Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

mirustek1
1. jún 2009

ahojte baby-tak emka zaspala.vonku je otrasne,tak budeme doma.Ja ked prestanem koji,prejdem tiez na niake pokracovacie mlieko,kravske by malinke deti nemali.

cessy-ja ma uz autosedacku pripravenu,ale este ju nepouzivam,a je polohovacia.mala som taku aj pri starsej a bola som spokojna,lebo v nej mohla pekne buvat.

denduska
1. jún 2009

ahojte pisem jednou rukou lebo E.pred chvilou vstala.....
cessy nie kravske ako take, no ale aj nutrilon a pod. su vsetky z kravskeho, takze jej budem musiet davat asi HA, ak jej to bude robit zle...ved v tych susienkach bolo malo mlieka a stihlo ju to podrazdit tak neviem...vyskusam jogurt neskor a uvidim...

cessy
1. jún 2009

ahojte..
mirustek to prave aj ja chcem kupit polohovatelnu, lebo s malym som dost casto v aute...

denduska aj ja mam maleho na ruke, tiez sa mi teraz zobudil, spinkal 1,45h.myslela som, ze chces davat malej klasicke mlieko, hned sa mi to nezdalo 😕 😵 preto som sa opytala. viem ze aj tychto detskych mliekach je kravske ale je upravovane... asi som ta zle pochopila 😉 😵

denduska
1. jún 2009

no, nevadi 😉 ale kravske som chcela aspon obcas na varenie, nejaky privarok a tak...od toho roka...no som zvedava..

my mame Romer king plus 9-18 kg, Uz ju pouzivame asi 2 mesiace, lebo Emma je dost dlha aj siroka 😅 a do vajicka sa nezmestili jej uz ani ramienka a na dlhsej ceste vrieskala...

teraz tiez vrieska ale preto ze sa nudi, ja som sedacku vyberala podla tych testov kedze vela chodime aj po dialniciach a tak ale minule nas viezla kamoska a oni maju nejaku totalne staru Cam a zdalo sa mi ze je v nej Emme pohodlnejsie..no ale zas ta vobec nemala zboku take vycnelky okolo hlavicky...tak neviem....vyberaj podla toho ci chodite na kratsie trasy alebo dlhsie a kadial...uplne najidealnejsie by to bolo vyskusat.... ozaj este aj Maxi Cosi Priori je vraj dobra...aj ta aj nasa su polohovatelne ale tak ako vajicko sa uz ziadna neda dat..az do takeho lahu...

cessy
1. jún 2009

denduska ja mam maleho stale vo vajicku.. sice mu uz nozky trcia, je v nom spokojny.ramienka sa mu tam tiez zmestia.
viem ze sa nedaju dat az tak ako vajicko, len tak mierne naklonit, aj to podla mna staci, lebo niesu este zvyknuty dlhsie rovno sediet..

jeliska
1. jún 2009

ahojte 😉
no ivet teda to mi aj Tibor povedal, ze ked to nespravi tak sa na to vykasle 😖 no ja uz na to kaslem hadam to do tretice spravi inak dakujem za drzanie palcov 😀
inak ja uvazujem ze zacnem davat kravske asi tak od 1,5 ked sa narodi druhe bejby
eli mi tu za chrbtom vrieska 😀 strasne furt vyzaduje pozornost a zvykla si ze vzdy sa s nou niejkto hra uz ani nevie ako sa hra sama 😉 aj vase deturence su take ?Asi su vsetky rovnake 😀

jeliska
1. jún 2009

adi jej ja som aj zabudla ze je 1,6 taktiez vsetkym prejem hlavne to zdraviiicko 😀 😀 😀

denduska
1. jún 2009

jeli, ja ked emmu necham na sekundu samu, najprv zacne vrestat a potom sa vyberie za mnou a to akoby s vrtulou v zadku 😀
ozaj, psikovi sme nasli majitelov 😎 obec Abraham, hovori ti to nieco, jeli? 😉

