Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

cessy
21. jún 2009

ahojte, tak mi sme dnes boli na nakupy, trosku sa obliect, malemu pozriet darcek na rok....
maleho sme nemali kde nechat, tak sme ho zobrali so sebou, vacsinou ho nechame u nasich, alebo ide s nami svokra...ta ho ma na starosit a my kludne mozme chodit po obchodoch. no neverila som ze maly bude dobry....a bol ako anjelik, ani nezaplakal...sedkal a hral sa, normalne ked sme prisli domov som mu merala teplotu ci nieje nahodou chory, ci nema teplotu 😅 a nic...mame len dobre dietatko 😀 😵
neviem ako vy, ale ja velmi rada nakupujem....juuj az som sa tak odreagovala 😔 😅 😔

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
denduska tu........
aj som jej napisala IP, ze sa o nej bavime, nech aspom nakukne a nic, ale asi nema cas na pc.

mirka099
21. jún 2009

cessy ja takisto rada nakupujem, ale velmi casto to praktizovat nemozem lebo ked raz zacnem neviem prestat.. vedela by som na krpca minut aj to co nemam 😀

cessy
21. jún 2009

mirka....no to poznam....
tie detske veci su take krasne, a o hrackach ani nehovorim.. 😅 🤐 🤐 🤐

denduska
22. jún 2009

ahojte, no ja mat peniaze, tak vykupim vsetky OC na slovensku, ved to sa neda odolat! 😵

inak je u nas dnes otrasne, prsi fuka zima je a prsat ma do piatku....

ako ste na tom s dovolenkou...uz ste si vybrali nieco? my zatial tapeme a ani nevieme ci pojdemem niekam 😅

mirka099
22. jún 2009

denduska, my sme boli uz styry dni teraz na tej chatke, a este pojdeme asi o mesiac ale uz aspon na tyzden... najradsej by som sa tam prestahovala... inac ziadne more ani nic podobnene tento rok.. este stale prerabame bytik, tak nasa dovolenka je v novej kuchynskej linke 😀 😀 😀

pocase aj u nas nestoji za vela, prsi, je zamracene, fuka vietor 😖 😖 😖 dnes isiel muz po tyzdni dovolenky do prace, najskor trochu vygruntujem byt a potom budem musiet naplanovat nejaky program... bo doma sa unudime ☹

cessy tie hracky su fakt krasne, teraz nemas problem zohnat hocico.. detsky vysavac naradia, rozpravacie hracky, logicke... len su ukrutne drahe!!!!!! este stastie ze mame stat ktory nam dava taaaaaaaku vysoku matersku ze si to vsetko mozeme dovolit 😀 😀

cessy
22. jún 2009

ahojte
tak mi stale uvazujeme, ci ist, aleb nie....chceli by sme ist do chorvaska, ale neviem, neako sa toho obavam, sice vsade citam, ze s 10-12mes dietatom je to seper....neviem, bojim sa s nim ist....
letiet v ziadnom pripade, tie cakania na letisku su dost aj pre dospeleho... 😖

denduska
22. jún 2009

moja suseda (tehotna) isli prave v sobotu na kretu..ich dcerka ma rok o tyzden...pisala mi sms, ze uplne v pohode, ze je tam krasne aj mala je ok. takze sme sa navnadili a chceme ist aj my. A my sme prave uvazovali ze jedine lietadlom...lebo v letistnej hale ju aspon dam na zem lozit, co uz...ale v aute emma ani mysliet...dve hodiny maximum...to by sme sa terigali cely tyzden s nou a nedajboze nejaka kolona..koniec. 😒

tak neviem este co z toho bude, uvidime...peniazky aj tak este len maju prist, z ktorych chceme cerpat 😅

cessy
22. jún 2009

denduska my keby ideme, tak cestujeme len v noci....teda do toho chorvatska
muz chce ist lietadlom, no zatial fakt neviem.... 😒

kkkatarinkaaa
22. jún 2009

ahojte kocky-ja som prave prisla z mesta-bola som len tak na otocku, uz som ledva stihla bus.

