Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

ada11
16. mar 2009

maminy jednej mojej známej dcéra má ovčie kiehne, rozmýšľam či mám ísť na "návštevu" aby to Maťka mala za sebou a aby nevymeškala potom 3 týždne zo školy /a ja z roboty/, ale určite by to hneď dostala aj Anet a bojím sa či zvládnem dve horúčkové deti.... 😉 Čo by ste robili, riskli, že to nedostane hneď v škole, ale dajme tomu v 2. stupni ZŠ alebo by ste na tú návštevu šli...

cessy
17. mar 2009

ada11, neviem ti poradit, ale ja by som to asi neriskovala, nieje anetka moc mala na kiahne??neviem, vobec sa tomu nerozumiem ☹

jeliska
17. mar 2009

adi ja si tiez myslim ze je anet mala este na kiahne to by som urcite neriskovala viem ze to nie je dobre ked to dostanu deti do jedneho roka tak este pockaj alebo chod s matou ale daj ju potom k babke 😀 n
inak dobre ranko ani som vas nepozdravila neviem co mam varit poradite mi chcem robit francuzske zemiaky a neviem aku polievku nejaku rychlu 😖 😖

monikat75
autor
17. mar 2009

ahojte, ja by som to adi určite neriskovala, napr. ja som nemala kiahne vôbec a dúfam, že ani mať nebudem
a tiež vám prajem dobré ránko všetkých - jeli ja som práve dovarila paradajkovú polievku - to je taká rýchla, a našťastie Marek na ňu nereaguje ekzémom, alebo ja zvyknem variť zeleninovú z mrazenej zeleniny - to je tiež veľmi rýchla, už len tam pridám zemiaky a koreniny a do pol hodiny je hotová - dúfam, že som ťa inšpirovala 😝

jeliska
17. mar 2009

adi tak som si nieco precitala cez net a smrtelne a nebezpecne je pre deti do 2-3 mesiacoch tak neviem anet to uz ma za sebou tak mozes ist na navsetevu , inak teraz by mala dorazit na Slovensku ockovacia latka proti kiahnam , tu v Cechach to uz normalne ockuju medzi 15-18 mesiacom dietata .

denduska
17. mar 2009

pekne ranko,
adi, aj podla mna je anet na kiahne mala, inak vraj male deti ak to prekonaju, nemusia mat potom dozivotnu imunitu, takze by to bolo zbytocne..
Inak moje fotky sa nasliiii, hura, moj muz ich vyhrabal v nejakom archive v pocitaci, neviem ako to urobil, je david copperfield 😀
Jeli, neviem ci hraskovu mozes, ja ju mam velmi rada, ale teraz nerobim....to je tiez lahke..podusis hrasok, okorenis, osolis, das 2 klinceky...potom klinceky vyberies a pomixujes....koniec 🙂

jeliska
17. mar 2009

tak nakonec som spravila zeleninovu 🙂 hraskovu spravim nabuduce inak diki no dufam, ze nemam surovu mrkvu je nejaka tvrda ☹ a zemiaky makke 😒 hadam sa to bude dat jest tak vam prajem dobru chut k obedu 😵

monikat75
autor
17. mar 2009

jeli tak som rada, že som ťa s tou polievkou inšpirovala 😝
inak ako prežívaš prvé mesiace tehotenstva? mne bolo pri Marekovi prvé tri mesiace strašne zle na žalúdok - síce som nezvracala ale skoro nič som nemohla jesť - od všetkého mi bolo ťažko a to bolo aj počas Vianoc takže ani kapustnica ani šalát - nič sa nekonalo, zato tieto Vianoce som si to už vychutnala
a ešte si písala, že malej ste dali hovädzie mäsko - to si jej dala také to polievkové hovädzie a ako si jej to pripravila spolu so zeleninkou? no asi ti už dávam zabrať toľkými otázkami takže to už bude všetko
prajem vám všetkým príjemný zvyšok dňa - u nás je dnes celkom pekne - slnečno, aj keď momentálne sa trochu zamračilo ale zatiaľ neprší

ada11
17. mar 2009

ahohte maminy, ďakujem za názory, ešte rozmýšľam...kebyže sa to tak dá, že len Maťka a nechať ju u babky, ale to nemôžem našim urobiť, lebo ak by mala vysoké horúčky, tak Maťka vždy aj zvracia a končíme na Degane /do svalu na pohotovosti/ a pod... Všetko má výhody aj nevýhody, len ma šľak trafí ak to dostane niekedy v 1.alebo2. ročníku a bude 3 týždne doma.... 😉