ada11
1. jún 2009

vidím, že už asi spinkáte, tak sldké sny 😉

jeliska
2. jún 2009

ajojte 😉
Deni hovori mi to 😉 je tam taka ozdravovna pre deti moje segry tam boli ale to je uz par rokov dozadu 😀 😀
inak co sa tyka muza tak testy spravil ale zase nespravil jazdu tak som mu nadavala do mobilu a uz je mi lepsie 😅 buduci stvrtok ide zase na jazdu uz kaslem nanho lebo ma z neho poraziiiiii

denduska
2. jún 2009

jooooj, jeli, tak to je druk 😀 😅 ale nabuduce uz mu to vyjde, uvidis 😉

no tak dufam ze si ho vezmu dnes sa maju definitivne ozvat, este si to chceli prepocitat, predsa len zivit take tela nieco stoji.. ale bude mi za nim smutno, uz mi prirastol k srdcu 😅

ivet100
2. jún 2009

ahojte,
jeliska,tak snad uz tu jazdu spravi a vsetko bude dobre, bolo by skoda, ak by to teraz uz vzdal....... 🙂
dnes sa konecne vycasilo a tak sa dostanem s malym aj von,lebo tieto dni boli otrasne, aj vcera som bola len u kamaratky a maly sa tam hral s jej dcerou,je o 5 mesiaco starsia a velmi rad sa s nou hra,najradsej tlaci je detsky kociarik po byte
jeliska,aj moj maly bol taky,ze sa nevedel sam hrat a stale som ho mala za zadkom,len co som odisla z miestnosti uz sa plazil za mnou ale vsetko sa zmenilo,ked zacal chodit a ostal trochu samostatnejsi a teraz pomaly ako je starsi vidiet ako sa zacina hravat sam,niekedy aj pol hodinu o nom neviem,hra sa s hrackami. Myslim,ze kazde dieta musi tymto obdobim prejst a citala som,ze uplne deti ostavaju pri hre samostatne az okolo 2 rokov 😵

ivet100
2. jún 2009

halo kiva, davno si sa neozvala, je vsetko v poriadku?
asi nema ani cas prisadnut k PC,ale snad je vsetko v poriadku 🙂

ivet100
2. jún 2009

a teraz ma napadlo,ze kacenkami sa uz ani neozvala,skoda

cessy
2. jún 2009

jeliska no to ti teda nezavidim....uz ho ty policajti mohli nechat prejst, ved ho uz musia poznat, tolko krat tam uz bol 😀 . a co sa mu na jazde nepodarilo??? 😕 .ja by som jazdu asi nespravila len z dovodu rychlosti, ta 50km/h je katastrofalna rychlost..... 😠

mirustek1
2. jún 2009

jeliska-muzovi prajem vela stastia,hadam to uz vyjde.

Ja som bola dnes v meste pozerat dovolenky,zatial sa neviem rozhodnut,idete aj vy niektora na dovoleku s detmi?myslim teda tie mensie deti.Emka tersz spi,tak ma cas,inak ona sa sama pekne hra,sedi na zemi,alebo stale lozi po styroch,vsade sa postavi a musim sledovat aby nepadla,inak by ma ani nepotrebovala,tak hadam jej to aj ostane.Utekam za chvilu so starsiou na tanecny,tak pekny den.

jeliska
2. jún 2009

cessy aj mi to povedal ale ako som bola nahnevana tak som to prepocula ale viem ze nejaku kravinu 🙄
ivet tak sa mam na co tesit , ked eli iba stoji a pridrziava sa ale chodit este nic ani ju to nepohne 😀 ale asi bude po mne ja som chodila az okolo 15 mesiaca 😅
deni ta rodinka co si ho vzala tak ma asi dom ze a maju aj deti ?

cessy
3. jún 2009

dobre ranko, dnes to vyzera na pekny den, uvidime co z toho bude..... 😉

mirustek my sa chystame do chorvatska, niekedy v auguste 🙂

mne maly chodi, ale len popri nabytku....tiz nic moc....alebo potom za jednu ruku

jeliska
3. jún 2009

cessy tak to je sikovnejsi ako nasa nasa za ruku ani za svet ale myslim si ze ona bude asi az neskor chodit lebo do 4 mesiaca nosila fejerovu perinku a co som pocula tak take deti su trosku pozadu 😅