chcem sa vas opytat- po kupani svoje babatka olejcekujete alebo pouzivate aj telove mlieka a kremiky? lebo ja rozmyslam nad avirilom-olejcekom....myslim ze je to stara dobra znacka.a myslim si, ze asi staci len ten olejcek nie? a este- pre novorodenca mozem pouzit teda klasicky aviril alebo nejaky olivovy z lekarne?

zajtra by sme uz chceli nakupit take tie hygienicke veci a este decku do postielky...aj nejaku gumovku do postielky...bola som dnes v dvoch detskych obchodoch a tam nemali.neva niekde najdeme.
a dnes som este kupila dvoje ponozky a dvoje dupacky tak sa zasa mozem vytesovat z novych veciciek

inak-dovolenka...my sme s manzelom minule leto hovorili, ze konecne pojdeme na spolocnu na dovolenku...lebo este sme nikde spolu neboli...teda nejake tie vikendy to ano, ale klasika more leto...to nie
☹ no, ale odlozime to asi az na rok...ak vobec 😅 jaaaaj tak vam v dobrom zavidim to listovanie katalogov a nasledne lenosenie pri more...ach 😎

cessy
22. jún 2009

ahoj kkatarinkaa
ja som olejcek nemala ani v porodnica...mne detska doktorka doporucila zobrat si mliecko.Excipial U Lipolotio, je super a pre detsku pokozku,vyborny, je na premastenie, takze plni taku istu funkciu ako olej...a hlavne nic som nemala uspinene od oleja. ja sama nemusim olej....

a ta gumovka do postielky, to je co??neaka plachta??lebo ja som take nic nemala tak neviem. viem ze kamoska davala pod plachtu prebalovaciu podlozku, aby jej mala neprecikala.

malymi spinka, tak mam chvilku tak pozeram neake dovolenkove inspiracie na nete. denduska a kde na kretu chcete ist??

ivet100
22. jún 2009

ahojte,
tak my tento rok nepojdeme na ziadnu dovolenku, lebo nam to financie nedovolia. Tak neostava nic ine,len tvrdnut cele leto doma. Keby bolo aspon pekne a nie taketo uprsane. Aj dnes je u nas velmi zima.
kkatarinkaa, ja som pouzivala aj olejcek aj mlieko, stridala som to po tyzdni,alebo ako sa mi zachcelo. U nas v porodnici sme dostali hned od sestry po kupani olejcek a ja som mala zas radsej olejcek a mozem povedat,ze som nemala nic spinave od neho, zalezi asi na znacke,mne nespinil a maly po nom krasne vonal a mal stale hebku pokozku. Inak Aviril si chvali vela mamiciek, kludne si ho kup. Ja som mala z Nemecka olejcek Babysmile a bol 400 ml obsahovo a mam ho do dnes!! Fakt som iny nekupovala a mlieko takeho isteho obsahu a minula som ho asi pred tyzdnom.Teraz uz len kremujem aj to v rychlosti,lebo maly uz nevydrzi len tak lezat na posteli a nenecha sa kremovat 😀 😀 , stale ho musim nahanat 🙂
ja som davala pod plachtu tiez len prebalovaciu podlozku a veru do teraz sa stalo, ze sa precikal len raz.

denduska
22. jún 2009

katka, ja som malu mastila olivovym olejom ale stale PRED kupkanim, aj som ju tak masirovala....potom som len jemne vysusila a uz nic..teraz sa uz nevydrzi mastit, tak jej olej kvapkam do vody.