cessy
17. mar 2009

ahojte,ja som tu cely den nebola, ale uz som vas cele docitala. my sme zas neaky rozkaslany.. ☹ . dnes som s malym behla k lekarke. ze sa nam to zas vratilo, tak mu zobrala krv a vyteri, tak som zvedava co mi zajtra povie ☹ .zapal nema ziaden, o to som uz dnes volala.
aku odsavacku na sopliky pouzivate??ja mam taku do pusy Chicco a neako mi to tym nejde 😒 .pouzivate niektora tu na vysavač??aka je??mate s tam skusenosti??

jeliska
17. mar 2009

ahojte
🙂 moni mne nebyva vobec zle nastastie a polievku som robila len zeleninovu a masko hovadzie to robil tibco uvaril vo vode a najemno nasekal a spravil k tomu ryzu .Moc jej to chutnalo .
cessy tak ti drzim palce nech nie ste chori ale zdravi 😉 a nja pouzivam klasicku odsavacku, sestra ma na vysavac a nemoze si ju vynachvalit, keby sme mali koberce a teda vysavac tak si ju urcite kupim u nas stoji v lekarne cca 225 cz ale uplne vytiahne vsetky hlieny nie jak ta obycajna co tahas a furt tam je 😠
idem kukat ordinaciu a co vy elina dnes bola rano nejaka umrncana vobec mi nechcela doobeda spat nakonec zaspala o 11,30 a do 14,00 a potom okolo 16,00 do 17,00 no uplny blby rezim to som bola akurat v prace a som prisla o 18,30 a ulozila som ju a spinka
tak krasny vecer prajem 😉

johanka0805
17. mar 2009

ahojte hladam nejaku mamicku s ktoru by som si mohla pokecat o hocicom mam 20 a 11 mesacneho synceka byvam u svokrovcov ale nie nastalo aspon dufam tak please napiste niektora ☹

denduska
17. mar 2009

ahojte,
ja som prave malu ulozila a chytro som sa osprsila a umyla si vlasy lebo som uz vyzerala ako cisty bezdomovec.... prave skusam odsavat mlieko...ach joj...
cessy, odsavacku na nosik na vysavac mame my, je to super vec, nedam na nu dopustit...stala tusim okolo 300 korun.

jeliska
17. mar 2009

ajoj johanka vsak mozes pokecat s nami so vsetkymi radi ta medzi seba prijmeme 😉 no deni to som dnes aj ja robila umyvala som si vlasy 😝 😀

ada11
18. mar 2009

dobré ránko maminy.. 🙂 Tak to sme sa na tom umývaní vlasov asi dohodli, lebo aj ja som v klube-tiež som si včera umývala vlasy 😀 Ja mám tu ústnu odsávačku, no nič-moc, asi by som si mala kúpiť tú na vysávač. 😉

cessy, to je fajn, že zápal nemáte, ja behnem asi teraz dokine, lebo Anet má ten kašlisko strašný a vlhký. Mňa už porazí ak bude treba ATB 😠 Chrčí teda riadne, do toho ešte idú aj zúbky, na ďasienkach má už biele paličky, len sú ešte neni prerezané, ale keď jej pozriem do pusy, tak je to pekne vidieť 😉

Chorí nech sa vyliečia a zdraví nech neochorejú. 😉

monikat75
autor
18. mar 2009

ahojte - johanka vitaj medzi nami, tu su určite budeš mať s kým pokecať 😝
my máme odsávačku len tú ústnu ale Marek mal našťastie soplíky len raz, takže o inej zatiaľ neuvažujem
dnes už idem naozaj do tej poradne s malým potom vám napíšem koľko váži - adi nám ešte zúbky ani nepresvitajú, neviem kedy sa už konečne prerežú ☹
prajem vám pekný deň a tiež všetkých chorým detičkám skoré uzdravenie - a adi dúfam, že Anetke nebude treba tie ATB

cessy
18. mar 2009

ahojte vsetky, aj ja som si vcera umyvala vlasy..takze sme sa asi dohodli...
do rana sme zas maly noc 😠 ...malemu stekali hlieny do hrdla a dusil sa, viac som ho mala na rukach, ako v postielke ☹ . teraz o 10:oo budem volat o dalsie vysledky, som velmi zvedava....v noci mi plackal zo sna, tak mi ho bolo luto a nevedela som mu pomoct,tak sme sa nosili a tak mu bolo dobre...
jeliska tak to je super ze ti nieje zle, mne pri malom tiez nebyvalo zle, len mi velmi vadili pachy (chladnicka-v tej som mala 5 pohlcovačov pachu a stale mi smrdela, umyvacka riadu....)