ivet100
3. jún 2009

pekny den zelam vsetkym,
jeliska,nemusis mat obavy,ze kvoli noseniu fejerovej perinky by mala chodit neskor.Stava sa to,ale nie je to pravidlom. Mojej kamaratky mala ju tiez nosila a dost dlho a nakoniec sama behala od 11,5 mesiaca. Velmi skoro. Mne Tobiasko zacal presne dva dni po dovrseni 1 roku. A to v 9 mesiacoch este velmi nechodil ani popri nabytku,tak ako Alex,ako pise cessy, maly je fakt sikovny, mozes byt na neho cessy pysna 😉
mirustek, uz si sa rozhodla, kam na dovolenku? Ja by som tak strasne rada isla, ale bohuzial nam to financne vobec nevychadza. Minuly rok som bola na 5 dni v Nemecku s malym za mojim partnerom/pracoval tam/ a to mal 6 mesiacov.Velmi dobre zvladol cestu a aj vsetko tam,pohodicka.Ved v albume mam aj fotky z tejto malej dovolenky
denduska, inak ja davam malemu pokracovacie mlieko, ale do jedla davam kravske asi tak od 11 mesiaca,maly zatial nemal ziadnu reakciu,tak som rada a uz som mu teraz robila aj krupicu z kravskeho mlieka,akurat mu vobec nechuti.

cessy
3. jún 2009

jeliska to je aka ta fejerova perinka??to je neaka specialna???? 😕

ivet no neviem ci sikovny, ale na to ze je taky tazky sa celkom dobre hybe. myslela som ze to bude take male jelitko

monikat75
autor
3. jún 2009

ahojte, ja som tu dva dni nebola - mala som takú hroznú migrénu, že som mala problém sa postarať o deti a na počítač som nemala ani pomyslenie, ale našťastie už to prešlo
jeli to s tou manželou jazdou je fakt škoda, snáď tá opravná mu už vyjde 😝 inak ani ja netuším čo je to fejerová perinka
cessy aj môj malý už pekne chodí popri nábytku a už chce aj za rúčky, ale to sú ešte také slabé krôčiky, no ale už tento mesiac sa mu chystáme kúpiť topánočky lebo už bude mať 11 mesiacov takže už chcem aby chodil v topánočkách ale v našom úžasnom meste nemáme žiadnu slovenskú obuv takže musíme vycestovať do susedného mesta aby sme mu mohli kúpiť - aspoň si urobíme výlet 😉
ozaj jeli aj môj Marek sa už skoro vôbec nevie sám prehrať, tiež si stále vyžaduje pozornosť 😵

jeliska
3. jún 2009

fejerova perinka sa dava detom vtedy ked maju problem s nozickami s kyclami neviem ako sa to povie po slovensky 😅

denduska
3. jún 2009

ahojte, tak my sme boli dnes v Prievidzi, na nakup, manzel mal volno huraaa, pekny den 😵

monika, to ma mrzi, ja som mavala migreny na vysokej, az som skoncila na neurologii, tam zistili ze to je zo zablokovanej krcnej chrbtice, ponapravali ma a odvtedy nic...len som musela brat Magne BG lebo som mala take stuhnute svalstvo ze to nevedeli rozmasirovat 😅
inak ja emme odkedy chodi, davam topanocky, to sme jej kupili v madarsku ked sme boli, Chicco, ani sa nepytajte na cenu 🙄 ale ona ma vacsie nozky, uz v porodnici mi vraveli ze mam na topanky davat pozor a kupovat kvalitne, lebo bude mat plochu nohu 😖

a sa nasou dovolenkou, neviem co bude, tiez by sme chceli do chorvatska, jedine co viem, ze so znamymi ideme na Prednu horu na 5 dni...inak nic...