monikat75
autor
22. jún 2009

ahojte, tak to počasie je úžasné 😠 a že včera prvý letný deň a vonku zima ako v apríli - ale tento rok sa nám to vymenilo, v apríli teplo a v júni zima a o týždeň začínajú deťom prázdniny - no keď bude takto, tak sa veľmi neokúpu ani neopália 😒
my sme dnes kúpili Marekovi prvé topánočky - teda ak nerátam také čo sú len na okrasu, teda mohli sme mať za 10 eur - také tie prvé capačky - lebo mali akciu, ale keďže náš maličký má vysoký nárt - teda má tučnučký priehlavok na nôžke, tak sme museli kúpiť v zdravotníckej predajni a tie nás vyšli bez pár centov na 22 eur - no čo už, keď treba, človek nemôže pozerať na peniaze - ale sú krásne také tmavomodré a ľahúčko sa obúvajú na suchý zips - už len aby sa naučil sám chodiť 😉
katka ja som zo začiatku malého olejovala, potom sa mu začal trošku robiť exkzém, tak mi doktorka poradila tiež ten Excipial Lipolotio, to bolo dobré mliečko a potom som používala aj od Nivey - mlieko Nutri Sensitive - na extrémne citlivú pokožku a tiež bolo dobré, a teraz používam slovenské Oli mlieko - a tiež som spokojná, ale moja švagriná ktorá nedávno porodila, tak tvrdila, že na predpôrodnej príprave vraj sestričky radili, že teraz je trend nepoužívať ani oleje ani mlieka, lebo vraj pokožka potom nedýcha, takže potom sa z toho má človek vyznať 😕
ivet veru môj Marek je o pol roka mladší ako Tobiasko ale už mám tiež problém ho prebaliť, stále sa prevráti na bruško a chce mi niekam odliezť a horko-ťažko mu stihnem zalepiť plienku 😝
a s tým zaspávaním máme aj my problém, niekedy pekne zaspával v postieľke ale odkedy sa vie postaviť, veru, veľakrát sa stane, že ho idem pozrieť po tom ako ho uložím spať a on stojí v postieľke a debatuje 😝 inak už sa vie postaviť z každej polohy, keď sa má čoho chytiť - už aj z bruška sa nejak dá na štyri a potom sa vytiahne s šup stojí
a čo sa tej dovolenky týka tak my tiež nejdeme k moru - ale do rakúskych álp, aj to len preto, lebo ubytovanie nás vyjde lacno, pretože ideme pozrieť švagra, ktorý tam pracuje a budeme bývať na chate, kde aj on a tam to nie je drahé - ale stravovať sa budeme sami a aj nejaké výlety chceme absolvovať, takže aj tak nás to bude dosť stáť - tiež už pomaly odkladám euro k euru - lebo august sa blíži
no už končím lebo sa vám to ani nebude chcieť čítať, prajem pekný deň 🙂

ada11
22. jún 2009

ahojte mainy, tak pred chvíľou sme sa vrátili od dokiny, Maťka je už OK, síce ešte kašLe, ale Anet ešte nie je OK ☹ , je zahlienená aj v dolných dýchacích cestách, tak ideme ešte vo štvrtok na kontrolu, asi jej urobím nejaký olejový zábal na hrudník a ešte aj soplí už 2. týždeň 😠 ach....kedy my už budeme zdraví 😕

čo sa týky dovolenky, tak my by sme chceli ísť v júli do Prahy za bratom na 3 -4 dni, a potom do V.Tatier. my sme pri mori ešte neboli a neviem či aj v blízkej budúcnosti pôjdeme 😉

no a ešte k tým "výchovným prostriedkom", aj ja som len človek a niekedy mi nervy rupnú a zvýšim hlas aj na Anet, hlavne keď fakt už neviem čo s ňou..... 😉 potom sa pomojkáme a je dobre, ona si z toho nič nerobí, ale ja potom áno...ale som len človek.... ☹ ani ja neverím, že matka dokáže byť na svoje dieťa/deti stále milá, láskavá....aj keď niekedy nám nervy rupnú, neznamená to však, že sme zlé matky, práve naopak, vyventilujeme sa, a potom sa nám zdá všetko iné, krajšie, jednoduchšie .... 😉 samoška, že aj na Maťku skrríknem, hlavne keď nepočuje na 3.raz, ale nie často, ona je také kľudnejšie dieťa, ale občas sa ukáže aj v inom svetle 😀

