Hľadám mamičku na písanie. Poklebetíme o deťoch?

monikat75
19. jan 2009

Ahojte, chcela by som si týmto spôsobom nájsť kamarátky na dopisovanie. Mám dve deti, 5-ročné dievčatko a skoro 6 - mesačného chlapčeka. Ak máte chuť si poklebetiť o deťoch ale samozrejme aj o všetkom možnom, tak neváhajte a odpíšte. Na vaše príspevky sa už teraz teším. 🙂 🙂 🙂

mirustek1
7. okt 2009

a taky spenat by nezjedol,ten je dobry na zelezo

mirustek1
7. okt 2009

no uz mi dosiel aj muzik,tak budem koncit,drzim palce a daj vediet ako dopadnete,dobru nocku

mirka099
7. okt 2009

ok, tak bruuuu

mirka099
7. okt 2009

a dakujem babyyyyyyyyyy. cmuuuuuuuke vsetkym 😵

cessy
8. okt 2009

dobre ranko, takze dnes mame posledny horuci den.co mate na plane??my ideme na doobedie k mojej mamine, ma dovolenku, tak ideme tam 😅

mirka no aku ste mali noc???a co moc??podarilo sa neaky odchytit????

jeliska
8. okt 2009

dobre ranko🙂)
ako ste sa vsetky vyspali a deticky vyspinkali?My fajn akurat Eli sa zobudila o 6,15 a nie a nie zaspat tak som ju nechala nech a hraje aj po tme a ja som si do 8,15 schrupla 😀 😀
prave sa k nam chysta kamoska s dvomi spuntami tak budeme mat o zabavu na cele dopoledne postarane 🙂
u nas je 20 stupnov ale pod mrakom tak mozno pojdeme pobede vonku.

monikat75
autor
8. okt 2009

ahojte, tak som vás konečne dočítala 😒
mirka tak držím palce, nech to s maličkým všetko dobre dopadne 😉 to je fakt smola, že ti nechce ovocie, môj malý má rád všetko ovocie tuším aké existuje, jeden čas nechcel jabĺčka ale už aj tie chce a hrozno, za tým sa ide zblázniť, len je problém, že už sme všetko v záhrade vyjedli 😝
ste tu spomínali tú pupočníkovú krv, tak my sme ju nedali Marekovi odobrať, niežeby som nechcela, ale nemali sme na to finančne, pretože pred druhým tehotenstvom som bola nechcene nezamestnaná, čiže až do pôrodu som nedostala ani korunu, takže kdeže by som vzala tých 30 000, či koľko vlastne sa za to platí, ale myslím, že je to dobrá vec
inak ženičky, vy ste tu asi všetky pracovali pred pôrodom, takže od 1.1. máte zvýšený rodičovský príspevok na 256 eur, mňa sa to bohužiaľ netýka, no čo už s tým narobím
cessy ja skúšam malého občas dať na nočník, ale nechce sa vycikať, aj keď má úplne suchučkú plienku, maximálne ho tam udržím takých 5 minút, aj to horko-ťažko a potom mi utečie
zatiaľ sa majte pekne 😅

monikat75
autor
8. okt 2009

a ešte som zabudla, ste spomínali že ako detičky rozprávajú, mne malý tiež len bľaboce také ma-ma a ta-ta a potom tak nezrozumiteľne ale suseda má dievčatko o 5 týždňov staršie a tá už rozpráva oveľa viac 😉
mne Veronika začala tak plynule rozprávať keď mala takmer 2 a 1/2 roka, dovtedy povedala len tak 2-3 slová spolu a potom to prišlo tak zo dňa na deň a tiež je dosť ukecaná 😅

ada11
8. okt 2009

ahojte maminy, som tu zase na skok, niečo som pozerala na nete, tak som kuk aj tu 😀

Anet chodí už sama , je strašne podarená a keď sa zohne, tak ohromne vzdychne ako keby mala 100 rokov 😀 pozerám, že choroby zúria široko ďaleko. ja mám zasae Maťrku chorú, no vydržala až 1,5 mesica bez choroby, paráda 😠 má laryngitídu a berie Zinnat, s ťažkým srdcom ale dala som jej ho, lebo teraz keď chodí už do školy, tak nechcem riskovať nejakú dlhú liečbu ☹ som zvedavá kedy to chytí Anet.

