Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

cessy
28. máj 2009

fúúúúha ale som sa rozpisala, to u mna nieje zvykom 😀

cessy
28. máj 2009

halo dievcata, kde ste???? 😕 😨 😨 😕 😅

jeliska
29. máj 2009

dobre ranko 🙂 pozeram ze ste sa poriadne rozpisali , my sme nejaki chori.Asi ja som na tom najhorsie 😅 eli ma iba sopliky aj s muzom ale ja aj kaslem a boli ma hrdlo no tak som sa vcera trochu liecila este aj ndnes sa budem, lebo zajtra chceme ist malemu Enovi na oslavu bude mat 1 rok.No uvidim podla toho ako na tom budeme 😒
Inak co by ste kupili k 1 roku neviem co mam kupit 😖 tak mi mozte poradit vopred dakujem 😵
Inak my moc nepijeme mliecko akurat iba 250 ml niekedy sa stane ze aj dve flasky no neviem ci to staci dufam, ze hej a ivett tebe kolko vypije?

mirustek1
29. máj 2009

ahojte maminy-nakukla som sem a vidim ze tu pisete o vsetkom moznom,tak sa pridavam a povzbudzujem va s k tym vodicakom.Je to super,ja si to neviem ani predstavit bez neho,Sama si vsade s detmi pobeham,vybavim doktorov a s tymy velkymi autami mate pravdu.Ludia maju pred nimi respekt.Moj manzelik ma take velke VOLVO a pripadam si v tom ako v dele.

Ja davam malej uz aj pecivo s maslom obycajnym,niekedy aj dzem-to jej velmi chuti.

Ivet-aj ja som z Prievidze.

ada11
29. máj 2009

ahojte maminy 🙂

mirustek1, vitaj medzi nami 😉

jeliska, skoré vyliečenie 😉 k tomu darčeku, ja by som volila asi nejakú peknú hračku, poprípade oblečko a malú hračku, závisí to od toho, koľko chceš investovať 😉

ivet100
29. máj 2009

ahojte,
jeliska,aj my sme boli minuly tyzden prechoreny,teda viacmenej ja,mala som nadchu,bolelo ma hrdlo a este ma aj prehanalo,ale asi som to tu pisala
jeliska,viem,ze dieta okolo roku by malo denne vypit 500 ml mlieka, my sme este v 14 mesiacoch denne pili tak 300 ml,takze malo,ale rata sa tam mlieko z mliecnych vyrobkov,ale to je dost malo. Mne tak vypil rano 180ml a vecer tak 150 ml, teraz rano vypije 250ml a aj vecer a niekedy aj na obed tak okolo 180 ml,ale to zacal az teraz okolo 16 mesiaca. Myslim,ze ked ti mala nechce mliecko tak aj tak sa nic nedeje 🙂

ahoj mirustek, vitaj medzi nami, konecne niekto od nas, hod si do pasu aj fotku,aj do albumu,nech vidime aj deticky. Snad sa ti tu medzi nami bude pacit.

jeliska,k jednemu roku sme malemu kupili knizku-leporelo a dostal este velke auto,take hracie,

monikat75
autor
29. máj 2009

ahojte, mirustek vitaj, pozerám, že máme skoro rovnako veľké detičky - kedy sa ti narodila maličká - môj Marek 31.7., a Klárka ti má 6 rokov a moja Veronika bude mať v septembri 6 rokov - a Klárka už je školáčka, či len bude od septembra?
jeliska aj ja ti prajem skoré vyzdravenie - samozrejme aj Eliške a manželovi, za ten darček si tiež myslím, že asi nejaká hračka - kocky alebo nejaké také na rozvoj motoriky čo sú hračky - presne ako píše Aďa závisí od ceny - veď sama skús posúdiť veď máš dcérku len o mesiac mladšiu, že s čím sa najradšej hráva
cessy ja dávam tiež buď biely jogurt alebo vanilkový - klasik už mám odskúšaný, ovocný som ešte neskúšala, aj keď myslím, že taký broskyňový alebo marhuľový by už aj mohli veď to nie sú alergény
ženičky ja som skúsila včera večer dať maličkému z fľašky mlieko, lebo mám pocit že na noc mu už kojenie nestačí, a on vôbec nechcel z fľaše piť, len sa hral s cumlíkom a mlieko tieklo kade tade - teda fakt si neviem predstaviť ako ho budem odstavovať od kojenia 😒