denduska
18. mar 2009

adi, juj nech sa Anet uz vyzdravi, to je najhorsie ked sa raz zacne lepit nieco....
mne mala v noci sa stale budila a stale nasavala, mlieka mam dost, bo rano sa mi podarilo odsat hura 125 ml..tak ja uz neviem ci je hladna alebo smadna alebo ma len zle sny...
Mna dnes strasne boli hlava ale strasne, tak dufam je to len z tej noci, a nelezie na mna nic....

jeli, mne byvalo strasne zle az do 5. mesiaca, a potom ked som prestala vracat, tak ma napinalo aj tak, a z vonaviek ma napina dodnes.... 😝

a johanka, ahoooj, vitaj medzi nami 🙂

cessy
18. mar 2009

co dobre ste mali dnes na obedik?? 🙂

ada11
18. mar 2009

johanka, vitaj v našom "klube" 🙂

cessy, Anet spapala 130 ml príkrmu - ryža, mäsko, mrkva, karfiol a trochu brokolice 😉 Ešte sa dotlačí MM a pôjdeme von, dokina povedala, že máme mať normálny režim, dávam Sinupret a Hedelix, uvidíme ako bude ďalej.

cessy
18. mar 2009

ada no krasne ti papa, mne sa maly akosi zasekol,spapa 5-7 lyžiciek a zacne plakat, mrvi sa, odvraca hlavku, ale MM si da potom plnu davku 🙂

denduska
18. mar 2009

my sme dnes mali, teda emka mala mrkvicku, zjedla celu misku, som len kukala ci to je moje dieta..no ale odhadujem ze to mohlo byt tak 50 ml... nie ako Anet, adi 😀
a ja som mala vyprazany syr a hranolky...nieco lahko stravitelne a zdrave 😅 😅

inak to aj u vas je taka metelica? tu je nenormalna, fuka ako besne, snezi....no hroza.... 😠

cessy
18. mar 2009

teraz som mu robila ryzovu kasicku s jablckom a spapal 50g...

denduska aj tu je to pocasie hrozne...fuka vietor...obcas sprchne...

monikat75
autor
18. mar 2009

ahojte my sme boli dnes v tej poradni, malý váži už 8800g, takže za 5 týždňov pribral 650 g, ja som malému dnes varila zemiakovú kašu s kalerábikom - také zeleninové pyré a veľmi mu to chutilo a cessy aj ja som minule robila ryžovú kašu s jablčkom a chutilo mu to ale pritom surové jablko vôbec nechce a banán tiež nie - minule som mu po dlhšom čase skúsila dať banán a až ho striaslo, a potom už mi nechcel otvoriť ústa ani na výživu, kým nezistil že to už nie je banán - no hádam si raz zvykne 😒
u nás bola dnes tiež metelica akurát keď sme šli do poradne ešte šťastie že bol manžel doma tak sme išli autom ale potom sa vyčasilo a bolo krásne jasno - ale vietor fúka aj tu

