Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

jeliska
19. mar 2009

ahojte 🙂 prave dovaram super rychly obed cestoviny kuracie masko s omackou mnam, vyborne.Akurat sme prisli od kamosky co chodievame na tie modlitb. stretnutie,nebola som s nimi asi 2-3 tyzdne a uz kopa novinek .Jedna mamina je tehulka a caka v septembri uz 6 dieta ma 39 ale v pohode zatial.A bola s nami aj kamoska co ma maleho 6 tyzdnoveho chlapecka tak som si vyskusala ake to je s takym malym a super uz sa tesim aj ja.Dnes nas bolo kopa maminek inak ta kamoska ma termin 22 sept. presne o mesiac skor ako ja, tak mozme kocikovat alebo skor nosit.Rozprasvala mi o takom nosici tak chcem sa ist pokukat na vystavy.A ta druha mamina co ma teraz toho chlapecka tak ho stale nosi v baby vaku tak asi tak dopadnem aj ja 😉
inak k tym jogurtom som niekde citala ze sa mozu od 8 mesiaca ale iba biele tak este kuknem na nete

jeliska
19. mar 2009

tu som nasla clanek co ano co nie pre kojencov.....http://www.zdravcentra.cz/cps/rde/xbcr/zc/PED20...
inak na nete je spusta clanku a vela sa to rozchadza tak potom si vyberajte

ada11
19. mar 2009

k tým jogurtom, niekde píšu od 8. mes. niekde od 10. mes.. Ja ich zatiaľ neplánujem dať do stravy , veď ešte sa ich napapá dosť. Myslím si, že je to ešte zbytočná záťaž na organizmus - obličky a pod.... 😉

monika, aj som si myslela, ža si sa pomýlila, lebo len tak to dávalo význam 😉

denduska
19. mar 2009

ahojte zeny,
monci kukla som rychlo fotecky, malinky je super 😎
my tu uz nemame takmer sneh, ale zima je tu neskutocna, boli sme so susedou trochu kocikovat, takmer sme zmrzli, ona ma tiez take dievcatko ako ty jeli, a v oktobri caka druhe babo 😉 inak mosovce su tu blizko, mas pravdu monci, je tam krasny kastiel s parkom, zvykneme tam chodit na prechadzky. Takze oni maju este sneh, fuha, sice aj vo Valci sa lyzuje este jedna radost a na Martinkach ani nevravim... ale ja lyzovat neviem, takze mam smolu 😀
nosic som chcela aj ja, ale mame taku lepsiu klokanku a aj tak nosi malu uz len manzel, lebo mne idu ramena odpadnut...slovom nic pre mna...som slaboch 😅
vcera som dala malej na veceru nie ryzovu kasu ale vyzivu Frutapura od Hami, s trochou mlieka som jej rozrobila aby to nebolo taker huste....a zobudila sa sice o desiatej, ale len som ju hladkala a spala do druhej! huraaa! tak uvidime co bude dnes, inac drahe to je riadne, budem si to radsej sama robit, to su jabka s bananom a jablkovou stavou mixovane...

denduska
19. mar 2009

jogurty, neviem, ja ich zatial davat nebudem, my sme nepriatelia kravskeho mlieka 😀 ale casom urcite zacnem, aj si kupim jogurtovac, moja mama ma a je to super a tie jogy su aj zdravsie.

ozaj my mame dnes sviatok, presne 7 mesiacov, tak dufam ze sa emmka bude podla toho aj slusne spravat a nezlostit mamku 😀

monikat75
autor
19. mar 2009

tak denduska blahoželám Emmke k 7. mesiacom a prajem hlavne veľa zdravíčka, s tým lyžovaním sa netráp ani ja sa neviem lyžovať, ale nevadí, ja má aj tak radšej leto a plávanie, to našťastie zvládnem

adi a jeli díky za tie názory za jogurty, aj ja som to práve teraz pozerala cez google a tiež mi našlo raz že už od siedmeho mesiaca, inde od 8,5 mesiaca a v treťom články že až od roka ako si ty písala adi, tak potom aby sa v nich človek vyznal, ale radšej s tým počkám, veď máš pravdu, že ešte sa ich napapajú dosť 🙂

cessy
19. mar 2009

ahojte, ale ste toho popisali...

adi maly uz celkom fain, vysledky dobre, takze nemusime ist na antibiotika, toho som sa najviac bala,ale keby trebalo, tak co uz 😒 , v noci sme boli hore od jednej do tretej, nemohol vobec spinkat, co ho tak dusilo a moc kaslal, ale uz bez teploty.

jeliska ja uvarim ryzu vo vode a potom tam pridam jablcko a este trosku povarim, mixnem a je hotova, ak mam trosku mliecka odsateho, tak tam pridam, ale uz nevarim...ja krabicovekase vobec nedavam...

my sme dnes mali na obed kuracie masko+ruzickovy kel+zemiacik, dala som tam aj kusok jablka, ale maly mi zas zjedol len 50g...neviem co mam robit, aby mu viac chutilo...dnes ani to jablcko nepomohlo.. ☹ ..