všetkým prajem hlavne veľa, veľa a ešte raz veľa zdravia, lebo tie choroby sú na porážku 😠

mirustek1
8. okt 2009

ahojte-my sme boli s kamoskou pobehat v meste a na kavicke,Klarka je zajtra pozvana na spoluziakovu oslavu narodenin,tak som bola kupovat darcek.

ada-tak super ze uz chodite,len skoda ze Matka hned zo skoly vypadla a ko sa jej dari?Klarka v pohode,ta si pomaly aj ulohy napise sama a za 15min.mame vsetko,kazdy den ma niaky kruzok v skole a este ju vozim na tanecny,tak sa nenudi.Rychlo sa vyliecte.

ja ja sa tesim na zvysenie materskej,ale len do 2rokov dietata to je,ale aspon pol roka stihneme.

mirustek1
8. okt 2009

mirka-no ako ste spali a co moc?myslim na vas a som zvedava ako ste dopadli.Nam prisli dnes vysledky mocu a je dobry,tak sa tesim.

mirka099
8. okt 2009

ahojte, som tu asi len na skok, stale beham k jakubkovi kontrolovat ho, uz spinka ale stale ma 39,3... teraz vecer som si vsimla ze na gulkach ma styry cervene take krvinate vyrazky.na tvaricke dve,a jednu na nohe...a v pusinke hore na podnebi ma az do krvi vydrate, pravdepodobne nejaka velika vyrazka, neviem... asi preto nechcel cely den nic papat. tak teda rano klusame k dr. len dufam ze teplotu cez noc udrzime, a ze nebudeme musiet utekat na pohotovost.
☹ mo ☹ c 😔
moc sa nam rano podarilo odobrat, zacali sme "bojovat" o siedmej, o stvrt na devat ked som to chcela vzdat tak sa konecne vycikal. 😵

unavena jak kon som este utekala kupit kubkovi aspn jogurtik aby spapal,(obed nechcel) a nam po jednom pive (bola som u nasich).pri pokladni ma taka mlada zastavila, ze chce obciansky..(ten bol samozrejme doma) som sa normalne zacala smiat, ze ci si robi zarty.. ze mam doma syna, co je hladny a caka na tie jogurty a ona ma si tu bude zo mna robit haloo. neviem ani som sa nespoznavala, som jej tak vynadala, ze skoro spadla na dlazku... ale len zaryto tvrdila ze obciansky... som si zavolala veducu ze sa idem stazovat, som sa jej spytala ci vyzeram ako 15rocna pubertacka co sa chce ozrat za krikom... ale len si hudli svoje a tak som im tam to pivo nechala a ako zlostna furia som vybehla...
viem, robili si svoju pracu, ale jednoducho si to na mna zle nacasovali.. a muz sa mi doma smial, aku mladuchu ma, ze jej ani pivo nepredaju 😀 😠

mirka099
8. okt 2009

moni tak to mas super s tym ovocim.. 😎 bude zdravy ako repa
to zvysenie materskej sa nas tyka na 4 mesiace 😒 no co uz, stale lepsie ako nic (ako vravim bude na nedoplatky)
mirustek ked najblizsie pojdes kavickovat, vezmi ma zo sebou ☹ 😀

mirka099
8. okt 2009

tak svoje som si popisala, kubik spi, muz odbehol do prace tak cakam len na vas 😀

mirustek1
8. okt 2009

ahoj mirka-keby si bola blizsie kludne by sme zbehli spolu na kavicku,som rada ze ste zvladli ten moc,napadlo ma nemoze mat Kubko tu 6 chorobu?to su vysoke teploty a niake vyrazky,este sme to mi nemali,ani som to nevidela a to v ustach moze mat aj infekciu ako mala teraz aj Emka,tiez nic nejedla.
to mas super,ze vyzeras mladucko,aby ta pustli aj do kina.... 🙂
🙂 🙂 🙂 🙂

laurinkadanielka
8. okt 2009

ahojte no aj mna to zvyšenie zachyti 4mesiace ale ešte to neni shvalene 😉 aj naša lubi ovocie a toho hrozna teda pojedla a hlavne sa s neho dobre vykakala 🙂

mirustek1
8. okt 2009

len aby to aj schvalili

denduska
8. okt 2009

ahojte, ja som vcera odpadla 😅
mirka, nebude to herpangina? ked to ma aj v ustach 😕

