Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

cessy
23. mar 2009

adi nie, to UM nevadi, moj maly mal dost dlho problemy s bruskom a doktorka mi povedala, ze mu radsej kase co obsahuju taketo mlieko nemam davat, lebo on nieje zvyknuty na UM a moze mu zatazit brusko...ked ti to mala spapa a neboli ju brusko, tak si jej to mozes davat.

a rezim??aky mate rezim, moj maly si spi ako sa mu chce...tak mame taky nas rezim...
rano vstavame ako kedy, niekedy o siestej, niekedy o deviatej.malemu dam mliecko ked sa zobudi a potom ked ide von spinkat...potom mu dam na obed neaky prikrm...ked je nespokojny, tak mu dam cucnut este mliecka, alebo ked malo spapka...potom ale za 2 hod ide spinkať. spi tak so tretej stvrtej, potom mu davam ovocie, presnedavku a okolo siestej kasicku...potom o siedmej kupam, pred spinkanim este kojim...
ja kojim tak 3-4-5 krat za den, ako kedy... 😉

aj mi mame choditko uz vytiahnute asi tyzden...maleho tam davam ked uz neviem co s nim...inak tam je vzdy ticho. davam ho tam na max 10 minut, ale nie kazdy den...bol tam asi 3krat... 😲

jeliska
23. mar 2009

ahojte 😉
tak uz je 100%ze budeme na sk cely mesiac az do 1,5 tak by bolo fajn keby sme sa mohli stretnut 😉 co poviete?No neviem ako s tanou 😒 no uvidime lebo my nemame auto 😠 inak co robkate

denduska
23. mar 2009

ahojte, tak ja dnes vobec nic nestiham, mala mi zacina stvornozkovat, je uplne vsade a najradsej v kvetinaci ako teraz, plus my mame piecku na drevo, takze nemozem vytiahnut paty z izby 😠
rezim, haha, u nas nehrozi, vstavame sice stabilne medzi siedmou a osmou ale tomu predchadza rano o pol siestej zobudenie vacsinou s placom... potom sa kupeme, papame..vacsinou si este schrupne nejaku polhodinku, potom okolo jedenastej papa prikrm, a potom zvykla spinkat..ale napriklad dnes sa jej vobec nechce....neviem co budem robit...vcera bola vlastne od tretej poobede hore do osmej v pohode a vobec sa jej nechcelo spat, od osmej do desiatej sa este asi 8 krat zobudila a to uz nezvykla robit... 😖

ja kojim cez den asi 4 - 5 krat a v noci 3 krat urcite...

choditko, neviem, ja som nad tym zatial neuvazovala....skor take to co dietatko tlaci pred sebou...vidi sa mi lepsie ako to klasicke v ktorom vlastne visi 😕

jeliska
23. mar 2009

jeeej deni tak emma je sikovnejsia ako my 😉 my nestvornoskujeme ale sa snazime ale nejako to zatial nejde 😀 😀
inak my mame rezim taky ze rano o 6,30 sme hore to je nas budicek aj jej manzel spieva ze budik, budik, budicek lalalalal..... 😀 potom za hodku este spinka tak hodinku o pol desiatej este na hodinu a poobede okolo pol druhej napr. dnes tak na 1,5 ako kedy nekedy zaspi az o tretej 😉 a vacsinou chodievame o 18,30-19,00 spat a to je pravidelne a predtym kupeme ale kupeme kazdy druhy den 😉 takze dnes kupem sama , lebo tibco je v praci 😖
inak ja kojim rano na obed na vecer a v noci tak 3- krat ako kedy 😉

denduska
23. mar 2009

jeli, kamoskin syn vobec nic takmer nerobil a potom sa jedneho dna postavil 😀 emma tiez nic nic a potom sa postavila na styri a ideee 😀

jeliska
23. mar 2009

no to moj synovec tiez ani nelozil ani sa neplazil ale uz v 10 mesiac 😉 😉 och chodil

cessy
23. mar 2009

denduska mi sme choditko dostali, tak ho tam akoze davam...ale tiez som z neho neni moc nadsena.. 🙄 .
inak ja som minule pozerala v Draciku a tam mali take nieco ako ty pises, ze to tlaci a potom sa to dalo prerobit na odrazadlo, bolo to od Fisher-Price a celkom sa mi to pacilo...