monikat75
autor
3. jún 2009

denduska to vážne idete na Prednú Horu, veď to je len 20 km od nás, tam to veľmi dobre poznám, to by sme mohli dohodnúť aj nejaké stretko, ak sa bude dať 🙂 inak máš pravdu s tou chrbticou, aj ja som myslela na to, že by to mohlo byť aj z toho, lebo presne ma teraz strašne bolí krčná chrbtica, takže možno mám tiež niečo zablokované asi budem musieť ísť na masáž

mirustek1
3. jún 2009

denduska-preco ste isli prave do Prievidze na nakup,a co si nakupila:Lebo ja som bola dnes v meste a nic nemali.
Ja Emke davam vom topanocky,kupila som jej 19,aj sandalky ma uz kupene.A kupila som jej aj sandalky adidas,mala ich tyzden a jednu mi niekde vyzula a vyhodila z kociara,hned som ju isla hladat a nenasla som,tak mame po nich...skoda.
dnes som bola na pasovom dopisat Emku do pasu a teraz mi suseda povedala,ze aj ta starsia musi mat uz svoj pas,a ona nema,mame ju len my zapisanu.Tak tam misim ist cakat do radu zase a zaplatit 52eur....aby sa to stihlo...na nervy.

jeliska
3. jún 2009

ajojte 🙂
miri teda mi eli nemame vobec zapisanu v pase 😢 ale budem to muset napravit teda ja mam aj blby pas lebo mam tam rodne meno a nie terajsie ked som vydata a nikdy som to ani nepotrebovala a pri eli mi stacil iba rodny list so sebou 😉 no budem muset asi vsetko spravit ked budemena slovensku eli ani neni oficialne slovenka tweda nevim ako to je 😅 😅

denduska
4. jún 2009

mirustek, my sme sa vybrali tym smerom - najprv do Jasenova lebo to je hned vedla susedna dedina, isli sme na pizzu, potom manzel potreboval VUBku tak sme sli do Nitrianskeho Pravna...a potom ze co robime lebo Emka nam zaspala v aute..tak ze ideme do PD, ale isli sme len do Baumaxu, teda ja som s nou cakala v aute, muz jej kupil taky detsky koberec akoze ulice su na nom namalovane, lebo my mame obrovsku kuchynu a je tam dlazba studena, a Emka nechce byt stale v ohradke, tak aby nebola na chladnom... A potom sa zobudila a sli sme do Tesca, tak sme sa len tulali, ale nakoniec sme tam nechali pekne peniazky.... 🙄 a kupili sme hlavne potraviny, potom jedno body za 2 eura maju vypredaj, a hej, nafukovaciu postel, lebo u nas stale niekto je na navsteve a nema kde spat 😅 Tak asi tak...

inak moj muz ma Emku v pase..ja nie, ja ani pas nemam 😀

monika, jasne ze mozeme dat stretko, aj ostatne kocky ak nahodou budete mat chut na vylet, ideme 10.-15. augusta, ak by ste sli okolo 🙂

ada11
4. jún 2009

ahote bambuľky

aj Anet je z tých pohodlnejších detí, ale veď každé= sa naučí chodiť, skôr či neskôr. topánočky sme nekupovali, teraz nosí také po Maťke, ale ak sa začne aktívne stavať a chodiť za ručičku, tak potom jej kúpime nové 😉

minulú noc sme mali "rošambo", strašne plkakala, ale až tak zúfalo, ja som nevedela čo jej je a nič nepopmáhalo, ani rúrka, ani pestovanie ani iná zábava, proste len katastrofálny plač a plač ☹ ☹ ☹ keď prestala, tak ešte min. 30 minút vzlykala 😕 toto mi ešte nikdy neurobila ani jedna ani druhá, keď plakala, tak nie až takto a nie tak dlho, ale fakt až som sa bála ☹ táto noc bola bez plaču, ale až som sa bála, že čo bude okolo polnoci 😉

jeliska, tak nech to už dobojuje ten tvoj muž

ani my nemáme Anet zaspísanú v pase, a Maťka nemá svoj pas, ale chcem si ísť dať urobiť OP, lebo ešte nemám zmenenú adresu, ešte akože stále bývam u našich 😀 minule na mňa v škole pozreli ako na rozvedenú, lebo muž uviedol inú adresu ako ja 😀

denduska
4. jún 2009

adi to ma mrzi, mne Emka v nemocnici pri kazdom vysetreni plakala strasne, ale mala az take tiky hlavickou a nevedela som ju utisit a bohuzial jej to ostalo, ak teraz zacne plakat..teda raz sa jej to stalo, niecoho sa zlakla a zacal zase taky plac..je to hrozne a ja placem tiez a len sa modlim nech jej z tohonesibne. 😔