inak aj odo mna raz chceli obciansky, ked som bola na vyske, isli sme kupovat chlast na kruzkovicu 😅 ale to uz som mala asi 23 rokov.. 😠

ivet100
8. okt 2009

ahojte,som tu len tak na skok a hlavne som mala co robit, aby som vsetko precitala. Teraz mam kazdy den autoskolu, tak nestiham ani tak vela pisat
hm, mna sa bude tykat zvysenie rodicovskeho presne 2 tyzdne, kedze 14.1. ma Tobiasko 2 roky. Ale aj to si budem uzivat i ked velmi, velmi kratko. Cudne, ze to nedali uz do 3 rokov a hlavne, ze to neschvalili pre vsetky maminy,ale len tie co pred materskou pracovali. Tomuto nerozumiem, preco to robia.A dieta po 2 rokoch toho potrebuje uz menej 😉 😒
denduska, mas nizky tlak? vtedy sa vacsinou pocas tehotenstva odpadava. Ja som mala extremne nizky a bolo mi mdlo cele dni, trvalo to 3 mesiace. A k tomu vsetkemu som bola este aj chudokrvna.

monika, nevedela som,ze ked dieta je v porodnici pod modrym svetlom ,tak musi ist po roku na kontrolu na ocne. Mne Tobiasko mal velmi silnu zltacku, boli sme preto v nemocnici 10 dni a bol pod lampou 3 dni takmer bez prestavky, takze viac nez dost a potom este chodil tak na noc alebo den na par hodin, ale ani doktorka nehovorila, ze by som mala ist k ocnemu po roku. Pocujem to prvy krat.

jeliska
9. okt 2009

ahojte 🙂 akurat sa chystam do nemocky na kontrolu 🙂 vobec sa mi nechce
vam zdvihaju prispevok a nam to tu zase znizuju o 10 alebo az 20% 🙄 🙄 🙄 a porodne tiez nastastie ja uz budem rodit teraz tak mna sa to netyka 😝 asi si pojdem vybavit porodne na slovensko no uvidim ako budeme stihat 😅
dendi a bol volakto pri tebe ked si odpadla a na kolko si odpadla?
miri z toho si nic nerob ja ked idem na prechadzku s eli tak sa ma tiez pytaju ze aku krasnu sestricku mate 😀 😀 samozrejme mi tykaju najlepsie bolo ked som tu mala na prazdninach svoju 13 rocnu sestru a isli sme vsetky tri vonku tak niektore maminy na ihrisku si mysleli ze Lucka je jej mamina ale potom neviem co som mala byt ja 😅 😅
idem sa najest a pomaly idem Eli mi tu za dverami place a tato spi 😠

mirustek1
9. okt 2009

ahojte-vecer mi obsadil PC moj muzik,tak som tu nebola,a Emka zas v noci stale mrnkala

denduska-dufam ze si uz OK,a nic sa ti nestalo ked si odpadla?

jeliska-dufam ze babo je OK

mirustek1
9. okt 2009

mirka-no aku ste mali noc,maly uz nema teploty a co povedala doktorka?

mirka099
9. okt 2009

ahojte babky 😎
dendi !!!! juj moja a si v poriadku? kde a ako si odpadla???
my sme rano boli u dr.. vysledky mocu boli v poriadku 🙂 ze aj dychanie ciste, aj srdiecko ok... tak taka som rada.. na druhej strane to co ma v pusinke to ze su nejake afty, infekcia, ale nastastie iba v pociatocnom stadiu.. vraj taketo afty koncia velkymi pluzgiemi v celej pusinke, a dieta to tak boli ze nechce papat, pit a preto musi do nemocnice... dufam sa sme to podchytili vcas, kupili sme na to v lekarni gel na vytieranie. tie vyrauky boli neskodne.. chvalabohu..
no ale stale teplotujeme, aj teraz uz ma 38,2 a zrejme to pojde hore... ak by teploty pretrvavali mame prist este aj v pondelok....

mirka099
9. okt 2009

inac k dr. uz chodime castrejsie ako do potravin.. ked ho dnes videla sestricka, konkretnejsie jeho vlasy...tak sa ho opytala : Kubo to co za vybuch mas na hlave? 😀 vlasy ako Einstein 😀

inac maly mi prespal celu noc.. asi po mesiaci konecne.. ale to bola asi praca toho diazepamu 😖 uvidime co bude dnes. nejdem sa tesit predcasne.. ajtak som sa nevyspala, lebo kazdu chvilu som bola hore, lebo mi bolo cudne ze kubko je tak ticho 😒 😅

a vy co nove?

