Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

cessy
20. mar 2009

ahoj ivet, aj ja ta zdravim....od nas je to zas okolo 50 km, takze ani mi nemame k sebe daleko 😀 .

denduska robis aj doma neake kasicky??ak ano daj neaky tip. a co zajtra k obedu?? doteraz som rozmyslala co muzovi navarit, ale posledne necele dva mesiace aj drobcovi ☹ .

jeliska
20. mar 2009

inak ivett tobias je krasne meno som rozmyslala nad nim ak by to bol chlapcek
inak ako sa mali volat vase deturence ak by boli opacneho pohlavia?My sme sa nemohli s muzom dohodnut ja som chcela Matus Muz Marek tak nakonec sme dali kompromis Anderej ale to sa nam mooc nepacilo tak nevim asi by sme si museli zvyknut ak by bola Eli chlapec .Mne sa pacil este Jakub ale nie Kubo, Tomas.Tobias ,Tadeas....

cessy
20. mar 2009

ahoj jeli
ty este nespis??nie si unavena?? a co mimi??este stale ti byva zle??
my keby sme mali dievcatko tak by sa volala Vaneska, to vybral muz, ja som vyberala pre chlapceka 😉

ada11
20. mar 2009

Anet sa narodila vo štvtok a Maťka v piatok 😉 Pri Maťke som mala termín 15.9. a pri Anet 15.8.

Mne sa páči chlapčenské meno Martin, ale mužovi nie, ani s tým nesúhlasil, takže my máme aj druhé dievčatko, lebo sme sa nedohodli na chlapčenskom mene 😀 Na dievčatách sme sa dohodli bez problémov, takže mi môžeme mať len bambuľky. 😀

ivet, vitaj v klube 😉

ada11
20. mar 2009

jeliska akurát je u nás brat so ženou a dohadujeme sa kedy pôjdeme na dovču a do Prahy a vyzerá to tak, že do Prahy by sme mali ísť cca 18. júla 😉

cessy
20. mar 2009

ahoj adi myslela som, ze uz vsetky spite 🙂

cessy
20. mar 2009

uz si tu ani ty neni??
no tak isem aj ja spat..dobru noc a pekne sny 😲

monikat75
autor
21. mar 2009

ahojte, vitaj ivett, no tak ja to mám do Prievidze trošku ďalej, až 180 km, ale stále menej ako k tebe jeli do Prahy 😉
no tak ja sa nepridám do klubu utorkových ☹ , lebo ja som Mareka porodila vo štvrtok 31.7. a Veronika sa narodila v piatok 5.9.03
jeli a tvoj muž má dobrý vkus - keďže sa mu páči meno Marek ale aj Tobias je pekné meno
my sme od začiatku mali vybrané pre chlapčeka meno Marek a keby bolo druhé dievčatko tak by bola asi Martinka alebo Dianka, ale aj Vaneska sa mi páči, len manžel povedal, že aj slovenských mien je dosť pekných, že načo dávať zahraničné, tak sme pri Veronike mali vybraných až 5 dievčenských mien - tuším okrem Veroniky tú Martinku, potom Eriku, Dianu a to piate si už nepamätám

inak ivett dúfam, že nám zostaneš verná, lebo už sa k nám pridalo veľa ďalších mamičiek ale potom stále niekam zmiznú - s výnimkou teba cessy no a samozrejme my sme tu stále - ja, ty jeli, denduska, ada a občas aj tanička
majte sa pekne, prajem pekný deň

jeliska
21. mar 2009

ahojte 😉 idem uspat eli no moni asi to tak vyzera, ze ak to bude chlapcek tak bude Marek - 😉
Eli place tak potom sa ozvem 😉

jeliska
21. mar 2009

inak mne sa dnes nic nechce 😒 slnko svieti asi pojdeme niekam na prechadzku ale ked to tak vidim asi do nakupneho centra 😅 a co vy co mate dnes na plane

denduska
21. mar 2009

caute babenky,
dnes mam muzika vynimocne doma, rano dosiel zo sluzby...a hybaj ho pratat dvor po zime, tak vzal malu do kocika von...tri hodiny tam bola s nim! A vonku su 4 stupne 😅
My keby sme mali chlapceka, tak by bol po tatovi Tono...aj ked meno je teraz nie velmi moderne, no ale v ich rodine je to tradicia 😅 Ale ja ho volam Toník, Toncik, Tonco, Toniak 😀 Ale ja keby som vyberala tak by bol asi Tomas..strasne sa mi paci to meno 🙂