mirustek1
29. máj 2009

monikat-moja mala je 13.7 a Klarka je predskolacka,je decembrova,tak jej zle vychadzaju roky.
Ja davam jogurt bielu aktiviu.Ja by som ju uz chcela pomaly odnaucit v noci papat,a od roka prestat kojit,len cakam ak pojdeme na dovolenku,tam by mi bolo lepsie este sem -tam nakojit,este cakam muzika,je este v robote,tak dobru nocku...pa

mirustek1
29. máj 2009

dala som tam zopar fotiek,ale len do 6.mesiacov,ostatne nemam este zmensene,ale polepsim sa a pridam.

monikat75
autor
30. máj 2009

ahojte, prajem pekný deň - hoci studený ale aspoň slnečný - u nás 😉
mirustek mám krásne dievčatká a malá Emka je ešte stále taká bacuľka?
a kam sa chystáte na dovolenku, ak sa môžem spýtať? ja by som tiež už rada odučila Mareka v noci papať, ale keďže stále mu idú nejaké zúbky, tak je v noci mrzutý a upokojí sa len pri prsníku, snáď sa mi to podarí - ja by som tiež chcela od roka odstaviť - uvidíme ako to pôjde 😝
takže s ivet ste už dve Prievidžanky, ja som bola pred 15 rokmi v Bojniciach na liečení, tak vtedy som trošku pochodila aj Prievidzu a celkom sa mi to vaše mesto páčilo - ale za ten čas sa určite veľa zmenilo
zatiaľ pa

monikat75
autor
30. máj 2009

mirustek chcela som napísať, že máš krásne dievčatká - tie preklepy 😒

mirustek1
30. máj 2009

monikat-aj mne zacala Emka horsie spavat a chcela by v noci cicik,ale nechcem jej dat viac ako 2x papat.Chcela by som ist niekde k moru,uvazovala som nad Tureckom,len je dost na jun vypredane,alebo Tunis.Moj muzik,ked uz teda musi,on by najradsej do Talianska,lebo tam idu aj nasi znami,tak stale este zvazujeme.A Emka uz nieje bucka,ma 88OOg,je taka akurat.A ty kijos aj cez den?

monikat75
autor
30. máj 2009

áno mirustek ešte kojím aj cez deň - raz ráno, raz poobede a potom už len večer pred spaním - a potom v noci niekedy aj štyrikrát - posledne sa mi budí každé dve hodiny a nezaberá žiadne hladkanie ani zobratie na rúčky, ukľudní sa len pri kojení
no tak to môj Marek je skoro o kilo ťažší ako tvoja Emka - v stredu v poradni mal 9650 g 😉
to Turecko ti tak trochu aj závidím, ja by som sa tam tiež raz rada dostať ale tento rok akosi nevychádza finančne - snáď na rok sa podarí

mirustek1
30. máj 2009

monikat.chlapci su vzdy vacsi,inak aj mna prekvapili ceny,tiez sa mi to vidi dost,co by nas to vyslo 4osoby,cakam este na niaky last minute.Inak aj dnes v noci bola Emka asi kazde 2hodky hore,ale idu jej aj zubky.Teraz spi uz od 9.30,ale pojdem ju pomaly zobudit,aby zaspala aj pobede.A pojdeme pomaly papat,sme doma same baby,tak mame veselo......

cessy
30. máj 2009

ahojte 😅
vitaj mirustek1, ale ste sa tu rozpisali, doobeda som nemala cas sem pozriet, lebo som nieco varila a piekla, tak az teraz...
halo jeliska, denduska....kde ste???
monikat ja cez den kojim 3X a v noci ako som uz pisala...piju vase deticky aj vodicku, alebo cajik??a kolko vypiju?? mne maly vobec nechce, ani z flasky, ani z poharika, teda vobec... 😒