no my sme tiez akosi pozadu ☹ , my tiez nestvornozkujeme ☹

denduska
23. mar 2009

cessy, jedna tretina deti vobec nestvornozkuje, tak si s tym nelam hlavu 😉 ani moj muz absolutne nelozil, a aha, uz vsetky stupne vysokoskolskeho studia vycerpal 😀 ale vravi sa ze deticky ktore nestvornozkuju, mozu mat problemy s krcnou chrbticou v dospelosti, tak treba potom posilovat svaly (ked uz bude rozumiet ze ako)...a vraj tiez ze mozu byt dysgrafici....neviem co je na tom pravdy, ja som to len citala, ale na mojho muza to sedi....pise hrozostrasne, casto ani sam po sebe nevie precitat 😅

no suseda ma take aj take choditko...a mala jej do toho klasickeho nechce ani ist, len s tym tlaciacim... 🙂

denduska
23. mar 2009

a inak to stvornozkovanie sa da podporit tak, ze babo treba davat na brusko na nejaku podlozku (vankusik, valcek nejaky) tak aby malo lakte a kolienka na zemi a brusko vyssie....ja som si zvykla malu davat tak na svoje stehna, ked som sedela na gauci a chvilu sa tak hrala kym sa nesrdila 🙂

cessy
23. mar 2009

denduska ja maleho davam dost casto na brusko, presne aj tak ako pises, ze pod brusko nieco...on sa aj snazi, ale akosi mu to nejde...mrvi sa len na mieste...aj nozickami tak robi akokeby chcel lozit a nic ☹

idem pozriet to choditko od Fisher....co som videla, hodim sem link či to je take nieco..ok 😵

denduska
23. mar 2009

no hura, dokoncila som ciapocku https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
ked som jej ju skusala zdala sa mi velka a teraz je len len 😕

cessy, to je este lepsie nez ma suseda, teda aspon vyzera lepsie, hlavne sa to da aj inak vyuzit 🙂

jeli, a kedy vlastne pridete na slovensko?

cessy
23. mar 2009

jeej tvoja malicka je krasna......samozrejme aj ciapocka je super, si sikulka...

ze to vyzera dobre, podobnu cenu malo aj take podobne, čo sa nedalo prerobit na odrazadlo.atoto je 2v1 🙂

jeliska
23. mar 2009

deni ideme asi 10,4 na velky piatok alebo zeleny stvrtok este nevim presne 🙂 inak capicka je krasna a aj mala emma podarena kolko vazi?Lebo sa mi zda ze je jak nasa eli a tA ma 70 cm a 7400 g mozno aj trochu viac 😀
inak cessy my mame take auto3 v 1skusim najst link mame ho z bazaru ale ako nove inak cessy ako sa volas menom? 😉

jeliska
23. mar 2009

taketeo nieco mame ale nie 4 v1 ale 3 v1 😉 http://detsky-bazar.hyperinzerce.cz/choditka/in...

monikat75
autor
23. mar 2009

ahojte, ste tu toho popísali kým som tu nebola 😝
denduska tá čiapočka je krásna a Emmka tiež - inak aj v tom klobúku a tej čelenke je roztomilá - a teda neviem ako vyzerá tvoj manžel ale tak sa mi zdá že sa podobá na teba, nie?

inak cessy aj mňa by zaujímalo, ako sa voláš naozaj 😉 a čo sa týka toho režimu, ani Marek ešte nemá taký pravidelný, aj keď sa snažím mu nejaký urobiť, ale keď každé ráno vstane v inom čase - zhruba medzi 6 hod. až 7.30 hod a potom sa všetko posúva, takže režim mu neviem spraviť pravidelný, ale spinká zhruba raz doobeda- vonku v kočíku - asi tak 1,5 až 2 hodinky, potom spapá príkrm a potom spinká niekedy už len raz, ale keď spí napr. len pol hodinku, tak si potom ešte okolo tej štvtej zvykne na tú pol až trištvrte hodinku pospať a u mňa sa ani nedá na 100% mu urobiť režim, lebo keď idem ja po Niku do škôlky, čo mi vychádza asi tak raz do týždňa, tak beriem so sebou malého a vtedy mi v kočíku zase zaspinká a o toho sa všetko zase odvíja a už je zase po režime