cessy, ja robim vacsinou ryzovu, ci uz instantnu alebo zmixovanu ryzu, a do toho nejaku prichut..napr.teraz som otvarala cucoriedkovy kompot, neni velmi sladky, tak jej cvrknem zo stavicky....alebo jabko..banan..slivku..alebo z detskej vyzivy.
a do kukuricnej jej miesam zeleninku...
no, mala sa mi tu sucha po podlahe, idem... 😠

jeliska
21. mar 2009

ozik a co isli ste volit?Ja by som isla ale to by som musela osobne takze mozno az druhe kolo 😀 inak deni u vas tam umrel nejaky clen okrsdkovej komisii?Pocula si o tom a bola si?

cessy
21. mar 2009

ahojte,konecne som sa sem dostala a docitala vas 😵

monikat som rada ze ste ma tu takto prijali...lebo ked som do neakej temy napisala, kde mali takto mamicky rozdebatovane, tak nikdy ziadna odozva...tak som sa tam citila navyse a ako som uz pisala, pripadalo mi to ze si pisem sama so sebou 😕ste zlate.. 😅

denduska a ty ako robis tu kukuricnu kasicku so zeleninkou??pred tym tu kukuricnu muku aj namacas do vody na neaky cas, alebo len varis?? lebo ja ju tiez malemu robim a neako sa mi pri tom kruti,moc mu to nechuti.. 😲

jeliska
21. mar 2009

cessy inak to som zazila aj ja, ze ked som niekde napisala tak ako keby som si pisala sama so sebou noo este ze mam vas 😀 😀 idem spat este dokukam film muz uz davno spii

cessy
21. mar 2009

inak aj ivet sa neako zlakla, alebo nema cas sem nakuknuť... 😅

cessy
21. mar 2009

ja este obcas nakuknem do "prikrmov", alebo do "debaty o vsem a o nicem"...ale inak regiony vobec...

denduska
22. mar 2009

dobre ranko babeny,
jeli, ja som volit nebola, niezeby som nechcela, ale cely den som to odkladala a nakoniec vecer som uz nemala sily...som aj trochu chora, tak som si povedala, ze kaslem na to, sak urcite bude druhe kolo 😀 a neviem ze dakto umrel! musim zistit...tomu sa vravi smola, chudak...

cessy, ja som kupila kukuricnu kasu instantnu, to netreba varit, to len nasypes a mas...lebo kuk.muku treba varit vo vode a to nechce tiez 😝 existuje napriklad aj Sunarka kukuricno-ryzova, ale tu som v Kosiciach nevedela zohnat ked som tam bola tak predpokladam ze u nas uz vobec nebude 🙄 len cez internet ak. Inak ta kasa chuti ako pomlete kukuricne lupienky uplne, niektore baby pisu ze je mozne aj to popucit, podrvit a tym zahustovat...
a existuje aj kukuricna krupica, ale to sa zas vari v mlieku, a v materskom by to myslim nikdy v zivote nezhustlo 😅

ja som inak tiez rada, ze vas tu mam 😵 Chcela som si pisat najprv s babami v august 2008, este ked som bola tehu ale videla som ze to maju rozbehnute.... Ja si pisem uz len s babami v Odmietnutie ockovania, lebo ja by som rada jedno ocko vynechat, resp.odlozit, ale pravne to mozne nie je..tak som zvedava co z toho bude.... a obcas nakuknem este do Babatiek. A obcas ked niekto riesi daco zdravotne, tak poradim ak viem. Napr.jedna baba tu raz zufala napisala ze ma krv v moci a nic jej s tym nerobia, tak som si s nou potom pisala, ze co to moze byt a tak...a potom mi raz napisala, ze som jej strasne pomohla dusevne, lebo kazdy ju s tym odbijal, ze to nic nie je. Tak ma to tak trosku zahrialo pri srdci 😵