jeliska
18. mar 2009

ahojte 😉 teda moni gratulujem k vahe nasa eli ma len 7700 g no je videt ze to je chlapa ako buk 😀 My sme dnes isli mimo Prahy ku kamoske, ktora sa prestahovala na dedinu , predtym byvalli vedla nas 😒 a teraz tak daleko.No ako sme isli tak busom sme sa skoro nezmestili do dveri.Eli sa pohrala s malymEnom, ten je o mesiac starsi a leze vsade kde sa da 😀 nasa sa ho snazila opakovat ale furt padala na zadok 😀 😀 Potom sme isli na prechadzku ale fukal silny vietor pritom svietilo slniecko tak sme deticky odstavili na zahradke a my s kamoskou sme klabosili.Museli sme ist uz o 13,00 domov lebo busy idu malo a ja som musela ist na 15,30 do prace.Inak my sme mali na obed kuracie prsicka s ryzou a takou rajcinovou omackou mnam a Eli s malym mali brokolicu kura a zemaky
inak asi som to zakrikla s tym ze mi je dobre ☹ dnes rano mi bolo nejakio blbe a tak som vracala samu zlc fuuuuuj
ale to asi preto, ze som sa nenarankovala hned ako som vstala 😖
inak aka znacka je ta ryzova kasa ?Skusim ju kupit eli, ona zboznuje kase a ide tam mlieko? Inak moni my banan zboznujeme Vcera som jej ho dala do ruky a jedla sama no vcsinou bolo na zemi 😀 ale mala aj v puse 😵
deni mnam syr ja by som si dala hned len smola ze Tibor je alergicky na syr a nechce mi ho spravit 😖 tak pockam ked prides a spravis mi, ok 😀
cessy a tu kasu kupujes s jablckom alewbo to tam davas ake chces ovocie teda to je otazka aj pre moniku
inak adi esteze neberete tie antiboitika a co ako si sa rozhodla pojdete kamoske a chytite kiahne?
Tak sa zatial majte krasne ppapap

ada11
19. mar 2009

jeliska, asi na návštevu nepôjdeme, keď je teraz Anet takáto soplavá a má kašeľ, keď si predstavím, že zase by mala horúčky a ešte ani z jednej choroby nie je vyliečená a mala by dostať druhú, tak mám pocit, že by ju todosť vyšťavilo... 😉 Snáď to, že ti bolo zle bola len jednorázovka 😉

monika, tak to má Marek peknú hmotnosť 😉 ani Anet nie je banánová 😉

denduska, syr..mňam, mňam...to mám veľmi rada.... 😉 ajja si dávam sem-tam také ľahko straviteľné jedlá bohaté na samé vitamíny, živiny, minerálne látky a stopové prvky..... 😀 😀 😀

cessy, malinký ako? Už nemá kašlík? 😉

johanka, kde si sa vytratila? 😕

monikat75
autor
19. mar 2009

ahojte, akurát dováram obed, ale na skok som sem odbehla pozrieť 😉
denduska včera som videla v správach - dávali obec Mošovce- to je niekde tam pri vás nie - blízko Turč. Teplíc a teda tam bolo snehu a snehu - to aj vy máte toľko? u nás nemáme žiaden sneh ani štipku hoci včera bola metelica ale neostávalo nič a dnes máme zase krásne slnečno ale chladno - 5 stupňov

jeli ja som mala kašu sunarku ryžovú s banánmi - tam mu ten banán nevadil a teraz som kúpila zase sunarku - pšeničnú s ovocím len som si nevšimla že to je mliečna takže budem musieť pridávať UM, nevadí
inak ženičky dávali ste už detičkám jogurt - lebo som čítala v HAMI receptoch, že na olovrant sa už môže dať biely jogurt alebo ovocný - taký nesmotanový , tak som mu predvčerom dala biely jogur, nastrúhala som mu tam piškótky a dochutila som to štavou zo zaváraných černíc a veľmi to maličkému chutilo 😅
a dnes som mu spravila zeleninovú polievočku z viac druhov zeleniny a pridala som tam bezvaječnú cestovinu a spapal 110 ml, takže už sa učí aj na polievočky, lebo tie veľmi nechce, hlavne brokolicová mu vôbec nechutí ☹

prajem vám všetkým pekný deň

ada11
19. mar 2009

monika, jogurty by sa mali dávať až od ukončeného 10.mes. a u dojčených detí sa môžu /ale nemusia/ dať až po roku 😉 Veď do mliečnej kaše sa pridáva voda nie mliečko? Do nemliečnych sa dáva mliečko. Tak ak máš Sunarku mliečnu, tak načo pridávať UM?.

jeliska, ja mám nemliečnu kašu od Nestlé a je chutná 😉 Ja odsávam MM do tej kaše. 😉

monikat75
autor
19. mar 2009

adi ja som sa pomýlila, som chcela napísať, že nemliečnu kašu som kúpila, takže tam ide mliečko

a takže ty by si radila, nech radšej nedávam tie jogurty? a prečo potom píšu v dojčenských receptoch že ich detičky môžu 😕

monikat75
autor
19. mar 2009

práve som si pridala nové foto do albumu, ak chcete tak nakuknite - to sú najaktuálnejšie Marekove fotky 🙂