inak jeli aj ja kúpem Mareka len každý druhý deň, nám to odporučila doktorka, lebo mal exzém a vraj častým kúpaním sa pokožka veľmi vysušuje - a aj v tých brožúrkach o bábätkách som čítala, že bábätká sa vraj nemusia kúpať každý deň
jeli a to vaše chodítko to je to čo máš aj v albume, nie - to som videla

jeliska
23. mar 2009

ahoj moni no to je to auticko ale choditko mame este jedno od babicky 😉 ale mooc ju zatial tam nedavam akurat ked pride k nam niekto na navstevu a chce videt ako eli beha no beha skor ako chodi este jej to ide pomaly 😉 inak aj nam dr odporucila kupanie obden aj som to tiez citala tak uz sme si tak zvykli eli dnes isla spat uz pred pol sedmou bola nejaka umrncana 😅 tak dufam, ze sa nezobudi rano o patej 🤐

cessy
23. mar 2009

ahojte...
jeliska to auticko co si dala link je super...ale neako som tam nenasla vyrobcu, alebo znacku..este som to poriadne popozeram, lebo to dobre vyzera 😉

podla mna taketo male deti sa este tak presne rezimovat nedaju...vsetko zavisi od toho, kedy stanu, kedy pride na nich unava a idu zas spat..ja sa tym rezimom neako netrapim...riadim sa potrebami dietatka... 😅 to je najdolezitejsie, no nie? 😵

ja kupam kazdy den...mysme si zas takto zvykli. ked bol malicky, tak som ho kupavala kazdy den lebo ho bolievalo brusko a teplym kupelom sa mu vzdy ulavilo od bolesti. tak sme si na to zvykli, ze uz si vecer bez kupania ani neviem predstavit. 😲

no a ako sa volam?? 😕 Dana 😕

denduska
23. mar 2009

ahojte tak ja som vystavena jak citron teraz ale totalne...mala bola hore od tretej a teraz horko tazko zaspala....pritom uz dlho dlho chodila spat o osmej a hned bola tuha..a teraz...kopala pod perinou, rehotala sa, od osmej tristvrte hodinu, ja uz som totalne v koncoch dnes....

hned jak sa da, idem spat tiez, ale dnes prisiel muzik po dvoch dnochsluzby a zajtra zas ide do sluzby tak by som si ho mala uzit ale nevladzem ☹

jeliska
23. mar 2009

no deni tak to ti nezavidim ja mam dost ked ju uspavam takych 10 min 😕 dani ja som jana tesi ma 😵

cessy
23. mar 2009

jeliska a ja som si myslela ze si tiez eliska,( ako tvoja dcerka)... a priezvisko mas na "j" tak jeliska 😀 a že janka...tak aj mna tesi, ahoj 😵

jeliska
23. mar 2009

cessy 😉 idem uz spat nejaka som K.O
A zajtra rano vstavam tak prajem krasne snicky a dobru nocku 😀 😀

cessy
23. mar 2009

aj ja sa uz chystam, len som este ukladala maleho fotky, tak preto som ešte tu 😅
dobru noc, pa

ja idem zajtra s malym opat k lekarke, tak som zvedava, čo my zas povie 😒

jeliska
24. mar 2009

dobre ranko zienky 😉 ako ste sa vyspali?Eli nas buntosila od 6,00 tak to ma akurat chysta do prace 😀 😀 ale to vstavam oolo 6,30 tak som nejaka podrazdena 😠
inak cessy drzim palceky na kontrole nech vsetko dobre dopadne 😉
inak u nas zacina krasne svietit slniecko tak to hned mam lepsiu naladu 😵
majte sa krasne a krasny den vsetkym prajem 😀 😀 😀