monikat75
autor
30. máj 2009

cessy môj malý pije buď prevarenú vodu alebo čajík ale veeeeľmi máličko a z fľaše vôbec nechce, tak mu dávam po lyžičkách alebo som mu objednala ten zázračný hrnček čo máš aj ty s denduskou a z toho ako tak pije, ale tiež to nie je veľa - on vypije cez deň 1 dl max. 1,5 dl, čo si myslím aj keď je ešte kojený že je veľmi málo, ale keď neviem nijak docieliť aby vypil viacej

jeliska
30. máj 2009

ahojte 😉
no tak my sme mali desnu noc 😒 eli sa v noci furt budila uplne spotena mala horucky chudatko 😖 tak sme jej dali nurofen a aspon jej to trochu pomohlo.Dnes sme mali ist na oslavu ale na miesto toho sa kurirujeme a Tibor sa uci na skusky .Zajtra rano odchadza a dojde az v polke tyzdna tak budeme same dve.Obidve chore ale dufam, ze dnesna noc uz bude v pohode.
Inak vitam mirku dalsia emka prisla 😀
Ivet no na tom sme podobne hadam ma to rychlo prejde uz ma neboli hrdlo iba mam nadchu a kaslem 😝 inak dnes eli nechce ani jest no musim ju nasilu tlacit ani moc nepije tak jej idem dat skusit mliecko nech aspon to vypije par lyziciek zječ ale nie vsetko 😢
inak sme kupili take hasicske auto z lega je to sice od 1,5 ale vsak doraste a kym sa vyliecime a stretneme s kamoskou tak maly bude mat uz aj 1,2 mesiace 😉
inak moni ani my nikam nejdeme cez leto akurat mozno pojdeme na Oravu ale to asi az koncom augusta no uvidime 😀

cessy
30. máj 2009

monikat dnes som do maleho naliala 40ml.....uff, to teda bolo namahy....ani lyzickou, ani poharikom....vsetko mi vyrazal z ruky,normalne som s nim zapasila 😀
potom som zobrala flasku lucku O,5 nie so stuplom, ale s takym.....neviem ako sa to vola....a tym som mu to liala do pusinky, mal z toho najpr srandu a potom aj zacal pit 🙂

ivet100
30. máj 2009

jeliska,tak Eli namala teda dobru noc,ked mala horucku.Snad to uz dnes je lepsie. Ale nechuti jej jest,pretoze je chora a to je normalne.Tobiasko ked je chory nikdy nejedava,ale doktorka mi povedala,ze ho nemam nutit jest,ze to nevadi,len dbat pri horucke na dostatok tekutin.
mirustek,inak my dve sa aj zdravime,ked sa stretneme vonku na Severe,len si vykame,takze navrhujem,ak suhlasis,ze ked sa stretneme vonku,mozme si tykat.Suhlasis?
ja som si tiez stale hovorila,ze buden kojit len do roka a nakoniec sa mi podarilo od roka maleho odstavit uplne od denne kojenia ale v noci to bolo tazsie.Kojila som v noci tak 3-4x, potom to uz bolo len 2x a teraz ma 16,5 mesiaca a uz sa takmer v noci nezobudi na kojenie,prespi celu noc ale obcas este pyta cicik a ja mu ho neviem odopriet. Cakam kedy sa odstavi uplne sam. Zaujimave je,ze prespi aj 3 noci cele za sebou a na stvrtu si zmysli,ze chce cicik,tak to ma ide naozaj vystret. 😉

ivet100
30. máj 2009

dohodila som par novych fotiek do albumu,mozete nakuknut.Je to fotene u nas na ihrisku v lesnom parku a pri grilovacke u svokrovcov 🙂

denduska
31. máj 2009

Ahojte, tak ja som tu nebola, vratili sme sa domov, vitam mirustek medzi nami, aj ja mam Emku 😉
To bola zas cesta z KE, mala spala az prvych 30 km do presova a potom bliakala az do Martina, tak som vybrala take drevene pexeso so zvieratkami, a ucila som ju obrazky pomenovat lebo uz som nevedela co s nou...a celkom ju to bavilo 😀
Toho druheho hava uz mame doma, hladame mu domov, je taky isty velky ako nasa Ajša, len je strasne vychudnuty a asi ho aj bili lebo ked som dvihla ruku zhora nanho ze ho idem pohladkat, tak prudko sklonil hlavu a sa zlakol...ale inak je super, az na to ze teraz uz absolutne cas nemam, lebo krmenie mi zabera strasne vela casu, kilo masa jeden, kilo druhy....Emmka, co vcera napriklad spala len doobedu hodinu a potom bola nonstop hore az do 8.vecera....a medzitym este riadit a daco aj zjest....a sama som az do utorka kym sa drahy vrati... no a este sa aj traja zaujemci o hava ozvali tak som strasne zvedava ako to zorganizujeme 😎

