...niekto nerobi vobec problem.

cessy
4. nov 2009

neviem ci bude moja pediatricka taka zhovievava.....da sa to aj odmietnut, ze teraz nechcem nech pocka??????

denduska
4. nov 2009

ak bude ochotna pockat, tak ano..ale asi jej budes musiet podpisat do karty ze odmietas a moze sa stat ze ta predvolaju na hygienu..a tam to oni riesia pohovorom a ak rodic odmieta natvrdo tak aj pokutou 🙄
niektore vravia ze po 18. mesiaci sa nemoze ockovat..co je uplna blbost, ved mnohe deti su tak ockovane, ked sa to posunie kvoli chorobe...a tou istou vakcinou sa preockovava v 11.roku..

ale mne to stoji aj za pohovor aj pokutu, nech sa na hlavu postavia..ak uz fakt nemaju od koho tahat peniaze 🙄

cessy
4. nov 2009

denduska to tak vazne beru???to som ani nevedela. 😒

denduska
4. nov 2009

cessy, no spolu s ceskom sme asi jedine krajiny kde sa odmietnutie ockovania tresta pokutou...dobra sprava je ze za vsetky ocko dokopy je to 332 eur...cize za jedno to bude menej... 😀 😅 🙄 no co na to povedat... mna mnohe veci prekvapili, ked som sa v tom zacala vrtat...ale nic pozitivne 🙄

cessy
4. nov 2009

denduska emmka ti uz spinka???

denduska
4. nov 2009

cessy, prave teraz zaspala...nas najnovsi sposob zaspavania - lahnem si s nou do svojej postele a potom az zaspi, odidem...ale musim nechat otvorene dvere, aby som ju pocula keby nieco...

cessy
4. nov 2009

mne uz spinka od pol osmej, neako v poslednej dobe zaspava pri kojeni....to moc nieje dobre ale co uz.
inak asi ho pomaly zacnem odstavovat od nocneho kojenia, v noci ani nepapa len dudka, jak keby som bola zivy dudlik 😒

denduska
4. nov 2009

no mne sa uz Emmka asi odstavuje..lebo vecer si len cucne, asi raz a ani sa to neda nazvat kojenie, potom sa otoci a zaspi...v noci toto iste urobi raz a rano sa trosku napapka...podla mna mi uz as aj mlieko odchadza..uz nemam ten dekolt ako kedysi 😅 no presne toto robila predtym ze len dudkala tak som povedala ze dost a raz-dvakrat som ju nechala tak chvilu...a dala som jej az ked sa fakt rozplakala..ale pomerne skoro ju to prestalo bavit... tak dufam ze sa bezbolestne odstavi, zas ja nemam to srdce ju nechat vyrevovat chuda... 😒

denduska
4. nov 2009

tak ja si idem umyt zuby a hajat..dnes som tu pre zmenu bola sama ja 😀 bru nocku vsetkym 😵

mirka099
4. nov 2009

dedni ty sa lucis a ja akurat prichadzam ☹

mirustek1
5. nov 2009

ahojte-no s tym ockovanim ste ma vystrasili,ja neviem ci by som odmietla,nerozmyslala som doteraz nad tym a ja som sa dala prvy krat zaockovat proti chripke,ja to moc neuznavam,ale prehovorila ma susuda,ona je sestricka u mojej dr.Vy sa davate ockovat?
inak dnes sa prekonavam.upratujem kuchynsku linku,len dufam ze to aj dorobim,vonku prsi............brrrrrrr 😀

mirustek1
5. nov 2009

no kde ste vsetky,vy ma takto nutite upratovat..... 😀