kkkatarinkaaa
22. jún 2009

no maminy..dakujem pekne za rady-vsetkym 🙂 vychadza mi to tak, ze asi kupum stary dobry aviril, ktorym hadam nic nepokazim 😉

jeliska
22. jún 2009

ahojte 😉 my sme mali nieco s pc tak sa sa sem ani nedostala
eli mi tu krici tak ju idem uspat

jeliska
22. jún 2009

no tak sa manzel podujal, ze ju uspi 😉
my sme tiez pouzivali excipial a potom sme presli na kozmetiku hipp a nemozme si vynachvalit.Eli trpela zaparenym zadeckom a jedine krem od hippu jej pomohol a to som uz skusila vsetko co mame v lekarne 😀
inak sme ju mazali ako mimino slnecnicovym olejickom a tiez excipialom, mliekom od hippu a teraz mame eucerin mliecko, lebo ma nejake suche miesta ale uz jej to zmizlo jak ju nateram vyzeralo to na nejaky ekzem ale uz je prec 😅
dnes sme boli na rocnej kontrole mame okolo 8900 g eli sa furt hybala a plakala tak ju ani dobre neodvazili .Furt ma panicky strach z dr.aj ked sme uz vystriedali 😒 sme nejaky drobnucky ale zdravi a vsetko ok 😀
inak sme boli v meste kupit hracku k 1,roku dostane taku zavesnu hupacku co je uz od 6,mesiacov teda skor od tolkych co vedia deti sedet.Este dostane par veci na obleceni teda to uz ma iba jej to zabalim 😀 vacsinou dostava priebezne hracky tak potom jej este nieco vybereme ,uvidime co kupia kamosi.V stredu mame oslavu, lebo cez vikendy to nevychadza 🙂

cessy
22. jún 2009

jeli takze bude oslava...aj torta bude?? 🙂

jeliska
22. jún 2009

ano bude akurat rozmyslam ze pre eli spravim bud smotanovu alebo s pudingom 😉

cessy
22. jún 2009

ja som uz tiez neake pozerala...teda aj pre maleho...s jablckami....taku co moze 😅 , aj neaka tema tu je a tam som videla celkom dobry recept

jeliska
22. jún 2009

vsak prave taku pozeram aj ja 🙂 a pre nas ostatnych neviem ci budem robit este nejaku skor upecem nejaky kolac a spravim babovku 😀

cessy
22. jún 2009

ja uz tiez nad tym rozmyslam....ved tak sa to blizi......tiez pre nas velkych budem robit nieco....ale co, veru este neviem

jeliska
22. jún 2009

inak ja budem robit chlebicky a ocka a mozno spravime este nejaky zeleninovy salat no uvidim

cessy
22. jún 2009

no...to bude oslava...sviecka uz je kupena?? 😕

cessy
22. jún 2009

ja vacsinou robievam take masove misy, sunka, salama, klobaska, syr........s chlebikmi sa mi moc nechce zdrzovat 😀 ,toto je jednoduchsie...pekne to naukladam, na druhy tanier zelenina.... 😝

jeliska
22. jún 2009

jeeej vidis to na sviecku sme zabudli hlavna vec ze mame baloniky 😀 tak musime este dokupit inak jej tam dam kahanec 😀
s tymi misami to neni spatny napad 🙂

cessy
22. jún 2009

v kauflande maju sviecky v ruzovom prevedeni a v tescu modre... 😅
kahanec nieeee 😨

no...nakupim po 20dkg ale z troch druhov sunky, neake salamy.....pekne naukladas a hostia nech si beru.....je to fain....u nas sa to vzdy zje, skor ako chlebiky

denduska
22. jún 2009

som napisala prispevok a sa mi nezobrazil 😠

tak uz ani neviem co som pisala, akurat ze idem hajat lebo som z dneska unavena...

sviecku mi uz mame, kupili sme v madarsku taku velku jednotku s knotom 😎

jeliska
22. jún 2009

ahoj deni tak dobru nocku pojdem aj ja spat diki cessy za rady asi spravim misy je to fakt pohodlnejsie , a neboj urcite jej dam nejaku sviecku 😉