U nas je krasne slniecko, malinka este spi, ale isto sa zachvilku zobudi....ideme sa kupkat, bo my kupkame rano, vecer sa nam to nepacilo.... a vcera mi volal byvaly spoluziak z vysky, ze je v MT, tak ze ci ma moze prist pozriet...tak sa tesim strasne, manzel je aj tak v sluzbe, tak budem mat spolocnost 🙂

jeliska
22. mar 2009

dobre ranko babenky 😉
my sme az teraz vstavali nejako sa mi nechcelo 😖 inak ja si pisem este oktomber 2009 ale to asi skor sama so sebou tak uz tam menej chodim 😀 dnes nam pisala kamosa ze je na Ladvi na cely den program a potom vecer film o babrabasi tak asi tam pojdeme kuknut.Chcem ist este do kostola, no manzel je lenivy ako pes a nejako sa mu nechce 🤐 musim ho nejako ukecat 😉
inak aj rwejocka sa nam nejako neozvala tana je na sk tak nema cas inak ideme v aprili na Velku noc a budeme tam asi az mesiac tak mozte nas pozret do tt 😉

ivet100
22. mar 2009

ahojte mamicky, ospravedlnujem sa,ze som sa sem dostal az teraz,ale nejako nic nestiham. Ked je maly hore, tak sa mi k PC neda ist,lebo mi tu stale stlaca klavesy a berie mys a ked spi,tak nieco robim a tak a teraz posledne tri dni chodim poobede s malym spat.Nejako na mna dolahla jarna unava 🙂 Inak som milo prekavapena ako ste ma medzi seba prijali,to sa mi na inom fore nestalo. 😉

ivet100
22. mar 2009

a este k tomu menu Tobias, tak to sme vybrali spolu s muzom, lebo sa nam pacili dve mena Markus a Tobias a ked sa narodil, muz bol pri porode povedal,bude Tobias a tak ho mame. Keby to bolo dievcatko tak sa mi pacili mena Nelly, Sarah a Klaudia

cessy
22. mar 2009

ahojteeee

dendus pytala som sa preto, lebo ja som robila len tu muku a neako sa mi to nezdalo 🙄 . inak ja nedavam vobec instantne kase...lebo obsahuju UM..a nemliecne som zatial nekupila.. 😅

ahoj ivet...ani mne sa niekedy neda, ked je maly hore, alebo place, alebo musim upratovat...ale pc mam skoro vzdy zapnuty a ked idem okolo, tak nakuknem...

u mne sa uz prejavuje zavislost na konikovi 😨

monikat75
autor
22. mar 2009

ahojte, až teraz som sa stihla sem dostať, lebo od rána som sa zaoberala prípravou obeda a samozrejme s detičkami, takže som ani nezapla počítač, lebo potom by ma to tu vtiahlo 😝 a ešte by mi nebodaj niečo prihorelo😠
inak aj ja som sa s tým stretla, že som si písala sama so sebou, ale našťastie tu sme si "sadli" všetky, a dúfam ivett že aj ty s nami zotrváš dlhšie ako tie predchádzajúce mamičky, čo napísali jeden - dva príspevky a potom sa už neozvali
u nás je dnes krásne slnečno a celkom aj teplo, konečne nefúka ten protivný vietor, už sa neviem dočkať tých teplôt nad 15 stupňov, nech už aj na dvore si môžme posedieť, malá sa mi prehrá a maličký bude sedkať v kočíku a obzerať si všetko okolo 😅
inak ja som voliť bola a asi pôjdem aj na druhé kolo - som zobrala maličkého na prechádzku aj malú a spojili sme to s prechádzkou a s nákupom
zatiaľ sa majte pekne 😵

ivet100
22. mar 2009

tak to pocasie monikat ti velmi zavidim, u nas bolo pekne len doobeda,teda slniecko svietilo a to som prave varila, potom maly spinkal a ked sa zobudil a isli sme von,tak pocasie sa uplne pokazilo.cely den bolo potom uz len zamracene, ten protivny studeny vietor a od zajtra ma zas prsat a byt zima, tiez ma to uz nebavi ale od piatku ma byt uz teplo 🙂

denduska
22. mar 2009

ivet, mne muz hovoril, ze ma cely tyzden snezit 🙄 🙄 🙄 ja uz ten sneh nemozem ani vidiet...mam rada bielu zimu, ale toto je uz vela.... inak tak bolo hnusne poobede, uplne cierne mraky, mna polozilo do postele a s malou aj so psom sme dve hodiny spali 😀

ivet100
22. mar 2009

ano denduska mas pravdu hlasili aj snezenie, ale u nas to moze byt taky dazd so snehom, ty byvas viac na svere a tam vzdy bolo omnoho zimsie, pamatam si to este z cias, ked som tam chodila do skoly, snehu tam bolo este vela a u nas uz nie.asi to bude take ako tento tyzden prsalo,snezilo aj slnko svietilo a to vsetko v jeden den!