☹ ja som citala, ze jogurty sa mozu od ukonceneho 8mes.

cessy
19. mar 2009

aj my blahozelame Emmke...
pozrite do albumu, dala som tam zopar fotiek 😵

denduska
19. mar 2009

dakujeme 😵

ja sa snazim uhackovat ciapocku, prvu som hackovala len tak od oka a celkom vysla a teraz hackujem podla navodu tak som zvedava....aj ked soptim lebo mam maly hacik tak ci nebude prilis tuha..no ale tak uvidim...

cessy, aj moja emma nechcela par dni vobec jest, odvracala hlavu, dve lyzicky a koniec a plac...a teraz znova papa, asi nie je taky hladny, to sa spravi, neboj, a asi ani nema chut ked je chorucky...

cessy
19. mar 2009

denduska takato si ty sikulka....ja som rada, ked sa sem obcas dostanem, maly mi moc volneho casu neda.. ☹

a kolko ti mala spapa na obed??

jeliska
19. mar 2009

cessy a moni krasne fotecky 😉 😉 deni tebe teda hlavne emke blahozelame
inak klobuk dole ja hackovat teda veru neviem ☹ ani teda sit som teda uplny anti talent 😖

denduska
19. mar 2009

cessy, ja inak vobec nemam cas, teraz spala hodinku a to neviem co sa stalo..inokedy polhodka a dovi...takze ja tiez nemam vobec cas, net zvyknem mat zapnuty a obcas nakukujem sem co noveho....

ona nepapa vela, na gramy to neviem odhadnut ale podla flasky to moze byt asi 60 ml....dnes spapala tolko a myslil ze by si este aj dala, ale uz nebolo ohriate 😀 tak sme sa dokojili, to bolo o 12., a zatial nevyzera hladna....o tretej jej idem dat takych 40 ml kasicky a na veceru zas to ovocne pyre....lebo sa mi strasne posledne dni budila v noci, tak aby ju zas neprepadol hlad...uvidim co to urobi.... 😕

cessy
19. mar 2009

jeli dakujem.. 😅

denduska a ty jej cez den uz mliecko nedavas??

inak k tomu sitiu a hackovaniu..jasom tiez antitalent na taketo veci.... 🤐

jeliska
19. mar 2009

Idem sa pomzlz chzstat do prace tak sa tu majte krasne a oyvem sa vecer inak deni aj mz sme mali take obdobie okolo 6-7 mesiaca ye mi spavala pol hodkz resp. 40 minut a konec teraY YASE STRAJKUJE IDEM JU SKUSIT DAT USPAT POKZM NEDOJDE MANYEL No prosim bucha mi tu do klavesnice ye sa mi tu ymensuju pismenka a capslock yapina idem pap

jeliska
19. mar 2009

jeeej prepacte eli mi popletla klavesnicu 😅

cessy
19. mar 2009

jeli ved citam, ze v akom jazyku to pises 😀 😀 😀

denduska
19. mar 2009

cessy, jasne kojim ju doobedu asi 2 krat, poobede tiez, na vecer ma teda kasu a potom..ako vydrzi...ale najneskor o pol jedenastej je vacsinou hore a kojime....niekedy aj kazde dve hodiny... 😅

cessy
19. mar 2009

denduska a kase ty davas ake??mliecne s UM??alebo tiez varis??

ada11
19. mar 2009

denduska, emmke všetko najlepšie 😉 ty sa musíš fakt nudiť keď hačkuješ 😀 ale nie, moja švagriná štrikuje, kebyže viete koľko máme doma papúč a ponožiek 😕 😀 dendi, čo si myslíš o biorezonančnej metóde /môžeš sa opýtať aj manžela/, môže to pomôcť Anet na ten hnusný vlhký kašeľ alebo to nemá zmysel /bojím sa aby jej to nezišlo dole na priedušky/ 😉

monika a cessy, no pekné fotečky 😉

jeliska, moja švagriná má 6 detí a posledné rodila ako 43 ročná 😕 ja to obdivujem, lebo ja by som to nedokázala. a ty na čom fičíš, keď si stále v pohybe 😀

jeliska
20. mar 2009

dobre ranko 😉 idem dnesa do prace na 10 hod tak tu nebudem cely den ☹ akurat sa napchavam so strudlou 😅 a na obed mam zapecenu tresku so smotanovymi zemakmi mnam tak sa tesiiim
tak sa majte krasne vonku nam svieti slniecko super den pa

cessy
20. mar 2009

jeliska pekne si nam narobila chute...

podla mna je velmi dobre ked je mamicka pred porodom a pocas celeho tehulkovania v pohybe, teda ak nema zdravotne problemy, ja som tiez pracovala do posledneho dna... 🙂este den pred porodom som bola v praci..tiez zalezi od prace, samozrejme. neako som si to nepripustala a vnimala som len vacsie brusko pred sebou, ktore mi nerobilo problemy 😕

denduska
20. mar 2009

krasne ranko,
jeli mnaaaaaaam. Ja mam na obed madarsky gulas, manzel robil, tiez mnam.