ivet100
24. mar 2009

ahojte mamicky,tak som tu konecne aj ja, u nas to dnes vyzera hrozne snezi, prsi a aj svieti slnko a pred chvilou bola poriadna vichrica
od dnes je Tobiasko chory, v noci mal teplotu aj rano a sopliky,tak som isla k doktorke a ma anginu,tak mu dala ATB, a teplotu ma stale, tak davam cipok NUROFEN, je dost mrzuty ale inak sa da
nas rezim je asi takyto, vstava okolo 6 hod,idem mu spravit mliecko /pomaly uz odstavujem od kojenia,takze sme ostali len na nocnom kojeni 2x/ rano, poobede a vecer ma UM
8,30 ranajky,to je chlebik a cajik a po hodinke este ovocie
11,30 mlieko,lebo len pri tom zaspi ako som prestala kojit flasu ma nahradu za cicik,inak by nezaspal,len vonku v kociku
13 hod. obed
15,30 olovrant, to je jogurt alebo chlebik
18,00 hod. vecera- kasa alebo co ostalo z vecere
19,15 mlieko a zaspava, spi najneskor do 19,30

ivet100
24. mar 2009

vidim,ze riesite dilemu s choditkom, ja som choditko nemala, pre mna to bola zbytocna investici a nakoniec som sa rozhodla,ze aj bez choditka sa nauci chodit i ked budem musiet viac s nim chodit za ruku, aj tak bolo, vela sme chodili za rucicky a potom v 11 mesiaci sme mu kupili to auticko-choditko,co sa tlaci a uz nas nepotreboval,stale si tlacil auto pred sebou a tak si pomahal stat a presne ked mal rok a dva dni,tak sa pustil behat sam od seba po celom byte a teraz beha ako sarkan uz aj po vonku 🙂

denduska
24. mar 2009

caute babky, ja som sa po vcerajsej skusenosti dnes rozhodla ze urobim malej program...tak sme doobedu boli vyse hodiny u susedov, hned jak sme prisli domov zaspala, poobede som ju chcela vylozit von na dvor, samozrejme zacao fucat a snezit....ked som vykladala kociar este slnko svietilo a o minutu uz bola ciernava cierna...o desat minut bolo po fujavici tak som ju vzala len tak na ruky a chodili sme po zahrade....a teraz znova spinka a potom este pojdeme k druhym susedom, tam ma 9 mesacnu kamosku. A potom uz ziadne haji ale pekne budeme hore az do vecera.... 😠 😎

jeli inak gratulujem, mate dnes vyrocie...tedy vymesacie 😀

cessy
24. mar 2009

ahojte....
konecne sme uz doma, dnes som bola aj na taky vacsi nakup, tak som poriadne unavena...
maly je v kuchyni v postielke a ja si oddychujem tu pri pc 😅 .
dnes som malemu pozerala neaku ciapku a vsetko mu bolo male..ja neviem ci ma taku velku hlavu, alebo maly len male ciapky 😒
inak to pocasie otras....tu take snehove gule padali, ze som mala cely kocik zahadzany a o pol hodinku slnko jak v lete...uz aby sa to ustalilo...

jeli aj mi sa pripajame ku gratulacii 😵

jeliska
24. mar 2009

dakujeme 🙂 za gratulacie inak aj u nas svieti a potom snezi a potom vietor a tak stale dokola dnes poobede som s Eli ani vonku nebola.A to hlasia cez vikend oteplene tak som zvedava 😅 akurat som Eli dala spat ale nejako mrnci tak som zvedava.
Inak ivett to mame super taky rezim sestra ma rok a ,1 mesiac stareho chlapceka ale ziadny rezim lebo sa jej stale v noci budi .No nasa Eli ta je tiez hore este aj 3-krat za noc ale nastastie vzdy zaspi ako si cucne mliecka. 😀
Teraz som volala vyse 2 hod. s kamoskou cez skype sranda dlho sme sa nevideli ona byva inde a tak sme si fajn pokecali hlavne o nasich polovickach 😀
no ivett som si tiez myslela ze Eli budem ucit chodit za ruku ale ona sa este vobec nedava na nohy tak zatial ani ju nedavam do chodita.Inak tvoj maly kedy zacal za ruky chodit a kedy lozit?
Tak sa zatial majte krasne 😉