cessy, mne Ema vypije tak 100 ml cajiku alebo cistej Lucky alebo Hipp stavicky...to stale rano nalejem do hrnceka a cez den jej dam, potiahne trosku..a tak cely den..no maximalne vypije tych 100ml za den. A ja kojim rano, doobedu...potom poobede 2krat..no a v noci vselijak, niekedy furt a niekedy prespi aj prvych 6 hodin bez kojenia...zatial ju neodstavujem, lebo vidim ze z kravskeho mlieka asi nic,ked ju tak prehanalo po tych mliecnych susienkach tak neviem...obcas davam to ryzove mliecko 🙂

u nas dnes leje, huraaa...ideme asi do MT pozriet muzika do sluzby, mam tu mamku tak nas zvezie...

monikat75
autor
31. máj 2009

ahojte, aj u nás už od včera večera takmer vkuse prší, ale veď aj bolo načase, už bola aj trávička u nás na dvore vypálená od slniečka
ivet pozrela som tie fotky, malý je zlatý - hlavne s tou klobáskou 😉 a to svokrovci majú tak krásne vydláždený dvor a taký pekný ratanový stôl na záhrade? - veľmi pekne to majú porobené
denduska tak to máš čo robiť keď ti malá je tak dlho hore, mne chce Marek spať každé dve hodiny cez deň ale už mu to idem začať predlžovať, lebo potom už ráno je najneskôr o 6.30 stále hore a vyspinkaný a ja som potom celý deň unavená - takže dnes som mu predĺžila čas bdenia na 2 a 3/4 hodiny a teraz spinká - on mi spáva tri krát cez deň - 2x po hodine a pol a potom tretíkrát už len 30 min. ale už to chcem upraviť len na dve spania cez deň a hádam bude spať ráno dlhšie - dnes napr. sa zobudil už o 5.45 na kojenie a potom už bol hore 😖
denduska tak snáď nájdeš dobrých ľudí pre toho psíka, chudáčik iste si toho vytrpel, nechápem ako môžu byť ľudia takí zlí a načo potom si zaobstarajú zviera, keď ho potom nechcú 😠

jeliska
31. máj 2009

ahojte no dnes je nam uz lepsie Eli je uz spokojne babeno akurat ma este tekutu rymu a ja som este stale chora ale aspon nemame teplotu 😉
u nas je take pod mrakom
manzel uz isel na slovensko a to aj tak ze nakonec ho odbehol prvy bus do Blavy tak nakonec si kupil listok do vlaku co je asi o 370 cz drahsi no neporaZILO BY VAS SA CUDUJEM ZE MNA ESTE NIE 😅
Eli mi zacala uz jest normalne akurat neviem pit sa jej nechce ale asi je po mne ja cez den vypijem max 1 liter 😅
ivet super fotecky mala by som aj ja dat nejake ale este stale nemame vyvolane 😝

mirustek1
31. máj 2009

ivet-az teraz som pozrela tvoje fotky a uz viem kto si,ved sa stretneme.
Vonku je dnes otrasne,sme doma cely den,Emka spi a my pozerame telku,dnes v noci sa Emka casto budila,neviem ci to bude zuby,alebo sa niako pokazila.
lA konecne vie pit aj s flasky,asi mesiac,ale vypije toho velmi malo asi 1dcl,a pije detsku prevarenu vodu a sem-tam cajik.