cessy, ja jej davam nemliecnu ryzovu, zarabam s mojim mliekom, ale citala som tu na MK ze niektore kocky zarobia s vodou, struhnu do toho jabko alebo ine ovocie a hotovo.. Ale budem jej varit normalnu ryzu, len musim tu kasu najprv spotrebovat lebo to treba do 4 tyzdnov po otvoreni...

adi, no ja som bola kedysi hackovaci a pletaci maniak....aj sijem obcas ale len jednoduche veci...este na strednej som naposledy si sila minisuknu a stale sa mi zdala dlha, tak som z nej strihala, mali by ste vidiet aky opasok z nej nakoniec bol 😀 ale naposledy som usila baldachyn a hniezdo malej do postielky. Inak len podhynam nohavice a podobne... Ale teraz mam cas akurat na ciapocku, lebo to je rychle, ved ked sa mi podari, dam ju do albumu, tiez ho musim obcerstvit 🙂
na biorezonancnu metodu sa opytam..ja musim tiez postudovat nieco o tom..

aj u nas je krasne ale zima, ake prekvapenie... 😠 😀

monikat75
autor
20. mar 2009

ahojte prajem krásne ránko - u nás slnečné ale chladné a veterné ☹
si predstavte že môj Marek v noci spal v kuse od 22.OO hod až do 5.15 hod. normálne som nechápala vyše 7 hodín v kuse - snáď to teraz nezakríknem 😒
no denduska ty si sikulka keď vieš šiť aj hačkovať - ja som tiež antitalent na takéto veci - jediné čo som urobila bolo že som si ešte ako študentka uštrikovala šál, ale tiež nebol nič moc 😝 a občas by sa fakt zišlo že by som vedela aspoň trochu šiť, lebo či už zips vymeniť, alebo presne nohavice podhnúť, stále musí m behať za krajčírom, lebo to neviem sama urobiť a ani stroj poriadny nemáme, len taký starý šrot 😖

cessy pekné fotky, Alexko je krásny, okatý chlapček 🙂
cessy a to akože ty si vôbec nebola 6 týždňov pred pôrodom už na materskej či ako, keď píšeš že deň pred pôrodom si bola v práci - a kde si pracovala?
a ozaj cessy aj ja si myslím, že maličkému teraz menej chutí, lebo je choručký, inak dúfam, že už ti menej kašle a že mu je už lepšie, prajem skoré uzdravenie

cessy
20. mar 2009

monikat my mame taky rodinny podnik, predajnu, sklad, tak tam som bola,
nie 6 tyzdnou pred porodom som veru nebola doma...bola som ale 3 dni a to som sa nudila, tak som isla do prace.a v pondelok som bola v robote a v utorok naporodnom stole 😉

denduska
20. mar 2009

tak my sme boli teraz na prechadzke v Mosovciach..snehu tam sice uz nie je tolko ale zima ako na sibiri, neskutocna...a to som bola naobliekana, ale aj tak som drkotala...a ze dnes sa zacala astronomicka jar...ha ha 0 stupnov vonku 😠
teraz uz sedim doma pri piecke, juuuj 😵

cessy aj ty si rodila v utorok, aj ja 😀 fotky su inak krasne, ale to vyzera ako v atelieri...ci nie..? 😕

cessy
20. mar 2009

ano denduska v utoruk tyzden pred tebou 😉
ano tie prve su z ateliera, dakujem, idem pozriet vase a ak maly nebude plackat, tak este neake pridam..

monikat75
autor
20. mar 2009

aj ja som sa bola dnes s malým prejsť, bola som na pošte a potom pre Veroniku v škôlke - keby som nemusela, tak by ma von určite nikto nedostal, my síce sneh nemáme, ale tiež neskutočná zima, síce teplomer ukazuje 6 stupňov, ale fúka taký studený vietor, že som mala pocit, že je nula
denduska, tiež som rada, že som už doma v teplúčku 🙂

ivet100
20. mar 2009

ahoj monikat75, tak uplnou nahodou som sa dostala na tuto temu a tiez sa velmi rada k vam pridam,pretoze tiez nerada vstupujem do fora,kde uz maju rozrobenu diskusiu stale tie iste mamicky, tak snad sa budeme mat o com rozpravat, som z Prievidze a mam 14 mesacneho chlapceka Tobiasa 😉

denduska
20. mar 2009

ahoj ivet, ja ta zdravim prva 😀 pozeram ze ani nemame k sebe daleko, teda od nas konkretne je do PD tusim 23 km 😉
ja teraz pozeram Hriesny tanec...asi miliontykrat, pomaly sa mozno poberiem spinkat, dnes bol dost perny den...

jeliska
20. mar 2009

ahojte no pridavam sa tiez aj ja som rodila v utorok a tiez som bola v pondelok este v praci s tym , ze urcite neporodim az za tyzden inak ivett vitaj 😉
nase deturence su same utorkove a co ty moni ada a ivett 😉 idem spat dnes sme mali navstevu a bola som v praci tak uz mam plne zuby 😉