denduska
22. mar 2009

este si zabudla ze aj fucalo ako najate 😠 😀 teda aspon u nas

jeliska
22. mar 2009

ahojte akurat som dokukala vymenu manzelek, inak super no to by som bola zvedava ako dlho by sa ta rodsinka pretvarovala 😉
inak u nas bolo take zamracene pocasicko.
Dnes sme mali navstevu taksme trochu poklabosili a zajtra rano skoro vstavam tak idem uz spat nech som cerstva v praci 😉

ada11
22. mar 2009

ahoooojte, nejako abstinujem...i 😀 😝

vet, a od ktorého piatku má byť to slniečko? 😀

cessy, ja som ešte nedala mliečne kaše, ešte len nemliečnu, ale myslíš si, že to UM čo je v tých mliečnych, že to vadí? Mne Anet spapá tak cca 50-70 ml kaše, včera a dnes len 30-40 ml. ☹

Ja maminy normálne nemôžem tej našej princezničke mladšej urobiť režim, zle mi vychádza ovocná dávka a kaša... 😠 Ovocný príkrm papá väčšinou okolo 17-17,30, potom chce ešte MM a okolo 20,00 vychádza kaša, ale posledné dni je už o tomto čase dosť mrzutá a odmieta mi kašu, resp. spapká málo, chcela by len cicik. 😉

jeliska, tak sa dobre vyspinkaj... 😉

denduska, ja píšem aj v augustovkách /ale len tak málo/, ale už pár dni abstinujem, mne sa páči aj v regiónoch 😉 No samozrejme že aj tuuuuuuuuuuuu. 😀

monika, jááááj veru už aby bolo aspon tých 15 st., ale nie tak, že 7 dopoludnia a 8 popoludní... 😀

monikat75
autor
23. mar 2009

ahojte, prajem dobré ránko, no tak ivett - dnes máme také počasie ako si písala, svieti slnko, zároveň tak slabo prší a ešte aj fúka - už zase ten severný vietor
dnes mi malý zase spinkal od 22.30 až do O5.15, takže zase skoro 6 hodín, snáď sa to už upravuje, takže ma zobudil v noci len raz 🙂
ja mu dávam obed okolo 11.30 až 12.00, podľa toho ako spinká, a potom poobede medzi 15.30 až 16.30 mu dávam buď výživu, alebo tú pšeničnú alebo ryžovú kašu, inak adi mne spapá plnú porciu tej kaše - 120 ml, vidno, že je to chlapček - hladoš 😝
a ozaj koľko krát denne ešte kojíte, mne to vychádza tak 5, max. 6 krát a potom raz-dva krát v noci

ja som na koníkovi len v tejto našej diskusii, som bola chvíľu - asi 3 dni aj v júlovkách, ale tam ich je strašne veľa, som sa nevedela zorientovať, tak som to nechala tak
a ešte si píšem v téme júl 2008 na mama a ja, ale tam oveľa menej ako tu, a tu to máme také otvorenejšie, tu sa mi viac páči, 😅 len tam som už ostala, s nimi som si začala písať skôr, len nás tam už je tiež dosť veľa, takže už ani neviem, ako sa volajú všetky detičky
a ešte sa chcem opýtať, dávate už deti do chodítka, my sme už malého skúsili, ale len na chvíľu, ale my máme to chodítko s tým stolčekom, ale aj tak ho ešte nechcem na dlhšie dávať, mám z toho trošku obavy
zatiaľ sa majte pekne

ada11
23. mar 2009

monika, ja mám tiež chodítko po Maťke, ale Anet tam zatiaľ ešte nedávam a neviem či aj dávať budem, uvidíme 😉 Maťku som dávala len na chvíľu počas dňa a špičkovala keď začala chodiť, možno by špičkovala aj tak, tak preto rozmýšľam. No v dnešnej dobe sa chodítko už neodporúča. Veľa detí v ňom bolo celé hodiny a nemali problémy, iné neboli a problémy mali, takže je to diskutabilné. Ale ak to budem zvládať bez chodítka, tak ho ani nevytiahnem. 😉