denduska
9. okt 2009

ahojte, hihi, ja som to myslela tak ze som zaspala pri pocitaci 😀 ale inak odpadavam rada, ja mam straaasne nizky tlak, ale uz viem vzdy ked to na mna ide, takze si preventivne vzdy lahnem...hoci aj na lavicku v parku...uz aj to sa mi stalo 😅
no mirka, tak drzim palce nech sa rychlo vystrabite, to je asi ta herpangina 😒 musi to byt hnus v ustach mat tie afty, isto ho to boli hrozne..ja som mala teraz jednu malu a stipala ako cert 😠
my sme boli dnes na kontrole, uz sme ok, len mala je anemicka, tak o 2tyzdne ide na nejake krvne testy znova a potom sa rozhodne ci bude nieco brat...

cessy
9. okt 2009

jejda a ja som pozerala ze co vsetky pisu.....uz som sa zlakla 😕

aj som si spat citala, ze kde pises o odpadnuti a nic som nenasla, len to pri pocitaci a to som myslela ze si zaspala 😕

pepe89
9. okt 2009

ahojte mamicky,som tu na modrom koniku nova (kamaratka mi to tu odporucila)a chcela by som tu tiez najst nejake mamicky,kamaratky na dopisovanie a vimienani si informacii 😉 onedlho sa mi narodi mala Petka, v nedelu 11.10.mam termin.....budem rada ak sa mi nejaka mamicka ozve,dakujem,prajem pekny den:D pepe89

monikat75
autor
9. okt 2009

ahojte, mirka tak som rada, že sa vysvetlil dôvod tých Jakubkových teplôt, inak niečo podobné mala dávnejšie aj Veronika, tiež teplotovala asi 3 týždne v kuse a naša doktorka neprišla na to, že je to infekcia v ústach až keď mala dovolenku, tak to zistila zastupujúca doktorka 😒 prajem Jakubkovi nech je čo najskôr zase zdravučký 😉

denduska tak to je dobre že je Emka už zdravá, pomaličky sa nám všetky detičky uzdravia a zase budú určite veselšie 🙂
no cessy mala si pravdu s tým počasím, už sa nám to pokazilo, nám dnes striedavo prší ale aj slniečko svietilo, ale teraz už zase leje, začína sa nám typická jeseň, ach jaj ☹
pepe89 pravdaže sa môžeš pridať, takže čochvíľa budeš aj ty maminka, tak nech ti to všetko dobre dopadne 😅
jeli teraz počítam, že tebe zostáva už len 13 dní do termínu, fíha ale to ubehlo a už aj ty budeš mať druhé bábo 😉

mirustek1
9. okt 2009

ahojte-denduska tak sme to zle pochopili,dobre ze si OK,aj malinka

mirka-tak sa stale trapite,ale aspon uz viete co je malemu,Emke na tu infekciu prisli neskoro,a dr.hovorila ze je to velmi bolestive a taploty mozu byt aj tyzden,ale pomaly zaberu antibiotika,mne dali nato v nemocnici taku tinkturu a za 2dni,nemala v ustach nic,keby si bola blizsie,mam s nej aj doma.

pepe-vitaj a nech vsetko dobre dopadne

mirka099
9. okt 2009

ten gelik sa vola Kamistid-gel.. ale ked mu to riadne dokladne potieram vobec sa mi nezda ze by ho to bolelo.. ani nezamrnkne, iba ze ham ham. 😅 vsak keby ho to bolelo tak by vrieskal ako pavian, nie?
no chvalabohu ze ho to neboli, ale teraz sa mi nechce verit ze by z toho mal tie teploty 😕 sice to ma uz na celom podnebi, velmi rychlo to napreduje...ale ho to neboli. hmmm
akurat zaspinkal, som zvedava aka bude noc...

dnes je muzik doma, planujeme po dlhom case romantikus vecer 😵 😀 tak dufam to nic a "nikto" 😀 neprekazi

ako moni pisala, dufam uz vsetky deticky vyzdraveju.. a nech uz nikto neochorie, dost bolo !!!

pepe takisto ta vitam...takze dalsia cerstvucka mamicka medzi nami? apson bude mat jeli s kym debatit o malych mrnuuuskoch 🙂