monikat75
autor
31. máj 2009

jeli ja som asi mimo obraz - tvoj manžel išiel načo na Slovensko - či tam bude mať skúšky na vodičák, alebo išiel k rodičom? nejak som to nezaregistrovala kedy si písala že pôjde na Slovensko
som rada, že vám je už s Eli lepšie, to s tým lístkom je fakt smola, to sú už dosť veľké peniaze 😢
mirustek vidím, že aj tvoja Emka nevypije toho viac ako ten môj maličký a tiež ti predtým nechcela fľašu?, ja tiež dúfam, že malý si čoskoro na ňu zvykne lebo potom ho snáď nikdy neodstavím 😒
no musím končiť, malý síce už spinká, ale dcérka sa kúpe tak ju idem poumývať a osušiť, lebo manžel je v práci
majte sa pekne 😉

jeliska
31. máj 2009

ajojte 😉 tak eli uz spinka a co vase deturence 😀
moni isel robit ten vodicak 😉 tak aj k rodicom hned kuknut 😀
idem kuk co je v telke akurat sme dosli od kamosky , byva hned za rohom tak sme ani neboli vonku 😅

cessy
31. máj 2009

ahojte, ani nemam cas na pc... 🤐

denduska ty chces dat Emmusku na kravske mliecko, ked ju odstavis??ja rozmyslam ze ho dam na pokracovacie mlieka...kravske hadam nie... 😨
dnes som do maleho naliala 70ml vodicky....super, super, 😎 , to u nas doteraz veru nebolo 😎

u nas tiez cely den prsalo, ale boli sme pozriet neake stoly a stolicky do altanku, tak sme si trosku pocestovali, potom sme dali veceru a navrat domov....maly bol super 🙂 cely cas bol krasne spokojne dietatko.

ozaj a uz ste pozerali neake autosedacky pre deticky??lebo mi mame zatial len taku od O-13 kg. uz som aj na nete pozerala, ale je toho neskutocne vela.poradte ak mate neaky dobrý tip 😵

cessy
31. máj 2009

jeliska moc, moc drzim muzovi palceky 😉 , nech to uz konecne spravi...lebo aj stale platit za skusky nieje bohie co 🙄

ivet100
1. jún 2009

dobre ranko, ja som dnes prvy krat tak skoro pri PC,ale maly zaspal, totiz bol o 5 hore a potom o siedmej este zaspinkal,tak aspon tak. Ja som sa teraz zobudila,tak som sa rozhodla sem nakuknut.
jeliska,nech to dobre dopadne na skuskach, moj to vzdal a uz ani nejde, boli to zbytocne vyhodene peniaze za vodicky a nie malo ☹ Ale ja ho uz nebudem presviedcat,nemalo by to vyznam.
Ja malemu davam este stale pokracovacie mlieko a teda na kravske by som chcela prejst az okolo 18 mesiaca,myslim,ze nie je dobre davat hned kravske i ked u nas maminy vacsinou po roku hned prechadzaju na kravske a poznam aj take,co hned aj v stvrtom mesiaci.
u nas vcera cely den prsalo,boli sme doma,ale Tobiasko sa pekne hral aj doma,tak mi to nevadilo,bol velmi dobry a vobec sa nenudil. Dnes zas prsi a vyzera, ze to bude pokracovat takto az do nejakej stredy,snad sa nam uz aj otepli.

ada11
1. jún 2009

ahojte maminy 😉

všetlkým deťom prajeme veľa zdravíčka a pohodičky k ich sviatku 😉

monika, aj ja sa bojím toho odstavovania, lebo Anet je závisláčka 😉

dendusak, tak ste teda domka, super 😉

jeliska, skoré zotavenie a mužík nech už konečne tú autoškolu dokončí 😉

miruštek, tak Klárka bude chodiť do 1. triedy s mojou Maťkou súčasne, budeme si písať prvé dojmy a tak 😉

cessy, mne Anet nevypije ani pol deci tekutín okrem MM, pije z takého hrnčeka, ale moc tomu nedá, ale skúšam, lebo keď bude leto, tak bude musieť. Pri Maťke som mala ten istý problém a tam to nešlo inak, len 20 ml striekačkou a to keď už bola aj vôčšia 😕

ivet, ja keď prestanem kojiť, tak budem dávať určite pokračovacie mlieko a to min. do 2 rokov ale asi aj dlhšie, aj Maťke som dávala skoro do troch rokov 😉